Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zakończyły się poszukiwania 54-latka z gminy Łańcut
Potrącił 12-latkę na rowerze
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
Kolizja w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Kto zostanie burmistrzem?[SONDA]
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2018.10.04 10:31 | aktualizacja: 2018.10.04 10:40

Kto zostanie burmistrzem?[SONDA]

Pytamy kandydatów i kandydatki na fotel burmistrza Łańcuta, dlaczego kandydują i jakie będą ich pierwsze decyzję.
Kto zostanie burmistrzem?[SONDA]
Kto zostanie burmistrzem?[SONDA]

SONDA

Na kogo oddasz głos w wyborach na burmistrza miasta Łańcut

Kandyduję na burmistrza Łańcuta, ponieważ... (kolejność alfabetyczna)

Jerzy Hałka: Posiadam zdolności decyzyjne i doświadczenie w pracy w samorządach lokalnych, pracuję jako dyrektor MOSiR. Byłem też radnym powiatowym, jestem ekonomistą i menedżerem. W życiu zawodowym znam się na zarządzaniu zespołami ludzkimi, wiem jak wykorzystać potencjał tkwiący w pracownikach, jak prowadzić inwestycje miejskie, pozyskiwać środki i w sposób zorganizowany zadbać o porządek. Zbudowałem Program Wyborczy, który stwarza szanse rozwoju Łańcuta na najbliższe lata. Jestem człowiekiem czynu i staram się traktować swoją pracę jako misję i realizację celów, a przede wszystkim spełnienie obietnic dawanych ludziom.

Rafał Kumek: Łańcut potrzebuje mądrej zmiany, a nie bezmyślnej kontynuacji. Jestem zdeterminowany, aby raz na zawsze zakończyć służące jedynie sobie rządy tych samych osób. Nie zgadzam się na cichą współpracę kontrkandydatów, którzy po wyborach kolejny raz chcą podzielić między siebie stanowiska w myśl zasady - jak wiele musi się zmienić, by nie zmieniło się nic. Wierzę w uczciwy Łańcut. Moją ambicją jest udowodnić, że w naszym Mieście da się wiele osiągnąć, tylko naprawdę trzeba chcieć. W nadchodzącej kadencji musimy nadrobić wieloletnie zaległości. Do tego potrzebny jest burmistrz stojący po stronie ludzi.

Barbara Pilawa-Kraus: Łańcut to miasto wielkich możliwości. Ma dużo więcej do zaoferowania niż tylko zamek i park. Pomimo wielu atutów potrzebuje zdecydowanego impulsu do dynamicznego rozwoju. Burmistrz powinien wytyczać kierunki działania w oparciu o to czego oczekują mieszkańcy. Nowa jakość władzy, którą proponuję, to otwartość i kultura organizacji pracy całego zespołu ludzi oparta na partnerstwie i wzajemnym poszanowaniu. Człowiek to wartość najważniejsza. Dlatego kandyduję na Burmistrza Łańcuta. Wspólnie budujmy Nasze Miasto, przyjazne dla mieszkańców, otwarte dla przedsiębiorców, gościnne dla turystów.

Joanna Rupar: Zależy mi na rozwoju Łańcuta i dobru mieszkańców. Potrafię ciężko pracować i skutecznie realizować ważne przedsięwzięcia czego efektem jest m.in. wykonanie w ciągu ostatnich 4 lat wielu inwestycji miejskich w Łańcucie na kwotę ponad 60 mln zł. Od 24 lat jestem zawodowo związana z administracją samorządową, aktywnie działam w organizacjach społecznych i charytatywnych, jestem Zastępcą Burmistrza oraz Wiceprezesem Zarządu Stowarzyszenia Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Zdobytym doświadczeniem zawodowym oraz wiedzą pragnę służyć mieszkańcom naszego Miasta. Łańcut potrzebuje uczciwego i otwartego na ludzkie problemy gospodarza, a raczej gospodyni, która nie obiecuje, a działa.


Pierwszymi sprawami którymi się zajmę będą:

Jerzy Hałka: Korektą przebudowy DK-94 zgodnie z potrzebami mieszkańców. Budową łącznika po wschodniej stronie Łańcuta. Budową wiaduktu lub tunelu w ciągu ul. Podzwierzyniec. Przejmowaniem dróg prywatnych na rzecz miasta. Budową Hali Sportowej przy SP-3. Uzbrojeniem w terenów na Osiedlu Księże Górki.Zintensyfikowaniem działalności MDK. Poprawa efektywności funkcjonowania spółek miejskich ŁZK i Ciepłowni Łańcut

Rafał Kumek: Sztuka zarządzania wymaga przeprowadzenia transparentnego bilansu otwarcia. Na jego podstawie doprowadzę do zbilansowania działalności ŁZK, co dla Mieszkańców będzie skutkowało obniżką cen za wodę i ścieki. Położę nacisk na czystość i pełną obsługę zarówno centrum, jak i obrzeży Miasta: remont "zapomnianych" ulic, transport do centrum, koszenie traw czy odśnieżanie. Za swój główny cel obiorę rozpoczęcie budowy bezkolizyjnego przejazdu kolejowego, którego realizacja możliwa jest jedynie przy zorganizowanym poparciu społecznym. W centrum przygotuję miejsce dla powstania klubu muzycznego.

Barbara Pilawa-Kraus: Sporządzę tzw. bilans otwarcia. Przedstawię mieszkańcom sytuację finansową miasta, przeanalizuję przygotowane projekty oraz rozpoczęte inwestycje. Poddam analizie działalność spółek miejskich celem optymalizacji kosztów. Niezwłocznie podejmę działania zmierzające do poprawy estetyki miasta. Zaproponuję opracowanie strategii promocji Miasta Łańcuta, oraz przystąpienie do tworzenia lokalnego produktu turystycznego. Rozpocznę rozmowy z samorządem powiatowym w/s usprawnienia komunikacji publicznej. Rozpocznę działania zmierzające do przyspieszenia przebudowy DK-94, budowy łącznika oraz tunelu.

Joanna Rupar: Pierwszą sprawą, którą zajmę się jako Burmistrz Miasta Łańcuta, będzie dokończenie już rozpoczętych inwestycji związanych z przebudową ulic miejskich (ul. Słoneczna, Daszyńskiego, Dąbrowskiego, boczna Kochanowskiego, Danielewicza) oraz uzbrajaniem terenów na osiedlu Jana Pawła II. Będzie to również dokończenie projektowania przebudowy kolejnych ulic miejskich (Dębnik, Głuchowska, Wiejska, Kąty) i prowadzenie inwestycji, które uzyskały dofinansowanie ze środków UE (rewitalizacja budynku przy ul. Piłsudskiego, placu Sobieskiego, lasu bażantarnia, przestrzeni osiedlowych). Równocześnie jako Burmistrz kontynuować będę działania związane z pomocą w rozwiązywaniu problemów mieszkańców.

