Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zakończyły się poszukiwania 54-latka z gminy Łańcut
Potrącił 12-latkę na rowerze
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
Kolizja w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Kto zostanie wójtem gminy Żołynia? [SONDA]
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA ŻOŁYNIA
2018.10.08 07:44 | aktualizacja: 2018.10.08 07:46

Kto zostanie wójtem gminy Żołynia? [SONDA]

Trzech kandydatów na wójta gminy Żołynia odpowiedziało na nasze zapytania.
Kto zostanie wójtem gminy Żołynia? [SONDA]
Kto zostanie wójtem gminy Żołynia? [SONDA]

SONDA

Na kogo oddasz głos w wyborach na wójta gminy Żołynia

Kandyduję na wójta gminy Żołynia, ponieważ…

Piotr Dudek: Gmina Żołynia zasługuje na zmianę. Jest to gmina w której drzemie wiele możliwości i chciałbym, aby były one w pełni wykorzystane. W swoim życiu nigdy nie bałem się wyzwań i ciężkiej pracy. Jestem typem działacza, pracuję społecznie i interesuję się życiem gminy. Dobrze znam problemy mieszkańców, wiem jak je rozwiązać Wraz z grupą młodych, ale już życiowo doświadczonych ludzi, stworzyliśmy program rozwoju dla naszych wsi. Pragniemy, aby gmina Żołynia stała się lepszym i przyjaznym miejscem do życia dla jej mieszkańców. Chcemy unowocześnić naszą gminę, dogonić dzisiejszy świat, a także zadbać o dziedzictwo przodków i uszanować dotychczasowy dorobek. Razem z mądrą w swych decyzjach radą chciałbym z oddaniem pracować na rzecz naszej gminnej społeczności. Pamiętam, że gmina składa się z kilku wsi i że mieszkają w niej ludzie w różnym wieku, dlatego chcę, aby samorząd był blisko młodych i starszych, mieszkańców Bikówki, Brzózy Stadnickiej, Kopań, Smolarzyn, Zakącia i Żołyni. Chciałbym razem z moimi kandydatami na radnych, aby mieszkańcy mieli chęć i odwagę mówić śmiało o swoich sprawach.

Kazimierz Górecki: Zdecydowałem się kandydować na stanowisko wójta, aby powstrzymać regres w naszej gminie. Uważam, iż nasi mieszkańcy zasługują na jej rozwój, a warunki ich życia powinny ulegać poprawie. Chcę współpracować ze wszystkimi organizacjami społecznymi w celu lepszego wykorzystania potencjału gminy. Instytucje gminne powinny aktywniej i sprawniej korzystać z możliwości pozyskiwania środków dla gminy.

Stanisław Panek: Kandyduję na Wójta Gminy Żołynia, ponieważ mam doświadczenie,kompetencje i charakter.Przez 6 kadencji pełniłem różne funkcje samorządowe.Znam Naszą Gminę,jej specyfikę, możliwości i ograniczenia, jej sukcesy i porażki.Działam i pomagam.Zawsze, a nie tylko w okresie wyborczym, interesuję się sprawami społecznymi.Znam ludzi i skutecznie do nich docieram.Mam bagaż wiedzy, przeżytych doświadczeń, małych i dużych sukcesów.Grzechem byłoby go nie wykorzystać w służbie społecznej.Wójt nie może być amatorem, musi mieć odpowiednią wrażliwość, znać potrzeby, planować i umieć działać. Spełniam te kryteria.

Pierwszymi sprawami, którymi zajmę się, gdy zostanę wójtem będzie…

Piotr Dudek: Zmiana na tym stanowisku w gminie będzie na pewno związana z przeprowadzeniem audytu stanu finansów, majątku gminy. Audyt pokaże stan faktyczny gospodarowania poprzedników. Jego wyniki zostaną przedstawione wszystkim mieszkańcom gminy. Na pewno zostaną zrealizowane wszystkie zobowiązania, które poprzednia władza zostawiła do realizacji. Mam w planie spotkania z pracownikami jednostek podległych pod Urząd Gminy, w tym oczywiście spotkanie z pracownikami samego Urzędu i zapewnienie ich, że pracując sumiennie mogą być pewni swoich stanowisk. Zrealizuje te sprawy, które wynikły na spotkaniach z mieszkańcami gminy, a są one do natychmiastowego załatwienia.

Kazimierz Górecki: Zamierzam zlecić przeprowadzenie audytu finansów i majątku gminy. Dokonam analizy prowizorium budżetowego pod kątem jego zmiany w celu realizacji programu wyborczego. Przed uchwaleniem budżet będzie skonsultowany z mieszkańcami. Nie powołam zastępcy wójta. Następnie przeanalizuje obowiązujące stawki podatkowe uchwalone przez Radę Gminy.

Stanisław Panek: Dokonam bilansu otwarcia.Usprawnię administrację gminną.Doposażę i zmodernizuję bazy szkolne.Przebuduję drogi powiatowe i gminne wraz z infrastrukturą towarzyszącą.Dokończę sieci wod-kan.Poprę innowacyjne projekty energetyczne.Zmodernizuję bazy OSP i zakupię nowe wozy strażackie.Wesprę działalność wszystkich organizacji i stowarzyszeń lokalnych. Rozszerzę konsultacje społeczne, pozyskam nowe miejsca pracy i staże dla bezrobotnych.Wesprę osoby starsze,samotne i niepełnosprawne. Wzmocnie działalność kulturalną,rekreacyjną i sportową.Podejmę starania w celu utworzenia żłobka.

Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Kto zostanie wójtem gminy Żołynia? [SONDA], 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 24511
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (160)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
d83-a83
~ Anna   Opraw sobie te ulotke w szkle.
1 listopada 2018
+0
-6
10e-8f0
~ Ziomek   Gratulując nowemu wójtowi życzmy mu, żeby teraz zrealizował swój program. Nie wyrzucajmy jego ulotek wyborczych. Będzie można sobie przypominać, co obiecywał i pytać wójta i swoich radnych, jak dbają o nasze sprawy.
1 listopada 2018
+6
-0
082-d41
~ szary   I tak po 20 latach niemocy - Demokracja wróciła do Żołyni
23 października 2018
+3
-0
8ce-c18
~ wyniki   Wyniki także tutaj;
https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/obwody/181007
23 października 2018
brak ocen
b12-13a
22 października 2018
+3
-0
8ce-c18
~ ZADOWOLONA   BRAWO BRAWO BRAWO Panie Dudek!!! GRATULACJE!
22 października 2018
+3
-3
10e-8f0
~ Baba z Żołyni   Na sam koniec, tuż przed ciszą wyborczą, prośba do mieszkańców, którzy wierzą, że w naszej gminie czas na nowe porządki: idźcie Państwo na wybory. Szczególnie mogą pomóc głosy młodych ludzi. Wielu go popiera ale to nie wystarczy. Trzeba pójść i oddać głos. Bądźcie pewni, że jeśli teraz nie weźmiecie spraw w swoje ręce to jeszcze długo gminą będzie trzęsła stara ekipa. Potrzebujemy ludzi spoza układów, nowych, chętnych do pracy. Głosujcie na Piotra Dudka i na zawodników z jego drużyny, bo sam nie zrobi tyle, ile może zdziałać w zespole. Powodzenia.
19 października 2018
+9
-6
16d-d0d
~ Mieszkaniec   Żaden elektorat.Jestem zwykłym mieszkańcem i widze co się dzieje.A dzieje się wiele w gminie bo nic się nie dzieje.To co napisałem to jest moje zdanie,że pan Panek mógł już coś zrobić a nie zrobił.A pan Dudek czy zrobi nie wiadomo.Ale wiadomo,że będzie się starał.Sama ta jego działalność charytatywna w klubie Błękit Żołynia pokazuje ,że cgce coś tu zrobić.Dajmy mu szanse się wykazać.Nie siedzmy w tym bagnie jak przez te ostatnie 20 lat
19 października 2018
+10
-5
9c2-c6d
~ obojętny   Widać czyj elektorat grzeje się do czerwoności i minusuje Pana S.P. Tonący brzytwy się chwyta.
18 października 2018
+2
-8
804-b65
~ Mieszkaniec   Pan Panek był w samorządzie i nic nie zrobił.MÓWI cytuje"POZYSKAM NOWE MIEJSCA PRACY",a ja mieszkaniec zapytam gdzie pan do tej pory był?!Żenada kłamstwa i wiele innych obiecanek.Dla nas kandydat jest jeden-Pan Piotr Dudek.Niech coś się wreszcie zmieni w tej gminie.Popatrzcie na Białobrzegi,tam rzadzić potrafią.Głosujcie na Dudka.Spróbujmy zmienić naszą gminę
18 października 2018
+9
-6
0fa-7be
~ Ja  do ~ obojętny   Kazdy kandydat taraci pieniąszki na promowanie siemi ale wygra tylko jeden.
17 października 2018
+1
-3
108-2de
~ Maxym   To co Pan Panek przedstawia jako swój największy atut czyli wieloletnie doświadczenie w samorządzie może się okazać jego największą słabością. Zazwyczaj tak jest że po wielu wielu latach sprawowania różnych funkcji człowieka ogarnia obojętność, brak energii do działania, brak nowych pomysłów. Potrzeba więc kogoś nowego, kto po raz pierwszy pełniąc ważną funkcję napewno będzie starał się jak najwięcej zrobić dobrego. I to jest jeden z argumentów przemawiających za Panem Dudkiem. Chyba zdecydowana większość mieszkańców gminy zauważa że potrzeba w niej zmian na lepsze. Uważam że tylko Pan Dudek i jego ekipa radnych takie zmiany gwarantują
17 października 2018
+10
-6
7ec-a69
~ ciekawski  do ~ Mieszkaniec   No ciekawe czy w kosztach gminy obecnej ekipy nie znalazła by się faktura za ten baner.... Ciekawe....
17 października 2018
+6
-5
405-63d
~ Mieszkaniec  do ~ Ja   Pytanie trochę z innej beczki - ciekawi mnie ile kosztuje ta cała kampania te trzy komitety? Baner komitetu Wszystko(?) dla gminy Żołynia robi wrażenie wielkościa ale ile to kosztowało? Wiem wiem że to prywatne ich pieniądze ale odbija sobie jak wygrają wybory... Nie doczekanie ;)
17 października 2018
+8
-4
9c2-c6d
~ obojętny   Obserwując kampanię Pana Panka stwierdzam, że nie jest nachalna. Pełna kultura. Dlatego oddam spokojnie głos w najbliższą niedzielę.
16 października 2018
+4
-12
0fa-7be
~ Ja   Trzeba zmiany w naszej gminie a nie znajomosci Pan Dudek zmieni wile NA LEPSZE!!!
16 października 2018
+10
-5
648-01c
~ Kaska   Merytoryczne i pozytywne opinie to to opluwanie Panstwa Dudków?
16 października 2018
+5
-7
369-89d
~ Szczęśliwy   Ciekawe jest to, że tylko ludzie popierający Pana Stanisława Panka nie hejtują a wyrażają merytoryczne i pozytywne opinie...
16 października 2018
+6
-7
ebc-695
~ żołyniak   Tak, Idea masz rację najlepsza będzie melisa.
14 października 2018
+3
-0
ebc-695
~ żołyniak   Po co te pyskowki, urna pokaże prawdę, ludzie wiedzą kto jest kto, a w takich przypadkach mądrość tłumu nigdy nie zawodzi.
