Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Najechał na radiowóz
Ślubowanie klas mundurowych
Kto zgubił portfel?
"TWK" nowe biuro nieruchomości w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Oddział zakaźny oficjalnie otwarty
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.07.13 15:50

Oddział zakaźny oficjalnie otwarty

Prezentem z tej okazji są dodatkowe środki finansowe w kwocie miliona złotych przyznane z rezerwy budżetu państwa na doposażenie oddziału.
Oddział zakaźny oficjalnie otwarty
Oddział zakaźny oficjalnie otwarty

- Należy podkreślić, iż jest to oddział o znaczeniu ponadregionalnym - rozpoczął starosta łańcucki Adam Krzysztoń: - 70% pacjentów jest spoza powiatu łańcuckiego. Od wielu lat staraliśmy się o pozyskanie środków zewnętrznych na przeprowadzenie koniecznych remontów budynku oddziału zakaźnego wybudowanego w 1954 roku.

Starania te przyniosły efekt - na zadanie pod nazwą "Przebudowa i rozbudowa budynku Oddziału Zakaźnego Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie" przyznana została dotacja celowa ze środków budżetu państwa w kwocie 2,5 mln zł. 5,3 mln zł przeznaczył na ten cel Powiat Łańcucki. Prace remontowe i przebudowa oddziału, których głównym wykonawcą była firma CREO Sp. z o. o. z siedzibą w Rzeszowie, rozpoczęły się wrześniu ubiegłego roku i zamknęły się w kwocie 6 942 393,77 zł. Ich zakończenie nie było jednak jednoznaczne z uruchomieniem oddziału. Ten należy jeszcze wyposażyć. I tutaj podjęto starania o pomoc finansową, a decyzję w tej sprawie ogłosiła dziś podczas uroczystości otwarcia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa: - nie przyjeżdżam do Państwa z pustymi rękoma. W dniu dzisiejszym Pani premier Beata Szydło podpisała zarządzenie nr 75 i przekazała dla tutejszej jednostki milion złotych na dokończenie Państwa inwestycji.

Dziś również ogłoszono podjętą wczoraj decyzję o wyborze nowego ordynatora oddziału zakaźnego. Miejsce dr n. med. Jerzego Siekluckiego zajmie dr n. med. Andrzej Cieśla.

W uroczystości otwarcia Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych w Centrum Medycznym w Łańcucie uczestniczyli m.in.: Beata Kempa szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Piotr Gryza podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Kazimierz Gołojuch poseł na Sejm RP, Ewa Leniart wojewoda podkarpacki, Lucjan Kuźniar członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Damian Brud dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, Maciej Miłkowski wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Robert Bugaj dyrektor Podkarpackiego Oddziału NFZ, Natalia Stec naczelnik Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej NFZ, Józef Cebulski prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Artur Mazur dziekan Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, byli dyrektorzy łańcuckiego szpitala Jerzy Antkiewicz i Krzysztof Przyśliwski, reprezentanci samorządów powiatu łańcuckiego, dyrektorzy i reprezentanci instytucji publicznych z terenu powiatu.

Aktu poświęcania obiektu dokonał bp Stanisław Jamrozek.

Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych po remoncie

Jak informował prezes Centrum Medycznego Łukasz Wais: - odnowiony oddział zakaźny będzie liczył teraz 32 łóżka w 9 salach 2-osobowych, 2 salach 3-osobowych, 2 łóżka z możliwością przebywania matki z dzieckiem, 3 izolatki oraz 3-łóżkowy pokój intensywnego nadzoru medycznego. Sale dla pacjentów posiadają własne węzły sanitarne i śluzy umywalkowo-fartuchowe. Na oddziale znajdzie się również część diagnostyczno-zabiegowa z pracownią USG i elastografii oraz pomieszczenia przeznaczone do udzielania świadczeń w ramach Poradni Chorób Zakaźnych, Poradni Hepatologicznej oraz Ośrodka Leczenia Przewlekłego WZW typu B i C. Konstrukcja i funkcjonalność oddziału zapewniać będzie także możliwość odbywania kwarantanny. Wprowadzone będą wymogi bezpieczeństwa dotyczące systemu dostarczania posiłków. Odwiedzanie chorych przez rodziny pacjentów na terenie tego oddziału zostanie zasadniczo wyeliminowane przy jednoczesnym zapewnieniu łączności audiowizualnej pomiędzy kabinami umieszczonymi w holu informacyjnym dla odwiedzających, a pokojami pacjentów oddziału zakaźnego (o szczegółowym zakresie prac remontowych pisaliśmy w artykule: Ruszyła rozbudowa Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych ).

