Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zakończyły się poszukiwania 54-latka z gminy Łańcut
Potrącił 12-latkę na rowerze
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
Kolizja w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Kto zostanie burmistrzem?[SONDA]
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2018.10.26 07:30 | aktualizacja: 2018.10.26 07:33

Kto zostanie burmistrzem?[SONDA]

Walka o stołek burmistrza rozegra się między Rafałem Kumkiem (44.11%) a Barbarą Pilawą-Kraus(24.79%). Jak przekonują do swojej kandydatury?
Kto zostanie burmistrzem?[SONDA]
Kto zostanie burmistrzem?[SONDA]

SONDA

Kto zostanie BURMISTRZEM ŁAŃCUTA

Rafał Kumek:

Chciałbym rozpocząć od podziękowań dla Mieszkańców za zaufanie, jakim zdecydowali się obdarzyć komitet W Trosce o Łańcut. Siłą Państwa głosów 9 naszych kandydatów zostało wybranych na Radnych. Są to: Paweł Kuca, Marta Szubart, Karolina Pill-Sowa, Grażyna Szybiak, Rafał Kumek, Andrzej Bem, Adam Opałka, Mirosław Rzeszótko i Marek Strzępka. Oznacza to, że w nadchodzącej kadencji będziemy dysponowali samodzielną większością w Radzie Miasta. Nie oznacza to jednak, że zamierzamy zamknąć się na współpracę, czego dowodem jest dołączenie do naszej drużyny kolejnej radnej-pani Doroty Chudzik. Od pierwszego dnia nowej kadencji chcielibyśmy, aby Urząd Miasta był zawsze otwarty na oddolne inicjatywy, a każde środowisko wiedziało, że może liczyć na wsparcie Rady i Burmistrza.

Z całego serca dziękuję również za poparcie, jakim obdarzyliście Państwo moją kandydaturę na urząd Burmistrza Miasta Łańcuta. Już w I turze uzyskałem ponad 44% Państwa głosów!

Przed nami jednak jeszcze II tura, która ostatecznie zadecyduje o tym, czy w Łańcucie dojdzie do przełomu, czy wszystko zostanie po staremu. Muszą Państwo wiedzieć, że mobilizacja po stronie przeciwników zmian jest ogromna. Najwyższy czas nazwać rzeczy po imieniu-układ kolejny raz się dogadał, by bronić swoich interesów. Niczego jeszcze nie wygraliśmy, a liczyć będzie się każdy głos.

Dlatego apeluję o udział w ponownym głosowaniu. II tura już 4.XI.2018r. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7:00-21:00.

Najbliższe 5 lat może stać się okresem szczególnym dla Łańcuta, czasem zgodnej współpracy Rady Miasta i Burmistrza. Do tego potrzebny jest Państwa głos. Do zobaczenia w niedzielę na wyborach!

Barbara Pilawa-Kraus:

Serdecznie dziękuję za okazane mi poparcie w I turze wyborów na Burmistrza Łańcuta. Przed nami II tura wyborów w której Państwo zadecydujecie kto będzie zarządzał Miastem przez najbliższe 5 lat. Być burmistrzem postrzegam jako misję i służbę mieszkańcom. Burmistrz powinien wytyczać kierunki działania w oparciu o to czego oczekują mieszkańcy. Nowa jakość władzy, którą proponuję, to otwartość i kultura organizacji pracy całego zespołu ludzi oparta na partnerstwie i wzajemnym poszanowaniu. Człowiek to wartość najważniejsza.

Moja wizja i propozycja rozwoju miasta opiera się rozbudowie infrastruktury poprzez realizację projektów z wykorzystaniem środków UE, dotacji czy rezerw ministerialnych. Wiem jak je pozyskać.