14 października 2018
+2
-1
f9b-7f9
~ idea  do ~ Stachu   Każdy już się zmęczył tym wszystkim. Bardzo dobrze że się to wszystko wyciszyło. Przekraczało to już granice absurdu i człowieczeństwa. Teraz każdy to przetrawi, przemyśli, prześpi się, przepije i będzie dobrze. Nie zapominajmy że już po tym wszystkim trzeba żyć dalej bez względu na wynik. Ale na pewno lepiej jest zachować spokój - zdrowiej dla wszystkich. Polecam Melisę, Green Tea, Whiskey - działa. Pozdrawiam
13 października 2018
+7
-0
c84-936
~ Olo   Dobrobyt upada po 25 latach obrony
13 października 2018
brak ocen
bbf-358
~ Stachu   A co tak wszyscy zacichli?
13 października 2018
brak ocen
b3a-92f
~ Joziek   I te 1.7 mln to ten dlug prawie 10mln zlm Cudownie. Bedziemy teraz bulic to w podatkach zeby sobie byl Dom kultury w którym nic sie nie dzieje i zasrane innowacyjne lodowisko co to nikomu nie przyszlo do glowy zeby sprawdzic, oceanic jak to sie sprawuje I czy ma sens. Moze jeszcze postawic na srodku wieze obseracyjna albo ten tor bobslejowy w Smolarzynach.
12 października 2018
+12
-3
467-361
~ zmiana   Co do kandydatów. Jeśli ktoś chce kontynuacji dotychczasowego zarządzania to wybiera sposród dwóch kandydatów, tak naprawde to obojętne którego.
Mamy jednego nowego kandydata, nie mam pojęcia jak będzie zarzadzał, ale daje jedyną nadzieje, że w koncu ktos zacznie mysleć perspektywicznie.
Co do urzędników, przyszło załatwiać mi ostatnio pare rzeczy, pojawili się bardzo mili ludzie, po starej kadrze, np. nowy kierownik USC. Część starej załogi nic sie nie zmienila, trzeba samemu mówić i znać się jak jest, bo kładą kłody pod nogi. No cóz przydałaby się nowa krew...
12 października 2018
+10
-1
3b9-8cb
~ Wlasnie sprawdziłem  do ~ Joziek   Dom Kultury w Zolyni koszt calkowity 3 955 168. Kwota dofinansowania: 2 530 416 Kwota która doplacila Zolynia 1 424 752. Kwota dofinansowania lodowiska 305 tys. Na te dwa Projekty wydali 1,7 mln zl. Panie Przedsiebiorczy Joziek jak tak skrupulatnie liczycie ile wydala Gmina Bialobrzegi na swoje projekty to wypadaloby zapoznac sie z tematem jak to wyglada w gminie w ktorej Pan mieszka ! ...a nie liczyc tylko w jedna strone !
12 października 2018
+1
-6
f2b-480
~ Mieszkaniec   Porównajmy gospodarność w Żołyni i Białobrzegach. Za nasze 2,5 mln http://www.m.lancut.gada.pl/aktualnosc,3967,0,0,0,Ruszylo-targowisko.html
12 października 2018
+2
-0
b3a-92f
~ Joziek   To mistrzostwo galaktyki wewalic 2.5 mln w jakis plac targowy i prawie pol banki w Dom LUDOWY.. i bronic tego kiedy obok gmina robi plac i fajne centrum sportowe za 3.5 mln.zl. Jeszcze potem opluwac rodzine kandydata ,bo ,,nie nasz...
12 października 2018
+7
-3
44d-a00
~ Enigmatyczna  do ~ Głośna Nadzieja   Brawo!!! Tylko Pan Dudek Wójtem Gminy Żołynia!!!!
12 października 2018
+8
-3
44d-a00
~ Enigmatyczna  do ~ Cicha Nadzieja   Brawo ! "a panna Franciszka cuda czyni" wiesz nadziejo o czym piszę i cieszę się bardzo, że piszesz prawdę i pięknie po polsku,będę głosowała na kol. DUDKA jest bardzo w porządku człowiekiem a jednocześnie kompetentnym w całości przygotowany do rządzenia Gminą, a jego żona to sumienna, pełna poświęceń nauczycielka. I jeszcze jedno nie wolno przejmować się durnymi hejtami, ludzie w Żołyni wierzę, że wybiorą P. Dudka, który jest ponad wszystkimi układami!!! Pozdrawiam wszystkich
12 października 2018
+8
-2
5e7-52e
~ Ania   czyżby komentarz o Archonie zniknął ;) kogoś w oczy zakuło? ;)
12 października 2018
+5
-0
Ten komentarz został oznaczony jako spam
214-c1c
~ Mieszkaniec  do ~ ciekawski   Wójt weźmie za to piękną odprawę, bodajże 6-krotność wynagrodzenia, tak na osłodę ;) jeżeli nie złożyli oświadczeń to złamali prawo ale oczywiście czują się bezkarni...
11 października 2018
+6
-0
dff-a51
~ ciekawski   Pytanie z innej beczki - czy ktos wie dlaczego do dnia dzisiejszego nie zostały opublikowane w BIP oświadczenia majątkowe wójta, radnych, dyrektorów itd...? Czyżby mieli coś do ukrycia? Termin to koniec kwietnia każdego roku
Pozdrawiam
11 października 2018
+9
-1
0ef-e1e
~ nieznajoma   Obrażanie urzednikow jest karalne.
11 października 2018
+3
-5
00d-20a
~ AN   Panie Piotrze oby tak dalej. Powodzenia!
11 października 2018
+8
-4
5c2-a25
~ Joziek   Jaki budzet wiekszy byl w Bialobrzegach? O czym ty czlowieku gadasz? ,,Przez style lat zrobili centrum fitness" Chodzi o to ze wydali mniej ,a jest wiecej. U nas duzo wieksze pieniadze wewalono w nikomu niepotrzebne mury i to lodowisko za cene 1/5 ich centrum fitness które zarabia na siebie. W naszym domu LUDOWYM zarabia kilka osób, od lat ci sami. Za 4 miliony. To jest racjonalne gospodarowanie. Chlopie, idz wez saperke i okop sie!
11 października 2018
+11
-4
b78-293
~ ZDZISEK traktorzysta   MOI KOCHANI JESTEM PROSTYM CHŁOPEM,CHOCIAŻ MAM MATURE .MOIM PROSTYM ZDANIEM ŻOŁYNIA KURCZY SIĘ .UPADA LO Z TRADYCJAMI.LAS ZAGLĄDA PANU WÓJTOWI DO OKIEN.DZIECIAKI WYJECHAŁY JAK NIE ZA GRANICE TO DO MIAST.JAKA JEST PRZYCZYNA.BRAK PRACY BRAK PERSPEKTYW ŻYCIOWYCH DLA MŁODYCH.OBECNA WŁADZA NIE ZROBIŁA NIC ABY ZATRZYMAĆ MŁODZIEŻ .NAPEWNO TRUDNO,ALE OD CZEGO SĄ FACHOWCY ,FIRMY SPECJALIZUJĄCE SIĘ OD POZYSKIWANIA ŚRODKÓW
OD MARKETINGU ETCETERA.NP.UZBROIĆ KOŁO D.WSK TERENY ZAMIAST BUDOWAĆ CHODNIKI PRZY POLnYCH DROGACH.FIRMY POSZUKUJĄ UZBROJONYCH TERENÓW .BEZROBOCIE DUŻE DO LOTNISKA I AUTOSTRADY BLISKO.TYLKO CHĘCI BRAKOWAŁO USTĘPUJĄCEJ WŁADZY.DOBRZE ŻE UKAZAŁO SIĘ NAZWISKO PANA DUDKA.JA JAKO STARY MIESZKANIEC WIERZE O ODRODZENIE SIĘ ŻOŁYNI.LICZĘ ŻE MOJA UKOCHANA MIEJSCOWOŚĆ ODZYSKA PRAWA MIEJSKIE
11 października 2018
+11
-3
e31-ea4
~ Mieszkaniec   Kanydat jest tylko jeden!!
To mój nauczyciel,bardzo dobry nuczyciel i człowiek PIOTR DUDEK.
11 października 2018
+11
-4
7e6-afa
~ nieznajoma   Ty sie zajmij swoja praca a nie gmina jezeli masz takie podejscie.
11 października 2018
+0
-6
386-86b
~ Mieszkaniec  do ~ Jan   Darz bór! Jesteś dobrym propagandystą i orędownikiem obecnej polityki gminnej której się nie da obronić. Czy nie powinieneś zająć się pracą zamiast w godzinach pracy pisać peany na cześć kolegów z urzędu? ;)
11 października 2018
+11
-1
3b9-8cb
~ Jan  do ~ Olo   Dziękuję za jakiś konkretny argument. Tak masz rację, że mamy dosyć wysokie zadłużenie, ale popatrz też na to jak się zmieniła Żołynia. Nie, nie uważam naszego Domu Kultury za "za****" wręcz przeciwnie uważam, że jest to nowoczesny budynek na miare XXI wieku. Wolałbyś mieć stary Dom Kultury w którym osoby wchodzące na pierwsze piętro nie wiedziały czy z niego zejdą? To był ambitny projekt to prawda nie było prosto pozysać finansowanie a jednak się udało. Wiele osób przyczyniło się do jego powstania. Lodowisko fakt nie udało się, ale gdy go budowali była to innowacja w Polsce, było to jedno z pierwszych całorocznych lodowisk. Projekt lodowiska był dostępny dla mieszkańców Żołyni z tego co pamiętam nie było jakichś wielkich sprzeciwów gdy były plany jego budowy. Ja sam myślałem, że fajnie: będzie można pojeździć w lato, jedno z pierwszych w Polsce pewenie z okolicy ludzie się będą zjeżdzać zeby pojeździć... nie udało się technologia użyta nie sprawdziła się to fakt, źle sie na nim jeździ, ale wtedy jeszcze nikt tego nie wiedział. Nie bez powody w 2015 roku nasza Gmina została okrzyknięta Najpiękniejszą Wsią Podkarpacia wygrywając z takim kurortem jak Rymanów Zdrój. Nie bez powodu jak napisała Cicha Nadzieja (na sąsiadującym wątku) kuracjusze Villi Carpati wracają tutaj po kilka razy. Zauważ także, że w Żołyni realizowane są duże projekty inwestycyjne jeden za drugim, Gmina Żołynia nie stoi w miejscu. Zadłuzenie jest, ale spłacane jest terminowo, jak widać zmniejszyło się o 400 tys. a pieniądze z UE się kończą. Wlk Brytania jest 3 największym płatnikiem w UE po jej rychłym wyjściu za 6 m-cy gdzieś będzie trzeba uciąć pieniądze. Popatrzmy na konflikt PL - UE już teraz pieniądze są przesuwane z Europy Wschodniej na Europę Płd. Wsch. Za kilka lat nie będzie dużych projektów w Gminie Białobrzegi czy Grodzisku bo nie będzie na to dofinansowania z UE. W Polsce też będzie mniej pieniędzy, przecież demografia nie daje złudzeń... A odnośnie gminy Białobrzegi, mają oni budżet większy o 1,5 mln zł także przez tyle lat mogli sobie pozwolić na salę fitness.
11 października 2018
+7
-10
067-451
~ xyz  do ~ absolwent   Może dlatego, że 15-16 latka nie posyła się... ? Młodzież w tym wieku sama podejmują decyzje gdzie chce chodzić do szkoły... A tak na marginesie córka Państwa Dudków chodziła do naszego LO.
