Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ciało 34-latka na posesji w Albigowej
Zakończyły się poszukiwania 54-latka z gminy Łańcut
Nominacje dla dyrektorów
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
home > Start > Aktualności > Otwarcie Ośrodka Kultury w Soninie
Rozmiar tekstu:
AAA
SONINA
2018.09.30 08:48 | aktualizacja: 2018.09.30 08:51

Otwarcie Ośrodka Kultury w Soninie

Wczoraj oficjalnie otwarto Ośrodek Kultury - Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Soninie
Otwarcie Ośrodka Kultury w Soninie
Otwarcie Ośrodka Kultury w Soninie

Po gruntownej modernizacji został oddany do użytku budynek mieszczący Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną, Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego oraz Biuro Sołtysa.

Fot. Centrum Kultury Gminy Łańcut

CK/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Otwarcie Ośrodka Kultury w Soninie, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
CK/Red dodany
 
Odsłon: 14478
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (98)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
acc-74a
~ m.  Sala widowiskowa... A dzieci na wf będą ćwiczyć na korytarzu szkolnym jak za dawnych lat. Jaki pan taki kram.
30 września 2018
+45
-8
43c-67c
~ zeneka  Kolejny ośrodek odnowiony który teraz będzie służył tylko jednej niewielkiej grupie mieszkańców.
Będzie częściej zamknięty niż otwarty "żeby ludzie nie zniszczyli"
Powinno się inwestować w młodzież żeby nie uciekała w smartfony i komputery!
1 października 2018
+39
-6
0a9-87e
~ Michalski  To było otwarcie dla ,,vipów,, a kiedy otwarcie dla mieszkańców wsi. Wygląda to tak że ,,elyta,, sobie wybudowała, otwarła, dobrze się bawiła i się pokazała bo nie długo wybory a ,,plebs,, może się przyglądać z daleka w końcu to wszystko tak czy inaczej będzie z ich podatków.
30 września 2018
+42
-12
Ostatnio dodane komentarze
c86-d77
~ Karolina@   Smutne, że grube pieniądze poszły tylko na rzecz osób 50+
11 października 2018
+9
-4
c86-d77
~ Nastolatka   Cieszyłam się na wieść o budowie ośrodka, pomyślałam "super w końcu będzie gdzie wyjść, pewnie będzie dużo zajęć dla młodzieży". Fantastycznie, teraz to już nigdzie w Soninie nie da się wyjść, bo jak widać przyszłość osób do 18 roku życia jest skazana na nudne wieczory w domu.
11 października 2018
+8
-4
770-27a
~ ...  do ~ Waldec   W Wysokiej nie ma co się starać bo i tak na wójta zagłosują. 80% poparcia komitet wójta bierze od ręki. A teraz zamontowali lampy na drodze do Łańcuta to i 90 % będzie. Zresztą tam i tak nikt nie jeździ.
8 października 2018
+7
-3
770-27a
~ ...  do ~ Soniński   W takim razie masz całkowitą rację, Praca urzędników w Urzędzie Gminy to faktycznie skandal w takim razie. To za co oni pieniądze biorą skoro za nich musiała Sołtys Wsi w prywatnym czasie i społecznie budowy Ośrodka Kultury pilnować, jakby dla siebie budowała.
8 października 2018
+6
-5
836-f36
~ Waldec  do ~ Soniński   Dodam że Sonina ma z pewnością lepszego sołtysa niż Wysoka! Wysoka to taka czarna dziura pomiędzy Albigową, Soniną i Markową.
8 października 2018
+9
-2
55d-c3e
~ N.  do ~ niedoinformowany   Pani Barbara wyższe wykształcenie MA !!!!
8 października 2018
+8
-0
0a9-87e
~ Soniński   Dajcie już spokój kobiecie i pozwólcie jej pracować bo robi to dobrze i z dużym zaangażowaniem. Przecież gołym okiem widać że Sonina ma bardzo dobrego sołtysa. Jeśli będzie rzeczywiście kierownikiem nowego ośrodka to uważam, że będzie o niego dbać o wiele lepiej niż każda inna osoba z zewnątrz, ponieważ w jego powstanie włożyła wiele energii i swojego prywatnego czasu. Każdy kto budował własny dom wie o czym mówię.
7 października 2018
+9
-4
ad5-6c7
~ niedoinformowany  do ~ Czat   no to grubo. Zastępca musi mieć wyższe wykształcenie. Sz. P. Sołtys ma?
6 października 2018
+6
-5
089-16e
~ Czat  do ~ zaraz zaraz   Tak na wsi gadają że nasza Pani Basia Czechowicz ma być wice wójtem jak zaprzecza temu lub się na wsi mylą niech temu zaprzeczy. Obserwójcie ja zakładam że zostanie pytanie bez odpowiedzi. Czekamy Pani Basiu na odpowiedź ! :-))))
6 października 2018
+8
-5
b69-6cb
~ Bruno  do ~ zaraz zaraz   Nie pisz głupot. Nie można być jednocześnie być kierownikiem OK i zastępcą wójta.