Red
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Kto zostanie burmistrzem?[SONDA], 4.7143 out of 5 based on 7 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 29098
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (110)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
563-0ff
~ Cichy obserwator  Jakie wykształcenie i zasługi ma Pani Pilawa-Kraus? Posiadała 2 sklepy kosmetyczne, po czym dostała się do rady powiatu i wybrano ją na stanowisko vice-starosty. Jej kadencja jest kojarzona jedynie z chodzeniem na różnego rodzaju imprezy, pustymi przemówieniami i reprezentacją powiatu. Czy taka osoba na prawdę powinna zasiąść na stanowisku burmistrza miasta Łańcut? Jakie ma merytoryczne osiągnięcia po sprawowaniu obecnego stanowiska? Jakie ma wykształcenie i znajomość przepisów prawa by zasiąść w łancuckim urzędzie?
4 października 2018
+80
-32
26f-79c
~ tegorocznywyborca  Układowi Pazdan - Gołojuch mówimy NIE! Precz z partiami, precz z kolejnym figurantem wiecznego Henryka. Łańcut potrzebuje mądrej zmiany
4 października 2018
+60
-19
563-0ff
~ Kinga  Pani Joanna obecnie sprawuje stanowisko zastępcy burmistrza Gwizdaka, więc jak można powiedzieć, że nie należy do układu?
4 października 2018
+47
-10
Ostatnio dodane komentarze
87d-450
~ Zielona Koniczyna   Może przynależność do PSL i ZMW byłaby atutem w wyborach? Szkoda że kandydat się odciął od `korzeni`.
18 października 2018
+2
-6
b56-27f
~ Waldek   Rozmawiałem dziś z urzędnikiem ze Starostwa i tam też czekają na nowe rozdanie. Oczywiście A.Krzysztoń bez zmian. Natomiast zwalnia się funkcja po Pilawie (wicestarosta) i Panku (przewodniczący). I tak nogami do funkcji wicestarosty przebiera Uberman ale podobno jest bardzo nielubiany w PiS-ie Rzeszowskim i Łańcuckim dlatego pewniakiem do funkcji Wicestarosty jest Anna Panek-Kisała a Uberman na otarcie łez ma zostać Przewodniczącym. W nowej Radzie Powiatu bardzo mocną pozycję może też mieć Adam Hadław i On też może dostać jakąś wyższą funkcję. Tak powiadają w "starostwie".
17 października 2018
+2
-4
335-7e2
~ dwulicowy niekumek   Dlaczego na osiedlach podległych SM w zamykanych gablotach wiszą tylko plakaty Kumka? Dlaczego mieszkańcy tychże osiedli oprócz opłacania wyskokich pensji kolejnym prezesom mają sponsorować ich kampanie wyborcze? Co do tej pory Kumek zrobił dla Łańcuta lub nawet dla SM, której jest wiceprezesem (bierze za to grube pieniądze). Co dla miasta zrobili radni z jego komitetu wyborczego, którzy pełnili mandat przez ostatnią kadencję? Ile projektów i pomysłów złożyli podczas sesji? W ogóle to ile razy zabierali głos? Czy i w jaki sposób utrzymywali kontakt z wyborcami? Bo diety radnych skwapliwie przytulili... Odkąd pan Kumek został zastępcą prezesa, w spółdzielni powstało kilka sztucznych etatów dla jego znajomych, którzy teraz kandydują na radnych z jego listy...
14 października 2018
+13
-10
2ab-9ed
~ Klakier  do ~ pezdioch   A gdzie to słyszałeś ze robi tą kampanie? To dobrze , przynajmniej na ambonie nie wisi baner dobrego dyrektora H. Całe miasto jest nimi zasłane , to przesyt . Co za dużo to nie zdrowo, ludzie zaczną żygać tym banerem i jego treścią. Ktoś przesadził z nachalnością .
14 października 2018
+15
-3
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ Postronny   Proboszcz fary o dziwo popiera i kampanie robi dla Rupar
14 października 2018
+4
-1
0fb-634
~ Aga  do ~ Postronny   Tylko 3? Dyrektor zrezygnował?
14 października 2018
+2
-2
29e-2a8
~ Postronny  do ~ gosc   Gdzieś czytałem że kandydatów ma być 3. Wie ktoś może o co kaman??? A dzwonienie do kogoś żeby klikać na Rafała w tej sondzie bo Baska prowadzi to jakaś Barejowska mega komedia jest. Moja 16 letnia córka mówi że żadna z pań nie wygra bo Łańcut nie jest na to gotowy. Chyba coś w tym jest. Ciekawe jaki ostatecznie wpływ na wynik wyborów będzie miało stanowisko kościoła??? Niech już będzie po wyborach.
13 października 2018
+5
-5
f30-be9
~ owalowa  do ~ Barbara Pilawa-Kraus   Wykształcenie w sam raz do prowadzenia sklepu
13 października 2018
+5
-9
0c2-56a
~ aba  do ~ Barbara Pilawa-Kraus   a te studia to dzienne czy zaoczne
12 października 2018
+5
-5
0c4-1d1
~ Barbara Pilawa-Kraus   Informuję, że nie otrzymałam żadnego zaproszenia na wspólną debatę. Jestem gotowa wziąć udział w merytorycznej debacie, czy spotkaniu wszystkich kandydatów na Burmistrza Miasta Łańcuta i odpowiem na wszystkie pytania ( nie muszą być wcześniej zaplanowane).
Zainteresowanych moim wykształceniem informuję, że
-ukończyłam Liceum Ekonomiczne w Łańcucie
-jestem absolwentką Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej-specjalność bankowość i finanse
-posiadam certyfikat mediatora administracyjnego i ogólnospołecznego Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji-Katedry Negocjacji i Mediacji KUL w Lublinie
-ukończyłam szkolenie ECB EFCB - Europejski Certyfikat Bankowca
Pozdrawiam Barbara Pilawa-Kraus
12 października 2018
+17
-15
f53-156
~ Waldek  do ~ mirek   Nic oficjalne ani i profilach kandydatów na FB ani na stronach TV nie piszą o debacie więc to pewnie panu "mirkowi" coś się uwidziało. Jak się organizuje debatę to idą oficjalne informacje a nie pokątne komentarze na portalu. Więc przypuszczam, że pomysłu takiej debaty nikt kandydatom nie przedstawiał a pan "mirek" zwyczajnie kłamie. Natomiast sam pomysł debaty kandydatów bardzo fajny. Tylko kto by to zorganizował i czy nie jest za późno.
12 października 2018
+9
-1
7db-f09
~ mirek   Komitet Ziemi Łańcuckiej Pani Joanny Rupar zaprosił do telewizyjnej debaty na żywo kandydatów prowadzonej przez prezentera telewizyjnego tvrz i tvŁańcut w świetle kamer w obecności mieszkańców Łańcuta na sali nowego MDKu. I co? komitet partii Pani Basi spanikował i oczywiście nie stawi się bo co ta Pani powie o podjętych inwestycjach czy budżecie miasta i jego zasobach finansowych - szeroko otwarte usta: ist weich nicht. A inne komitety zgodzą się tylko na pytania wcześniej zaplanowane. To porażka by zrobić prawdziwą na oczach mieszkańców debatę to są niepoważni kandydaci - nie przygotowani do odpowiedzi na szczegółowe pytania o prowadzenie finansów miasta i jak się zabiega czy pisze projekty unijne wartości kilku milionów. Tylko debata na żywo ukaże mieszkańcom najlepszego gospodarza miasta. Oczywiście kto podejmie się na żywo przed telewizją debaty z udziałem mieszkańców - o tym wiedzą i podejmą decyzję w niedzielę. Pani Viceburmistrz Joanna Rupar przyjmuje mieszkańców każdego dnia w urzędzie z problemami którzy kontrkandydaci pojęcia nie mają. A debaty z liczbą osób na której policzyć na palcach można to porażka (w większości to kandydaci). Osoby w mieście to wiedzą i nie trzeba o tym pisać tutaj.