11 października 2018
+10
-0
3b9-8cb
~ Wlasnie sprawdziłem  do ~ Joziek   Ty tak na prawde ? :)
11 października 2018
brak ocen
172-1c9
~ absolwent   Mamy w Żołyni wspaniałą bazę, dobrych nauczycieli. Możemy się też pochwalić wysokim poziomem zdawalności matury, jednak wciąż Żołynia musi walczyć o ucznia poprzez coraz większą modą "uciekania" młodych ludzi do wiekszego maiasta oraz niżu demograficznego. Ta moda nie wynika z niskiego poziomu żołyńskiego liceum bo statystyki mówią same za siebie. Absolwenci szkoły również wiedzą jakie podejście do ucznia jest w żołyńskim lcieum. Ja je pamiętam ! Mam natomiast pytanie, skoro Pan Dudek jest lokalnym patriotą i rozwój Żołyni oraz dobrze prosperująca szkoła nie jest mu obojętna dlaczego sam nie posłał swoich dzieci do żołyśkiego liceum??? Wiejska hipokryzja.
11 października 2018
+7
-12
72a-0b4
~ Joziek   To tylko ok 10 razy tyle co maja Bialobrzegi.
11 października 2018
+5
-1
3b9-8cb
~ Wlasnie sprawdziłem   Dane z 2017, zadłużenie Gminy 8,9 mln zł
11 października 2018
+5
-0
1e1-efe
~ mieszkaniec Żołyni   12 lat temu zdawałem mature w LO, zdawało nas wtedy ok 90 osób, na dzień dzisiejszy całe LO to ok 70 uczniów? Panie Stanisławie Gmina będzie pan podobnie zarządzał?
11 października 2018
+12
-2
400-443
~ Olo   Tor bobslejowy ze Smolarzyn do Brzózy Stadnickiej i po worku żwiru na mieszkańca jak zostanie z budowy.
Potem dług trochę wzrośnie, ale co tam!! Tylko od naszego lodowiska to z daleka!! Wy bedzieta mieć tor!
10 października 2018
+8
-2
3e7-afa
~ Tad   :)
10 października 2018
brak ocen
12e-606
~ Hans   Ten tor bobslejowy w smolarzynach to dobry i niedrogi Pomysł. Wyłupek zaprojektuje, kolega z pokoju będzie kierował budową a zaprzyjaźniona Hurtownia z Andrzejem B. dostarczy materiały budowlane, tak jak kiedyś na naszą wielozadaniową halę sportową. Ludziska nie kupujcie czasem sanek będą w promocji z Unii. Wystarczy zagłosować na dobrą zmianę dwóch super menagerów żołyńskich Stanisława i Kazimierza.
10 października 2018
+10
-3
400-443
~ Tadek   Białobrzegi mają 1 359 625 zł długu, tj. 158 zł w przeliczeniu na mieszkańca.
Żołynia ma 9 340 210,27 zł !!!!!!! , to w przeliczeniu na jednego mieszkańca 1 343 zł !!!!! dane z 2016r.
Do tego jakiś kredyt 470 tys zł.
TAKI MIŚ SPOŁECZNY< NA MIARĘ NASZYCH MOŻLIWOŚCI..... W PEŁNI SPOŁECZNY , BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!! WSZYSTKIM.....
10 października 2018
+5
-0
7e6-afa
~ nieznajoma   wybaczam :D
10 października 2018
brak ocen
400-443
~ Olo   Sorry za "
10 października 2018
+0
-1
7e6-afa
~ nieznajma   Chyba Smolarzyny :D :D :D
10 października 2018
brak ocen
400-443
~ Olo   O kredycie 470 tys zł nie wspomniałem. Pewnie w Smolażynach bedzie tor bobslejowy z tego jak wybierzeta dobrze.
10 października 2018
+1
-4
9c2-c6d
~ zniesmaczona   Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę
10 października 2018
+4
-0
400-443
~ Olo   W Żołyni wybudowano targowisko, koszt -2,5 mln zł - milion z funduszy UE
Dom kultury 4,5 mln zł Środki na realizację ambitnego planu pozyskano z budżetu państwa w ramach RPO WP .Zbudowano też lodowisko za 470 tys zł. 65 % kosztów inwestycji to dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Kto z tego korzysta????????????????????????? Kto???
Białobrzegi mają plac za 1 mln zł w tym pokrycie kosztów z funduszy UE
Za 2.5 mln mają ośrodek fitness z funduszu gminy!!- Mnóstwo klientów korzysta i płaci, z Żołyni też!!!.
Mają dług 1 359 625 zł zaciągnięty na (budowę sieci kanalizacji sanitarnej), prognozowany termin spłaty: I półrocze 2020 r.;
My mamy zasrane lodowisko dom kultury za 4 bańki i DZIESIĘĆ MILIONÓW DŁUGU!!!. A w Liceum czuć nadal ten dziwny zapach pleśni czy czegoś tam, to się nie zmieniło od kiedy dzieci śpiewały na uroczystościach ruskie pieśni, ale lodowisko jest!! "Taki MIŚ NA MIARĘ NASZYCH MOŻLIWOŚCI!!!MIŚ SPOŁECZNY< NIKT NIE WIE PO CO ON JEST I O TO CHODZI"!!!!
O czym tu gadać, jaka kampania wyborcza, po co się obrażać? Przecież to proste!!
10 października 2018
+12
-3
7e6-afa
~ Nieznajoma   Ludzie uspokojcie sie I przedewszystkim przestańcie wymieniać urzedników z imona lub nazwiska. Wybory to nie jest koniec swiata. Co ma byc to bedzie. Wasze kłótnie i niemiłe słowa niczego nie zmienią. Każdy ma swoje zdanie i pasuje to uszanować.
10 października 2018
+8
-3
dd9-679
~ Mieszkaniec   Miało być do Białobrzeska:)
10 października 2018
brak ocen
dd9-679
~ Mieszkaniec  do ~ Mieszkaniec   Cieszę się że ludzie są tacy aktywni na tym forum bo to tylko dowodzi że nareszcie zanosi się na zmianę! Dużo tu troli i naganiaczy np Jan - czyżby to był przodownik pracy w urzędzie od ochrony przyrody? Jeśli tak to proszę zająć się swoimi obowiązkami a nie uprawiać propagandę. Co do zwolnien urzędników którymi straszą oni sami - kto załatwiał jakaś sprawę u pana Wyłupka to wie jaka to pomocna osoba jest, pracuje dla mieszkańców czy dla Archona? Pozdrawiam logicznie myślących
10 października 2018
+8
-1
56a-1dc
~ Mieszkaniec  do ~ Białobrzeska   Proszę nie wypowiadać się w imieniu całej ulicy bo tu ludzie z większości są za Dudkiem. Coś komitet Panka dwoi sie i troi żeby oczernić niewygodna i groźną konkurencję. Ludzie mają swój rozum i wiedzą swoje. Apeluję tylko żeby frekwencja była wysoka bo zdyscyplinowany elektorat Panka zwycięży, im i ich rodzinom zależy więc kto żyw pójdzie. chodzi o to by pozostali którym nie podoba się dotychczasowy sposób rządzenia gmina zmobilizowali się i w końcu to zmienili. Ps większość zna panią Lucynę i wie że to osoba na poziomie i nie zniżyła by się do takiego małostkowego zachowania jak wyśmiewanie innych osób, czego o bojących się zmian "elyt"bym nie napisał
10 października 2018
+13
-2
c80-377
~ Białobrzeska   Na Dudka nie zagłosuje nigdy! Wystarczy to że jego żona farmazony opowiadała jak łaziła po domach. Ja rozumiem kampanie ale szydzenie i opluwanie innych to nie, ja się w to nie bawię... Teraz ktoś trafił w punkt i napisał prawdę to ludzie Dudka, widzę że dwoją się i troją żeby odwrócić kota ogonem. Jak nie chcą żeby wspominać o rodzinie to po co żona się w kampanie bawi i to w takim kiepskim stylu.
10 października 2018
+5
-13
3b9-8cb
~ Jan  do ~ Nadzieja   Jak widać na załączonym obrazku nie boją się rozmawiać o wyborach. Przecież są spotkania z mieszkańcami na spotkaniach z p. Dudkiem nie wątpię, że zmiany są priorytetowym tematem. Jeśli będą pracować sumiennie - a kto będzie decydował czy ktoś pracuje sumiennie ? Czy p. Dudek jest kasowany na starcie ? Ma swój program, ma osoby z którymi współpracuje, i wygłasza swoje poglądy w dowolny sposób. Gdyby w Żołyni był taki despotyzm to ludzie bali by się startorwać do wyborów. To że p. Panek i p. Benedyk znają się oczywiście że tak, przecież musieli ze sobą współpracować jako Dyrektor szkoły i Wójt Gminy - fakt całkiem oczywisty. P. Dudek nie zmaknął żadnego przedszkola bo nie miał w tym temacie żadnego poparcia innych radnych, niemniej jednak takie słowa padły. Policja, ciężko mi obok tego też przejść obojętnie, ale to były decyzje: Komendy Policji w porozumieniu z Województwem i Powiatem. Przedszkole w centrum wymagało remontów, przebudowy aby sprostać przepisom - na ilość dzieci w tym czasie pozostałe przedszkola dały sobie radę. Ale nikt nie stoi w miejscu czasy się zmieniają, coraz więcej matek pracuje dlatego aby wykorzystać mniejszą ilość uczniów w szkole, wlasnie tam ma powstać zlobek ot co. Odnośnie mniejszej ilości uczniów nie bez znaczenia jest tutaj tez reforma edukacji i likwidacja gimnazjum nie zapomnijmy ! P. Dudek owszem pracuje z dziećmi ale takie przecież ma wykształcenie, do tego się szkolił. Nie musisz mnie przekonywać, bo jako człowieka go szanuję, za to co dla nich robi. Tutaj dyskutujemy na temat kto ma kierować naszą Gminą i jakie są za i przeciw. A odnośnie miejsc pracy, kpiną jest to co Ty napisałaś we wcześniejszym kometarzu chciałem to tylko uwypuklić dlatego tak napisałem...
10 października 2018
+3
-9
62a-684
~ Nadzieja   No to zacytuję słowa Dudka, można je przeczytać w oświadczeniach kandydatów. Napisał tak: "Mam w planie spotkania z pracownikami jednostek podległych pod Urząd Gminy, w tym oczywiście spotkanie z pracownikami samego Urzędu i zapewnienie ich, że pracując sumiennie mogą być pewni swoich stanowisk". Właśnie o to cały czas chodzi.
Żony Dudka bronię, bo należy jej się kika słów uznania po tym, co napisano na jej temat.
Odwołuję się do powszechnie znanych słów Jana Pawła, bo dobrze ilustrują nastroje żołyniaków, którzy się boją nawet rozmawiać o wyborach. A już na pewno mało kto otwarcie przyzna, że chciałby zmian. Po latach dopiero te wybory pokazały, że wstąpiła w nich nadzieja. Obecny prezydent Stalowej Woli ma 34 lata i ma szanse pozostać na stanowisku. Ludzie mu zaufali kiedy miał 29 lat. W sąsiednim Grodzisku władze się zmieniały a mimo to gmina rozkwita i prężnie idzie do przodu. Tam jest po prostu demokracja. W Żołyni niestety "ustrój klanowy". Kiedy tylko ktoś nowy chce się przebić od razu jest kasowany. Nawet po stanowiskach w urzędzie i szkołach to widać. Nikt spoza klanu nie ma szans.
Panek nie był zastępcą Benedyka ale zawsze szli ramię w ramię. Teraz chcą po prostu przesiąść się na inne krzesła w tym samym pokoju. Oto cała zmiana. Do tej pory wszystko szło zgodnie z planem aż tu nagle pojawił się mocny kontrkandydat.
