Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny finał poszukiwań
Zaginęła 24-latka[AKTUALIZACJA]
Grzegorz B. zatrzymany w sprawie zabójstwa
Restauracja McDonald's już otwarta!
home > Start > Aktualności > Pierwszy kandydat na burmistrza
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2018.07.27 13:41 | aktualizacja: 2018.07.28 07:57

Pierwszy kandydat na burmistrza

Barbara Pilawa-Kraus kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na Urząd Burmistrza Miasta Łańcuta.
Pierwszy kandydat na burmistrza
Pierwszy kandydat na burmistrza

Dziś na konferencji prasowej pod nowo budowaną halą sportową przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie, przewodniczący Zarządu PiS Powiatu Łańcuckiego Kazimierz Gołojuch przedstawił Barbarę Pilawe-Kraus jako kandydata na burmistrza Miasta Łańcuta.

-Jestem mieszkanką tego miasta. Praktycznie całe moje życie toczyło się tutaj. Wiem, jak bardzo Łańcut potrzebuje dynamicznego rozwoju. On się rozwija, ale brak dynamiki, brak konsekwencji, brak wyraźnych działań spowodowało, że Łańcut nie jest pięknym i nowoczesnym miastem gdzie żyłoby się dobrze, ale również miało by się wspaniałych turystów, którzy są dla nas bardzo ważni. Przed nami wiele ważnych decyzji inwestycyjnych. Trzy strategiczne, choć miasto Łańcut nie jest inwestorem, ale wsparcie władz miasta jest niezbędne. Rozpoczynamy budowę drogi krajowej przez Łańcut. Z samorządem województwa podkarpackiego będziemy realizować łącznik. Ruszyła sprawa tunelu pod torami na przejeździe kolejowym na drodze wojewódzkiej, choć są to inwestycje ogromne ale nie są nie do zrealizowania. Dobra współpraca, dobre działanie może pozwolić, że one będą realizowane i niedługo staną się faktem. Miasto Łańcut to nie tylko tak ważne decyzje strategiczne, to również szereg działań o mniejszym znaczeniu dla szerokiego gremium, ale bardzo ważne dla mieszkańców Łańcuta. Miasto Łańcut to miasto turystyczne niejednokrotnie tylko z nazwy. Trzeba wiele działań, aby to miasto stało się dynamicznym turystycznym miastem. Sprawa komunikacji, współdziałanie z samorządem powiatu łańcuckiego jest niezbędne w wielu działaniach chociażby właśnie w temacie komunikacji. Temat rozwoju sportu w Łańcucie to bardzo ważna rzecz, jeżeli chodzi o rozwój drużyn młodzieżowych. Kierunki kształcenia szkół podstawowych. Szkoły muszą mieć kontynuację w szkołach ponadpodstawowych. O szeregach różnych działań będziemy mówić w kampani wyborczej - mówiła i dziękowała za poparcie swojej kandatury Barbara Pilawa-Kraus


Red
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Pierwszy kandydat na burmistrza, 1.8333 out of 5 based on 6 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 15718
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (62)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
bba-c7e
~ derick  masło maślane, nic konkretnego, jak można mówić o współudziale budowania z góry narzuconej obwodnicy? Z takimi priorytetami to miasto się samo rozwinie nie trzeba do niego marionetki. Zero konkretów, rozwój drużyn młodzieżowych ale jak? "Rozwój miasta aby ludziom żyło sie lepiej", ale jak? Tragedia ludzie przejrzyjcie na oczy bo naszym miastem rządzą ameby umysłowe
27 lipca 2018
+61
-3
9b1-e59
~ miejscowy  Jestem na nie ,czekam na innych kandydatów.To miasto potrzebuje realnych zmian !!!
27 lipca 2018
+62
-5
eb4-fa3
~ mieszkanka Łańcuta  również jestem na nie, potrzebny jest ktoś młody, wykształcony , dynamiczny z otwartą głową, tak samo jak potrzebny jest nowy skarbnik miasta z podobnymi cechami i dopiero przy wsparciu oczywiście NOWEJ i wyważonej Rady pociągną nasze miasto we właściwym kierunku...a takie namaszczanie kandydata... odnosi odwrotny skutek jak widać
27 lipca 2018
+45
-3
Ostatnio dodane komentarze
1fe-997
~ mateo   Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. . .
Ewangelia wg Św. Mateusza 20 , 1-16
Jakie to niesprawiedliwe, prawda?