11 października 2018
+12
-12
ef8-e23
~ Lancucianin  do ~ fafik   Tak bardzo koniec z układami, że trzyma mocno układ w Spółdzielni Mieszkaniowej gdzie robią przekręty na wszystkim - kredyty bez zgody mieszkańców, zmiany statutów przy wyimaginowanych zebraniach. Masakra.
11 października 2018
+10
-7
d95-159
~ łyżwiarz   Halka i zdolność decyzyjne !!!! chyba ich brak. nigdy nie stanął po stronie swojego pracownika. Kiepski z niego Dyr wiec i kiepski Burmistrz. stanowczo NIE
11 października 2018
+22
-2
8a6-1df
~ pezdioch   Hałka Spotkania miała dziś mozna się spotkać z Pilawą-Kraus http://www.lancut.gada.pl/wydarzenie,1843,0,0,0,Spotkanie-wyborcze-z-Barbara-Pilawa-Kraus.html a jutro z Kumkiem http://www.lancut.gada.pl/wydarzenie,1838,0,0,0,Spotkanie-wyborcze-z-Rafalem-Kumkiem.html, a Rupar jakies spotkania organizuję?
11 października 2018
+5
-0
9e9-6cf
~ Filc Guma  do ~ ktosmowilouczciwosci   Osoba ta zachowuje się jakby nigdy nie miała z nimi nic wspólnego! A te stołki piastowane tu i tam (Rady Nadzorcze) to za piękne oczy?
PS. O pozostałych chętnych na to stanowisko już nie wspomnę!
Zanosi się, że oddam głos nieważny.
11 października 2018
+3
-4
925-8fd
~ xyz   Jak zwykle największy hejt na Pana Kumka, bo "Układ" się boi stracić władzę. Ludzie zastanówcie się dlaczego tylko taki hejt jest na wyżej wymienionego Pana i o czym swiadczy kampania innych kandydatów ( po "trupach" do celu).
11 października 2018
+15
-13
335-7e2
~ dwulicowy niekumek   Dlaczego na osiedlach podległych SM w zamykanych gablotach wiszą tylko plakaty Kumka? Dlaczego mieszkańcy tychże osiedli oprócz opłacania wyskokich pensji kolejnym prezesom mają sponsorować ich kampanie wyborcze? Co do tej pory Kumek zrobił dla Łańcuta lub nawet dla SM, której jest wiceprezesem (bierze za to grube pieniądze). Co dla miasta zrobili radni z jego komitetu wyborczego, którzy pełnili mandat przez ostatnią kadencję? Ile projektów i pomysłów złożyli podczas sesji? W ogóle to ile razy zabierali głos? Czy i w jaki sposób utrzymywali kontakt z wyborcami? Bo diety radnych skwapliwie przytulili... Odkąd pan Kumek został zastępcą prezesa, w spółdzielni powstało kilka sztucznych etatów dla jego znajomych, którzy teraz kandydują na radnych z jego listy...
11 października 2018
+14
-11
70a-da3
~ ktosmowilouczciwosci   Czekamy na decyzje komisarza wyborczego, który dopatrzył się, ze jeden z kandydatów napisał w oświadczeniu bezpartyjny, a dociekliwy komisarz zobaczył, że widnieje jako członek ludowej partii . Jeśli mieszkańcy Łańcuta zobaczą na liście tylko 3 kandydatów to nie będziecie zdziwieni, to decyzja komisarza, a tu pora drukować karty do głosowania. A wiecie ilu radnych zataiło że ma książeczki partyjne a podali do komisarza w rubryce bezpartyjny. Takie jaja to tylko u nas.
11 października 2018
+6
-5
c20-2a7
~ apel do wyborców   Każdy pisze,to co za słuszne uważa,
Każdy dokładnie słowa krytyki rozważa,
Skoro hejt tu się na p. Kumka wylewa,
to jego komitet nieco krew zalewa.
Pewne wpisy nie biorą się z kosmosu,
Ludzie z SM piszą tu w formie donosu,
ponieważ już z p. Kumkiem mieli do czynienia,
chcą ukazać prawdziwie oblicze jego imienia.
10 października 2018
+15
-7
bbd-5cb
~ .   Dziwna sprawa bo dzisiaj widziałem pomalowane markerem plakaty osób z komitetu Pana Kumka i każdy kto czyta to forum widzi że największy hejt wylał się na niego ale najważniejsze że poparcie dla Pana Kumka rośnie bo większość mieszkańców nie czyta tych bzdur
10 października 2018
+15
-9
9dd-68b
~ Przyjaciel Henia   To dla wszystkich hejterów.
10 października 2018
+3
-0
9dd-68b
~ Przyjaciel Henia   Ciepłe,chrupkie bułki z pieca, to pan Rafał nam obieca.Jednak lepszy smak pieczywa niż kiełbasa innych zwykła.Głosy Jemu oddawajcie,Łańcut z dołka wyciągajcie...
10 października 2018
+7
-15
9dd-68b
~ Przyjaciel Henia   Zaś dla pani Krauz-Pilawy, inną widzę drogę sławy.Wtedy dobrze się sprawdzała,gdy perfumy sprzedawała.Lepiej wrócić w kosmetyki,niż być w smrodach polityki...
10 października 2018
+19
-4
9dd-68b
~ Przyjaciel Henia   Pani Rupar, sprawa jasna, gwiazda Jej już dawno zgasła.Wiceburmistrz była mierną, lecz układom zawsze wierną.Podziękować Jej już czas, niech nie mami więcej nas...
10 października 2018
+15
-9
9dd-68b
~ Przyjaciel Henia   Zbyt czytelna to przewałka,by Gwizdaka zmieniał Halka. Pozostaną wciąż układy,znów z Pazdanem dla zasady. Ja tej sitwie już nie wieże,urząd,proboszcz i rycerze.........
10 października 2018
+20
-2
3ee-d29
~ gosc   I zaczęło się chamstwo w kampanii - opisane i podziurawione banery, zdzieranie plakatów z tablic ogłoszeń, hejt w necie. Najlepsze jest to, że wiadomo czyje to działanie - banery i plakaty Pana Kumka nie ruszone. NIE CHCĘ NAWET TAKIEGO KANDYDATA, a o Burmistrzu nawet nie wspomnę. Nigdy na niego nie zagłosuję skoro w taki sposób chce dojść do władzy (po trupach do koryta - żenada). Rzygać się chce. Ludzie - opamiętajcie się i przestańcie niszczyć czyjąś pracę - przecież ktoś na to wydał pieniądze. Czy nie można przeprowadzić tej kampanii normalnie jak ludzie? Niech każdy ma możliwość dostępu do informacji. Myślicie, że jak zniszczycie komuś baner to ludzie nie będą wiedzieli, że ktoś kandyduje? Ja wiem na kogo będę głosował i nie mam ochoty oglądać wokół waszej głupoty. A wracając do przywołanego do tablicy Pana Kumka - ciekawe czy jak nie zostanie Burmistrzem (a nie zostanie) a zostanie Radnym to czy znów rzuci mandatem ludziom w twarz jak 4 lata temu??? Ludzie - nie szkoda Wam głosu???
10 października 2018
+11
-5
afb-b17
~ nocny marek  do ~ TW   Czyli nic nie znajdujdują, idą do palacyku i dobrze się bawią? Dobrze zrozumiałem?
9 października 2018
+4
-0
73b-133
~ członek  do ~ lol   Jak to co zrobił dla SM?
Przecież zajął stanowisko byłego fachowego viceprezesa będącego na chorobowym, ktory później dostał wypowiedzenie, wręczył wypowiedzenie najbardziej zasłużonej pracownicy w księgowości, by zatrudnić swoją znajomą, obiecał pozyskanie środków unijnych na docieplanie i na obiecaniu się skończyło, a na osiedlach się sypie, leje, pęka -cóż wszyscy gdzieś startują jak nie do miasta to do województwa- nie ma czasu na pracę. A ze w gablotach spółdzielczych tylko Kumek - nie pierwszy raz.
9 października 2018
+12
-8
dca-53c
