Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wypadki na drogach w powiecie
Wypadek na A4, dwie ranne osoby
Szpital z problemami finansowymi
"Nie" dla kasyna w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Wcześniejszy remont ul. Kraszewskiego?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.06.13 14:10 | aktualizacja: 2016.06.13 14:15

Wcześniejszy remont ul. Kraszewskiego?

Samorządowcy wnioskują o wcześniejsze rozpoczęcie prac remontowych na ul. Kraszewskiego.
Wcześniejszy remont ul. Kraszewskiego?
Wcześniejszy remont ul. Kraszewskiego?

Około 1,5 mln zł wydzielono ze środków finansowych Urzędu Miasta w celu wsparcia remontu ul. Kraszewskiego, który wliczony został do zadania "rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 881 Sokołów Małopolski-Łańcut-Kańczuga-Żurawica na odcinku Czarna-Łańcut wraz z budową mostu na rzece Wisłok i Mikośka + ul. Kraszewskiego w Łańcucie". W związku z przeciągającymi się procedurami unijnymi wstrzymującymi realizację inwestycji na szczeblu wojewódzkim, samorządowcy powiatu łańcuckiego zebrani na zwołanym dziś posiedzeniu Konwentu, na które zaproszenie przyjął m.in. marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wystąpili dziś z wnioskiem o wcześniejsze rozpoczęcie prac remontowych na ul. Kraszewskiego.

Propozycja samorządowców zakłada wyłączenie wspomnianych wyżej środków finansowych i przekazanie ich na remont będącej już w tragicznym stanie nawierzchni, który następnie zostałby włączony do kompleksowego zadania rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 881.

- Są pieniądze, są chęci, są problemy "papierologiczne", co trudno nam jako mieszkańcom zrozumieć. Wszystko jest w rękach marszałka, żeby wydzielił te pieniądze, które daje miasto Łańcut i żeby można było proceduralnie podzielić zadanie i zrealizować modernizację w dwóch etapach - mówił starosta łańcucki Adam Krzysztoń.

- My też rozważamy taką możliwość, dlatego, że można ten odcinek zrobić, a potem go wnieść do projektu - zaznaczył marszałek Władysław Ortyl. Na ostateczną odpowiedź, co do terminu realizacji tego zadania należy jeszcze poczekać.

Do sprawy wrócimy.

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Wcześniejszy remont ul. Kraszewskiego?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5911
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
e6e-3e7
~ pok  aktualna sytuacja to kompromitacja posła Gołojucha i wiceburmistrz Rupar
13 czerwca 2016
+26
-3
e6e-3e7
~ poi  Po to jest poseł (w tym poseł Gołojuch) aby lobbował w sprawach lokalnych u władz wojewódzkich - szczególnie jak to obiecuje wcześniej (remont Kraszewskiego i most na Wisłoku)!
Po to zostaje się wiceburmistrzem (po przegranych wyborach samorządowych) z partii która rządzi krajem i województwem aby swoje układy polityczne przełożyć na rzecz lokalnej społeczności. W szczególności kiedy całą winnę za istniejącą sytuację zrzucało się poprzednio na władze łańcuckie
13 czerwca 2016
+20
-1
6fc-3a9
~ nie ładnie  Łańcut to najbardziej zacofane miasto jakie znam. Na wsiach potrafią zadbać o chodniki i drogę a ul. Kraszewskiego to jakaś porażka
13 czerwca 2016
+22
-5
Ostatnio dodane komentarze
6d7-4ca
~ Józef   To co się dzieje na ulicy Kraszewskiego w Łańcucie po przejechaniu samochodów ciężarowych to masakra. Natężenie tego typu pojazdami jest ogromne. Łańcut.gada pomóżcie nam mieszkańcom, zróbcie reportaż jak wygląda sytuacja w godzinach przedpołudniowych. Niech Ci z od Marszałka zobaczą z czym musimy borykać się codziennie.
20 czerwca 2016
+2
-0
416-61f
~ Marek  do ~ Paweł   Ta droga to droga wojewódzka i miasto nie musiało dawać żadnych pieniędzy na jej remont. Dało 1,5 miliona zł , a może starostwo by się dołożyło do tego remontu, bo wszyscy myślą, że to miasto ma za remont zapłacić.
14 czerwca 2016
+7
-2
1d5-f06
~ ;)   A świstak siedzi i zawija je w te sreberka Panie Pośle.
14 czerwca 2016
+9
-0
ff1-866
~ Hanka  do ~ Paweł   Na spotkaniach przed wyborami pani aktualna wice i pan przewodniczący piali nad tym co robią w tym kierunku i ze jak jak coś skubną to bedzie to priorytet. a teraz jaki priorytet ma miasto?! Skoro razem rządzą to Łańcut powinna być krainą mlekiem i miodem płynącą czemu tak nie jest? co robią by poprawić życie mieszkańcom?
14 czerwca 2016
+11
-2
3bb-f9e
~ Paweł   Pamiętam jak przed wyborami pan Gwizdak zapewniał na spotkaniu na przedmieściu, że już od 2 lat robią tą drogę, kasę już mają tylko jakieś problemy z kanalizacją mieli. A teraz znowu kasę muszą kołować? Żenada i tyle. Jak by ta droga była na podzwierzyńcu to już dawno była by zrobiona...
14 czerwca 2016
+10
-3
491-dc4
~ cobra  do ~ pok   W szczególności tej drugiej.
14 czerwca 2016
+5
-2
403-a48
~ ,,c,,   Ehhhh...Urzędasy i ich popaprane filozofie....jak by się to człowiekowi lepiej żyło bez tej masy pasożytniczej,szukającej sobie pseudo zajęć
13 czerwca 2016
+9
-1
e6e-3e7
~ poi  do ~ Jon   Po to jest poseł (w tym poseł Gołojuch) aby lobbował w sprawach lokalnych u władz wojewódzkich - szczególnie jak to obiecuje wcześniej (remont Kraszewskiego i most na Wisłoku)!
Po to zostaje się wiceburmistrzem (po przegranych wyborach samorządowych) z partii która rządzi krajem i województwem aby swoje układy polityczne przełożyć na rzecz lokalnej społeczności. W szczególności kiedy całą winnę za istniejącą sytuację zrzucało się poprzednio na władze łańcuckie
13 czerwca 2016
+20
-1
12f-bf4
~ Jon  do ~ nie ładnie   A co Gołojuch albo Rupar mają do drogi wojewódzkiej? To Ortyl i Zarząd łącznie z radymi Sejmiku decydują jakie inwestycje na poziomie województwa realizować. Więc jeśli ktoś się ws. ulicy Kraszewskiego kompromituje to napewno jest to Pan Ortyl.
13 czerwca 2016
+7
-10
6fc-3a9
~ nie ładnie   Łańcut to najbardziej zacofane miasto jakie znam. Na wsiach potrafią zadbać o chodniki i drogę a ul. Kraszewskiego to jakaś porażka
13 czerwca 2016
+22
-5
e6e-3e7
~ pok   aktualna sytuacja to kompromitacja posła Gołojucha i wiceburmistrz Rupar
13 czerwca 2016
+26
-3
c73-90b
~ forum   trelum polelum :-] co rok to samo
13 czerwca 2016
+15
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x