6 października 2018
+7
-1
1fb-8e2
~ zaraz zaraz  do ~ hehehe   Czyli owym nowym zastępcą wójta ma być nasza Pani Sołtys ? A ona wykształcenie wyższe ma ?
6 października 2018
+7
-4
2a1-5a1
~ ss  do ~ poinformowany   A Barbara wolała zamiast sali sportowej ciepłą posadkę dla siebie
5 października 2018
+12
-6
bc5-e30
~ poinformowany  do ~ Woronicz   Gmina mogła dostać dofinansowanie na salę sportową w Soninie. W Handzlówce, gdzie sołtysem jest znienawidzony przez Barbarę i jej pomagierów Jakub Czarnota, w 2017 r. wybudowano ładną sale gimnastyczną za 3 miliony złotych z czego 50 % to dofinansowanie z RPO oraz ministerstwa sportu.
5 października 2018
+10
-6
3fd-def
~ obserwator  do ~ Woronicz   w sedno
5 października 2018
+6
-4
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ lewa   Hala wymagała remontu to fakt, dofinansowania na sport nie było to fakt drugi ale jest i trzeci taki, że poza dofinansowaniem z Unii gmina z własnego budżetu dołożyła prawie 3,5 mln. Czy więc za te 3,5 mln własnych pieniędzy nie można byłoby wyremontować hali sportowej a nawet jej rozbudować?
5 października 2018
+10
-3
55d-c3e
~ Tomi   TOWARZYSTWO czarnoty przechwyca internet klawiatura i smartfony w dłoń, a może jego slynny informatyk zdobywajacy glosy ?? Pani Barbary sie czepili kobiecina dziala jak moze, ale coz ludziom brakuje godności i odwagi
5 października 2018
+5
-5
55d-c3e
~ lewa   wszyscy ubolewają ze braknie tam sportu uwierzcie mi razem z Panią Barbara, ale może uda sie coś zdziałać. remont był konieczny a obwinianie Sołtyski o cokolwiek bardzo nie na miejscu
5 października 2018
+6
-5
706-61d
~ anioł stróż  do ~ zeneka   Pani Barbaro proszę pamiętać o wypisywaniu wniosku urlopowego podczas np. zbierania podatku, sesja rady, spacery po pokojach w Gminie,itp. :)
5 października 2018
+11
-5
55d-c3e
~ lewa   ośrodek stara hala gdyby nie przeszła remontu pewnie w tym roku została zamknięta osoby które tam przebywały wiedza jak było, grzyb na ścianach w takim stopniu aż były szare a niestety na sport hale sportowa dotacji nie bylo...
5 października 2018
+4
-4
9d6-0b6
~ bb  do ~ Prawarzeki   dobra, ktoś musiał pchać temat ośrodka, ktoś świadomie ludziom nie mówił całej prawdy. Jeśli nie pani kierowniczka to kto pchał ten temat ?
4 października 2018
+4
-5
bed-731
~ Prawarzeki   Ludziska co wy macie w głowach ? Sołtyska z Soniny wam winna ? Zakładam że 80% powiatu wie kim jest ile działa i co znaczy dla tej miejscowości. A czyjś fakt ze można ja spotkać w gminie szkole na stadionie w kościele przedszkolu lodowce czy garderobie albo spiżarce, świadczy tylko o tym że kobieta poprostu działa poświęca o wiele więcej naprawdę wiele prywatnego czasu dla społeczności nie tylko Soniny ale i Gminy. I najważniejsze zawsze można z nią porozmawiać znajdzie czas na rozmowę na poziomie, nie szkalowanie w Internecie narzekanie ze dzieci sie smartfonami bawia kto im je kupuje??? a wystarczy spojrzeć na siebie co tu wypisujecie ale lepiej donieść oszkalowac przed "smartfonem" tyle jesteście warci ...
4 października 2018
+9
-8
bc5-e30
~ gość  do ~ dolas   Ile Panu władze płacą za pisanie takich głupot? Najpierw w Soninie mówili, ze trzeba wiatraki postawić bo będzie kasa na salę gimnastyczną . Wiatraki wybudowali , budownictwo zablokowali, a zamiast sali gimnastycznej mamy piękny obiekt do przedstawień ludowych niskich lotów w dodatku
Pogadaj Pan z rodzicami w Soninie co myślą o tej sytuacji
4 października 2018
+8
-8
9d6-0b6
~ bb  do ~ dolas   Pojedź do Białobrzegów to zobaczysz co znaczy wieś, gminę zmienić i jak wyglądają obiekty dla mieszkańców z prawdziwego zdarzenia.
4 października 2018
+8
-4
9d6-0b6
~ bb  do ~ dolas   więc słowa krytyki to frustracja ? Jakbym przewodniczącego słyszał.