~ tvrz   No i sensacja na cała Polskę będzie. Pani redaktor przyjedzie z Rzeszowa pod tablice na 3 go maja zrobić reportaż z Paniami jak to kandydat na szanowny urząd zdziera plakaty kontrkandydatom. I po co ci to chłopie było.
9 października 2018
+9
-5
443-dfb
~ funky   Urzędy potrzebują świerzej krwii, wybrać mądrze i ruszyć ten urzędniczy beton!
9 października 2018
+8
-9
b78-293
~ TW   PODOBNO SZUKAJĄ W ŁAŃCUCIE PO LODÓWKACH SZTABEK ZŁOTA JAŚKA BUREGO.ZACZYNAJĄ OD SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ,POTEM NA BRACI ŚNIADECKICH I KOŃCZĄ W PALACYKU
9 października 2018
+11
-5
d7f-02a
~ felek   Zapraszamy Wszystkich czytających do odwiedzenia niezależnej strony: kww-dla-ziemi-lancuckiej.pl i poczytanie programu wyborczego Pani Joanny Rupar i poszczególnych kandydatów do rady miasta. Pozdrawiam Wszystkich, którzy to czytają.
9 października 2018
+7
-4
335-7e2
~ lol   Dlaczego na osiedlach podległych SM w zamykanych gablotach wiszą tylko plakaty Kumka? I dlaczego mieszkańcy tychże osiedli oprócz opłacania wyskokich pensji kolejnym prezesom mają sponsorować ich kampanie wyborcze? Co do tej pory zrobił dla Łańcuta lub nawet dla SM, której jest wiceprezesem (bierze za to grube pieniądze). Co dla miasta zrobili radni z jego komitetu wyborczego, którzy pełnili mandat przez ostatnią kadencję? Ile projektów i pomysłów złożyli podczas sesji? W ogóle to ile razy zabierali głos? Czy i w jaki sposób utrzymywali kontakt z wyborcami? Bo diety radnych skwapliwie przytulili... Odkąd pan Kumek został zastępcą prezesa w spółdzielni powstało kilka sztucznych etatów dla jego znajomych, którzy teraz kandydują na radnych z jego listy...
8 października 2018
+15
-9
6ff-84f
~ Filozof   Głosujemy na młodszych i wykształconych ludzi z Kulturą. Głosujemy na Pana Kumka. Kontrkandydata Hałki nie znam, ale gdy czytam jakim to nie jest gospodarzem na MOSiR przychodzi mi od razu na myśl brak mydła. Mydło, gdzie powinien obowiązywać nakaz mycia przed wejściem do basenu, zostało usunięte z obiektu kilka miesięcy temu. W XXI wieku oszczędności na higienie proszę czynić ewentualnie we własnym domu, nie na obiekcie użyteczności publicznej. Wstyd, bo to akurat niewiele kosztuje, Panie Dyrektorze.
8 października 2018
+15
-17
d23-dd7
~ bezstronna   Jak można wypisywać takie bzdury jeśli się nie ma wiarygodnych informacji. Pani Barbara Pilawa będąc w-c starostą zrobiła więcej w trakcie swojej kadencji niż niejeden przez 20 lat.
Łańcucki szpital jest tego dowodem. Pani Pilawa jest osobą pracowitą z pomysłami na rozwój miasta aby nam wszystkim żyło się lepiej. Jest jedyną odpowiednią kandydatką na stanowisko Burmistrza!!!!!
Z czystym sumieniem i wielką przyjemnością oddam na Nią swój GŁOS
8 października 2018
+12
-25
9b0-164
~ Zenon   Walka o wygodny fotel burmistrza się toczy. Już "eksperci" chodzą po ulicy Dębnik z zamiarem wykonania przebudowy ulicy. Obiecując poszerzenie drogi, wykonanie chodnika, oświetlenia. Tylko ludziom nie mówią, że na tą przebudowę pozabierają ludziom działki, ponieważ z obecnej szerokości drogi, która wynosi około 2-3m, będą potrzebowali 8 metrów. Czyli wychodzi na to, że samochody będą tym ludziom jeździć pod samymi oknami i nie tyle ile jeździ obecnie, lecz poszerzenie tej drogi ma za zadanie zmniejszyć ruch na ulicy Podzwierzyniec, więc na Dębniku będzie gorzej jak na autostradzie. Wielu kierowców będzie zadowolonych, lecz postawcie się na miejscu mieszkaców przy ulicy Dębnik.
8 października 2018
+4
-4
a5e-725
~ głosuj rozsądnie   Widzę że szambo wybiło.Zwolennicy "starego układu " trzęsą tyłkami,dwoją się i troją, szaklują ,hejtują i piszą brednie na tym forum.Tymczasem rozsądni obywatele Łańcuta ,dostrzegający palącą potrzebę zmiany na lepsze pójdą na wybory i zagłosują na p.Kumka i KKW W trosce o Łańcut ! Najwyższy czas na zmiany !!!
8 października 2018
+12
-15
3ee-d29
~ gosc   Wnikliwi czytelnicy wiedzą chyba, że chodzi o gazetkę Pani Moniki Roman.
8 października 2018
+4
-3
3ee-d29
~ gosc   Mam pytanie odnośnie ordynacji wyborczej. Co w momencie gdy kandydat, który wygra w wyborach na Burmistrza zrezygnuje z objęcia stanowiska??? Nowe wybory czy Burmistrzem zostaje kandydat, który zajął 2 miejsce??? Pytam tak na wszelki wypadek gdyby wygrał Pan Kumek i zrezygnował tak jak 4 lata temu zrobił z radą powiatu. Wtedy też obiecywał czego on to nie zrobi jak zostanie radnym w powiecie. Durny dałem się nabrać i głosowałem na Niego - zmarnowałem tylko głos. Po co ludzie mają w ogóle na niego głosować? Przecież jak mu Micke albo nowy wojewoda zaproponuje stołek to poleci jak mucha do gnoju.
A i jeszcze jedno - po co nam Burmistrz w mieście - uważam, że wystarczy nam radna powiatowa - dostałem jej gazetkę. buha aha ahahhahaahhahahaaaaaaaaaaahahahahaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaa HA.
8 października 2018
+12
-6
cfe-140
~ zMarsa  do ~ lol   zaległości w czynszu to naganna rzecz
8 października 2018
+4
-2
fe7-73f
~ faktbezczelnosci   Jestem oburzona postępowaniem Pana Kumka, został przyłapanym na niszczeniu i zdarciu plakatów wyborczych innych kandydatów, był tam też plakat Pani Joasi i przekazałam sprawę tej Pani. Tłumaczył się Pan że na tablicy spółdzielni nie może wisieć nikt oprócz Pana. To postawa kandydata na urząd który niszczy plakaty innym ? nie będę komentować tego i bezczelnych Pan odpowiedzi. Myślę że już Pani Joasia jako prawnik pozamawia z Panem.
7 października 2018
+42
-12
335-7e2
~ lol   Mam pytanie do wyborców Kumka, a mianowicie co do tej pory zrobił dla Łańcuta lub nawet dla SM, której jest wiceprezesem (bierze za to grube pieniądze). I pytanie drugie, co dla miasta zrobili radni z jego komitetu wyborczego, którzy pełnili mandat przez ostatnią kadencję? Ile projektów i pomysłów złożyli podczas sesji? W ogóle to ile razy zabierali głos? Czy i w jaki sposób utrzymywali kontakt z wyborcami? Bo diety radnych skwapliwie przytulili...
7 października 2018
+27
-11
bd2-938
~ sąsiad   No i zaczęło się. Okazuje się, że w Łańcucie mamy samych wybitnych specjalistów od piaru. Dla niewtajemniczonych - człowiek związany z public relations, pośredniczący w kontaktach, np. polityka - media, podejmujący działania mające na celu wpływanie na opinię odbiorców; PR-owiec. Jesteśmy w stanie wyprodukować lepsze ulotki i gazetki, mamy lepsze zdjęcia, mamy lepsze pomysły i w ogóle jesteśmy dużo lepszymi kandydatami. Różnica jest tylko taka, że nie kandydujemy i do tego nie szanujemy tych co kandydują - tylko opluwanie i hejt. Całe szczęście, że przynajmniej swoich kandydatów chwalimy. Idę też o zakład, że wszyscy byli dzisiaj w kościele - wszak niedziele jest.