6 sierpnia 2018
+2
-0
003-e3f
~ jowisz   jutro konferencja pt" jak wygram wybory to drzewa wrócą przed MDK"
5 sierpnia 2018
+4
-3
6ed-fa4
~ urolog  do ~ widz   po co było wycinać te drzewa??? nawet jeśli ktoś się puknie w głowę i posadzi nowe, to już nie to samo :-(
4 sierpnia 2018
+11
-3
1d8-0aa
~ widz  do ~ Obtwatel   i co? tak ma wyglądać też rynek po rewitalizacji? jak teraz MDK? beton, płytki, skwar, proch, kurz...??!! betonowe środowisko w urzędzie najlepiej się czuje w betonie, więc chce zabetonować wszystko dookoła! już niedługo wybory, pomyślcie ludzie czego chcecie... a jak nie pójdziecie - to nawet później nie lamentujcie...!
4 sierpnia 2018
+12
-0
061-fc9
~ Obtwatel  do ~ sad   Dzisiaj przejeżdżając obok MDK nie mogłem wyjść z podziwu gdy to zobaczyłem. Piękne stare wierzby, które były też historią tego miejsca wycięte zupełnie. To jest SKANDAL!!! Kto na to pozwił !!!
4 sierpnia 2018
+16
-4
58f-81c
~ sad   dlaczego wycięto drzewa przed MDK?
4 sierpnia 2018
+13
-2
fd6-602
~ cyfra4   Odrzucmy ten koscielno pisowski układ
3 sierpnia 2018
+6
-4
0bf-a53
~ Poinformowany  do ~ Władek A.   Zarząd PiS Powiatu Łańcuckiego: Poseł Kazik Gołojuch, Vice-Poseł Grzesiek Lepianka, Sanepid Anna Skóra, Drogi Janusz Wolski, Sołtys Irek Tarała - Kosina.
3 sierpnia 2018
+3
-0
c2a-796
~ Władek A.   K. Gołojuch jest przewodniczącym a wie ktoś może kto jest jeszcze we władzach PiSu w Łańcucie?
3 sierpnia 2018
+1
-0
f05-2e0
~ ??????  do ~ MGM   jednostkę wojskową możesz kupić i będzie po problemie . szpital. jak nie chorujesz to nie ględż ,bo nie wiadomo co i kiedy może cię spotkać i możesz wtedy być w tym szpitalu i będziesz cichy jak nigdy
30 lipca 2018
+3
-7
f05-2e0
~ ??????   co gołojuch ma do łańcuta.niech lepiej zajmie się swoją czarną .pani pilawska na burmistrza? śmiechu warte
30 lipca 2018
+12
-3
275-13d
~ kiria  do ~ braun   Obecny burmistrz tak samo jak obecny prezes szpitala należą do rycerzyków komumba. Rączka rączkę myje i kryje.
30 lipca 2018
+16
-4
f9d-3d1
~ w   No i zaczęło się trucie wyborcze
30 lipca 2018
+11
-0
e63-df8
~ braun  do ~ swojak   Szpital nie należy do miasta i Burmistrz nie ma w tym zakresie nic do gadania. Skupmy się na tym co Burmistrz może "sam" od początku do końca zrobić! To są podstawy!
30 lipca 2018
+6
-3
d32-cd7
~ swojak   Szpital to ja widzę, że wygląda coraz lepiej. Cały czas inwestują, oddział dziecięcy jest chyba po remoncie, całe nowe skrzydło oddane, teraz budują kolejne. Chyba n ie jest tak źle??
Problem będzie raczej z obsadą lekarzy pielęgniarek, ale to w każdej dziedzinie gospodarki już jest ciężko ze znalezieniem ludzi do pracy.
Jednostka z tego z się orientuję to jeden wielki zabytek. Co zrobić z budynkami i jednocześnie terem, na którym "łapkę" trzyma konserwator zabytków?? Znajdziecie GŁUPIEGO, który kupi te rudery, a może lepiej do tej studni bez dna cały czas dokładać??
Jeszcze mnie trochę dziwi, że jednym z głównych tematów kampanii będzie FONTANNA i POMNIK.
Trochę mam okazję jeździć po naszym kraju, w miastach gdzie dokonano rewitalizacji rynków na zasadzie: wycięto całą zieleń (duże drzewa, które dają cień tak jak teraz jest w Łańcucie), wybrukowano wszystko piękną kostką granitową, wybudowano fontannę (lub nie) i postawiono kilka ławek. Dla mnie koszmar.
Proszę zabrać dzieci i w taka pogodę jak przez ostatnie kilka dni spędzić z nimi czas na takim pustkowiu, piękna perspektywa. Chyba, że FONTANNA ma pełnić rolę kąpieliska w samym centrum miasta.