4 października 2018
+8
-4
a8f-1aa
~ dolas   dla mnie dziwnym jest ta wielka nagonka na gminę Łańcut, Wójta Radnych Sołtysów czy nie widać jak nasze wioski przez te ostatnie lata się zmieniły? ja wiem tylko jedno że ludzie związani z Nowoczesną farbowane lisy chcą dorwać się do władzy w naszej gminie i coby tu napisać i tak dokonań i osiagnięć Radnych Wójta Sołtysów nikt nie zaprzeczy
4 października 2018
+7
-6
a8f-1aa
~ dolas  do ~ bb   Co to znaczy chciałem przyjść jak chcę to przychodzę nikt nikogo nie wyganiał z uroczystości a z tym błotem na drogach w Soninie to lekka przesada jak pan a może pani bb zamiast wylewać swoje frustracje na forum zechciałby lub zechciałaby swoją energię rozładować w działaniu dla Soniny a nie tylko widzieć czubek własnego nosa
4 października 2018
+5
-4
9d6-0b6
~ bb  do ~ dolas   NO właśnie nie mogę z ośrodka korzystać bo chciałem przyjść na otwarcie ale było dla VIPów. Mogę odwiedzić sołtysa w jego biurze albo kierownika ośrodka w jego biurze. Mogę odwiedzić jeszcze radnych w ich biurze, które też zapewne będą mieli. To ile jedna osoba ma tych biur ? Za sumę 6,5 mln złotych postawiliście URZĄD WIEJSKI z salą widowiskową dla znajomych . We wsi gdzie połowa domów tonie w błocie a 2/3 dróg jest nieoświetlonych. Nie można było gruzem ze starego ośrodka części tych dróg utwardzić ? Ile jeszcze razy będziecie dopieszczali centrum wsi ? Może teraz czas na ośrodek sportowy na miarę ambicji władzy, żeby radni w lepszych warunkach się mogli spotykać na zebraniach zarządu klubu sportowego ? Bo chyba nikogo nie dziwi, że i tam operatywna sołtys/radna/kierowniczka jest, wraz z zasłużonym dla wsi przewodniczącym.
4 października 2018
+8
-5
3fd-def
~ obserwator  do ~ dolas   ale co ma Czarnota do OK w Soninie? To nie on decydował o nim tylko rządząca ekipa, najlepiej jak ludziom się coś nie podoba zwalić na Czarnotę, wiatraki też on postawił?
nie pozdrawiam
4 października 2018
+9
-8
a8f-1aa
~ dolas   w mojej ocenie ośrodek jak najbardziej potrzebny dla naszej miejscowosci że sołtyska kierownikiem i co z tego bardziej operatywnej osoby nie znam i wiem że będzie robić wszystko aby ten osrodek żył bo taka jest jego rola, a od nas mieszkńców zależy czy będziemy z niego kożystać, najlepiej zamknąć się w domu oglądać ulotki wyborcze czarnoty i denne seriale w telewizji i mieć pretensje do całego świata że nic się nie dzieje. Przyjdzie Jakub i będzie cudownie! Nie niebędzie ani cudów, ani rewolucji, wystarczy popatrzeć na profile fb myslicie dlaczego niema negatywnych komentarzy pod jego profilem powiecie że jest tak wspaniały jak słońce PERU? NIE srednia długość wyswietlania negatywnego acz kolwiek grzecznego wpisu to nieco ponad 2 min i są usuwane wiem boi sam próbowałem sprubujcie i wy. Basiu trzymaj się niedaj się nie wszyscy mieszkańcy Soniny dali się przekupić Aktywnej Nowoczesnej Gminie.
4 października 2018
+9
-10
a48-b9e
~ inka  do ~ bruno   A może sam wyjdziesz z jakąś ciekawą inicjatywą. Najlepiej wielu osobom wychodzi krytyka.
4 października 2018
+6
-1
3fd-def
~ obserwator  do ~ Woronicz   tu nawet nie ma co komentować- żenujące
3 października 2018
+11
-3
bbd-cfc
~ Woronicz   14.10.2018r na otwarcie Ośrodka długo oczekiwane :) widowisko ,,Wesele sonińskie" w wykonaniu ZL Sonina.
3 października 2018
+10
-2
ab1-753
~ Franek   Drodzy, stało się. Być może nie przedyskutowaliśmy tego jako mieszkańcy, być może kogoś okłamano co do celu. Nie ma co już rozdrapywać ran, ten budynek jest i musi teraz służyć wsi.
Nie bądźmy też jednostronni wobec pani sołtys, nie ona jedna chciała tego budynku. Drugą osobą zaangażowaną w kulturę wiejską jest pan przewodniczący.
Moja propozycja jest prosta, skoro te dwie osoby chciały tego budynku, zaangażowały się w jego budowę i mają w nim funkcje to pozwólmy im się zaangażować w pełni. Nie głosujmy na nich w nadchodzących wyborach. Jest doskonały trzeci radny z Soniny w komitecie wójta, na innych listach też są zapewne wartościowe osoby. Zaś pani sołtys i panu przewodniczącemu pozwólmy w pełni działać aby nasz nowy ośrodek kultury tętnił życiem.