7 października 2018
+9
-2
925-8fd
~ xyz   Hejt... jeden wielki hejt... ciekawe ilu z Was pójdzie z czystym sumieniem do Kościółka w niedziele, usiądzie w pierwszej ławce i z godnościa przyjmie eucharystię. ŻAL.PL
7 października 2018
+7
-5
2b6-bc0
~ Lol ma rację   ~ lol "Kumek w ostatnich wyborach miał w programie utworzenie straży miejskiej. Faktycznie, że nie ma na co publicznych pieniędzy wydawać. Widzę jak gospodaruje pieniędzmi SM Łańcut, co miesiąc biorąc soczystą pensję na sztucznym stanowisku. Ilu zastępców jeszcze potrzebuje pan Micke? Odkąd pan Kumek został zastępcą w spółdzielni powstało kilka sztucznych etatów dla jego znajomych. Ludzie otwórzcie oczy i głosujcie przeciwko Kumkowi".
7 października 2018
+18
-11
Tomal   Ten Cały Hałka to zwykły buc na mosirze Jak dziecko mu powiedziało Dzień dobry to nawet nie raczył odpowiedzieć. Od razu wywaliłem tą ulotkę nawet nie czytałem
6 października 2018
+20
-6
278-078
~ rh+  do ~ owalowa   No i te maślane, przestraszone oczy!
6 października 2018
+10
-2
278-078
~ rh+  do ~ Mieszkanka   Gazetkę pisał Henryk. Szlak mnie trafia jak czytam baner: Dyrektor MOSiR, Najlepszy Burmistrz, Kandydat na burmistrza. Kuźwa masło maślane. Myśli Henka i nic więcej.
6 października 2018
+19
-3
160-189
~ Mieszkanka  do ~ owalowa   Czytam sobie gazetkę Jerzego Hałki, najskromniejszego kandydata na Burmistrza naszego miasteczka. Czy ktoś myśli, że mieszkańcy to ciemny lud, który kupi te wypociny bajkopisarzy. Najlepsze te zmyślone opinie mieszkańców Tadeusz O. "...Nie jestem rasistą, ale co chłop to chłop". Dlaczego nie podajecie tych rekomendacji z imienia i nazwiska? Ktoś się wstydzi swoich poglądów? Zabawna propaganda, sugerowanie że Jerzy Hałka zdobędzie 52% poparcia podczas głosowania to mydlenie oczu, wiadomo papier wszystko przyjmie, nawet zmyślone tzw. sondaże;)Badaliście jakąś grupę reprezentatywną? - chyba tych co wymyślają te opinie.
6 października 2018
+22
-2
e3b-0b0
~ ///////////  do ~ asd   hobby? mało się narobić a dużo zarobić
6 października 2018
+5
-1
479-acf
~ Aga   Układy to powodują powstanie największych patologii z nepotyzmem na czele. Fafik tego nie wie? Jest z układu?
6 października 2018
+10
-3
b2f-7d5
~ fafik   Kandydat Kumek na prawo i lewo ogłasza koniec z układami. ciekawe w takim razie w jaki sposób chce gospodarować miastem, nie posiadając dobrego "układu" w radzie, bo że większości jego kandydaci nie zdobędą to raczej pewne, przy obowiązujących w naszym mieście okręgach jednomandatowych. sztuka zarządzania to także sztuka odpowiedniego układania się także z osobami, które mają inne od nas zdanie czy poglądy. A póki co jego kampania skupia się tylko na krytyce innych i wytykaniu tego, że można się dogadać...
6 października 2018
+10
-12
bbd-5cb
~ Ja  do ~ arctic   I mamy Pana HP tylko pod różnymi nazwami tylko jest taki znaczek z boku coś jakby ten sam mało sprytne
6 października 2018
+8
-3
ab2-151
~ Aga   Jak wygra Kumek to ci co się tak boją będą szukać miejsca na miękkie lądowanie
6 października 2018
+13
-3
335-7e2
~ arctic   Czy panu Rafałowi doktorat z tuczenia trzody chlewnej pomoże w rządzeniu miastem? Można to ocenić po tym czego dokonał jako wiceprezes spółdzielni na specjalnie stworzonym stanowisku, żeby miał miękkie lądowanie po wylocie z UW. Jedynym widocznym efektem jego działania jest wykupienie mieszkania dla ojca w przybudówce do bloku nr 5. Można także sprawdzić efektywność pozostałych kandydatów z jego komitetu wyborczego. Kilkoro to podwładni pana Rafała ze spółdzielni mieszkaniowej. Zajmują się głównie jedzeniem kanapek i przeglądaniem facebooka w godzinach pracy. Są też obecni radni, którzy przez całą kadencję nie mieli czasu zabrać głosu w trakcie obrad. Wymarzona ekipa...
6 października 2018
+12
-13
335-7e2
~ lol   Pan Kumek jak został zwolniony z UW to pracownicy ze szczęścia imprezę zrobili. U nas też już zdążył się pokazać z 'dobrej strony' strasząc lokatorów sądem za zaległości w czynszach. Ludzie na osiedlu domagali się parkingu od kilku lat a pan Kumek przypomniał sobie o tym przed wyborami. Pokazał także, że w zbiurokratyzowanej spółdzielni mieszkaniowej można jeszcze stworzyć kilka sztucznych stanowisk. Poza tym czy reklamowanie się jako kandydat na burmistrza na osiedlowym pikniku, przed rozpoczęciem kampanii było legalne? A pani Kumkowa w swej skromności już się w pracy głośno zastanawia czy ludzie będą teraz do niej mówić 'burmistrzowa'. Panie Kumek wracaj pan tam skąd pan przyszedł.
6 października 2018
+11
-13
3be-e75
~ sąsiad  do ~ Pracownik UM   No i faktycznie komuna wróciła i to w najlepszym wydaniu. Łubu dubu, Łubu dubu niech nam żyje Prezeska naszego KLUBU. To mówiłam ja JARZĄBEK z pok. nr 00. A to zacisze gabinetu??? Tego nawet Bareja nie wymyślił buhahah buhahhaha buhahhahaha. Albo to, że Burmistrz na niej jechał - nie no k... mistrzostwo świata. Już mnie brzuch boli. buhahha bugahahahhaha. HELENA MAM ZAWAŁ buhahha buhahhahah buahhahah
6 października 2018
+4
-1
f30-be9
~ owalowa  do ~ owalowa   Przepraszam za błąd, "niektórych" powinno być napisane łącznie.
5 października 2018
+2
-1
f30-be9
~ owalowa   Wstyd, jaką kampanię prowadzi pan Hałka. Gazetki roznoszone po domach są po prostu śmieszne. Anonimowe opinie mieszkańców o nim tam zamieszczone są raczej i przez niego samego pisane. Albo przez jego żonę. Żenujące nagromadzenie wykrzykników i liczne błędy przerażają. Hałka jeść, Hałka pić, Hałka nie znać język polski. Tak więc, Dyrze MOSiR-u, nie nadajesz się na burmistrza. Zasłoniłeś trzy czwarte miasta, nawet młyn przy E4. Twoja łysina świeci i błyszczy z każdego słupa czy baneru na palikach. Oby nie oślepiła jednak wyborców. I mam pytanie, dlaczego na niektórych plakatach, solidny dyr MOSiR = znakomity burmistrz, a na nie których znakomitego burmistrza trzeba odjąć od solidnego dyrektora?
5 października 2018
+27
-4
e3b-0b0
~ rubinowy pies   co z miejscami parkingowymi w łańcucie.co z łącznikiem autostradowym.co z komunikacją .co z remontami dróg w samym mieście.co z debilami jeżdzącymi na motorach jak wariaci po ulicy kochanowskiego i podzwierzyniec.co z renowacją obskurnych budynków w centrum miasta itd. itd
5 października 2018
+15
-1
e82-f89
~ marcel  do ~ Dramat wyborczy   Wyretuszowali go, jak Śliwiaka w "U Pana Boga za miedzą":)
5 października 2018
+10
-1
329-6d7