Zgadzam się z użytkownikiem "braun" kandydat na burmistrza musi zająć się przede wszystkim przyziemnymi sprawami mieszkańców.
Łańcut już dawno powinien zagospodarować tak zaniedbaną kwestię TURYSTKI. Ta dziedzina gospodarki rozwija się chyba najlepiej w ostatnich latach, a co w związku z pięknym zamkiem oferuje się turystom nas odwiedzającym???
30 lipca 2018
+9
-3
a0e-1c0
~ fickrrzer  do ~ MGM   Czy czasem teraz pani Joasia nie robi rimmingu panu Stanisławowi?
30 lipca 2018
+11
-0
2b6-c2b
~ MGM   Jako dotychczasowy zwolennik PiS musze z całą stanowczością stwierdzić, że Pani Barbara nie nadaje się na Burmistrza. Czas chyba zagłosować na Panią Rupar osobę niezmiernie pracowitą i faktycznie chcącą coś dla miasta zrobić (nie wyobrażam sobie głosować na Gwizdaka i Kumka)
Jako Wicestarosta Pani Pilawa dla miasta nie zrobiła praktycznie nic mając niby poparcie Pisu (Gołojucha, Ortyla i innych) Jej przykład działalności to:
1. Drogi powiatowe np. ulica Wyszyńskiego i Skotnik - stan opłakany.
2. Jednostka wojskowa - wszyscy widzimy
3. Do szpitala lepiej nie iść.
4. Komunikacja za którą odpowiada powiat praktycznie przez ostatnie 4 lata została unicestwiona
A na dodatek kłamie bo:
Droga nr 94 jest w Zarządzie GDKIA i z tą droga Pani Basia nie ma nic wspólnego. Podszywa się pod czyjąś inwestycję.
Łącznik - postępowanie zawieszone nie jest to inwestycja miasta
Tunel na liście rezerwowej też z tego nici.
I wiele innych.
No i pomnik - rozmawiając z jednym z rodziny Markowskich stwierdził, że Pani Barbara udzieliła im stanowczego poparcia za budową pomnika. I maja jej podpis na jakimś tam oświadczeniu, że popiera budowę pomnika na plantach.
Ps. Jeżeli jest taka dobrą Wicestarościna to dlaczego nie zostaje w powiacie. Pewnie jest dużo prawdy w tym, że Krzysztoń chce się jej pozbyć bo jest słabiutka.
30 lipca 2018
+14
-4
e63-df8
~ braun   Drodzy Łańcucianie.
Prawda jest taka, że nasze miasto nie ma i nie będzie mieć żadnych perspektyw rozwojowych. Między bajki można sobie włożyć jakieś wydumane plany. Przez wzgląd na nasze położenie w niczym nie możemy konkurować z Rzeszowem (który z roku na rok zbliża się do nas ze swoimi granicami :)). Jesteśmy małym miasteczkiem, które lata świetności ma już za sobą (duże zakłady właściwie nie istnieją - Łańcucka strefa to nie to samo), sypialnią Rzeszowa, jedną z atrakcji turystycznych (jakich wiele na mapie Polski). Trzeba mieć tego świadomość i pogodzić się z tymi faktami. Od kandydata na Burmistrza oczekiwałbym konkretów, w postaci bardzo przyziemnych (ale chyba najważniejszych)propozycji. 1. Porządek i czystość w mieście - chyba najprostsza z kwestii i jednocześnie najbardziej zaniedbana. Tutaj Burmistrz nie ma żadnych ograniczeń na terenach miejskich, trzeba tylko działać, łącznie z karami administracyjnymi dla właścicieli posesji. 2. Miejsca parkingowe i organizacja ruchu - mam świadomość ograniczeń związanych z durnymi przepisami w zakresie zarządzania drogami i bałaganem w tym zakresie. Coś można jednak zrobić, np. wykupić działkę od właściciela (lub go wywłaszczyć) i przy okazji "remontu" obwodnicy zasypać tą dziurę w ziemi i zrobić parking na wprost cmnetarza! 3. Komunikacja miejska - jest szczątkowa w postaci jakichś prywatnych busików jeżdżacych od czasu do czasu do którejść z gmin. Tu nie trzeba floty autobusów, tylko wspólnie z wójtami przeanalizować potrzeby i pomyśleć o założeniu jakiejść małej spółki z 2-3 busami lub podpisać jakąś sensowną umowę z którymś z przewoźników. 4. Zmiana granic administracyjnych miasta - temat zupełnie zapomniany. W ten sposób uciekają tereny pod inwestycje - vide Grabskie-Kraczkowa (Bimex, Brukbet - gmina Czarna). 5. Wypoczynek, tereny zielone - przebudowa Plantów (tak z fontanną - a nie pomnikiem), ławki, kosze na śmieci, place zabaw dla dzieci(jak leje to nie ma nawet gdzie się schować, o siku też można zapomnieć bo toi-toi wynalazek kosmiczny). Wystarczy. To są rzeczy do ogarnięcia dla Burmistrza. Ma do tego podstawy prawne.
