Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zakończyły się poszukiwania 54-latka z gminy Łańcut
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
Potrącił 12-latkę na rowerze
Kolizja w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Policjanci rozdawali cytryny
Rozmiar tekstu:
AAA
BIAŁOBRZEGI
2016.03.10 08:31

Policjanci rozdawali cytryny

Policjanci z Łańcuta monitorowali wczoraj bezpieczeństwo w ruchu drogowym w pobliżu Zespołu Szkół w Białobrzegach. Kierujący, którzy nie popełniali rażących wykroczeń, ale dopuścili się pewnych zaniedbań, byli częstowani cytrynami,
Policjanci rozdawali cytryny
Policjanci rozdawali cytryny

Jednym z tematów, który podczas przeprowadzonych w minionym miesiącu konsultacji społecznych często się powtarzał, był problem bezpieczeństwa w pobliżu szkół. Pomimo właściwego oznakowania wielu kierowców przekracza w tych miejscach dopuszczalną prędkość, stwarzając realne zagrożenie dla dzieci.

Łańcuccy policjanci w odpowiedzi na zgłaszane wnioski zorganizowali działania wzorowane na akcji "Jabłko, cytryna" sprzed kilkunastu lat. Kierujący, którzy nie popełniali rażących wykroczeń, ale dopuścili się pewnych zaniedbań, byli częstowani cytrynami, stanowiącymi symbol zwróconej uwagi na konieczność bezwzględnego zachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"Cytrynowej" kontroli poddawani byli również rodzice przywożący dzieci do szkoły. Względy bezpieczeństwa każą pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, stosowaniu fotelików dla mniejszych dzieci i wysadzaniu ich na chodnik, a nie na ulicę, pomimo presji pośpiechu lub niewielkiej odległości do szkoły. Zadowolenie może budzić fakt, że rozdano niewiele cytryn, co nie zwalnia z obowiązku pamiętania o bezpieczeństwie.

Takie same działania będą kontynuowane również przy innych szkołach powiatu łańcuckiego, wskazywanych podczas konsultacji społecznych.

KPP Łańcut/red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Policjanci rozdawali cytryny, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
KPP Łańcut/red. dodany
 
Odsłon: 9141
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
fd0-5ac
~ joker   policjantka rozdajaca banany,brzmi kuszaco.....
27 marca 2016
+1
-0
e46-c32
~ xsas   tak 100 zł mogli by dać a nie jakieś cytryny.
12 marca 2016
brak ocen
58b-dd5
~ piotr   Częściej powinien pojawiać się tam patrol, bo kierowcy nagminnie przekraczają tam prędkość, nie ustępują pierwszeństwa na przejściu i o zgrozo - zatrzymują się na nim żeby wysadzić dzieci!
11 marca 2016
+2
-0
62b-168
~ ja też ale nie od policjanta  do ~ jachcebanana   A czy ktoś się nad tym zastanawiał, że trzeba mieć badania itd. Policja nawet jak wie, że czegoś nie ma to udaje że ma (homologacje wideorejestratorów, homologacja radarów itd.) i pisze mandaty, to co tu mówić o tym o czym nie wie. W jakiej ustawie albo rozporządzeniu jest zapisane, że policjant może stosować takie kary czy "nagrody". Taką akcję gdzieś tam prowadziły dzieci (i pomijając sanepid było to śmieszne i nowatorskie). W przypadku policji takie zachowanie jest łamaniem prawa, bo stosuje się kary nie przewidziane ustawą. Ale co człowieku zrobisz.
11 marca 2016
+1
-0
4fa-098
~ jachcebanana   Osoba podająca warzywa/owoce musi posiadać aktualne badania lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych, które będą świadczyć o braku przeciwwskazań do podawania owoców, przy których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby. Również osoby przygotowujące -podające produkty lub potrawy powinny takie badania posiadać. Czy te osoby mają aktualne badania? czy stacja SANEPIDu wydała zezwolenie na uliczne rozprowadzanie owoców? Jeśli osoba zachorowała po zjedzeniu takiego owocu gdzie ma się zgłosić? Pozdrawiam, ale rozdawanie owoców na ulicy? nie podam przepisów unijnych o podawaniu owoców na ulicy - ale lepiej niech rozdają odblaski.
10 marca 2016
+7
-1
820-0d9
~ ja   Policjant rozdający cytryny jest jak wilk w owczej skórze. Cytryny? Kto to wpadł na taki pomysł?
10 marca 2016
+1
-1
619-fa6
~ kierowcabezcytryny   Cytryn dużo zostało, to będzie cytrynóweczka na komendzie ;)
A tak poważnie, to nie bardzo widzę związek cytryny z ostrożnością na drodze... Coś słonego (bo i za mandat można słono zapłacić), coś gorzkiego (bo smak mandatu czy wypadku taki jest...) ale kwaśne cytryny? Hm....
10 marca 2016
+2
-0
304-532
~ Ania   Wolałabym pomarańcze ;-)
10 marca 2016
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x