~ X  do ~ asd   Najlepsze wykształcenie ma Pan Kumek, ma doktorat co prawda z tuczu trzody chlewnej. Jest strażakiem ochotnikiem, choć nie wiadomo czy jakiś pożar gasił. Jest też myśliwym w lesie na Czarnej.
5 października 2018
+9
-7
8b5-4b1
~ mieszkaniec   Czytam i wydaje mi się, że jednego pana kandydata to najbardziej boli podział stołków w mieście. Taaak, każdy by chciał rozdzielać między swoich, a wataha czeka. Aż strach pomyśleć jakie to poezyje będą królować w tym nowo wyremontowanym przybytku w razie jego wygranej. Wolałbym już chyba to miejsce na świeczki przetopić.
5 października 2018
+4
-5
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ Pieszy   Wiem, wiem to tak jak w komedii Kogel-mogel łazienka u soleckich jest a, że nie działa to inna sprawa.
5 października 2018
+5
-0
afb-ae1
~ Pieszy  do ~ Woronicz   Niestety nie da się bo tam kwitnie handel uliczny, kiedyś nawet namiocik bazarkowy był rozstawiony.
5 października 2018
+6
-0
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ obserwator   E, no jakieś stanowiska zwycięzca wyborów w podległych mu jednostkach na pewno zadba:) a w razie potrzeby to i nowe utworzy.
5 października 2018
+4
-2
bbd-cfc
~ Woronicz   Mnie to najbardziej z osiągnięć dotychczasowej władzy podoba się poprowadzenia przez centrum miasta ścieżki rowerowej Green velo.
Mianowicie poszerzono chodnik o dwie trzy kostki brukowe, postawiono tabliczki z oznaczeniem i już gotowe. Nic tylko jeździć rowerem hehe.
5 października 2018
+20
-0
e63-df8
~ asd   Jakie wykształcenie posiadają poszczególni kandydaci, bo niewiele o tym wiadomo? Czy udzielają się gdzieś społecznie? Jakie mają hobby?
5 października 2018
+8
-1
9c9-6c2
~ obserwator   Żaden z kandydatów nie deklaruje, że zadba o miejsca pracy w Łańcucie tylko wychwalają się tym na co praktycznie nie mają wpływu czyli:
- rozbudową drogi krajowe nr 94 czyli pseudoobwodnicy
- budową łącznika od autostrady do drogi krajowej
- budową tunelu w ciągu drogi wojewódzkiej
A może by powiedzieli co maja zamiar zrobić dla mieszkańców, żeby im się żyło lepiej , godniej i bezpieczniej a nie jakieś tam wydumane mrzonki.
Podpowiadam, że wielkim problemem jest brak komunikacji w mieście i okolicy- może razem ze Starostwem należałoby się tym palącym problemem zająć bo za jakiś czas wszystka młodzież pójdzie do szkół w Rzeszowie a ludzie z okolicznych miejscowości pojadą do Rzeszowa na zakupy bo tam łatwiej dojechać.
5 października 2018
+23
-1
d43-200
~ ann   Pani Basia!
5 października 2018
+3
-23
17d-0ec
~ gmyz   Myślę, że pierwsza tura nie wyłoni zdecydowanego kandydata. Do drugiej wejdzie p.Kumek (w ostatnich wyborach przegrał z Gwizdakiem dosłownie o parę głosów) i p. Rupar. Kampania jak już ktoś pisał niemrawa, w zasadzie widać troje kandydatów - Hałka, Pilawa, Kumek. Pani Rupar na plakatach nie widać, może faktycznie pracuje i nie ma czasu na *****
Jest takie powiedzenie, że mało mleka daje krowa co głośno ryczy - więc obiecanki kandydatów to w zasadzie takie porykiwania. Moim zdaniem powinien wygrać Kumek, ale pod warunkiem, że Ruparowa zostanie vice
5 października 2018
+12
-6
975-ced
~ Tolek   Obecna władza nie potrafi nawet prostej rzeczy zrobić jaką jest ułożenie paru płyt betonowych, które umożliwiły by dojazd do działek sprzedanych rok temu za cenę porównywalną do ceny atrakcyjnych działek w Rzeszowie. Obiecują że już lada dzień położą i zbywają jak tylko można. A co by było gdyby był wzięty kredyt na budowę domu? Banku to nie interesuje, że nieudacznicy pracują w UM. Rok czasu to dla nich mało na wykonanie prostej czynności.
5 października 2018
+13
-1
8a6-1df
~ pezdioch   Panie Hałka trochę pokory...na banerach już jest napisane, że ,,Znakomity burmistrz"... serio kto to zweryfikował ? masakra co ludzie mają o sobie mniemanie
5 października 2018
+32
-3
a6a-796
~ orkan   A ja tu pogodze wszystkich zadne wybory nic tu nie zmienia nie od dzis wiadomo ze ten ktory wygra dopcha sie do koryta i nic wiecej nie zrobi
5 października 2018
+1
-8
119-cc8
~ Dramat wyborczy   Ludzie jak czytam że Hałka to taki spoko gość to chyba Wam ten milion banerów na mieście oczy przysłonił. Przecież on nawet na tego dyrektora MOSiRu się nie nadaję. Wiecie jak traktuje pracowników? Czemu nie robią tam gdzie są zatrudnieni? Wiecie czemu chce hale przy SP3? Przecież to nie jego pomysł tylko jego żony. Poklepany po ramieniu przez Gwizdaka dalej będzie tylko chorągiewka tak jak jest teraz. To że na Mosirze są robione różne imprezy myślicie że jest jego zasługa? Ekipa z parku za parę jaboli wykazała by więcej pomysłów od niego. Widzieliście banery a gościa na żywo? Jak chce być taki konkretny to po co ten retusz twarzy facetowi grubo po 50. Miss Instagrama to on nie zostanie a jak zostanie burmistrzem to go.... zrobi a nie przebuduje drogę czy zrobi wiadukt. Obudźcie Się !!
5 października 2018
+29
-4
bed-731
~ Prawarzeki   Ludziska co wy macie w głowach ? Sołtyska z Soniny wam winna ? Zakładam że 80% powiatu wie kim jest ile działa i co znaczy dla tej miejscowości. A czyjś fakt ze można ja spotkać w gminie szkole na stadionie w kościele przedszkolu lodowce czy garderobie albo spiżarce, świadczy tylko o tym że kobieta poprostu działa poświęca o wiele więcej naprawdę wiele prywatnego czasu dla społeczności nie tylko Soniny ale i Gminy. I najważniejsze zawsze można z nią porozmawiać znajdzie czas na rozmowę na poziomie, nie szkalowanie w Internecie narzekanie ze dzieci sie smartfonami bawia kto im je kupuje??? a wystarczy spojrzeć na siebie co tu wypisujecie ale lepiej donieść oszkalowac przed "smartfonem" tyle jesteście warci ...
4 października 2018
+9
-1
25b-1a3
~ Pracownik UM   Tylko i wyłącznie Pani Joanna Rupar. Pracując w tym urzędzie widzę jak ciężko pracuje. Zasuwa razem z pracownikami. Zna samorząd od podszewki, wie gdzie pojechać i z kim rozmawiać. Naprawdę pozyskała już bardzo dużo środków zewnętrznych dla miasta. MDK. przedszkola, żłobki, ulica Kraszewskiego, Polna i inne. Teraz załatwia środki na staw browarny, wymianę pieców i inne. W ciszy swojego gabinetu. To jej wielka zasługa. A co Gwizdak on poprostu był i jechał na Pani Joanny pracy. Znam innych kandydatów: Pani Barbara Piawa Krauz i Rafał Kumek to osoby bardzo kontrowersyjne nie mające wiele wspólnego z samorządem. Hałka dobry dyrektor ale na Burmistrza to trochę za mało.
4 października 2018
+24
-17
60f-4b5
~ Wybirca   Moja faworyta, Pani Rupar niestety śpi w tej kampanii nie widać jej. I mój głos na nic się da
4 października 2018
+17
-7
f0b-7da