30 lipca 2018
+20
-2
051-807
~ swojak   Do Tegorocznywyborca
Nikogo na moją wiarę nie chcę nawracać, pisze co myślę i co widzę.
Czy jeden adres IP uprawnia do napisania jednego komentarza, z tego adresu mogłoby swoje zdanie wyrazić jeszcze kilka osób - realnych! Chyba, że to zakazane to przepraszam nie wiedziałem, pouczę pozostałych.
Jaka nikczemna propaganda?? Każde jakiekolwiek pozytywne zdanie będzie nikczemną propagandą.
Pani vice Burmistrz nie atakuję, komentuję, jak już pisałem co widzę, a wzrok mam dobry.
Widzę, że w przeciwieństwie do mnie (koszmarnego niekompetentnego ignoranta) z drugiej strony PROFESJONALISTA!
Czy sprawdziłeś adresy IP wszystkich piszących komentarze??
Jakie były tego wyniki?? Podziel się tą wiedzą z nami, może być ciekawie!
Pozdrawiam
30 lipca 2018
+4
-3
96a-67c
~ tegorocznywyborca   Nie wierzę =D 4 komentarze wychwalające Panią Basię z tego samego IP w odstępie 15 min.!Swojak, Mieszkanka, obserwator to ta sama osoba. Cóż za koszmarna niekompetencja, nawet w nikczemnej propagandzie! I niech Pani tak nie atakuje Pani Wiceburmistrz
29 lipca 2018
+8
-4
051-807
~ swojak   Ulica 3-go Maja od skrzyżowania ze starą 4 w kierunku miasta tylko na odcinku około 100-150 metrów jest pod zarządem GDDKiA (w związku z planowaną od lat przebudową).
Dobry gospodarz burmistrz nie dopuściłby do tego żeby przed festiwalem to tak wyglądało. Nawet jeśli droga nie należy do miasta to chyba nie problem skontaktować się z odpowiedzialnymi i wymusić zmianę sytuacji.
Za to jak wygląda miasto odpowiada w pierwszej kolejności burmistrz. Nikt nie patrzy na mapę i usprawiedliwia "dziadostwa" bo jakiś odcinek drogi należy do powiatu a inny jeszcze do województwa. Miasto odbieram jako całość.
Mam nadzieję, że w końcu ktoś się za to zabierze. Naprawdę nie wiele potrzeba, żeby było lepiej.
29 lipca 2018
+13
-3
051-807
~ obserwator   tak szkoda ze tak długo trzeba było czekać na tak dobrego kandydata. Osobiście nie znam osoby, która by powiedziała złe sowo na temat tej Pani.
29 lipca 2018
+4
-12
9fe-a81
~ lin  do ~ Swojak   Z ulicą 3-go Maja to bardzo dobry przykład: "... byli mocno zdziwieni jak wyglądało najbliższe otoczenie zamku - ulica 3-go Maja. Na poboczach i skarpach trawa na wysokość 1 metra, chodnik zasypany suchymi liśćmi (jeszcze z jesieni) oraz śmieciami, gałęzie z krzaków przy chodniku potargały nam fryzury."
Ulica 3-go Maja jest w zarządzie powiatu i powiat odpowiada za jej sprzątanie (lub powinien zlecić to odpłatnie Miastu), opis dokładnie oddaje jak kandydatka dbała o wizerunek miasta.
29 lipca 2018
+10
-2
051-807
~ Mieszkanka   Jestem na tak. Dobra kandydatura. Gratuluję dobrej kadencji w Powiecie. Dużo udało się zrobić. Nowe projekty i pieniądze dla szkolnictwa, Nowa Hala, duże inwestycje w szpitalu, podpiana umowa na przebudowe Armii Krajowej, potrafi się wypowiadać i jest bardzo kompetentna. Powodzenia.
29 lipca 2018
+4
-18
051-807
~ Swojak   Kilka konkretów:
1. Biznes - Kto z "dużego" biznesu przejdzie do zarządzania takim miastem jak Łańcut, za 8000 zł. miesięcznie.
Nie znam miasta gdzie burmistrzem lub prezydentem jest biznesmen (on lub ona).