3 października 2018
+19
-6
bd0-d51
~ :)))  do ~ Piotrek   kiedyś nazwą - kwestia czasu , albo może jakiś pomnik ? tych jest jeszcze mało :)
3 października 2018
+5
-2
dfd-ec9
~ Czat  do ~ hehehe   Czyli co Pan Jakub ma być wójtem a Pani Barbara wicewójtem ?
2 października 2018
+5
-3
dfd-ec9
~ aa  do ~ bb   tak jest zwalają na sejm i szanowanego POSŁA GOŁOJUCHA
2 października 2018
+1
-3
9d6-0b6
~ bb  do ~ Frytka   Zaraz, zaraz. Czy to jest to studium dla Soniny, które było wyłożone a potem nagle słuch o nim zaginął ? czyli to wojewoda zablokowała studium. Nie chcę nikogo martwić ale musiało być mocno spierniczone skoro aż się oparło o Urząd Wojewódzki.
Dla niewtajemniczonych: chodzi o to ,że jeśli gmina w ustawowym terminie przygotowałaby studium zagospodarowania przestrzennego to można było by budować się w okolicy wiatraków. Nasza gmina się nie wyrobiła i obowiązują nas limity odległości od wiatraków. Potem była taka akcja gdzie szanowna pani sołtys z grupą mieszkańców apelowała do rządu o zmianę prawa. Komicznie to wyszło, urząd zawalił więc niech rząd zmieni prawo. :):):):)
2 października 2018
+9
-6
37a-fee
~ hehehe  do ~ gość   Dziś Pani kierownik..... a "jutro" Pani Wójt .... !!!!! poczekajcie - zobaczycie -;)
2 października 2018
+8
-9
4e2-19f
~ bruno   No to się nam dyskusja rozwinęła. Widać, że są też osoby, zainteresowane tym co dzieje się w naszej wiosce. Dobrze byłoby je w jakiś sposób ,,zagospodarować" pani sołtys by mieli jakiś wpływ na to co się we wsi dzieje, a co najmniej faktyczne informacje a nie z drugiej ręki lub dowiadywać się po fakcie.
2 października 2018
+7
-0
f07-b27
~ Frytka  do ~ Tadeo   Cos z tym studium uwarunkowan to kolejna propaganda przedwyborcza aktywnej gminy, bo z tego co mi wiadomo to studium zostalo uwalone przez wojewode z tego wzgledu ze pokazywalo zbyt duzo terenow mieszkaniowych, nowe studium pewnie bedzie obkrojone zeby wojewoda byl zadowolony ale juz nie mieszkancy :-(
2 października 2018
+0
-4
b01-b11
~ taki tam  do ~ Woronicz   bedzie muszla tylko bedziesz musial spuszczac wode jak skonczysz
2 października 2018
+6
-1
3fd-def
~ obserwator  do ~ ?   nie odwracaj kota ogonem
2 października 2018
+6
-1
9d6-0b6
~ bb  do ~ ?   Kto to ? Też coś w tym budynku teatru sonińskiego mieszał ?
2 października 2018
+2
-2
8d9-0ff
~ ?  do ~ gral   Znam innego aktywiste....... Mlodziez Wszechpolska, Stowarzyszenie Koliber, Unia Polityki Realnej, Liga Polskich Rodzin, Platforma Obywatelska, teraz przy PiS, a szef Sztabu Wyborczego z NOWOCZESNEJ, wszedzie aby wskoczyc na stolek i kto jest bardziej aktywny ?
2 października 2018
+12
-7
bbd-cfc
~ Woronicz   Nie wiem czy to prawda ale słyszałem jeszcze o jakiejś muszli koncertowej koło stadionu. Wie ktoś coś na ten temat.
2 października 2018
+7
-0
343-0f5
~ Tadeo   Psy szczekają a karawana jedzie dalej.
- Wiatraki postawiono a mówiono, że ich nie będzie.
- Studium uwarunkowania przestrzennego dla wsi Sonina zostało skasowane przez Wojewodę z powodu licznych wad. Mieszkańcy o tym słyszeli ? Radni wiedzą ale nie powiedzą.
- Teraz ten budynek za 6,5 mln złotych
Za cztery lata pewnie nowa remiza bo ta licho wygląda.
Mimo tego wszystkiego wybory wygra we wsi Pan Wójt i jego trzech muszkieterów, na inne rozwiązanie bym nie liczył. Szkoda konkurencji nawet po domach chodzić.
Sonina to takie małe Palermo. :)
2 października 2018
+18
-3
2c8-fc0
~ nick   sala-kuchnia koła gospodyń wiejskich....biuro sołtysa...marzeniem każdego młodego człowieka...grubo...pomnik dla p.Romana 6 000 000 zł(grupki około 60 osób) jak mawia pan Łoza: docieramy do każdej grupy wiekowej...chyba 70+
2 października 2018
+19
-5
bc5-e30
~ gość   Pani Czechowicz jak to się stało, że została Pani kierownikiem Ośrodka Kultury w Soninie bez konkursu? I od kiedy to zatrudnia się ludzi do administrowania obiektu , gdy ten jest jeszcze w stanie budowy? Pani zdaje się od sierpnia bierze kasę za bycie kierownikiem .....