Atutami Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych z Poddziałem Hepatologicznym mają być również zatrudnieni wysokiej klasy lekarze na czele z wojewódzkim konsultantem chorób zakaźnych. Oddział współpracuje również z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Oddział zakaźny oficjalnie otwarty, 4.6667 out of 5 based on 3 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 16517
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (34)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
952-17c
~ JON  Panie Pośle Gołojuch jak zagłosujes? Za podwyżka Paliwa czy przeciw mam nadzieje ze redakcja nas poinformuje co ten ,,NASZ" poseł wyczynia w sejmie. Na jaki temat sie wypowiada itp itd. Czekam z niecierpliwościa
13 lipca 2017
+37
-6
980-378
~ Daro  Panie Kolego, o czym mają pisać skoro Pan Poseł służy PiSowi tylko do głosowania pewnie w samym pisie jest anonimowy. Nic nie zrobił dla miasta dla powiatu. Jedynie recytuje regulki jakie ma mowic. A no i potrafi obsługiwać ,,maszynkę do głosowania". Stawiam piwo kazdemu, który powie mi co poseł zrobił dla Łańcuta i okolic. Ps. Ale o tym jak zagłosował głosuję z chęcią poczytam :D
13 lipca 2017
+32
-8
67f-90f
~ opi  Niezła szopka! Wstęga za krótka i nie mozna się dopchać.
13 lipca 2017
+25
-6
Ostatnio dodane komentarze
ccc-676
~ irentra   Jeszcze jakas porządna klinika stomatologiczna i będzie wszystko an miejscu. Bo jak narazie to trzeba jeździć do Rzeszowa do http://stomatologia.pro-familia.pl/ żeby jakos te zęby wyglądały. Przydałaby się podobna w Łańcucie.
1 sierpnia 2017
brak ocen
af5-078
~ Ja   Budynki piękne, ale podejscie niektórych lekarzy...szkoda gadac...co za czasy nastały :( Wydawałoby sie, ze lekarze sa już dobrze wynagradzani ale nijak sie to ma do podejscia do pacjenta , nie wiem jak w innych szpitalach ale Lancut to niestety słabo :(
23 lipca 2017
+6
-1
544-1ef
~ ..  do ~ Zatroskany   Gdybyś oprócz szkła kontaktowego i tzw. faktów z ulicy wiertniczej, obejrzał "kulisy manipulacji" lub choćby przejrzał jakaś rzetelnie napisaną książkę o socjotechnikach stosowanych w manipulacji masami, to byś zapewne słyszał o tzw. fałszywej symetrii, którą właśnie, nieświadomie powtarzając, stosujesz, pewnie za jakimś K. Skórzyńskim albo inną Pochanke. Porównywanie PiS z PO, że jedni są tacy sami jak i drudzy, albo że są jeszcze gorsi, jest zwykłą aberracją. Wystarczy wziąć choćby 500 plus i choć to zabrzmi patetycznie, to porównanie z czasami Tuska kiedy za niskie dochody dzieci rodzicom odbierano, i dzisiejszymi, kiedy na każde drugie i następne dziecko rodziny dostają 500 zł, to tak jakby porównywać krzesło elektryczne z tronem królewski - owszem na jednym i drugim można siedzieć... Sam