Ta kandydatka ma doświadczenie w tzw. biznesie (mały albo lepiej mikro), to według mnie PLUS, porównując to do bycia nauczycielem lub wiecznym urzędnikiem jak dotychczasowy włodarz na przykład.
Ktoś kto prowadzi nawet mały interes wie jakie to "proste" , kasa leci sama z nieba. Dla każdego kandydata takie doświadczenie to ZALETA nie wada.
2. Wykształcenie i wiek - piszecie potrzebny ktoś młody i wykształcony, a do tego dynamiczny i jeszcze najlepiej z wieloletnim doświadczeniem??!!
Ze zdjęcia wiedzę, że Pani kandydatka nie jest stypendystką ZUS, wykształcenie chyba też ma wyższe, zresztą co teraz znaczy mieć wyższe wykształcenie, mamy chyba w Polsce więcej "pseudo" magistrów niż dobrych techników.
Dla mnie kolejne PLUSY kandydatki.
3. Partyjność - nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem PIS, omijam z daleka!!
Jednak biorąc pod uwagę lokalizację Łańcuta oraz wyniki wyborcze z naszego regionu, to start z ramienia PIS, niestety też jest na PLUS.
4.Doświadczenie urzędnicze - ta kandydatka o ile mi wiadomo pracuję w starostwie od czterech lat i jest zastępcą Starosty.
Myślę, że nie jest to stanowisko "WIDMO" i Pani ta ma dziedziny za które odpowiada. Myślę, że poznała już co to znaczy praca w samorządzie. Patrząc na dotychczasowych burmistrzów i ich vice to oni nawet po 3 kadencjach nie bardzo mają o tym pojęcie.
5. Program - skreślacie osobę po kilku zdaniach jakie wypowiedziała po ogłoszeniu kandydatury. Rodacy więcej wiary, może warto wybrać się na spotkanie z kandydatką (innymi również), mam nadzieję że takie będą, posłuchać co ma do powiedzenia, zadać pytanie, powiedzieć co chcielibyśmy aby było według nas zrobione i wtedy podjąć decyzję. Nie bo nie - to nie dla mnie.
Jak słyszę, że obecna Pani vice burmistrz chce rewitalizować staw browarny i jego otoczenie, a teraz nie ma kto wokół niego nawet śmieci pozbierać. To o czy rozmawiamy. Kiedy ostatnio była ona w tej okolicy?
Miasto potrzebuje zmian, na festiwal muzyczny zaprosiłem znajomych spod Rzeszowa, byli mocno zdziwieni jak wyglądało najbliższe otoczenie zamku - ulica 3-go Maja. Na poboczach i skarpach trawa na wysokość 1 metra, chodnik zasypany suchymi liśćmi (jeszcze z jesieni) oraz śmieciami, gałęzie z krzaków przy chodniku potargały nam fryzury. Taka wielka impreza a miasto zapuszczone, ale Pan Burmistrz pięknie się prezentował w pierwszych rzędach na gali rozpoczęcia.
Czy tak to ma wyglądać???
Stwierdzili, że u Ferenca w Rzeszowie to by głowy poleciały za takie dziadostwo. Niestety takie mamy dziadostwo w Łańcucie od 3 kadencji. Czy widzicie jak koszone są trawy w mieście, jak już ktoś łaskawie się za to weźmie to jest cud, ale już zgrabać i posprzątać nie ma komu. WSTYD - czy burmistrz i dyrektor miejskiej spółki ŁZK spacerują po mieście z opaską na oczach???
Czekam na kolejne kandydatury, myślę jednak, że Pani Pilawa-Kraus może mieć duże szanse.
CZAS NA ZMIANY w naszym mieście!!!
Pozdrawiam wszystkich czytelników tych TAK i tych na NIE.