2 października 2018
+18
-9
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ szaro za oknem   Z tym zwierzchnikiem wójta to trochę przesadziłeś hehe.
2 października 2018
+6
-2
74c-324
~ szaro za oknem  do ~ obserwator   Za dużo funkcji w jednych rękach i nie wiadomo jako kto z ludźmi rozmawiać.
Sołtys Wsi, Radna Gminna i teraz Pracownik Gminy to jedna osoba. To są widoczne konflikty interesów. Jedna osoba jest zwierzchnikiem wójta, pracownikiem wójta i przedstawicielem mieszkańców wobec wójta. Z czegoś trzeba zrezygnować, nie da się na tylu klaczach na raz jechać.
2 października 2018
+23
-5
3fd-def
~ obserwator   nie rozumie oburzenia Pani sołtys głosami krytyki tym bardziej że jest Pani osobą publiczną sołtysem, radną i teraz jeszcze kierownikiem tego ,,przybytku", nikt nie krytykuje Pani jako osoby prywatnej tylko publicznej. W demokracji są nie tylko głosy zachwytu ale także i niezadowolenia. Próbuje Pani wmówić że nie miała Pani wpływu na to co się dzieje bądź buduje w Soninie, przecież należy Pani do obozu rządzącego obecnie naszą gminą i wsią, no chyba że decyzje zapadają odgórnie a Wy (Pani, Ryszard, i przewodniczący) tylko je przyklaskujecie z nadzieją że ,,jakoś to będzie".
W każdym razie budynek już stoi i za późno na jakieś protesty czy konsultację. Teraz będziemy obserwować co będzie się działo w tym ,,przybytku" i komu będzie służył bo wątpię że większości tylko nielicznej grupie
2 października 2018
+20
-7
9d6-0b6
~ bb  do ~ Obiektywny   Jak były wiatraki to też był argument ,że czarnota, kampania i ludziom zamykaliście gęby. Wiatraki są, zabudowa zablokowana a kasy nie ma.
Teraz będzie tak samo.
2 października 2018
+16
-6
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ obserwator   W takim razie należałoby sięgnąć do protokołu z zebrania i nie byłoby wątpliwości.
2 października 2018
+11
-0
3fd-def
~ obserwator  do ~ Edward   NIEPRAWDA, na zebraniu chyba w 2014 albo 2015 była mowa o remoncie ale nie było mowy o tym że będzie to sala widowiskowa
2 października 2018
+13
-1
2c8-fc0
~ nick   jak dobrze,że mamy prawdziwych społeczników , którzy poświęcają swój czas bezinteresownie dla dobra mieszkańców....
2 października 2018
+3
-2
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ Edward   Z formalnego punktu widzenia masz rację zdecydowali mieszkańcy na zebraniu. Tylko jak gdzieś wcześniej pisał Bruno to była ważna inwestycja i należało to szerzej konsultować np. przez referendum. I proszę nie mówić, że każdy może przyjść na zebranie bo nie każdy chce i nie każdy może. A nawet gdyby przyszli wszyscy z prawem głosu (2000 ludzi) to zebranie trzeba by organizować na płycie stadionu
2 października 2018
+14
-1
90e-0da
~ Obiektywny   Nie da się ukryć, że wszystkie wpisy szkalujące dobre imię Pani Barbary-osoby niezwykle zaangażowanej w sprawy swojej miejscowości, są elementem kampanii wyborczej, skierowanej przez sympatyków komitetu Aktywna Gmina w stosunku do wszystkich, którzy reprezentują komitet p.Łozy.Proszę tylko powiązać fakty z ubiegłego tygodnia, gdzie mnóstwo hejtu wylano przy sprawie zakładu pogrzebowego w Kraczkowej. Panie Jakubie, kariera zbudowana na oszczerstwach, pomówieniach, kłamstwach, jest jak dom zbudowany na piasku.... Proszę o tym pamiętać
2 października 2018
+21
-11
1f9-f3e
~ Edward  do ~ Piotrek   Jaką funkcję ma spełniać obiekt po remoncie zdecydowali mieszkańcy wsi Sonina na zebraniu wiejskim!
2 października 2018
+3
-14
74c-324
~ szwed   za 6 milionów można by kupić picassa albo trzy stradivariusy oraz pięć biblii gutenberga w oryginale a gwarantuje, że turyści japońscy przyjeżdżali by pstrykać fotki codziennie.
można by też kupić 300 żubrów białowieszczańskich po 20 tys/sztuka. Całkiem pokaźne stadko.
Ale w zamian za to mamy świetlicę z nową szatkownicą do kapusty dla koła gospodyń wiejskich.
:)
2 października 2018
+16
-3
9d6-0b6
~ bb  do ~ bb   Doczytałem na stronie tego gminnego centrum kultury.
14 października jest organizowany "Dzień otwarty" w tym budynku. Od 8.30 mieszkańcy będą mogli zwiedzać budynek ośrodka kultury. Nie będzie więc żadnego otwarcia dla mieszkańców, lud wiejski będzie mógł przebiec się po korytarzach.