Ale wróćmy do tematu przedszkoli. To ile tych przedszkoli Dudek zamknął właściwie, bo nie kojarzę żadnego. Obecna władza natomiast mało, że zlikwidowała przedszkole w centrum Żołyni to jeszcze dopuściła do likwidacji posterunku Policji. Czy mając "swojego" w Radzie Powiatu nie można było powalczyć o to, żeby jednak do tego nie doszło? Panek obiecuje teraz ludziom żłobek. Przez tyle lat nie dało się a teraz nagle się da? Dziwne. A co się stanie z dumą Żołyni - liceum? Chyba od dawna było wiadomo, że idzie niż demograficzny. Jedyne dokonanie, że nauczyciele nie stracili pracy. A co ze szkołą? Bez uczniów raczej nie będzie ani szkoły, ani miejsc pracy dla nauczycieli, prawda?
A Dudek przez dziesięciolecia systematycznie pracował z dzieciakami, był trenerem i wychowawcą, prawdopodobnie wielu młodych ludzi ustrzegł przed patologią. Co zrobiły w tej kwestii władze Gminy? Ale to dla was jeszcze mało. Proszę wskazać drugą taką osobę w gminie. Za Dudkiem przemawia jego życiorys. Co jeszcze miałby zrobić żebyś przyznał, że jednak zasłużył na Twoją akceptację? A pytanie o to, co zrobił dla tworzenia miejsc pracy to jakaś totalna kpina. Co działacz społeczny może zrobić? Ale wierzę, że kiedy będzie wójtem otworzy drzwi każdemu, kto zechce tu tworzyć miejsca pracy. I na pewno nie chodzi tyko o sport. Jest program na stronie http://www.dlazolyni.pl. Można się zapoznać.
10 października 2018
+11
-6
3b9-8cb
~ Jan  do ~ dobra rada   Przynajmniej w jednym się zgadzamy za dużo obraźliwych słów i pomówień.
10 października 2018
brak ocen
8ce-c18
~ dobra rada  do ~ Jan   Nie, nie kole. Bo tutaj nie dowiemy się prawdy. I po jednej i po drugiej stronie za dużo obraźliwych słów i pomówień, oraz rozmów, które do niczego nie prowadzą. Chyba tylko do tego, że znowu do urn pójdzie jedynie garstka ludzi... A szkoda...
10 października 2018
+3
-0
3b9-8cb
~ Jan  do ~ Ręce opadają   Bo mnie już ręce opadają (:)) jak czytam jak w tej Żołyni jest źle... Eh.. moze faktycznie mnie poniosło ale przynajmniej prawdę napisałem.
10 października 2018
+3
-6
51c-2ac
~ Ręce opadają   Te Jan-luz, zajmnij się pracą bo teraz to Ty się dajesz prowokować. Zapomniałeś? jesteś od Panka wiec wyluzuj. Wiesz poziom, inteligencja itp. Zachowuj się i nie podniecaj się bo tych wpisów to trochę sam naprodukowałeś. Mamy być mądrzejsi!! Pozdro
10 października 2018
+1
-3
3b9-8cb
~ Jan  do ~ dobra rada   Jak się nie ma merytorycznych argumentów najlepiej napisać "szczekacza". Prawda kole w oczy ?
10 października 2018
+2
-9
8ce-c18
~ dobra rada   Panie Panek, niech Pan nieco uciszy tego "szczekacza" o wielu imionach, bo to ma odwrotny efekt do zamierzonego. Traci Pan elektorat...
10 października 2018
+8
-3
3b9-8cb
~ Jan  do ~ Nadzieja   Cicha Nadziejo, Nadziejo i Głośna Nadziejo. Po pierwsze. Nikt nie pisze o p. Panku jakim jest człowiekiem i nauczycielem z tego samego powodu co inni nie piszą jakim to p. Dudek jest sportowcem - po prostu dobrym. Po drugie: Zauważ że skoro władze zmieniały się po kilka razy to znaczy, że żadna z nowo wybranych nie spełniłała swoich obietnic. U nas widocznie mieszkańcy są zadowoleni z tego co się w gminie dzieje skoro od tylu lat są wybierani. To nie jest tak że oni przyrośli do tych stołków ! Co pięć lat są wybory i za każdym razem mieszkańcy mogli wybrać inne osoby. Po trzecie: przykro mi, że ktoś użył p. Lucyny jako argumentu w złym swietle to nie powinno się zdażyć bo tu chodzi o kandydatów -oni są publiczni, a nie ich rodziny - ale Ty również nie powinnaś twierdzić jaka to ta pani nie jest dobra bo w tej chwili odwracasz kota ogonem.
10 października 2018
+4
-8
3b9-8cb
~ Jan  do ~ Cicha Nadzieja   Bardzo to wzniośle wszystko wygląda o czym mówisz, ale czy zwolennicy p. Dudka odlecieli już w kosmos? Porównywanie do prezydenta Rosji ? Toż to kłamstwo p. Panek nie był zastępcą p. Benedyka ! Twierdzenie o p. Panku, że zrobił wszsytko zeby Żołyniacy nie pracowali w Żołyni - kolejne kłamstwo ! Były jakies masowe zwolnienia w szkole ? Bo to by było zrobienie wszystkiego co tylko możliwe aby tu nie pracowali. WRĘCZ PRZECIWNIE nie zwolnił nikogo ze szkoły ! a czasy jak każdy wie są ciężkie dla szkół wiejskich - niż demograficzny. Przytaczanie słów św. Jana Pawła > Ludzie czy Wam po prostu brakuje argumentów aby do takich chwytów się uciekać ? A teraz parę słów na temat p. Dudka. Parafrazują Cichą Nadzeję, czy p. Dudek zrobił wszystko co by tylko mógł aby Żołyniacy pracowali w Żołyni ? Śmiech ! Nie przeczę faktowi, że p. Dudek ma bardzo duży wkład w rozwój sportu w Żołyni to trzeba mu przyznać. Ale proszę powiedzieć o innych sukcesach społecznych ((nie prywatnych ! dla przypomnienia - sędzia = sukces prywatny) przecież Gmina to nie jest tylko sport i rekreacja, i proszę mi to o konretne argumenty a nie jakieś odwoływanie się do idei, że jest światowy ird. P. Dudek ma 57 lat proszę o konkretne dowody na to co zrobił dla Żołyni przez ten szmat czasu oprócz sportu. Tylko proszę nie odwołujcie się do tego jak był radnym w latach 90 w Żołyni bo przecież każdy wie co On chciał z przedszkolami wtedy w Żołyni zrobić ! Skoro ja nie chodziłem do przedszkola i wychowałem się na porządnego człowieka przedszkola należy ZLIKWIDOWAĆ - JEGO SŁOWA ! Owdołam się także do Twoich słów na temat "A jeśli ten "okropnyDudek" zwolni kilka osób gdzieś tam, to co?" Czyli jednak zamierza ? Po pierwsze zwolni kilku ŻOŁYNIAKÓW ! p. Panek nikogo nie zwolnił i nie zamierza ! Po drugie p. Dudek będzie miał dług wdzięczności wobec osób które mu w kampani pomagają... Śmiech na Sali !
10 października 2018
+6
-10
8ce-c18
~ ona   Mówi się, że ludzie chętniej wybiorą znane zło niż nieznane dobro. Oby tym razem było inaczej. Mądrych wyborów wszystkim życzę.
10 października 2018
+10
-2
62a-684
~ Nadzieja   Dobrze, że odezwało się więcej osób potępiających czarną kampanię zwolenników p. Panka. W ich komentarzach widać hektolitry żółci i nie skrywanej wściekłości. Jakoś nikt nie pyta, jakim właściwie człowiekiem i nauczycielem jest p. Panek. Też by można długie historie opowiadać. Z pewnością byłyby różne opinie.
We wszystkich okolicznych gminach w ciągu 25 lat władze zmieniały się po kilka razy i jakoś te gminy kwitną a Żołynia nie za bardzo. Nowi wójtowie radzą sobie świetnie, bo wiedzą, że muszą się wykazać, mają zapał i chęć do pracy, tak samo jak nowi radni. A "starzy" są jak najedzone koty: leżą, drzemią i nie dostrzegają, że poza ich ciepłymi miejscówkami toczy się prawdziwe życie prawdziwych ludzi. Jak takiego kota ruszyć to będzie prychał i drapał. Nie sztuka zamienić się krzesłami. Sztuka wstać z miejsca i wyjść do ludzi. Dudek to robi całe życie. Działa społecznie, od lat pracuje z młodzieżą a nawet, mimo że jest prezesem Błękitu, kosi trawę na stadionie. Jeśli tak wygląda niekontaktowość i wredność to daj nam Boże więcej takich wrednych ludzi w Żołyni. Cały sportowy świat go zna i ceni, i normalni ludzie z Żołyni też.
Co do p. Lucyny - mam nadzieję, że ma mocną psychikę i nie przejmuje się tymi podłymi pomówieniami. Ale skoro wytrzymała w swoim miejscu pracy tyle lat to chyba i teraz da radę. Spytajcie rodziców dzieci z SP2 kto od lat wozi dzieci na wycieczki, kto prowadzi zajęcia z zakresu ochrony przyrody, kto pomaga potrzebującym (po cichu i dyskretnie), kto się ciągle dokształca i kto promuje tę małą szkółkę wszędzie gdzie się da? Ludzie wiedzą swoje, pani Lucyno.
Jest takie przysłowie: Psy szczekają, karawana idzie dalej.
Powodzenia
10 października 2018
+9
-4
3b9-8cb
~ Hej Masakra  do ~ Masakra   Proszę sprawdzić komentarze z drugiego wątku o naszej gminie (zapewne masz link więc nawet nie wstawiam) dno zostało osiagniete juz na poczatku....
10 października 2018
brak ocen
57e-cdb
~ Masakra   Ludzie jak możecie być tak prymitywni? Panie Staszku waham się z poparciem dla Was jednak nie rozumiem jak można cokolwiek wspomnieć w kampanii o rodzinie jeszcze w takim wybrzmieniu? Przecież takie zarzuty to jest sprawa dla kuratorium a nie publiczne forum. Panie Panek niech ludzie zaprzestaną tego precedensu. Nikt o Pana rodzinie na forum nie wspomniał ani raz. Nie pomagają Panu, aż wręcz przeciwnie. Takie oskarżenia to jest sprawa dla Policji. Oj poziom dyskusji sięgnął dna. Jesteście nie poważni. Właścicielowi komentarza gratuluję głupoty i odwagi.
10 października 2018
+6
-2
bf4-8b8
~ wyborca   Co do osoby Pana Dudka i jego żony, mocne słowa lecz wiele osób potwierdza że prawdziwe.
10 października 2018
+5
-7
bf4-8b8
~ wyborca   Panie Panek jesteśmy z Panem !! Trzymamy mocno kciuki i wierzymy w Pana wygraną. Te wszystkie słowa kierowane tu przeciwko Panu to bezwzględni wyborcy Pana Dudka, Ci sami bezwzględni wyborcy, którzy niszczą plakaty.. Wyborcy Pana Panka takich rzeczy się nie dopuszczają ! Jest to wysoce niekulturalne! Tylko Stanisław Panek na Wójta !
10 października 2018
+5
-10
83f-798
~ nieznajoma   Moim zdaniem co do nowego dyrektora powinien byc konkurs...