29 lipca 2018
+9
-10
003-e3f
~ jowisz do janek   bardzo trafnie i dobitnie teraz trzeba żeby mieszkańcy dokonali dobrego wyboru przy urnach
29 lipca 2018
+8
-2
77f-52d
~ janek   Pani kandydatka mówi o inwestycjach oczywistych, o czym może pochwalić się nawet OBECNY Burmistrz i szeregi innych kandydatów jak i oto samo mogę się sam pochwalić idąc do wyborów 21 października. NIC swojego, brak własnych pomysłów na rozwój miasta. Brak mowy o staraniu zwiększenia miejsc pracy w mieście, o planowanych pracach interwencyjnych, parkingach, zamówieniach publicznych, darmowym internecie, głównych wydatkach budżetu miasta na 2019, podatkach miasta, remontach dróg miejskich i odprowadzeniu wody burzowej, problemach ekologicznych miasta, co z Bażantarnią? uatrakcyjnieniu turystyki miasta, jakie pomysły na pozyskanie funduszy operacyjnych dla miasta, ile stanowisk zmieni w urzędzie, czy jest za zamknięciem centrum miasta dla ruchu, nooo i jej zdanie o POMNIKU czy FONNTANIE w rynku - nic. A na temat porozumienia z obecnym Burmistrzem w końcu jest czy go nie ma? niech wypowie się publicznie na dany układ. Ciekawy jestem publicznej debaty z innymi kandydatami, a przyjdę zadać pytania na debacie z mieszkańcami miasta. Moim zdaniem to brak dynamiki w pani planowaniu zarządzania miastem.
29 lipca 2018
+23
-3
ba8-8ed
~ andrzej_duda   kulsony jedne!!!
29 lipca 2018
+7
-3
90b-c50
~ Janek   W życiu nie zagłosuję na marionetki klechów.
28 lipca 2018
+21
-3
b04-aaa
~ Kaśka   Dowcip dnia-ładny uśmiech nie wystarczy- trzeba człowieka z charyzmą, ogarniętego, wykształconego, z głową na karku. Pani Kraus najlepiej wychodziła sprzedaż kosmetyków i tego niech się trzyma.
28 lipca 2018
+21
-3
bc5-e30
~ gość   Czekam na debatę Rupar- Pilawa. Obstawiam, że p. Joanna wygra pojedynek w pierwszej rundzie przez nokaut. Gdy tańce na estradzie zastąpi merytoryczna dyskusja to pani od perfum nie wytrwa nawet 3 minut
28 lipca 2018
+27
-1
972-7d0
~ Someone   A pan Kumek kandyduje?
28 lipca 2018
+10
-10
39b-f01
~ Marek   A ja myślę,że to nie jest jeszcze ten najgorszy kandydat. Wszystko przed nami :D
28 lipca 2018
+7
-7
546-91c
~ obserwator  do ~ banita   100% racji Ty jestes moim kandydatem na burmistrza.
28 lipca 2018
+5
-2
c7a-1c4
~ Greg   Szkoda że Pan Czarnota z Handzlówki nie startuje. Młody i zdolny .
28 lipca 2018
+15
-18
87d-450
~ Przeciwnik   Miasto opanowane przez P....... to już totalna porażka a tak na marginesie to gdzie jest ksiądz proboszcz K
JESTEM NA NIE
28 lipca 2018
+21
-2
25b-1a3
~ XXX   Całkowita porażka. Totalny słup wypychany z powiatu przez Krzysztonia. W powiecie beznadziejnie słaba. Juz nawet z tego wywiadu widać, ze jest bez pojęcia bo:
1. Łącznik jest zawieszony - robiony nie będzie
2. Tunel na liście rezerwowej i to daleko - robiony nie będzie.
3. Droga E4 po jednym pasie z murem w środku - będzie gorzej niż jest teraz.
4. Komunikacja - za to odpowiada powiat - przez ostatnie 4 lata jak Pilawa była Wicestarostą komunikacja została unicestwiona.
5. Droga Wyszyńskiego - najlepsza rekomendacja.
PiS się kompromituje wystawiając taką kandydatkę.
Ale myślę, że pomnik na plantach postawi.
Pani Pilawo niech się pani wycofie póki jeszcze czas. Niech sie Pani nie kompromituje. Jeżeli jest taka dobra to dlaczego nie zostanie w powiecie - bo jej nie chcą, bo słaba.
Najgorsza kandydatka w historii ostatnich 20 lat Łancuta.
A przy okazji zmusza się ludzi do kandydowania z PiS bo nikt nie chce. I tylko terroryści pomnikowi będą na listach.
28 lipca 2018
+36
-5
3d1-514
~ banita   Wisi mi to bo już nie mieszkam w Łańcucie. Pani Barbaro cele do realizacji:1.pomnik papieża na plantach,2.pomnik smoleński obok kościoła,3.pomnik Piłsudskiego obok parku,4.pomnik sokoła na placu targowym,4.pomnik Ak przy MDK itp. Oj będzie się działo, muszę się napić.Aha drogi zostawić bo to też pomnik dawnej epoki.