Rozumiem, że skoro na jest organizowany dzień otwarty to na codzień zwykły mieszkaniec wstępu do centrum miał nie będzie.
Brawo Wy.
2 października 2018
+19
-3
74c-324
~ ...  do ~ Barbara Czechowicz sołtys wsi Sonina   dofinansowanie było na kulturę i wykorzystanie musi być na kulturę. Nie pogodzi Pani tego z zajęciami sportowymi w zakresie jaki umożliwiała stara hala. Funkcja obiektu została zmieniona i klamka zapadła. Dzieci ze szkoły przyjdą najwyżej na gimnastykę. Podczas konsultacji zapewniano mieszkańców, że hala nie utraci funkcji sportowej.
Sam budynek jest piękny, nowoczesny i ponad stan. O kosztach napraw tego typu kubatury się Pani przekona po upływie gwarancji.
Powodzenia w dalszej karierze politycznej życzę.
1 października 2018
+15
-1
4ef-b78
~ Barbara Czechowicz sołtys wsi Sonina  do ~ Bruno do Barbara Czechowicz sołtys wsi Sonina   Miło słyszeć takie słowa. Komentarze przeczytałam będąc na spotkaniu. Ręce mi opadły, chociaż wiedziałam że będzie atak na moją osobę. Znajomi, którzy ze mną byli niepotrzebnie zrobili wpisy. Nie użalam się nad sobą, lubię bardzo swoją pracę i na tyle ile jest to możliwe staram się. Ale koniec o mnie.
Jeśli chodzi o referendum pewnie masz na myśli Ośrodek Kultury. Stary budynek wiadomo w jakim był stanie i pewnie byłby niedopuszczony do dalszego użytku. Dofinansowanie było tylko na kulturę więc nie można było budować czy remontować innych obiektów. Dzieci ze szkoły będą tu przychodzić, wszystko da się pogodzić.
1 października 2018
+7
-10
9d6-0b6
~ bb  do ~ Sasza   Dyskusja ma normalny poziom. Pani Sołtys/Radna (wraz z grupą głosów wspierających) sama się wywołała do tablicy jako odpowiedzialna za to zamieszanie.
1 października 2018
+10
-4
9d6-0b6
~ bb  do ~ Bruno do bb   :) przypadek z tą datą. Zapewne nie chodzi o kampanie wyborczą na koszt gminy.
Ale wójt drugi raz wstęgi nie przetnie, proboszcz nie poświęci krzyży, pan poseł się nie wypowie, stoły się nie ugną a dzieci nie zaśpiewają. To nie to samo i niesmak pozostanie. Bo jak otwierać coś co już zostało otwarte.
1 października 2018
+12
-5
0a9-be6
~ Sasza   Znam p.Soltys nie jako mieszkaniec Soniny nie jako krewny.Mialem okazje współpracować.Osoba pełna zaangażowania w spr wsi jak również sprawy mieszkańców. Bardzo niesprawiedliwe jest wypowiadac się tak krytycznie i anonimowo. Nowy budynek to nie decyzja sołtysa -wiec dajcie spokoj.Wybory-Hmm kazdy ma swoj głos i czas na zastanowienie ale nie róbmy z forum LG jakiejś dyskusji poniżej krytyki bo świadczy to o nas.Pozdrawiam Panią Soltys.
1 października 2018
+11
-6
494-327
~ Bruno do Barbara Czechowicz sołtys wsi Sonina   Prawda jest taka, że dopóki jesteś ,,nikim", poza kręgiem znajomych nikt się szczególnie tobą nie interesuje. Natomiast jeżeli decydujesz się na działalność publiczną to musisz liczyć się z niezadowoleniem, ocenianiem ,krytykowaniem. Nigdy nie ma 100% poparcia dla podejmowanych działań. I tylko kwestia czego jest więcej niechęci czy poparcia.
I jeszcze taka moja rada do radnych gminnych i sołeckich - jeżeli planujecie jakieś strategiczne inwestycje zróbcie referendum we wsi to naprawdę nie kosztuje a mandat ma inną moc niż głosy z zebrania wiejskiego, na które przyjdzie max 100 osób. A przecież uprawnionych do głosowania jest ze 2000 ludzi we wsi.
1 października 2018
+13
-1
a04-5e3
~ Justyna  do ~ Mieszkaniec Soniny   Dokładnie tak ciekawe czy ją kiedyś ktoś zapytał czy trzeba jej pomóc, z piszących tutaj. Te wpisy są obrzydliwe i wstyd żeby mieszkańcy pisali coś takiego, tyle w wiosce zostało zrobione.
1 października 2018
+10
-8
a04-5e3
~ Mieszkaniec Soniny  do ~ bruno   Zgadzam się w 100% na prawdę, kobieta była i jest aktywna pomimo swojej sytuacji. Zawsze wysłucha i pomoże nawet w prywatnych sprawach. Moim zdaniem tylko i wyłącznie atak przed wyborami. Ale żeby broń dla atakujących nie okazała się obosieczna.