10 października 2018
+4
-0
8ce-c18
~ plotkara   Widzę, że szambo wybiło... Zwolennicy "starego układu " trzęsą tyłkami, dwoją się i troją, szkalują, hejtują i piszą brednie na tym forum. Tymczasem rozsądni mieszkańcy Żołyni dostrzegający palącą potrzebę zmiany na lepsze, mam nadzieję pójdą na wybory i zagłosują - na jakąś zmianę. Czy ta zmiana będzie lepsza - to się okaże, ale będzie.
A z plotek to jeszcze taka, że jak Panek wójtem to Benedyk zastępcą... ;)
10 października 2018
+7
-2
8ff-717
~ głosujący  do ~ miejscowy   Popieram.
I właśnie Panek stracił kolejny głos w wyborach, a wszystko dzękii takim jak Ty. Bo skoro wokół niego gromadzą się tacy dziwni ludzie, którzy obrażają rodzine i bliskich kandydata to ja podziękuje...
10 października 2018
+5
-2
eb8-5fa
~ Mieszkaniec  do ~ Cicha Nadzieja   100% racji. C jeżeli już o chodzących plotkach to jest i taka że jak Panek wójtem to na jego miejsce dyrektorskie syn obecnego wójta. Nie przejmować się plotkami tylko wziąć sprawy w swoje ręce i głosować tak jak mówi rozsądek którego mam nadzieję że wśród mieszkańców nie brakuje
10 października 2018
+5
-3
2a8-e4a
~ miejscowy  do ~ wyborca   jesteś mega pajacem obrażając kogoś z rodziny kandydata na jakikolwiek stołek
10 października 2018
+5
-2
2a8-e4a
~ miejscowy  do ~ Głośna Nadzieja   w tym przypadku reset nie da rady
10 października 2018
+2
-1
62a-684
~ Głośna Nadzieja   Oj, "wyborco", strach ci rozum odbiera. Opanuj się, bo ci żyłka pęknie :) Tyle zawiści i nienawiści w tak krótkiej wypowiedzi. Fe, nieładnie.
Odwołujesz się do ludzi, którzy mieszkają tutaj, w Żołyni i twoje gadanie na nic się nie zda bo właśnie oni znają prawdę.
Mnie się wydaje, że wystarczy popatrzeć kandydatom w oczy na zdjęciach wyborczych i wszystko będzie jasne, ha, ha!
Dobranoc, niech ci sen zresetuje twardy dysk :)
10 października 2018
+5
-3
Ten komentarz został usunięty
2a8-e4a
~ miejscowy   a to porównanie do zmiany jak w rosji .bardzo trafne
9 października 2018
+4
-2
2a8-e4a
~ miejscowy   wszystko i na temat , popieram w stu procentach . Panie Piotrze powodzenia
9 października 2018
+5
-5
62a-684
~ Cicha Nadzieja   Wydaje mi się, że mamy tu paskudnego trolla. Ten ktoś bardzo się uwziął na Dudka i wymyśla coraz to nowe pomówienia. Najpierw atak na żonę, potem oskarżenia o niedoświadczenie, że zwalniał będzie, w końcu wzięte z sufitu pogadanki o tym, jak to rzekomo nie chcieli go w PiS. Ten ktoś myśli pewnie, że w Żołyni same głuptasy i ciemniaki mieszkają i uwierzą w takie bzdury. Panie Piotrze, może wywołamy Pana do odpowiedzi?
A ja słyszałam - i to nie są wymysły - że jeśli wybierzecie Panka to Benedyk zostanie jego zastępcą. Możliwe? Dlaczego nie? Taka zmiana miejsc już się zdarzała, np. w Rosji. I jeszcze słyszałam wiele opinii o tym, dlaczego w ogóle pan G. wystartował. Ludzie gadają. Bo przecież pan G. to wieloletni bliski przyjaciel "panów" ze starego układu. Wypadł z układu, koledzy odmówili pomocy na stare lata, postanowił wystartować w wyborach...
Ktoś na tym forum lub na tym drugim, pod kandydatami, napisał, że podziwia Dudka za odwagę. Słusznie. Bo Żołynia to taka dziwna gmina. Tu ludzie boją się wyrażać swoje przekonania głośno i wyraźnie. Dlaczego? Bo ONI się dowiedzą i znajdą sposób, żeby "dowalić". A właściwie, tak na spokojnie, zastanów się żołyniaku: co "oni" mogą Ci zrobić? No co?
Ludzie! To jest 21.wiek! A my ciągle boimy się "towarzyszy". Straszą nas facetem, który jako pierwszy odważny stanął z otwartą przyłbicą do walki z przewlekłą chorobą, która wyniszcza naszą gminę.
Dudek nie wie, Dudek się nie zna, Dudek zwalniał będzie! O matko, już się boję :) A poprzedni wójt, sklepikarz, wiedział i znał się? A teraz, po 25 latach rządów, zna się? A jeśli ten "okropny Dudek" zwolni kilka osób gdzieś tam, to co? To ja, czy Ty, mamy się tym martwić? Mnie nie zwolni. Nawet gdyby bardzo chciał. A Ciebie?
A jeśli wygra Panek albo Górecki - to czy oni mają taką moc, żeby nas zwolnić? Przecież zrobili wszystko, żeby żołyniacy nie pracowali w Żołyni. To i tak ich nie zwolnią.
Więc o co ta gra? O przetrwanie starych układów. Trzeba by być Kraszewskim, żeby tę sagę żołyńską opisać. Nazwać po imieniu rodziny, układy, zależności.
Karol Wojtyła powiedział kiedyś Polakom: nie lękajcie się. Wiem, że to mocny odnośnik. Ale jakoś tak mi się skojarzyło, bo On mówił to do Polaków tuż przed wielką zmianą. Cała Polska poszła wtedy do przodu. A Żołynia została "w ogonie". Jeśli teraz nie wyrwiemy się ostro do przodu to będziemy "dzwonić" przez następne ćwierćwiecze. Będą Wam wciskać kity a Wy będziecie klaskać i kłaniać się czapką do ziemi, odwiecznym panom żołyńskim, oczywiście.
Tak, że nie bójcie się.
A jeśi się boicie to pamiętajcie, że wybory są tajne. W kabinie, za kotarą, każdy jest sam.
9 października 2018
+12
-5
214-c1c
~ Mieszkaniec  do ~ Mieszkaniec do tubylec   Będzie likwidował... zatrudni więcej ze swojej rodziny na różnych stanowiskach
9 października 2018
+7
-4
ad4-1e6
~ Mieszkaniec do tubylec   Nie obiecuje gruszek na wierzbie?A tu jaj jego wypowiedź brzmi?!Dla mnie tą wypowiedzią się pogrążył.Obiecywał tyle że ho ho.Bezrobocie będzie likwidował?Tyle zasiadał w Łańcucie jako przewodniczacy i nic nie zrobił!Dla mnie jeden jest kandydat.Trzeba coś zmienić w gminie!Ludzie opamietajcie sie puki jest czas.Powodzenia panie Dudek
9 października 2018
+6
-6
214-c1c
~ rejent  do ~ Żołyniak   Tylko ilu ich jest? nie za bogato. ludzie wolą podpinać się pod komitety i kandydować bo to proste. nie trzeba bawić się w zakładanie komitetu. tym bardziej chwała tym nielicznym którzy się zdecydowali
9 października 2018
+2
-0
db1-0aa
~ Żołyniak   Czytając to co poniżej, przypuszczam że kandydaci niezależni wyjdą najlepiej na tej całej "jadce"... choć wg mnie nie wszyscy z nich powinni dostać szansę
9 października 2018
+4
-0
f9b-7f9
~ nie tubylec i nie anna  do ~ Tubylec   Tubylcu, jeszcze trzy godziny temu byłeś Anną... równie zagorzałą zwolenniczką Panka. Jakaś reinkarnacja? Czy może za godzinę będziesz kolejnym oddanym zwolennikiem Panka o nowym pseudonimie? Pamiętaj że w sieci nikt nie jest anonimowy.
Żenada...
9 października 2018
+9
-2
400-443
~ Tolo  
O tak bedzie.
9 października 2018
+1
-0
400-443
~ Tadek  
9 października 2018
brak ocen
400-443
~ Józek   Lodowisko bedzie
9 października 2018
+2
-0
1bf-2db
~ Tubylec   Byłem na zebraniu wiejskim w Smolarzynach. Z uwagą wysłuchałem tego co mówił pan Panek. A mówił o konkretach nie owijając w bawełnę. Nie obiecywał gruszek na wierzbie, a to jest dla mnie ważne, bo nie interesują mnie przedwyborcze "obiecanki - cacanki". Nie sztuka wszystko obiecać, bo "ciemny lud to kupi". Trzeba rozsądnie wyważyć możliwości realizacji wyborczego programu - co czyni właśnie Stanisław Panek.
9 października 2018
+6
-7
400-443
~ Józek   Kończ waść, wstydu oszczędź!!
Żołynia jest tak zapuszczona, że wystarczy tej szczerości z UG i innych żołyńskich instytucji, z prywatnymi klonami w UG włącznie.
Bastion należący do kilku dynastii. Już był czas na szczerość...
9 października 2018
+7
-4
2a8-e4a
~ F-9   ...większy byłby BÓJ o fotel wójta gdyby był jeszcze z dwóch - trzech kandydatów wiekowo 45 -55 lat, a miedzy nimi KOBIETA... ale by była walka o TRON... wyobrażacie to sobie??? może tak za 4 lata?? bo teraz już za późno.. pożyjemy-zobaczymy.. ..
9 października 2018
+4
-1
9f5-e7c
~ wiarygodny   Dokładnie tak jak mówisz! To nie są wybory parlamentarne gdzie liczy się partia, lecz człowiek ! A jednak Pan Dudek zamiast dawać od siebie to co najlepsze, postanowił mocno próbować wystartować z PISU, myśląc że właśnie to zapewni mu wygraną ! chciał manipulować ludźmi ! To mi wygląda na mało wymagające i sprawiedliwe posunięcie ! Tymczasem Panek pokazuje szczerą postawę ! I nie trzeba dodawać nic więcej.
9 października 2018
+7
-6
dbe-dd4
~ Mieszkaniec  do ~ wiarygodny   To nie są wybory parlamentarne gdzie liczy się partia ale samorządowe gdzie to ludzie decydują kogo chcą na czele swojej gminy. Czy to coś dziwnego że mieszkańcy chcą zmian które zapewni Dudek a nie kontynuacji obecnej władzy? Uprzedzam zarzuty że jestem z komitetu Dudka, nie nie jestem. Dudek uczył mnie i zapamiętałem go tak jak i jego żonę jako człowieka wymagającego ale i sprawiedliwego. Osobiście popieram większość jego ludzi do rady, kandydatów niezależnych ale nie tych co z większości są z obecnej tzw elity
9 października 2018
+7
-7
9f5-e7c
~ wiarygodny   Szanowni obywatele. Jeżeli już potrzebujecie przelewać swoje niezadowolenia na łamach internetu, mówcie o faktach, nie domysłach i plotkach. Ktoś zarzucił że Pan Panek startuje z PIS? A to ciekawe bo Pan Panek nie jest obecnie ani w PIS ani w PSL! Nie startuje z żadnej partii! O poparcie PIS walczył natomiast Pan Dudek. Chciał startować z PISU, lecz się nie udało! Spotkał się w Rzeszowie z odmową. Odpowiedzieli, że widzą na tym terenie dużo lepszego kandydata - Pana Panka. To się nazywa... nawet nie zabiegać o poparcie, nie być w partii a i tak być lubianym. Fakty, nie plotki, zawwsze się obronią! Głosujmy na Pana PANKA!!!