27 lipca 2018
+27
-0
9fe-a81
~ klo  do ~ stoik   Ale ta Pani nie wie jak się prowadzi biznes bo gdyby wiedziała to by coś w biznesie osiągnęła. Typowy kandydat, który ma przegrać i nie zagrażać Gołojuchowi czy Krzysztoniowi
27 lipca 2018
+21
-0
9fe-a81
~ pol  do ~ jasia   Nie zgadzam się, że bedzie jak za Gwizdaka będzie znacznie gorzej
27 lipca 2018
+22
-2
b6c-9c4
~ obywatel   Ostatni będą piewsimi pierwsi ostatnimi. I tego pani życzę. Zaraz pewnie pani powie,że wszystkie inwestycje w mieście to pani zasługa. Pani Piława Krakus wszystko jasne.
27 lipca 2018
+13
-1
278-078
~ Rh+  do ~ mieszkaniec   Źle kliknęłam. Jestem na niE!!!!!!!!
27 lipca 2018
+11
-0
fda-e2b
~ mieszkaniec   Jestem na TAK. Ma Pani mój głos.
27 lipca 2018
+3
-23
278-078
~ Rh+   Jestem też na nie, ale dlaczego piszesz, że ma być młody. To jest nieprawda. Człowiek z wieloletni doświadczenie jest o wiele więcej wart niż osoba bez jakiego kolwiek doświadczenia. Mamy ewidentny przykład ja młodzi w rządzą sejmie . Z tym argumentem akuratnie się nie zgodzę, ale co do Pani Barbary to masz rację. Nie nadaje się. Panie pośle Gołojuch, gdzie Pan miał oczy? co panem kierowało wystawiając taką osobę? straciłam chęć głosowania na PIS.
27 lipca 2018
+17
-1
278-078
~ Rh+  do ~ stoik   k....wa z jakiego biznesu? Ze sprzedała parę kosmetyków.
27 lipca 2018
+18
-0
169-448
~ Ja  do ~ Ja   "Redakcjo"! Popraw to!
27 lipca 2018
+7
-0
7c2-324
~ mieszkaniec upadajacego miasta   Szanowna Pani... mowi Pani o rozwoju...... ????? A co to oznacza??? Proszę o odpowiedz na pytanie dlaczego teren zielony jednostki wojskowej oraz boisko zabiera się mieszkańcom i oddaje dla bardzo ograniczonej grupy ludzi budujac piekna silownie oraz plac zabaw, przybytek ten prawie non stop jest pusty!!! Nie ma dzieci lepszych i gorszych.... chociaz wg starostwa pewnie jednak sa. Moje dziecko lat 4...chcialoby skorzystac z placu zabaw. Nie robicie nic dla mieszkancow. Posiada Pani umiejętnosc mowienia na okraglo....bez konkretow... iw zasadzie tyle. Miala Pani szanse dzialac w starostwie... czego Pani dokonala?? tylko tak krotko w punktach prosze.. A i proszs sobie poczytac o prawie pracy... POZDRAWIAM serdecznie.
27 lipca 2018
+31
-0
efc-289
~ Ja   W pierwszym dniu już kłamie , jak cały PIS. Łącznika nie będzie , bo Jej Marszałek z PIS pieniądze przeznaczył na inne inwestycje.
27 lipca 2018
+31
-0
96a-67c
~ tegorocznywyborca   W kandydaturę pani ze sklepu nikt nie wierzy. Krzysztoń chce się jej pozbyć ze starostwa. Gołojuch (pseudonim - lawirant) jak zwykle wystawia osobę, która nie jest w stanie zagrozić jego pozycji w partii. Układ zamknięty. Pani Basia odpada w pierwszej turze, PiS popiera kandydata Henryka Pazdana (Gwizdak w ramach układu ma startować z listy PiS-u do powiatu), pani Basia zamienia wicestarostę na wiceburmistrza. PiS utrzymuje pod kontrolą powiat, Henryk Pazdan miasto. Czyli tradycyjnie - wiele musi się zmienić, by wszystko pozostało tak jak jest.
27 lipca 2018
+27
-1
1d8-0aa
~ widz  do ~ derick   poprawić komunikację?? to czemu jej nie poprawiła będąc wicestarostą?? gdzie PKS?? gdzie połączenia do okolicznych miejscowości?? rzeszów, leżajsk i tyle. a pod łańcut bez auta nie ma jak się dostać. jak nie zrobiła tego w starostwie, to i w urzędzie miasta nie zrobi. a pozostałe obietnice? ile od niej zależy? droga krajowa już postanowiona, łącznik i tunel nie od niej będzie zależał tylko od generalnej dyrekcji dróg i pkp. może jednak jakieś konkrety o tym, co ONA może zrobić, a nie co inni zadecydują bez względu na osobę burmistrza...? zresztą - tunel w tamtym miejscu to wg mnie chybiony pomysł, ze względu na uwarunkowania terenu, nie wydaje się wam, że cała woda będzie spływać i z okolicznych wzniesień i tunel będzie wiecznie zalany...? no ale jak wygra, to niech buduje, może jej to nie pogrąży...