biorę to świadczenie bo mam troje dzieci i choć nie zarabiam najgorzej, żona także pracuje, ale spłacając kredyt, jeszcze przed 2015 o 10 dniowym wyjeździe z rodziną na mazury mogłem sobie tylko pomarzyć. A w 2016 byliśmy na wspaniałym urlopie, o odkładaniu na wyprawkę dzieci nawet nie wspominając, początkiem sierpnia też bierzemy dzieci i jedziemy w to samo miejsce co rok temu. Wiem zaraz nazwiesz to jałmużną, przekupstwem, zadłużaniem reszty Polaków, ale to zadłużanie i jałmużna jest stosowana w 20 krajach EU i nikt tam tego tak nie nazywa, a gdyby tak zrobił, to byłby skazany na społeczną infamię. Bo to jest inwestycja w dzieci, bo te pieniądze są zachętą do posiadania przynajmniej dwojga dzieciaczków, czego jestem najlepszym przykładem. A te dzieci, choć zabrzmi to bezdusznie, ale taka jest kolei rzeczy i na tym przede wszystkim opiera się system emerytalny, będą kiedyś pracować na nasze emerytury. Ludzie nie patrzą na trybunał konstytucyjny, nie patrzą i wyimaginowane łamanie wolności słowa i demokracji gdzie codziennie wygadują w TVN itp co chcą i codziennie KOD i reszta nowej targowicy łazi w demonstracjach. Ludzie chcą świętego spokoju, chcą pracować, bogacić się, być bezpieczni przed np. mulit kulti, a maja w D ostatnie bastiony bezpieczeństwa pookrągłostołowego układu z magdalenki. Podaj mi choćby jakiś jeden przykład za który mógłbym cenić rząd PO- PSL, kiedyś myślałem że będą to orliki, ale później się okazało że i tu zrobili wały. Co do drugiej części twej wypowiedzi: jeżeli masz jakieś wrażenia związane z tym, kto co myśli, myślał lub będzie myślał, to może wskoczysz na etat tefaułenowskiej wróżki, a nie marnował swoje talenty na prowincjonalnym forum. tez kiedyś byłem wiernym widzem szkła kontaktowego, ale jak zacząłem patrzeć na świat poprzez własne ślepia a nie przez ich krzywe zwierciadła, telewizje tę oglądam z obrzydzeniem i tylko z musu żeby sprawdzić co przeciwnik nadaje
18 lipca 2017
+3
-0
eb4-fa3
~ podaje hasło OKOŃ  do ~ haha   a o czym on ma gadać jak on też ma staw i karpie hoduje :D, ale prawda jest taka że trzeba wybrać nowego posła bo ten nic nie robi.
18 lipca 2017
+1
-1
a28-6dc
~ Zatroskany  do ~ ..   Czytam komentarze pod artykułem i nie mogę wyjść z podziwu. Nie pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją, gdy PiS robi dokładnie to samo, co kiedyś PO (i często na większą skalę) a jego wyborcy, którzy za czasów Tuska trzęśli się z oburzenia, teraz wychwalają pod niebiosa. To jednak prawda, że PiS to bardziej sekta, niż partia polityczna. Odnoszę wrażenie, że gdyby jutro Kaczor rehabilitował Bieruta i złożył hołd lenny Moskwie, duża część wyznawców "z rozpędu" przyklasnęłaby i tym posunięciom żoliborskiego mesjasza.