9 października 2018
+8
-8
1bf-2db
~ Anna   Prawda jest taka, że żaden z kandydatów nie zna się lepiej na sprawach samorządowych od p. P. dla mnie to jest najważniejszy wyznacznik. Z całym szacunkiem pan D. musiał by się przynajmniej przez 2 - 3 lata uczyć żeby wiedzieć to co wie teraz pan P. O panu G. nie wspomnę bo jego start w wyborach przypomina mi tonącego chwytającego się brzytwy. Koniec kropka.
9 października 2018
+8
-9
db1-0aa
~ Żołyniak   Na stanowisko wójta, swój głos oddam p.Dudkowi gdyż jest osobą z poza układu który przez ostatnie 24 lata zarządzał Gminą i pozostawił po sobie prawie 10 mln złotych długu... (fakt jest Dom Kultury, targowisko, Rynek ale pamiętajmy że wszystko na kredyt...). Mówiąc o dośwaidczeniu, uważam że Pan Dudek ze swoim obyciem w Świecie będzie poważany na wyższych szczeblach administracji (powiat.. województwo...) a co do znajomości przepisów, od tego są urzędnicy którzy biorą nie małe pieniądze za to żeby być wyszkolonym specjalistą i wspierać nowego Wójta. Dodatkowo, nie rozumiem oburzenia związanego z info o zwalnianiu pracowników.... Kto był w UG, ten wie co tam się dzieje... Urzednicy prowadzą swoje biznesy w godzinach pracy - kierownik budowy.. ubezpieczneia.. sprzedaz projektow domow... itd. Czas z tym skonczyc! Należy zwolnic 2-3 urzedników i odpowiednio delegować pracę na pozostałych. Przy okazji będą dodatkowe śodki do budżetu.
W kwestii radnych... nie patrzyłbym na to kto od kogo startuje. W każdej z opcji są ciekawi ludzie. A czy ktoś startuje od Pankka, Dudka, Goreckiego...? To nie PIS..PO.. nie ma dyscypliny partyjnej, co więcej większość z tych kandydatów nie startuje z własnej inicjatywy lecz pod wpływem propozycji ze strony głównych zainteresowanych
9 października 2018
+14
-6
d29-1fc
~ zniesmaczona   Może i Dudek nie jest doskonałym kandydatem, jak każdy z nas ma pewne wady i jak każdy popełnia błędy - to normalne. Jest mimo wszystko jedyną osobą w gminie, mającą odwagę rzucić wyzwanie układowi rządzącemu od wielu lat. Ilu z nas znalazłoby się na odwagę pójść i stanąć twarzą w twarz z tym murem? Każdy z nas chowa się za jakimś nickiem internetowym i tutaj wszyscy jesteśmy odważni. Różnica jest tylko taka, że nie kandydujemy, a do tego nie szanujemy tych, którzy mają odwagę kandydować i próbują coś zmienić...
9 października 2018
+10
-4
3b9-8cb
~ Obserwator forum   Niestety forum to zostało zaśmiecone przez parę osób, które przytaczają coraz to te same argumenty raz po raz i w kółko. Wystarczy przeczytać parę komentarzy z początku i każdy będzie wiedział o co chodzi później się już tylko powtarza na początku przynajmniej było kulturalnie.... Czytając komentarze tych paru osób które tu wylewają swoje wypociny stwierdzam że nie ma szans na przekonanie innych osób do swoich poglądów, bo każdy już takowy ma. Dlatego proponuję każdej z 3 stron dajcie se ludzie siana i idźcie porozmawiać z Waszymi znajomymi może ich przekonacie - przynajmniej ten kawałek internetu zostanie ocalony.
9 października 2018
+4
-4
b6d-fd9
~ M   Na początek proszę o szacunek do wszystkich kandydatów. Przykrywka anonimowości nie służy niektórym forumowiczom. Jak na kandydata, który chlubi się największym doświadczeniem samorządowym p. Panek, ma najsłabszy program. Urzędnicy mający będą rozwiązywać sprawy mieszkańców to ważny faktor w gładkim funkcjonowaniu urzędu, a niestety p. Panek nie ma najlepszego oka do personelu (część nauczycieli Zespołu Szkół). Liceum było chlubą Żołyni, ale jak wszyscy wiemy, nie radzi sobie najlepiej. Czy p. Panek będzie w stanie zaopiekować się gminą i wszystkimi organizacjami i grupami społecznymi ją stanowiącą ? Polecam wszystkim czytać programy wyborcze, a nie głosować kierując się uprzedzeniami i rozpowszechnianymi plotkami. Byłam, miło zaskoczona czytając punkt mówiący o zwiększaniu świadomości ekologicznej w programie KWW Dobra Zmiana 2018. Żołynia ma piękne lasy i czyste powietrze czas to wykorzystać i promować, a nie niszczyć wywożeniem odpadów do lasu.
9 października 2018
+7
-2
4f4-f1c
~ Mieszkaniec   Ciekawe czemu nie ulokowano tam placu targowego a woleli na bagnach budować za taką kasę że hej (co z tego że milion dotacji jak i tak zarzuty o wyłudzenie mają) to są ci mistrzowie zarządzania z 20-letnim doświadczeniem? To już wolę nowym ludziom dać szansę. Tym którym chce się chcieć
9 października 2018
+8
-4
8ce-c18
~ ona   Może i pan Dudek kandydatem idealnym nie jest - ale jak to mówią "NA BEZRYBIU I RAK RYBA". Ma Pan mój głos!
9 października 2018
+8
-4
b78-293
~ ZDZISEK   NIE CHCĘ TU NIKOGO OPLUWAĆ.PANOWIE GÓRECKI I PANEK TO LUDZIE STAREGO UKLADU JEDEN Z SLD DRUGI PSL.PAMIĘTAMY TO ORGANIZACJE ,KTÓRE POWSTAŁY PO PRZEMALOWANIU PZPR I ZSL.TEN UKŁAD RZADZIŁ OD
POCZĄTKU ZMIAN USTROJOWYCH.I CO SIĘ STAŁO.JADĄC OD POTOKA WIDAĆ BYŁO PIĘKNĄ ŻOŁYNIE.CO TERAZ LAS ZAGLĄDA DO OKIEN GMINY.ŻOŁYNIA SKÓRCZYŁA SIE ZMALAŁA,ZAROSŁA.ANI ROLNICTWA,ANI PRZEMYSŁU.TAK RZADZILI PANOWIE Z ZSL I SLD.DAWNE WSK- DRZEWA ROSNA NA DACHU,BRAK TERENÓW POD BUDOWE ,MŁODZIEŻ WYJECHAŁA,WÓJT ZA KREDYTY WYREMONTOWAŁ RYNEK-TERAZ TRZEBA SPŁACAĆ.JEST TYLE TERENÓW KOŁO D.WSK ZAMIAST UZBROIĆ I ZACHĘCIĆ INWESTORÓW .GDZIE SĄ ŚRODKI UNIJNE.BOŻE RATUJ ŻOŁYNIE
9 października 2018
+11
-9
57e-cdb
~ PO   Panie Stanisławie P. dokładnie przeanalizowałam Państwa foldery reklamowe i wszędzie widnieje informacja że jest Pan BEZPARTYJNY. Wstydzi się Pan przyznać ludziom że przynależy Pan do ugrupowania politycznego wcześniej PSL a teraz PIS? Już czuje się oszukana a jeszcze nie jest Pan wójtem. To co będzie później?
9 października 2018
+14
-6
bb6-796
~ Ania  do ~ żołyniak   O tym że jest to ten sam układ świadczą kandydaci na radnych z komitetu p. Panka. To są ci sami ludzie którzy od 20 lat rządzą z wójtem, efekt z roku na rok gorszy.
9 października 2018
+14
-5
9f5-e7c
~ żołyniak   No tak... Pan Panek jest tak mocnym kontrkandydatem dla Pana Dudka że fani Pana Dudka sięgają po najbardziej żałosny kaliber... że Pan Panek i obecny Pan Wójt to "jedna ręka", "ta sama władza". Każdy człowiek jest inny, każdy ma własne wizje i własne pomysły. A to że Pan Panek i Pan Wójt się znają to chyba normalne skoro współpracują ze sobą od wielu wielu lat. A komentarze osób które im zarzucają te współpracę świadczą o tym że Pan Dudek zostając Wójtem skłóciłby się ze wszystkimi dyrektorami i pracownikami?! Pracował sam ?!
8 października 2018
+7
-11
3b9-8cb
~ Jan   Jak by to były wybory na Ministra do Miniserstwa Sportu i Turystyki p. Dudek dostałby mój głos. Jakby to były wybory na prezesa banku NBP to nie chyba jednak nie oddałbym głosu na p. Góreckiego, ale to nie są te wybory Mili Państwo... to są wybory samorządowe więc dla mnie najbardziej pasującym do tej roli kandydatem jest p. Panek. Dziękuję
8 października 2018
+10
-9
ba7-47c
~ Remek   Pan Piotr może się pochwalić nie lada sukcesami! Wygląda na człowieka, który dla idei jest w stanie dążyć do celu choćby nie wiem co. Wierzę że nasza Zolynie również zechce poprowadzić na szczyt.
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34966,21182919,piotr-dudek-siatkarski-sedzia-miedzynarodowy-najwazniejsza.html
8 października 2018
+5
-5
214-c1c
~ Brzęczyszczykiewicz   Jak patrzę na wypinanie piersi po odznaczenia pana Panka z jego broszury to zastanawiam się czy jest jeszcze na nie miejsce? Za jakie to zasługi dla Policji został odznaczony brązowym medalem? proszę o odpowiedz
8 października 2018
+11
-6
f0f-332
~ xyz   Ja na pewno wiem, na kogo nie warto marnować głosu - człowiek, który obsadza stanowiska rodziną i znajomymi z całą pewnością nie powinien stanąć na czele naszej podupadłej miejscowości. Z Żołynią nie jest jeszcze źle, nie jest za późno, aby podnieść ją z przysłowiowych kolan i chwała, że znajdują się ludzie, którzy chcą podjąć się tego trudu. Nie marnujmy swoich głosów, podejdźmy do tego głosowania poważnie. Moimi faworytami są pan Dudek i jego kandydaci na radnych - młodzi, wykształceni, z pomysłami. Znalazły się wśród nich osoby, którym kiedyś nie daliśmy szansy na wykazanie się na stanowisku wójta i posada ta została w rękach pana A.B. Czy wyszło nam to na korzyść? W mojej ocenie absolutnie nie. A fakt, że kontrkandydat p. Dudka i ustępujący wójt to ta sama władza, widzę że wszystkim komentującym jest jasny.
8 października 2018
+11
-7
214-c1c
~ Brzęczyszczykiewicz   Górecki chyba się wstydzi stanowiska prezesa banku w Żołyni bo nic o tym nie wspomina, czyżby zapomniał że nim był? Może rodzina pracująca w banku mu o tym "epizodzie" przypomni? Cytuję z jego programu: "Wieloletni przewodniczący Rady Gminy w Żołyni. Przewodniczący Rady Nadzorczej CENTRUM MEDYCZNEGO Sp. z.o.o w Łańcucie. Przewodniczący Rady Nadzorczej Zakładu komunalnego w Żołyni."
8 października 2018
+9
-2
f0f-332
~ Hans  do ~ Josef   Kto z nią rozmawiał, ten wie.
8 października 2018
+1
-3
fe7-73f
~ mossiek   Moim kandydatem jest Kazik Górecki. Znam gościa i oddam na niego głos, bo wie co moi i to zrobi.