27 lipca 2018
+28
-1
169-448
~ Ja   "Chodź"????? gdzie ma iść???? "Choć"
/żenuła :/
27 lipca 2018
+9
-0
7ee-42e
~ szu   Jeśli mieszkańcy Łańcuta chcą mieć na każdej ulicy pomnik i miesięcznice oraz miasto sterowane przez kościół to proszę bardzo wybrać Panią Barbarę.
27 lipca 2018
+31
-2
416-838
~ Szlomo   PO nas obywateli ***** a złodziej i kłamca uciekł do brukseli.
Teraz nas PiS ***** na wszystkie możliwe sposoby.
Zasada jest taka "Raz my, raz Wy"
27 lipca 2018
+13
-4
91f-cb5
~ jasia   Będzie tak samo jag za Gwizdaka. Czyli wiocha zabita dechami. Ale co szkodzi obiecać?
27 lipca 2018
+31
-1
99d-388
~ stoik   Jestem na TAK. Dobra kandydatka. Przede wszystkim weszła do polityki z biznesu. Prowadzenie firmy w Polsce to jest najlepsza szkoła. Po takim przygotowaniu bycie starosta albo burmistrzem to kaszka z mleczkiem. To dobrze, że kandyduje osoba, która wie jak się prowadzi interesy, będzie umiała tam gdzie trzeba zacisnąć pasa. Jestem natomiast na NIE dla kandydatów, którzy całe życie byli urzędnikami i potrafią tylko podpierać się przepisami a i to nie bardzo.
27 lipca 2018
+7
-38
cf1-57d
~ bonifacy   Rotacja stołkami nic więcej! Łańcut upada i dziadzieje przez właśnie takich rządzących. Tutaj trzeba kompetentnego burmistrza, a nie marionetkę!
27 lipca 2018
+34
-0
370-66f
~ ciekawy   Ma doświadczenie samorządowe i nie musi wszystkiego zaczynać od zera. To duży plus. Jest z aktualnie rządzącej partii a to również pomaga zdobyć środki na rozwój miasta, a nie zanosi się aby w najbliższych latach PiS stracił władzę. Jest osobą niekontrowersyjną. Bardzo dobra kandydatka na funkcje Burmistrza. A jeśli chodzi o obwodnicę, to dla takiego ruchu jak obecnie po przebudowie będzie wystarczająca. Tranzyt przeniósł się na autostradę/ wystarczy wcześnie rano przejechać czwórką zero ruchu/ . A dla ruchu lokalnego nie potrzeba wielopasmowej jezdni.
27 lipca 2018
+5
-39
eb4-fa3
~ Iga z Łańcuta   trzeba realnie spojrzeć na to wszystko... odsyłam do artykułu o zadłużeniu na 1 mieszkańca... Łańcut po prostu leży, jak będzie inwestować, skąd kasa, jak trzeba płacić to co na full sie wzięło
27 lipca 2018
+20
-1
eb4-fa3
~ mieszkanka Łańcuta   również jestem na nie, potrzebny jest ktoś młody, wykształcony , dynamiczny z otwartą głową, tak samo jak potrzebny jest nowy skarbnik miasta z podobnymi cechami i dopiero przy wsparciu oczywiście NOWEJ i wyważonej Rady pociągną nasze miasto we właściwym kierunku...a takie namaszczanie kandydata... odnosi odwrotny skutek jak widać
27 lipca 2018
+45
-3
bba-c7e
~ derick   masło maślane, nic konkretnego, jak można mówić o współudziale budowania z góry narzuconej obwodnicy? Z takimi priorytetami to miasto się samo rozwinie nie trzeba do niego marionetki. Zero konkretów, rozwój drużyn młodzieżowych ale jak? "Rozwój miasta aby ludziom żyło sie lepiej", ale jak? Tragedia ludzie przejrzyjcie na oczy bo naszym miastem rządzą ameby umysłowe
27 lipca 2018
+61
-3
0a9-be6
~ Katarzyna   Popieram.Nie chodzi o to aby wymieniać się stołkami wśród starej gwardii wtedy z pewnością nic się nie zmieni na lepsze.
27 lipca 2018
+27
-5
9b1-e59
~ miejscowy   Jestem na nie ,czekam na innych kandydatów.To miasto potrzebuje realnych zmian !!!
27 lipca 2018
+62
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x