Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Najechał na radiowóz
Ślubowanie klas mundurowych
"TWK" nowe biuro nieruchomości w Łańcucie
Kto zgubił portfel?
home > Start > Aktualności > Ratusz zainterweniuje w sprawie windy na łańcuckim dworcu PKP
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.04.07 12:44 | aktualizacja: 2016.04.07 12:45

Ratusz zainterweniuje w sprawie windy na łańcuckim dworcu PKP

O tym, że do windy na dworcu w Łańcucie pod żadnym pozorem nie można wsiadać samemu, bo można z niej już nie wysiąść, głośno było już chyba wszędzie. Ostatnio sprawą zainteresowali się również radni miasta.
Ratusz zainterweniuje w sprawie windy na łańcuckim dworcu PKP
Ratusz zainterweniuje w sprawie windy na łańcuckim dworcu PKP

Nowe windy na łańcuckim dworcu zostały uruchomione po jego remoncie w 2014 roku. Jednak, jak wskazuje zamieszczona na nich informacja, z platform nie można korzystać bez nadzoru pracownika stacji. O pomoc takiego nie zawsze jednak łatwo.

- Jak zapewne państwu wiadomo, aby dostać się z bagażami na peron dworca, należy przejść po stromych schodach bądź skorzystać z windy. Z naszymi walizkami i schorzeniami kręgosłupów wybraliśmy oczywiście windę. W czasie oczekiwania na zjazd widny podeszła do nas pracownica stacji i poinformowała, że mamy szczęście, że nie wsiedliśmy jeszcze do windy, gdyż moglibyśmy z niej nie wyjść, bo drzwi się zatrzasną, a do jej obsługi upoważniony jest tylko pracownik odległej od kilkaset metrów nastawni, którego trzeba powiadomić i czekać, aż przyjdzie - pisze w liście do rady miasta mieszkaniec Łańcuta, który z powodu utrudnień wywołanych działaniem windy, ostatecznie zrezygnował z podróży PKP. Jego apel na ostatniej sesji odczytał radny Jacek Bartman, który z kolei zwrócił się o pomoc do burmistrza i przewodniczącego rady. - Proszę o wystosowanie odpowiedniego pisma do Polskich Kolei Państwowych z prośbą o to, żeby ta widna funkcjonowała, tak jak inne windy, tak aby była dostępna dla podróżujących, albo żeby ją zlikwidować, aby nie stwarzała zagrożenia - mówił radny Bartman.

Burmistrz natomiast obiecał, że sprawy nie pozostawi samej sobie. - Windy, które są zainstalowane też na innych dworcach PKP, działają w podobny sposób. Postaramy się jednak odszukać właściciela i przekazać mu prośbę o interwencję w tej sprawie motywowaną listem od użytkownika - zapowiedział podczas czwartkowej sesji burmistrz Stanisław Gwizdak.

Na razie jednak, wraz z podróżującymi, można się zastanawiać nad realizacją przez PKP hasła "bez barier na kolei". - Jak do budynku dworca mają dostawać się podróżni z licznymi bagażami? Czy ta winda nie może funkcjonować tak, jak ta przy kładce obok Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie? - pyta zbulwersowany mieszkaniec miasta, nie wierząc w tym przypadku w dobre intencje PKP.

puch
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Ratusz zainterweniuje w sprawie windy na łańcuckim dworcu PKP, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
puch dodany
 
Odsłon: 5668
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
a6e-489
~ AMF   Primo: w pierwszej wersji widniało, że wida jest tylko dla kalek - widzial ktoś takiego na dworcu w Łańcucue?? No ale wiwat unijne wymagania (czytaj wywalanie kasy w błoto).
Secundo: winda jest za mała, zmieści się do niej co najwyżej rowerek dziecięcy (a rowerzyści czasem się zdarzają), czemu więc zlikwidowano przejście w poziomie torów? Można bylo je w razie koniczności (choć wiadomo, że i tak 160 jak byc powinno nie będzie) zabezpieczyc szlabanami albo nawet (jak w sąsiedniej stacji) furtką!
PS: a może by się tak przy okazji ktoś w końcu zainteresował warunkami PRZECHODZENIA przez przejazd!? Zwłaszcza, że kładka łączy tylko z jednej strony.
10 kwietnia 2016
+0
-1
c08-ca2
~ Ulises   Największym absurdem jest to, że np. osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim przyjeżdża z daleka do Łańcuta nie wiedząc jak wygląda dworzec i wysiada na peronie i co... klapa ... jak ma zawiadomić Panią w okienku na dworcu aby wezwała obsługującego windę? Masakra, ale PO mówiło "by żyło się lepiej".
8 kwietnia 2016
+5
-2
14b-443
~ honza   to w Łańcucie jest jakiś ratusz??? a w którym miejscu????
7 kwietnia 2016
+8
-1
fd0-5ac
~ Moher ze wsi Łańcut   a baba z kasy nie może zrobić uprawnień typu "Wciśnij guzik i po sprawie" tylko czekać ma na gościa z nastawni?
7 kwietnia 2016
+5
-2
e46-c32
~ orzeł   To po ciul ta winda jak nie można z niej korzystać?
Może lepiej zatrudnić pracownika co będzie przeprowadzał przez to przejście "przez tory" i po kłopocie, przy okazji pozamiata i przypilnuje przed złodziejami.
Niestety PKP wydało kasę na głupkowate rozwiązanie z windą do której trzeba i tak zatrudnić operatora.
Jak a może lepiej zapytać kiedy pracownik z nastawni ma obsługiwać windę jak pracuje 500m od tej windy?
7 kwietnia 2016
+6
-1
c73-90b
~ BlawoWY   Blawo za lefleks
7 kwietnia 2016
+4
-7
e1b-e7d
~ Eva   Od 2014 r, jest problem, co z tego że Ratusz to naprawi.
7 kwietnia 2016
+0
-2
a6a-a7d
~ woow   A kiedy ratusz w koncu zainterweniuje w sprwie dróg w miescie lancut bo nastepny urwany wahacz przyniose do tego waszego ratusza moze inni pojda moim sladem uzbieracie troche zlomu i naprawicie te drogi !!!!!!!!!!!!!!
7 kwietnia 2016
+16
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x