1 października 2018
+9
-7
494-327
~ bruno   Nie podobają mi się takie personalne ataki na sołtyskę. Jest aktywna i zawsze wysłucha ludzkich problemów we wsi. Można nie zgadzać co do przebudowy ośrodka kultury i ludzi najbardziej boli chyba utrata funkcji sportowej. Ale powtarzam nie w ten sposób prowadzi się dyskusję. Poza tym sołtyska nie jest jedyną osobą decyzją w Soninie.
1 października 2018
+13
-4
a04-5e3
~ Barbara Czechowicz sołtys wsi Sonina   Szkoda, że nikt nie interesował się mną, moją sytuacją, moją pracą jeszcze rok temu. Dobrze byli jak do tej pory wszystkie imprezy współorganizowałam społecznie. Proszę osoby pracę tutaj miejcie odwagę spotkać się i powiedzieć mi to prosto w oczy.
Impreza dla mieszkańców była już dawno zaplanowana (patrz kalendarz imprez CKGŁ) w dniu 14 października. Wszystkich mieszkańców i piszących tutaj serdecznie zapraszamy.
Jak ktoś kiedyś mądrze powiedział: " BOŻE CHROŃ MNIE OD PRZYJACIÓŁ, BO Z WROGAMI SOBIE PORADZĘ".
1 października 2018
+15
-14
494-327
~ Bruno do bb   Dla ludu sonińskiego otwarcie będzie z tydzień przed wyborami, żeby wiedział komu podziękować za ten bądź co bądź nowoczesny budynek.
1 października 2018
+13
-2
a60-5ec
~ gral  do ~ nick   wchodzę na plebanię pani Basia, wchodzę na stadion pani Basia, wchodzę do szkoły pani Basia, wchodzę do gminy pani Basia w każdym pokoju i sieje zamęt
1 października 2018
+6
-7
494-327
~ bruno   Więc tak. Budynek z zewnątrz prezentuje się nowocześnie. W środku nie byłem więc co do funkcjonalności się nie wypowiadam. Szklane ściany z zewnątrz to będzie musiała jakaś firma myć i to pewnie za konkretne pieniądz. Ciekawi mnie tylko jakiż to repertuar będzie prezentowany, bo wesele, poprawiny, oczepiny to by już wystarczyło. Ponadto nie wiem jakie tam będą możliwości zajęć dla dzieci i młodzieży. Słyszałem coś o gotowaniu w nowocześnie wyposażonej kuchni no ale sorry mamy XXI wiek i w każdym domu kuchnie, piekarniki, mikrofale i tysiące przepisów z internetu. Takie akcje to były dobre przed i po wojnie a nie dziś. Podsumowując obiekt na pewno nowoczesny. Beneficjenci jak na razie to grupa teatralna, chór, Koło Gospodyń Wiejskich, Kapela Śwagry może jeszcze Klub Seniora dla pozostałych czyli około 3000 tys. mieszkańców (a zwłaszcza młodzieży) na razie czekamy na propozycje.
1 października 2018
+13
-2
2c8-fc0
~ nick   biuro sołtysa-p.Basia....ośrodek kultury p.Basia...otwieram lodówkę p.Basia....
1 października 2018
+8
-8
9d6-0b6
~ bb  do ~ Piotrek   Teatrzyk to może nie ale cała sytuacja wygląda jak operetka :) Impreza dla wybranych ale na utrzymanie tego majdanu podatkami zrzuci się pospólstwo jak my. Pierwszy raz w życiu widzę żeby ośrodek kultury wsi był otwierany bez udziału mieszkańców wsi. Nawet Potocki by chłopstwo w takiej sytuacji zaprosił. Ale jak widać nowe czasy, nowa arystokracja, nowe zwyczaje.
1 października 2018
+12
-3
9d6-0b6
~ bb  do ~ obserwator   O, jak miło. Ciekawe kto jeszcze w konkursie na to stanowisko stanął, bo konkurs zapewne był. Nie wyobrażam sobie inaczej.
1 października 2018
+10
-4
ef2-692
~ obserwator  do ~ bb   nasza kochana pani sołtysowa kierowniczka barbara
1 października 2018
+6
-6
5e0-ebe
~ Piotrek  do ~ bb   Szanowna Pani Sołtys.
Żenada co tu się dzieje. Głośno się mówi że sport to zdrowie a w Soninie burzy się Halę sportową żeby postawić panu przewodniczącemu Rady teatrzyk. Może nazwą jeszcze ten teatrzyk jego imieniem.
1 października 2018
+18
-6
ef2-692
~ pix  do ~ Edek   Przynajmniej kosze na śmieci i tabliczki przydadzą się wszystkim a nie tylko wybranym z kółka wzajemnej adoracji i zaściankowym vipom
1 października 2018
+12
-2
b37-284
~ Edek  do ~ ciekawy   Nowa ekipa nadaje się do ustawianie koszy na śmieci i tabliczek z napisem "Trasa spacerowa"
1 października 2018
+6
-8
b37-284
~ Edek  do ~ mieszkaniec   Biedne dzieci. Nie mogły bawić się smartfonem.Jak tak można męczyć milusieńkich, jaki musiały przeżyć stres.