18 lipca 2017
+6
-3
356-6b4
~ c4  do ~ Bodo   Abderyto lub jak wolisz ciećwierzu , jeżeli baryłka w 2011 kosztowała 100 baxów podrożało paliwo i wszystko co za tym idzie, to dlaczego gdy to samo paliwo taniało w 2012 i następnych latach rządów nierządu Tuska i Kopacz te ceny nie spadły ? A przecież takie z nich fachowce były z kreatywnym Rostowskim na czele. I przypomnę taśmy z Sowy - jak twierdzi prezes PKN Orlen Jacek Krawiec, premier Donald Tusk po wygranych wyborach w 2011 r. miał rzekomo krzyknąć: "Teraz, k...a, to paliwo może być nawet i po 7 zł"
17 lipca 2017
+4
-0
544-1ef
~ ..  do ~ ..   to są pytania z tezą, które są przeważnie są ze znakiem zapytania, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej, bo w razie czego, zawsze można powiedzieć - ależ wysoki sądzie, ja tylko pytałem, nie bylem tego pewien
17 lipca 2017
+4
-0
544-1ef
~ ..  do ~ Łańcucianka   Widzisz drzewa, a nie widzisz lasu. Co to znaczy, koleżanek i kolegów Szydło, Mastelerka ? proszę o ich nazwiska, źródło i ewentualne dowody obciążające ich poczynania ! takich świadków, jak mawiał rejent Milczek, nie brakuje na tym świecie. A Tokarz pisał ten artykuł pod polityczne zamówienie, jak to 2-3 lata później przyznał sam ich ówczesny naczelny Latkowski - to taki fake newsy, które łykacie jak przymulające latte
17 lipca 2017
+3
-0
544-1ef
~ ..  do ~ no   nie lubię się wtrącać, ale jeżeli SSP przynoszą zyski, a na to wskazują dane niezależnych analityków i ratingi międzynarodowych agencji, to dla mnie w radach nadzorczych tych spółek mogą zasiadać misiewicze, piotrowicze a nawet kot kaczora. Tzw. fachowcy ekonomiczni z PO w tle rujnowali te spółki i traktowali jak prywatne firmy do swych partykularnych geszeftów. Biznes is biznes, przynosisz zysk OK, kradniesz i generujesz straty - WON
17 lipca 2017
+2
-2
544-1ef
~ ..  do ~ Bodo   ok, ale dlaczego ceny produktów żywnościowych, nie liczą zakładanej co rok inflacji, w 2011 były niewiele niższe niż teraz ? a poza tym, i to juz pewne, ceny paliw nie pójdą w gorę, bo zrekompensują je zwiększone zyski Orlenu i Lotosu, czyli ich nadwyżki, którym przy okazji wzrośnie sprzedaż. Pieniądze są, wystarczy, przestać kraść i geszefciarzyć, żeby POniektorym żyło się lepiej !
17 lipca 2017
+4
-2
e01-78a
~ Bodo  do ~ c4   Głąb jesteś albo ignorant: w 2011 baryłka ropy kosztowała blisko 100 usd, obecnie oscyluje wokół 50.
17 lipca 2017
+2
-4
590-354
~ no  do ~ c4   No to Panie Kolego zapomniałeś o pulsie Biznesu z tego roku w dwa lata PIS obsadziło dwa razy więce swoimi ludzmi :] także tez prosze doczytac https://www.pb.pl/teraz-k-my-na-calego-852258
17 lipca 2017
+4
-2
cab-56b
~ Łańcucianka  do ~ c4   Zanim zabierze się Pan za obronę proszę się troszkę poduczyć....Jasiński jest prezesem Orlenu a nie Lotosu, Misiewicz "wypłynął" na szerokie wody jako członek komisji smoleńskiej i przyboczny A. Macierewicza (skad inąd ciekawy temat do zbadania). Poza tym proszę przyjrzeć sie karierom ; żony i brata Ziobry,pani J.Gross, siostry min. E.Witek, koleżanek i kolegów premier Szydło,M.Mastalerka (co przepadł po kampani wyborczej) i długo by wymieniać ale czasu szkoda...