8 października 2018
+4
-8
9f5-e7c
~ obywatelka   Drogi wyborco masz na myśli średnią wieku 40 lat razem z najmłodszym kandydatem na radnego, który nawet nie mieszka w Żołyni, ale daleko poza nią ? Jeśli tak to brawo...faktycznie robi to wrażenie. Ja podziękuję! Wybieram średnią wieku radnych z komitetu P. Panka, którzy będą na miejscu i do dyspozycji!
8 października 2018
+6
-7
272-f9e
~ nikto   Powiem tylko tyle.Jak było prowadzone liceum tak będzie prowadzona gmina jak wygra Panek.Najgorsze liceum w okolicy,uczniowie uciekają do lepszych szkół.Poza tynm on się nie nadaje bo to prawa ręka starego wójta i na pewno wiedział o przekrętach przy targowisku. Górecki wywalony z banku bo tragiczny prezes był i on teraz na wójta startuje bo się synekura skonczyła w banku,po prostu ślepy tego tylko nie widzi.
8 października 2018
+7
-7
272-f9e
~ Paweł   Porównajmy ile p.Dudek poświęcił godzin na pracę społeczną w Żołyni z tym, co poświęcili p.Panek i p.Górecki.Nie mówmy o tym za co mieli zapłacone ale to co dali ze swojego wolnego czasu.Nie myślcie, że teraz będzie inaczej.Widzę tylko jednego kandydata, któy daje nadzieję na lepszą przyszłość dla wsi, i tą nadzieją jest p.Dudek
8 października 2018
+11
-7
400-443
~ Józek  
8 października 2018
+0
-2
400-443
~ Tadek   Może następne lodowisko się wybuduje za pół bańki, albo dom ludowy za 4 bańki
8 października 2018
+6
-3
65f-0a8
~ Josef  do ~ Hans   Jaja sobie robisz? Przecież każdy dobrze wie co ona wygaduje.
8 października 2018
+5
-4
65f-0a8
~ Josef  do ~ Rozczarowana   Bądźmy poważni :-)
8 października 2018
+2
-2
ba7-47c
~ Hans  do ~ obywatel   Pani Dudek biega i dementuje paskudne plotki, które rozpuszczają na temat jej męża kontrkandydat(ci). Mieszkam na Białobrzeskiej, rozmawiałem z nia, więc wiem o czym piszę. Ktoś kto wytyka jej "bieganie po domach" niech wspomni również, że inni kandydaci uciekają się do tego samego.
8 października 2018
+9
-5
f9b-7f9
~ Rozczarowana   Co tak uczepiliście się tego P. Dudka i P. Panka? A P. Kazimierz? Nie zapominajcie że on i jego ludzie z łapanki też startują. Cały wasze środowiska nakręcają sie jedni na drugich a mówią gdzie dwóch się bije tam ... Żebyście się wszyscy nie zdziwili. Cichutko, niepozornie pozamiata podwórko. Idealna strategia. Powodzenia
8 października 2018
+3
-3
f9e-c67
~ zanm działanie samąrządu na wyższym szczeblu   Obietnice to nie wszystko. Wiedza na temat działania i pozyskiwania środków z zewnątrz znaczy bardzo wiele. Gmina Żołynia jest Gminą biedną gdzie chcąc coś zrobić trzeba pozyskać fundusze ze środków zewnętrznych.
8 października 2018
+2
-0
8ce-c18
~ wyborca  do ~ obywatelka   Średnia wieku kandydatów p.Panka - 54 lata.
Średnia wieku kandydatów p.Dudka - 40 lat.
Która świeża krew świeższa?? :)
8 października 2018
+6
-7
6d1-f10
~ Don Corleone  do ~ obywatelka   widać jest Pani miłośniczką jazdy na łyżwach w lipcu i znawczynią tematu "koneksje żołyńskie". Może parę słów na ten bardzo ciekawy temat. Serdecznie pozdrawiam.
8 października 2018
+7
-3
2cd-c64
~ obywatelka   Czytam wszystkie wypowiedzi i tak sobie myślę czy aby na pewno mówimy, mamy na myśli, te same osoby. Mocno zastanawiam się skąd myślenie że pan Dudek i jego komitet to nowa krew, nowe poglądy, nowe pokolenie ? Nie chcę nikogo tu obrażać ale ja nazwałabym go komitetem "kolejnych szansy", a nie "zmianą" na jaką ci państwo się powołują. Pan Kilian startował już na Wójta, przegrał, Pan Giża również startował na wójta i również poniósł porażkę. Widać, nie mieli oni zbyt dużo do zaoferowania Żołyniakom. Teraz Pan dudek pozbierał wszystkich Panów, o niespełnionych ambicjach i stworzył kmomietet. Czy to nowa krew? Sam Pan Dudek to też nie jest nowa krew, to 57 letni sędzia na emeryturze, który zadebiutował jako radny, ale nie zagrzał długo miejsca w UG. Przez cały czas pracował poza Żołynią! Własciwie prawie go tu nie było! Poza prowadzeniem klubu piłkarskiego nie angażował się w żadne życie społeczne! Nie żył problemami mieszkańców! Nagle po zakończeniu kariery w wieku 57 lat wykazuje wielkie zainteresowanie? Na zakończenie ode mnie jeszcze jedno, to wielce aroganckie jeszcze nie wygrać wyborów a już odgrażać się ilu to pracowników się zwolni, bo jak wielu mieszkańców wie to prawda. I nie, nie jestem urzednikiem a zwykłym obywatelem.
8 października 2018
+12
-8
8ce-c18
~ wyborca  do ~ Też Żołyniak   Nie pozostaje nam nic innego jak zaryzykować. Bo obecne nie jest lepsze, a "nowe" które chce przyjść w osobie p.Panka to nie inne, to kontynuacja obecnego.
8 października 2018
+10
-5
3b9-8cb
~ Też Żołyniak   Pytanie czy lepsze w tym wypadku to znaczy inne. Nie przecze faktowi że wśród jego kandydatów są osoby wartościowe, pytaniem jest czy sprostają dosyć wysoko postawionej poprzeczce. Z jednej strony mamy doświadczenie z drugiej nowe osoby. Niestety z polityką jest tak że jak wchodzą nowi ludzie to mają ciężką przeprawę... Nie chciałbym zeby za 5 lat Żołynia stała się tą gminą w której modernizowane są drogi i Urząd Gminy bo trafiło się na DEAD END.
8 października 2018
+3
-3
1d4-131
~ wyborca   Naturalną rzeczą jest, że każdy boi się zmian - czy to w życiu zawodowym czy prywatnym. I nie dziwi fakt, że duża część obecnych pracowników gminnych stanowisk będzie popierać p. Panka. Ale czy z czystym sercem podzielają oni jego poglądy i działania, czy może jednak ze strachu o swoje stanowiska pracy? Tu już mam wątpliwości.
Ale też naturalną rzeczą jest, że każdy chce zmian na lepsze, a lepsze to w tym przypadku znaczy inne. Nowa krew, nowi ludzie, nowe poglądy, nowe spojrzenie, nowe pokolenie... to oferuje KWW pana Dudka. Wśród Jego kandydatów do rady sa naprawdę wartościowi ludzie, którzy mają zapał i wzbudzają zaufanie. Dajmy im szansę.
Wierzę, że Wam się uda. Wierzę, że nam się uda zmienić Żołynię.
Powodzenia!
8 października 2018
+8
-6
62a-684
~ Cicha Nadzieja  do ~ Też Żołyniak   :D
8 października 2018
+3
-1
6d1-f10
~ luke skywalker   Zmiana pokoleniowa nam się należy. Trzeba nam w radzie ludzi świeżych bez powiązań, bez układów, ale za to z pomysłami. Trzeba nam też dobrego gospodarza, menagera i tu też odpowiedzmy sobie na podstawowe pytanie jak Ci Panowie pretendenci zarządzali czy zarządzają swoimi "firmami" i z jakim skutkiem? Zachęcam do logicznego myślenia.
8 października 2018
+7
-2
bd0-d51
~ obserwator  do ~ Też Żołyniak   No, bo już miałem Cię zbesztać :):) Dobrze żeś się poprawił :) :) Ludzie więcej uśmiechu !
8 października 2018
+3
-0
3b9-8cb
~ Też Żołyniak   Poprawka: 1. Autoboty i Deceptikony 2. Oblicze ziemi na bardziej Planetarną ;)
8 października 2018
brak ocen
3b9-8cb
~ Też Żołyniak  do ~ Cicha Nadzieja   Witam. Nic nie napisałem o niedoświadczeniu p. Dudka - nie znam go - nigdy z nim nie rozmawiałem - raz w TV go widziałem jak sędziował jakiś mecz. Napisałem tylko co widzę :) Ciężko porównywać reżyserowane Wilkowyje do realnego życia - sorry za porównanie ale w Transformersach też przyszły Autoboty i pomogły zmienić oblicze ziemi na bardziej międzynarodową. Cieszę się natomiast z kulturalnego wydźwięku Twoich postów :) Widzicie można kulturalnie przekonywać do swoich racji ? moża ;)
8 października 2018
+5
-1
62a-684
~ Cicha Nadzieja   Mili rodacy, przede wszystkim trzeba zauważyć, że tak merytorycznej debaty na temat naszej gminy nie było w całej jej historii chyba. Nieprawda, że obrzucamy się błotem. Może ktoś trochę przegina w tę lub w drugą stronę, ale... ROZMAWIAMY. Nareszcie rozmawiamy a nie załatwiamy coś... z kimś... Widać jak na dłoni, że pojawiły się tu głosy wystraszonych pracowników komórek podległych gminie. Ale nic to. Nie bójta się nowego wójta, bo on nie taki straszny, jak go malują :) Widać też głosy niezależne. To jest to.
A jednak tym, którzy przeginają, wypada odpowiedzieć. Jarosław i Też Żołyniak: do Was ta mowa. Jedynym Waszym argumentem jest rzekome niedoświadczenie Dudka. Tymczasem ten człowiek z niejednego pieca chleb jadł i akurat o co, jak o co, ale o brak doświadczenia trudno go oskarżać. To doświadczony nauczyciel, wychowawca, trener setek, jeśli nie tysięcy, młodych ludzi. Był też radnym. Zresztą Dudek nie jest sam. Ma ze sobą specjalistów w różnych dziedzinach, ma pana P. Foryta - wicedyrektora Zespołu Szkół Technicznych, ma p. Kiliana - na którego wielu z nas głosowało osiem lat temu, ma też młodych, którzy widzą dalej i szerzej niż zabetonowane elity żołyńskie. I CHCĄ. Chcą zrobić coś dla Was i dla nas wszystkich. I ma Was: udzi, którzy od lat pracujecie w Urzędzie Gminy, w szkołach, w domu kultury oraz innych jednostkach zależnych od władz gminy - i na pewno dobrze znacie specyfikę swojej pracy. Pomożecie mu i będzie dobrze.
A do pana Też Żołyniaka: no cóż, nawet w Wilkowyjach "coś" się zmieniało za wójta Kozioła. Ale dopiero nowa pani wójt zrobiła z tej gminy gminę europejską.
Żołynia także zasługuje na zmianę pokoleniową.