1 października 2018
+3
-6
9d6-0b6
~ bb   To jeszcze trzeba szpital zbudować i Sonina może wystąpić o prawa miejskie. Ośrodek kultury się przerobi na ratusz a stary kościółek na parafię Sonina - Śródmieście i to już będzie jakoś wyglądało.
1 października 2018
+10
-2
9d6-0b6
~ bb  do ~ obserwator   a kto jest kierownikiem ?
1 października 2018
+6
-4
5ce-98f
~ power  do ~ iza   Tak Izo. Na wsi kultura, a gdzie indziej?? Na Baranówce w Rzeszowie może? Tam to można najwyżej ,,kulturalnie" nożem dostać.
1 października 2018
+6
-0
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ ciekawy   Nic dodać nic ująć.
1 października 2018
+4
-1
43c-67c
~ zeneka   Kolejny ośrodek odnowiony który teraz będzie służył tylko jednej niewielkiej grupie mieszkańców.
Będzie częściej zamknięty niż otwarty "żeby ludzie nie zniszczyli"
Powinno się inwestować w młodzież żeby nie uciekała w smartfony i komputery!
1 października 2018
+39
-6
022-62e
~ totti   A tak poza tym zauważyłem ze w Soninie zmiany na lepsze . Wygląda to wreszcie na XXI wiek .
1 października 2018
+8
-2
022-62e
~ totti  do ~ obserwator   Dobra zmiana.
1 października 2018
+2
-3
3fd-def
~ obserwator   budynek który trzeba będzie cały rok utrzymać, ogrzać, oświetlić tylko po co???? żeby zrobić 2 zebrania wiejskie, KGW mogło na kawę gdzie przychodzić, a i pan romek gdzie poględzić, a sport w Soninie??? A dzieci na wf gdzie???
Ale za to jaki kierownik tego przybytku...
1 października 2018
+24
-7
99f-062
~ ciekawy   Wszyscy narzekają, że młodzież spędza czas przy smartfonach i komputerach ale co mają robić skoro dla zaspokojenia ambicji "leśnych dziadków z poprzedniej epoki likwiduje się popularną w sezonie jesienno- zimowym halę sportową. Po prostu trzeba wybrać młodą ekipę , która inaczej spogląda na świat i ma inne priorytety.Budynek okazały , tylko co z tego ma ogół mieszkańców, niewiele lub nic.Twierdzenie , że tylko obecna ekipa może coś zdziałać jest kompletną bzdurą. Jeżeli nowa ekipa uzyska dostęp do publicznych środków zdziała to samo .
1 października 2018
+16
-7
3fd-def
~ niezadowolony  do ~ Mama   twoje dziecko na pewno nie czekało, jak by musiało twoje występować to byś była oburzona, ale ty pewnie tam siedziałaś za tym stołem decydencie ty jeden
1 października 2018
+7
-5
bc5-e30
~ gość   Obiecywali halę sportową jest sala widowiskowa. Po prostu wstyd...
1 października 2018
+21
-5
bbd-cfc
~ Woronicz   Czy zawsze będzie to samo widowisko?
1 października 2018
+10
-4
0a9-87e
~ Michalski   To było otwarcie dla ,,vipów,, a kiedy otwarcie dla mieszkańców wsi. Wygląda to tak że ,,elyta,, sobie wybudowała, otwarła, dobrze się bawiła i się pokazała bo nie długo wybory a ,,plebs,, może się przyglądać z daleka w końcu to wszystko tak czy inaczej będzie z ich podatków.
30 września 2018
+42
-12
87d-450
~ iza   na wsi ........kultura?
30 września 2018
+8
-7
acc-74a
~ m.   Sala widowiskowa... A dzieci na wf będą ćwiczyć na korytarzu szkolnym jak za dawnych lat. Jaki pan taki kram.
30 września 2018
+45
-8
0ec-280
~ Mama  do ~ mieszkaniec   Ale przecież pani instruktorka kazała dzieciom przyjść Tak wcześnie bo chciała z nimi poćwiczyć, wiedziała kiedy dzieci wystąpią, że będą musiały czekać. Do niej pretensje. Mogły przyjść pół godz przed występem, owszem ale najlepiej wszystkich się czepiać i krytykować. Robić źle nie robić jeszcze gorzej. Ale zawsze jakiś niezadowolony musi się trafić.
30 września 2018
+10
-6
517-7ae
~ mieszkaniec   trwającej kilka godz uroczystości zaproszeni goście przy stołach nie odczuli, natomiast dzieci czekające na to żeby przed nimi wystąpić TAK. Kulturalnie siedziały zamknięte i czekały, im młodsze tym później. Organizatorzy wykazali się "kulturą" na miarę nowego budynku - medal za to, albo przynajmniej stanowisko.
30 września 2018
+22
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x