~ aaa   Pan Hałka namaszczony przez Burmistrza, Burmistrz ogłasza na stronie internetowej następcę, brzmi to jak za czasów dawno minionych, "Umarł Król Niech Żyje Nowy Król" - parodia.
Tylko R.Kumek albo J.Rupar.
4 października 2018
+33
-6
a61-2b1
~ Ola   Myślę, że jednym kandydatem, który jest poza tymi układami jest pan Kumek. Pan Halka to w ogóle żenada, nagle tacy przyjaciele z obecnym burmistrzem, a każdy wie jak było kiedyś . Nie mam nic do Pani Joanny ani Pani Barbary, ale raczej się nie wykazały. Ich czas już minął, miały swoje szanse. Nic nie zrobiły pożytecznego oprócz pokazywania się wszędzie. ne
4 października 2018
+23
-14
5b6-420
~ piotr  do ~ asd   trudno się z tym nie zgodzić, mam podobne zdanie że największą wiedzę posiada Pani Rupar, nie jestem jednak jeszcze zdecydowany, jak czas pozwoli, wybiorę się na dwa, trzy spotkania innych kandydatów, ale szczerze mówiąc, nie lubię słuchać obiecanek...
obietnice wyborcze typu modernizacja krajowej czwórki, łącznik czy wiadukt nad torami na Podwierzyńcu, to słuchamy już od lat i na miejscu kandydatów, omijałbym ten temat.
4 października 2018
+12
-10
b49-7aa
~ ,c"  do ~ Jan   :-)jak bym był bogaty to bym kupił sobie dom pod lasem
4 października 2018
+3
-4
992-5d6
~ kordian   Każdy ma prawo wypowiedzieć się i oddać swój głos na kandydata, ja też w niedzielę pójdę po mszy i oddam głos. Czytam, że zdecydowana większość wypowiadających ma już tutaj swojego kandydata. Zdecydowanie najlepszym kandydatem jest Pani Joanna Rupar. Opinię tą podziela nie tylko ja ale i grono moich znajomych na mieści. Pani Viceburmistrz ma dużo pozytywnych opinii na mieście i w urzędzie marszałkowskim, czy wśród współpracowników i osób z Caritasu. Jeśli tyle osób na mieście jest zdeklarowanych oddać swój głos na Panią to twierdzę, że w I turze wyborów mieszkańcy Łańcuta wybiorą kandydata.
4 października 2018
+11
-18
44d-e2f
~ BADYL...   NIŻSZE podatki!
4 października 2018
+8
-1
452-024
~ handlarz   Ciekawe czemu w tym roku pani Joannie handlarze nie przeszkadzali na chodnikach?
4 października 2018
+17
-1
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ --   żal pupcie ściska że inni kandydaci do rady miasta nie wykupiło sobie reklamy...
4 października 2018
+6
-6
6d6-947
~ --   Oj oj sonda sponsorowana? Nieładnie.
4 października 2018
+8
-8
e63-df8
~ asd   Zostawię to tak tutaj w celach "edukacyjnych", może niektórzy kandydaci też skorzystają i trochę zmodyfikują te swoje przedwyborcze obietnice:
Ustawa o samorządzie gminnym
Rozdział 2. Zakres działania i zadania gminy.
Art. 6 [Zakres działania gminy]
1. Do zakresu działania gminy należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów.
2. Jeżeli ustawy nie stanowią inaczej, rozstrzyganie w sprawach, o których mowa w ust. 1, należy do gminy.
Art. 7 [Zadania własne]
1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
1)ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej;
2)gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego;
3)wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz;
3a)działalności w zakresie telekomunikacji;
4)lokalnego transportu zbiorowego;
5)ochrony zdrowia;
6)pomocy społecznej, w tym ośrodków i zakładów opiekuńczych;
6a)wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
7)gminnego budownictwa mieszkaniowego;
8)edukacji publicznej;
9)kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucji kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami;
10)kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych;
11)targowisk i hal targowych;
12)zieleni gminnej i zadrzewień;
13)cmentarzy gminnych;
14)porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego;
15)utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych;
16)polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej;
17)wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej;
18)promocji gminy;
19)współpracy i działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018 r. poz. 450, 650 i 723);
20)współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw.
4 października 2018
+10
-0
e63-df8
~ asd  do ~ gosc   Argumentacja zupełnie bez sensu w przypadku pani J. Rupar. Praca w samorządzie to nie tylko stanowiska decyzyjne i mogące się medialnie wykazać. Zwykła "urzędnicza robota" od stanowiska referenta daje znakomitą wiedzę na temat funkcjonowania samorządu, a to wbrew pozorom bardzo ważne dla osoby która chce objąć stanowisko burmistrza! Można różnie oceniać poszczególnych kandydatów ale jedno jest pewne, że takiej wiedzy jak pani J. Rupar nie posiadają!
4 października 2018
+13
-11
563-0ff
~ Kinga  do ~ michal   Pani Joanna obecnie sprawuje stanowisko zastępcy burmistrza Gwizdaka, więc jak można powiedzieć, że nie należy do układu?
4 października 2018
+47
-10
3ee-d29
~ gosc   Mam takie wrażenie, że w tym roku kampania jest jakaś niemrawa. Pewnie to zasługa obecnego Burmistrza, który zrezygnował z reelekcji i tak naprawdę pozbawił wszystkich kandydatów amunicji.
Pozostał im więc jedynie wyścig pod tytułem ,,NIKT WAM TYLE NIE DA ILE JA MOGĘ OBIECAĆ''. Walka będzie bardzo, bardzo wyrównana. A teraz moje typy:
Pan Hałka - faktycznie na stanowisku Dyrektora MOSiR praktycznie bez zastrzeżeń - chociaż jak to zawsze bywa ,,nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej''. Gdyby wszystko było w 100% ok to wówczas nie potrzebny byłby Dyrektor. Razi brak wykorzystania powierzchni obok MOSiR np. powiększyć parking - co większa impreza to samochody parkują na trawnikach. Jak dla mnie to nie wykorzystany jest też potencjał odkrytego basenu - ogromny teren, który pracuje max. 3 miesiące w roku (nie myślę tutaj o samym budynku). Wydaje mi się, że po niewielkiej rozbudowie okres ten można wydłużyć nawet do 7 - 8 miesięcy lub nawet na cały rok.
Pan Kumek - nie wiem dlaczego całkowicie odciął się od PSL? Przecież był bardzo prężnie działającym członkiem naszej partii. Czyżby nie chciał być w jakikolwiek sposób kojarzony z jej byłymi władzami na Podkarpaciu jak kolega Bury? Jego program opisany wyżej to jakaś żenada - oparty na haśle - ,,raz na zawsze zakończyć służące jedynie sobie rządy tych samych osób''. Przecież PSL już z PO nie rządzi. O jakie osoby chodzi? Jaki to jest argument w przypadku Pani Rupar czy Pilawy, a nawet Hałki - czy to ma znaczyć, że osoby te w przypadku objęcia stanowiska Burmistrza nie zrobią żadnych zmian? - śmieszne.
Pani Pilawa Kraus - na pewno nie Burmistrz Miasta - jej program to tylko hasła nie poparte jakimikolwiek osiągnięciami w dotychczasowej pracy jako samorządowiec w powiecie. Nie udało mi się nigdy dociec co tak naprawdę robi w tym powiecie i za co odpowiada, jakie były jej wyłączne inicjatywy?