17 lipca 2017
+3
-4
ca8-b79
~ c4  do ~ ,egamxof   No chyba żartujesz. Jak podaje Puls Biznesu w swym artykule w spółkach skarbu państwa za rządów PO PSL zasiadało ponad 420 członków rodzin polityków PO PSL lub inaczej z nimi skoligaconych, a zarobili sobie ponad 200 mln PLN. A z Pis, co masz Misiewicza któremu zrobili czarny pijar, Jasińskiego który przynosi zyski w LOTOS a może Sadurską która do wejścia ustawy kominowej nie pobiera wynagrodzenia a miała brać ponoć 90 kafli na miesiąc ? nie wygłupiaj się, na pewno ktoś z PiS komuś coś załatwił, szczególnie na prowincji, ale PO i PSL robili to na skale masową która można porównać chyba tylko z Ukrainą, albo patrząc na prywatyzacje kamienic w Warszawie, z Bangladeszem. A w obronie PiS nie staję z powodu miłości do nich tylko z powodu tego że ich bezpodstawnie atakujesz widząc drzazgę w ich oku nie widząc belki w oku PO, tak mnie wychowano, gdyby ktoś bezpodstawnie atakował innych też bym stawał w ich obronie
15 lipca 2017
+3
-3
09c-160
~ ,egamxof  do ~ c4   ;] a co tam robi szanowny Pan dyrektor MDK ? .PS nawet on "bliży" niż władze miasta. :D
14 lipca 2017
+11
-0
09c-160
~ ,egamxof  do ~ c4   Takiej skali załatwiactwa (jak jestes w pis lub masz znajomka w pis) jak jest teraz, nepotyzmu na potęgę to sie PO i PSL powinii od PiSowców uczyc :] i tu mam rację i nawet nie masz co zaczynać bo za duzo komentarzy dałaej proniących PIS w krotkim czasie pracujesz dla nicz ?:P Dziękuje Dobranoc
14 lipca 2017
+2
-5
33d-6d9
~ c4  do ~ jan   pogadał z Gronkiewiczką załatwił sobie akt własności kamienicy w W-wie i skombinował parę baniek ... A tak na poważnie, jak nie wiesz co znaczy "załatwić" w erze kombinatorstwa i cwaniactwa, które trwają w Polsce właściwie od 1944 roku, a którymi powoli chcą się zająć znienawidzone kaczory, to śmiem dedukować, że sioła amiszów tu piszesz
14 lipca 2017
+4
-2
33d-6d9
~ c4  do ~ haha   gdybyś wiedział na czym polega praca sejmu, to byś wiedział, że każdy z posłów należy do jakiejś komisji, czasem kilku, i gdy prace komisji wejdą w dalszą fazę legislacyjną, to posłowie zadają danym ministrom pytania na sali plenarnej. I nie ważne że pyta o rybołówstwo, bo w takiej komisji zasiadał. Jak Niesiołowski ekspert od robali był w komisji obrony, i mylił nazwy czołgów z samolotami i mitologicznymi postaciami, to ci nie przeszkadzało. Żeby nie było, nie bronie Gołojucha, ale mierz równą miarą wszystkich, a nie rób nagonki tylko na tych z PiS
14 lipca 2017
+7
-1
33d-6d9
~ c4  do ~ Łańcucianka   przypomnę że w USA skład sądu najwyższego wybiera prezydent, a w Niemczech ichniego trybunału konstytucyjnego po połowie Bundestag i Bundesrad czyli ich posłowie, to to samo co chcą zrobić teraz w Polsce. A ty co jesteś za utrzymaniem kadr w sądach, które są nieomal pokoleniowe i trwają od 1944 r ???
14 lipca 2017
+8
-1
33d-6d9
~ c4   burmistrz nie ma najlepszej miny, czy dlatego że siedzi prawie w ostatnim rzędzie ? ......