Żołyniacy, nie ma czasu na próżne gadanie. Trza działać, działać :D
8 października 2018
+12
-6
2d6-76f
~ Jarosław   Sz.P. spójrzcie krytycznie na wszystkich kandydatów, a po tym zastanówcie się uczciwie, który ma największe doświadczenie w samorządzie, który zna problemy gminy w różnych sferach jej aktywności, kto od wielu lat działa z powodzeniem, jest blisko ludzi, zna ich problemy, a nie pojawia się nagle na fali wyborczej gorączki. Zastanówcie się nad wypowiedziami, które są konkretne, a które ogólne i w sumie zdradzające nieznajomość realiów problemów samorządowych. Moim zdaniem szkoda głosu na byłego sędziego sportowego i byłego bankowca.
8 października 2018
+9
-13
73f-145
~ kasia   Niech mury runą, Żołynia zasługuje na zmiany!
8 października 2018
+8
-4
3b9-8cb
~ Też Żołyniak   Takie małe spostrzeżenie na temat obecnej sytuacji w naszej gminie: Osoby które do tej pory zarządzały gminą miały kredyt zufania przez 20 lat! Czyli to nie jest tak że gmina działa źle, że nic się nie dzieje itp. Oczywiście nie możemy porównywać się do Łańcuta czy Leżajska bo to są całkiem inne światy, natomiast możemy się porównać do gmin ościennych: Rakszawa, Grodzisko, Białobrzegi. Wydaje mi się że przejeżdżając przez Żołynie można widocznie zauważyć zmiany na przestrzeni ostatnich lat, oprócz normalnej działalności gminy jak modernizowanie dróg gminnych, kanalizacja itp mamy przeciez pieknie przebudowany rynek, calkiem niezly kompleks sportowy, nowy Dom Kultury, ladne targowisko, 3 korty tenisowe, i uwaga ! Biedronkę. W której z tych 3 gmin obok nas przez ostatnie lata było aż tyle zmian, przejżdzając przez nie, nie ubliżając ich dotychczasowym gospodarzom czas jakby tam leciał z kilka(naście) lat za Żołnią (no moze oprócz Gminy Białobrzegi bo tam nie jeżdże samochodem więc nie wiem. Poprawcie mnie jeśli się mylę :P ). To nie jest tak że to się samo zrobiło, to nie jest tak, że środki z dotacji nie były wykorzystywane, wręcz odwrotnie. Ktoś dojrzał szansę na wykorzystanie tych dodatkowych środków z dotacji na wybudowanie tych wszystkich rzeczy (oprocz biedrownki :P). Ktoś by powiedzał jesteśmy gminą wiejską i nie mamy dużych zakładow żebyśmy byli samowystarczali finansowo, tak ale pieniądze z dotacji mogły przejść obok naszego nosa a jednak pracownicy gminy byli w stanie uzyskać finansowanie na te projekty - kto jeśli widzi szansę nie korzysta z niej ?. Jeśli nie byliby w stanie tego zrobić dalej mielibyśmy targowisko przy najruchliwszej drodze w Żołyni, rozpadający się Dom Kultury, modernizowane drogi i ładny Urząd Gminy. Jeśli ktoś ma kontynuować takie jakby nie było namacalne zmiany dla mieszkańców to ja jestem za.
8 października 2018
+12
-12
8ce-c18
~ kulturalna  do ~ Wyborczyni   Popieram. Liczymy na kulturalną i merytoryczną kampanię, a nie obrzucanie się błotem. To do niczego nie prowadzi.
8 października 2018
+8
-1
5fd-ae6
~ Wyborczyni   Weźcie sobie cos na uspokojenie. Nie komentujcie tyle bo pracownicy wszelakich Urzędów nie nadążają w odświeżaniu strony :-) Tak na poważnie to kulturalnie ludzie kulturalnie. Przypominam że nikt nie jest w sieci anonimowy. Pozdrawiam kulturalnych. Tych nie razemkulturalnych nie pozdrawiam.
8 października 2018
+6
-1
62a-684
~ Cicha Nadzieja  do ~ Pamiętliwy   Pan Pamiętliwy powinien raczej nazywać się Sfrustrowany :) Drogi Panie! Od roku 1990 wyrosło nam w Żołyni nowe pokolenie. Ci ludzie mają teraz po 28 lat i nawet niektórzy startują w tych wyborach. W roku 1990 kobiety, które rodziły dzieci, miały prawo do kilkuletnich urlopów wychowawczych. Panie Pamiętliwy, siedziały w domach i sobie wychowywały dzieci otrzymując PEŁNĄ pensję. A kiedy kończyły urlop mogły "iść na kuroniówkę". Bezterminową wtedy, proszę Pana. To kto by dziecko do przedszkola oddawał skoro mogło w domu się wychowywać, z mamą, która brała kasę taką jakby pracowała? A jeszcze: proszę sobie popatrzeć na statystyki urodzeń. Tak, że niech Pan nie uprawia już tej swojej propagandy. Tamte lata to był okres wielkich zmian w CAŁEJ Polsce i WSZĘDZIE zamykano przedszkola i szkoły. Niech Pan się nie kompromituje, Panie Sfrustrowany.
8 października 2018
+7
-2
62a-684
~ Cicha Nadzieja  do ~ obywatel   To nieprawda. Twoje słowa obywatelu są nawet nie kampanią negatywną tylko czarnym PR-em. Pani Lucyna mówi tylko, że takie plotki są rozpowszechniane. Pan Dudek zresztą wyraźnie napisał, że kto będzie dobrze pracował, ten nie ma się czego obawiać. Kto by się pozbywał doświadczonych pracowników? Przecież to wie każdy dobry szef i dobry gospodarz, że "dłużej pracownika niż kierownika". Tak, że ten... Nie wyszło Ci, obywatelu :)
8 października 2018
+10
-6
aa5-a6f
~ Pamiętliwy   Wybierzecie Dudka, będziecie mieć sędziego. Wybierzecie Panka, będziecie mieć Wójta! - Przewodniczący Komisji Oświaty w latach 1990 - 1994.
Panie Piotrze ile oddziałów przedszkolnych zostało zlikwidowanych w 1992 roku?! Ile zwolniono wtedy nauczycielek?! Jak się Pan wtedy zachowywał?! Czy Pan już tego mnie pamięta?! Ile razy Pan już startował i przegrał wybory?!
8 października 2018
+9
-12
62a-684
~ Cicha Nadzieja   Dokładnie tak, Zdzisek :) Niech pękają betony! Nareszcie coś drgnęło. Takiej szansy jeszcze Żołynia nie miała. Obaj konkurenci Pana Piotra mieli już swoje pięć minut. A nawet dwadzieścia pięć. Pokazali, na co ich stać. Ktoś, kto jest u władzy tak długo mówi o zmianach? To żarty z uczciwych ludzi. My tu nie mamy ani rolnictwa, bo słabe gleby, ani przemysłu, bo jakoś nie wyszło, ani nawet agroturystyki. Unia Europejska daje pieniądze ale jakoś nikomu nie chciało się ręki wyciągnąć, żeby wziąć. Pan Piotr jest człowiekiem światowym, uczciwym i bardzo ambitnym. Działa społecznie i zawodowo w sporcie od wielu lat. Był też radnym. I ma program. Najbardziej mnie cieszy, że jest lokalnym patriotą. Ja dam mu szansę. Do przodu, Żołynio! A jeszcze polecam stronę internetową jego komitetu http://www.dlazolyni.pl. Trzeba głosować na jego drużynę, bo mają wspólny plan dla gminy. Bardzo dobry plan. Pozdrowienia dla żołyniaków dobrej woli.
8 października 2018
+15
-9
57e-cdb
~ Eliza   Panie Kazimierzu wystarczy tylko przeczytać:
(źródło:https://nowiny24.pl/przewodniczacy-rady-gminy-zolynia-stracil-mandat/ar/6091885)
(źródło: http://78.131.222.67/reklama.php?biografie&litera=G)
Miał Pan już swój czas na usprawnienia. Czy drugi raz zarząd zatrudniłby Pana na prezesa BS Żołyni? Był Pan już raz naczelnikiem - daj Pan sobie spokój.
Panie Stanisławie doświadczenie jest imponujące -szacunek, mówię to absolutnie poważnie - ale gdzie w tym wszystkim jest Żołynia? Białobrzegi nie miały przewodniczącego w powiecie, a proszę tylko zaobserwować co się tam stało po 2010 roku. Aż miło tam być. Na radnego powiatu czy posła głosuję na Pana już dziś. Natomiast przez oficjalne koniunkcje Pana z władzą straciłam do Pana zaufanie.
Panie Piotrze oczekiwania są MEGA. Z tego co wyczytałam był Pan Radnym Rady Gminy w latach 90-tych, może i doświadczenia Pan samorządowego to i nie ma za bogatego, ale również godnie reprezentował Pan Żołynię oraz naszą Polskę na arenie międzynarodowej. Dlaczego się Pan nie pochwali zdjęciami ze znanymi osobistościami z całego świata jak robią to konkurenci? Ma Pan bardzo trudne zadanie do wykonania.
Zanim zacznie się fala krytyki proszę wpierw zapoznać się z faktami i historią każdego z kandydatów. "Do tej samej rzeki można wejść tyle razy, na ile ma się ochotę, trzeba jednak pamiętać, że za każdym razem sytuacja towarzysząca kąpieli i sama woda będzie inna."
Życzę wszystkim kandydatom powodzenia.
8 października 2018
+11
-5
bd0-d51
~ obserwator  do ~ obywatel   Z twojego postu można wywnioskować że tłumaczysz to się Ty - marny urzędniku, który boisz się o swoje stanowisko - masz coś na sumieniu? To czego się boisz?. Weź się do pracy bo Twoje wynagrodzenie jest z naszych podatków. Totalna desperacja. Do Admina po co jest ta sonda? Jak i tak klikacze jednej, drugiej czy trzeciej strony siedzą i nabijają statystyki. Wszędzie oszukaństwo.
8 października 2018
+7
-6
8a6-1df
~ pezdioch   kazde wybory i zwyciestwo kazdego z tych kandydatów wiąze sie z roszadami w urzedzie gminy :]
8 października 2018
+3
-0
aa5-a6f
~ obywatel   P. Dudek chyba nie skonultował się z żoną...bo żona biega po całej Białobrzeskiej i opowiada że Pan zwolni wielu urzędników. Ba, nawet sypie nazwiskami. Niech się Pan więc nie tłumaczy.
8 października 2018
+7
-11
8ce-c18
~ Żolynianka   Pierwszymi sprawami, którymi zajmę się, gdy zostanę wójtem będzie...
S.PANEK chyba nawet nie będzie sypiał... tyle spraw do załatwienia jako pierwsze. Tylko pogratulowac zapału. Oby wystarczyło go na piec lat rządów, a nie tylko na kampanię...
P.DUDEK - przekonał mnie Pan...
8 października 2018
+10
-9
8ce-c18
~ wyborca   Żołynia potrzebuje zmian. A jeśli zmiana to tylko p.Dudek!
8 października 2018
+12
-9
b78-293
~ ZDZISEK   WRESZCIE COŚ DRGNĘŁO PEKAJĄ BETONY ŻOŁYNIA BYŁE MIATECZKO MOŻE WRESZCIE SIĘ ODRODZI.TYLU WSPANIAŁYCH LUDZI SIE TU URODZIŁO.
WSTAŃ Z KOLAN MOJA MIEŚCINO.PANIE PIOTRZE PROWADŻ. MASZ 2 KOMUSZKÓW MYŚLE ŻE DASZ SOBIE RADE,ZNA CIĘ CAŁY ŚWIAT SPORTOWY.BUDUJ LEPSZĄ PRZYSZŁOŚC ŻOŁYNI.CZEGO CI ŻYCZE Z CAŁEGO SERCA
8 października 2018
+11
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x