Pani Rupar - jak sama pisze ,,od 24 lat związana z administracją samorządową''. To bardzo, bardzo dużo czasu na wykazanie się w samorządzie. Wcześniej jednak zawęża ten okres tylko do ostatnich 4 lat - to chyba oznacza, że 20 lat ślizgała się po stanowiskach w samorządach???
Mój typ to jednak Pan HAŁKA i w pełni popieram w tym wypadku ,,oceniacza''.
4 października 2018
+9
-26
df7-756
~ Władek   PiS jeszcze będzie długo przy władzy. Dlatego jak ktoś chce żeby zrobić łącznik i ten tunel pod torami to trzeba głosować na Pilawę. Bo wiadomo, że PiS na poziomie krajowym i wojewódzkim będzie wspierał finansowo swoich ludzi a nie Ruparową, Hałkę a już napewno nie Kumka.
4 października 2018
+9
-27
b13-31c
~ FromLondon  do ~ Oceniacz   Tylko można przyklasnąć osobom prowadzącym kampanię Panu Kumkowi i komitetowi w Trosce o Łańcut, że wykupi w tym miejscu reklamę :-]
4 października 2018
+9
-7
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ pezdioch   nad banerami
4 października 2018
+6
-3
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ Oceniacza   Jak widać jest napisane duzymi literami R E K L A M A takze nie wiem o co masz problem
4 października 2018
+8
-4
a84-67d
~ Oceniacza  do ~ pezdioch   Są pewne zasady. Jeżeli coś reklamujesz a obok w sondzie prosisz o ocenę tego to należy napisać, że materiał jest sposnorowany. Tylko tyle i aż tyle. Nieogarnięci to rozumieją a z ogarniętymi widzę jest kłopot.
4 października 2018
+5
-10
2b6-c2b
~ MGM   Jako mieszkaniec osiedla generała Maczka mówię stanowcze nie dla Rafała Kumka. Karierowicz i buta to jego cechy.
Pilawa Krauz - to Pani od składania kwiatków i kosmetyków, słaba. Remont ulicy Bohaterów i Kraszewskiego pokazuje jakim jest słabym Starostą. Jak tak ma działać miasto to ja przepraszam.
Hałka - praktyczne nie znam ale pracownicy MOSiRu raczej są na nie. A to o czymś świadczy.
Joanna Rupar pewnie najlepsza ale najmniej reklamowana i może najmniej medialna. Znaczy się, ze pracuje a nie uprawia polityki. Ja ją poprę, bo wydaje się najlepsza.
Ale czas pokaże.
4 października 2018
+21
-14
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ Oceniacz   TO jest reklama kazdy moze sobie ja wykupuć akurat mi teraz wyswietliła sie reklama ASI ale ludzie są nieogarnięci :]
4 października 2018
+10
-4
0d8-443
~ Endrju   Kumek to jedyny poważny kandydat. HałkoPazdan robi z siebie pośmiewisko (polecam jego gazetę! Śmieszniejsza od Niego samego =D), a Pilawa chytrze rwie się do koryta, które po wyborach przejmie kolejny wieczny - poseł Kazimierz. Szkoda patrzeć jak zawłaszczony jest teraz Łańcut, ze szkodą dla jego mieszkańców. Trzeba nareszcie to przeciąć i wpuścić nowe
4 października 2018
+23
-17
e63-df8
~ asd  do ~ ciekawy   Dokładnie! Niestety większość nie ma pojęcia o zakresie działania na poziomie samorządu gminnego - stąd obiecywać można wszystko!
Przejazd kolejowy do na drodze wojewódzkiej to zakres działania samorządu województwa+jednej ze spółek PKP, której podlega infrastruktura kolejowa. Poza tym nie tak dawno był remontowany :). Burmistrz może co najwyżej napisać pisemko do Marszałka Województwa zaczynające się od słów uprzejmie proszę ....Później będzie się tłumaczył, że chciał, starał się, pisma pisał - ale wicie rozumicie nie dało się bo się Marszałek nie zgodził, PKP kasy nie miało itd.
4 października 2018
+12
-4
a84-67d
~ Oceniacz   Do redakcji
Umieszczenie plakatu komitetu "W trosce o Łańcut" przy okazji takiego sondażu to dosyć duża manipulacja. Sugeruje, iż artykuł jest nieformalnie sponsorowany.
Proszę usunąć plakat lub Pana Kumka z listy kandydatów
4 października 2018
+18
-16
99f-062
~ ciekawy   Droga przez przejazd kolejowy to zdaje się droga wojewódzka i miasto na budowę przejazdu nie ma żadnego wpływu. A jako osoba wroga wobec obecnego rządu nie będzie miał żadnego wpływu aby cokolwiek w tej sprawie zrobić.
4 października 2018
+7
-5
a84-67d
~ oceniacz   Zimna ocena pokazuje, że wybór jest bardzo trudny bo kandydaci przeciętni. I tak po kolei:
Jerzy Hałka - dyrektor MOSiR.
MOSiR działa sprawnie, jest zadbany, organizuje różne imprezy - duży plus. Był prezesem Stali Rzeszów i nic ciekawego nie osiągnął. Kandydat przeciętny
Rafał Kumek - wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej. Trudno powiedzieć aby cos dla spółdzielni zrobił. Wcześniej Dyrektor w Urzędzie Wojewódzkim - trudno wskazać jakieś zasługi. Działalność społeczna żadna (referendum to element kampanii wyborczej) Kandydat słaby
Barbara Pilawa-Kraus - wicestarosta. NIc nie wiadomo o jej działalności poza tym, że się pokazuje gdzie tylko może. Wcześniej prowadziła własną działalność również bez sukcesów. Działa społecznie w jednej z grup tanecznych. Kandydat słaby
Joanna Rupar - wiceburmistrz. Nie widać efektów jej 4-letniej działalności w UM. Wczesniej pracownik Starostwa. Kandydat słaby
No cóż. Wychodzi HAŁKA bo na bezrybiu i rak ryba
4 października 2018
+14
-24
692-1e0
~ michal   zdecydowanie Pani Joanna Rupar, jesli mamy wybrać osobe która najlepiej potrafi zarządzać Miastem to jest to numer 1. Nie potrzebujemy żadnych starych układów, wizytówek Miasta
4 października 2018
+12
-26
563-0ff
~ Cichy obserwator   Jakie wykształcenie i zasługi ma Pani Pilawa-Kraus? Posiadała 2 sklepy kosmetyczne, po czym dostała się do rady powiatu i wybrano ją na stanowisko vice-starosty. Jej kadencja jest kojarzona jedynie z chodzeniem na różnego rodzaju imprezy, pustymi przemówieniami i reprezentacją powiatu. Czy taka osoba na prawdę powinna zasiąść na stanowisku burmistrza miasta Łańcut? Jakie ma merytoryczne osiągnięcia po sprawowaniu obecnego stanowiska? Jakie ma wykształcenie i znajomość przepisów prawa by zasiąść w łancuckim urzędzie?
4 października 2018
+80
-32
625-ec9
~ Ja   Panie wypadaja tu o niebo lepiej.Z całym szacunkiem ale pan Halka jednak powinien zostac tam gdzie jest. Pana Kumka nie znam, nie mam zdania.
4 października 2018
+11
-10
26f-79c
~ tegorocznywyborca   Układowi Pazdan - Gołojuch mówimy NIE! Precz z partiami, precz z kolejnym figurantem wiecznego Henryka. Łańcut potrzebuje mądrej zmiany
4 października 2018
+60
-19
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ Jan   a ja na Panią Joannę :D
4 października 2018
+17
-18
2ed-6e7
~ Jan   Gdybym był mieszkańcem miasta to głosowałbym na pana Kumka.
4 października 2018
+30
-24
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x