14 lipca 2017
+9
-0
33d-6d9
~ c4  do ~ JON   z Gołojuchem masz poniekąd racje, mógłby być aktywniejszy, choć z tego co pamiętam to w ilości zabieranego głosu w sejmie, plasuje się w pierwszej połowie posłów. Ale jeżeli chodzi o ceny paliw, to proponuję żebyś sięgnął pamięcią choćby do 2011 r. kiedy to litr 95 kosztował ponad 6 zł, a wczoraj gdy tankowałem na Orlenie, to za litr płaciłem zdaje się 4,37 zł za litr, więc nie bądź hipokrytą
14 lipca 2017
+8
-3
2b6-c2b
~ MGM   A dzisiaj byłem zobaczyć i jest zamknięty. Czyli został otwarty czyli jest zamknięty. Ale wierchuszka się pokazała, pewnie zjadła obiadzik na koszt podatnika, a dziadostwo w tym powiecie jak było tak i jest. To może też panie pośle Gołojuch i Panie Krzysztoń postawcie sobie pomnik na plantach bez postawienia pomnika.
14 lipca 2017
+12
-2
09c-160
~ haha  do ~ Jan Kowal   Palcem nie kiwnął to szaraki robia robote, a wpadaja potem takie posły i wstęde przecinaja :] rozbawiłes rozbawiłes
14 lipca 2017
+5
-3
a63-61f
~ GołaBaba   Oj, a co tam takie pustki na salach? Pacjent to ma się zgłosić na oddział z własnym materacem?
A może to obraz pustki umysłowej uczestników tej propagandowej hucpy
14 lipca 2017
+14
-5
24a-26f
~ Łańcucianka  do ~ Jan Kowal   Ale Pan naiwny...ręce opadają. Kiedy to niby "załatwił" w międzyczasie jak podpisał się pod projektem poselskim ws. Sądu Najwyższego?
13 lipca 2017
+9
-4
c56-259
~ jan  do ~ Jan Kowal   "załatwił" - a co to znaczy?
13 lipca 2017
+4
-4
04a-7f9
~ marek   dobra niech sie cziesza jak kase dali na szptal ale ja sie pytam kto odpowie za deradacje calego powiatu za rozklad komunikacji autobusowej rozlad polmosu i cale to dziadostwo komukacyjne w okolicach lancuta wlot od lezajska msakra lacznik jest na mapie i oby tam nie zostal a jeszcze jedno szpital jest spolka czyli defakto prywatny a jednak grosz dali na niego wec chyba prywatne ne jest takie be
13 lipca 2017
+21
-4
13f-610
~ ogien   Niech sie ta pisowska q-rwa w okularkach tak nie cieszy i szczezy do kamery - ją też czeka Trybunał Stanu za demontaż demokracji.
13 lipca 2017
+15
-16
67f-90f
~ opi   Niezła szopka! Wstęga za krótka i nie mozna się dopchać.
13 lipca 2017
+25
-6
b56-27f
~ Jan Kowal  do ~ Daro   Hmm. Co Gołojuch zrobił dla Łańcuta? Na przykład załatwił milion złotych dla szpitala?? Ale to przecież są jakieś grosiki... kto by na takie szczegóły zwracał uwagę.
13 lipca 2017
+10
-17
2cc-f16
~ kalkulator   To kiedy ktoś to przejmie za bezcen?
13 lipca 2017
+13
-6
980-378
~ Daro  do ~ JON   Panie Kolego, o czym mają pisać skoro Pan Poseł służy PiSowi tylko do głosowania pewnie w samym pisie jest anonimowy. Nic nie zrobił dla miasta dla powiatu. Jedynie recytuje regulki jakie ma mowic. A no i potrafi obsługiwać ,,maszynkę do głosowania". Stawiam piwo kazdemu, który powie mi co poseł zrobił dla Łańcuta i okolic. Ps. Ale o tym jak zagłosował głosuję z chęcią poczytam :D
13 lipca 2017
+32
-8
952-17c
~ JON   Panie Pośle Gołojuch jak zagłosujes? Za podwyżka Paliwa czy przeciw mam nadzieje ze redakcja nas poinformuje co ten ,,NASZ" poseł wyczynia w sejmie. Na jaki temat sie wypowiada itp itd. Czekam z niecierpliwościa
13 lipca 2017
+37
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x