Łańcutem powinien zarządzać sprawdzony samorządowiec, który potwierdził swoją skuteczność. Podczas pełnienia przeze mnie funkcji wicestarosty w ramach środków o które skutecznie zabiegałam wybudowaliśmy halę sportową, plac zabaw z siłownią, we wszystkich szkołach wyremontowaliśmy sale gimnastyczne, doposażyliśmy pracownie dydaktyczne i komputerowe. W łańcuckim szpitalu wybudowaliśmy nowe oddziały, wyremontowaliśmy oddział zakaźny, trwa budowa nowego obiektu za ponad 52 mln zł dla którego negocjowałam warunki finansowania przez BGK.

Szanowni Państwo, Łańcut potrzebuje burmistrza, który będzie skuteczny, pracowity i odpowiedzialny, który szanuje ludzi, zna potrzeby mieszkańców i jest otwarty na ich sprawy. Proszę o głos 4 listopada!

Wynik z pierwszej tury wyborów - Rafał Kumek - 44.11 %, Barbara Pilawa-Kraus - 24.79%, Joanna Rupar - 17.35%, Jerzy Hałka - 13.75%

Red
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Kto zostanie burmistrzem?[SONDA], 2.1429 out of 5 based on 7 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 31383
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (185)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
3ee-d29
~ gosc  Mam pytanie do Wydawcy ŁG - dlaczego w pozycji ,,najwyżej oceniane komentarze'' są komentarze, które wcale nie są najwyżej oceniane, a ich wspólnym mianownikiem jest poparcie Pana Kumka??? Jaja sobie z ludzi robicie??? Przykłady: RAMBO 159 na + krytykuje Pana Kumka i jego żołnierzy, IGNAC 164 na + krytykuje wynik sondy, która jest na korzyść Pana Kumka, MASTERBLASTER 158 na + też krytykuje wynik tej sondy. Wg ŁG najwyżej oceniane 117, 95, 86. Jeżeli mamy do czynienia z cenzurą to proszę zamknąć forum. A tak w ogóle to tyle błota się tutaj leje, że chyba dobrze byłoby zamknąć to forum.
29 października 2018
+162
-91
551-def
~ Walek  ŁG liczy na to, że odwiedzający tę stronę przeczytają tylko najwyżej oceniane ( ale tylko wg nich i popierających Kumka) opinie forumowiczów. Specjalnie więc nie przesuwają na górę wpisów i opinii forumowiczów, którzy Kumka krytykują. Żenada
29 października 2018
+102
-33
977-024
~ ~ Master Blaster  Czy to jest ankieta dla ograniczonych ludzi? Czy po zmianie czasu Łańcut żyje nocą i wtedy klika? Czy nikt nie widzi dziwnej dysproporcji w głosach, która w żaden sposób nie odzwierciedla wyniku wyborów z pierwszej tury? Czy może to już efekt jakiegoś KUMOTERSTWA?
28 października 2018
+324
-261
Ostatnio dodane komentarze
0c2-56a
~ ja   Tylko KUMEK !!!!!! Coś się w tym mieście w końcu musi zmienić !!!
2 listopada 2018
+4
-2
bbd-a5c
~ Mentalista_B   Do abc
Właśnie kandydat Kumek pokazał jakie ma "jaja".
Jak się wystraszył udziału w DEBACIE!!!
Kilkanaście debat, kilkudziesięciu kandydatów - tylko jeden Pan Kumek - pochwalił się jak to nazwałeś "jajami". Prawdziwy MĘŻCZYZNA - PRZYWÓDCA.
Oczywiście zaraz padnie odpowiedź, że to ustawka PiS-owskiej propagandy.
Ten kto widział lub słuchał te debaty - śmiechem zabije takie stwierdzenie.
Szkoda dla miasta i osób, które będą głosować - OTWORZYLIBY OCZY!
PS
Styl Twojej wypowiedzi wskazuje, że FRUSTRACJA I KOMPLEKSY NIE SĄ CI OBCE:)
31 października 2018
+37
-18
c29-cf6
~ abc   Zauważcie szanowni wyborcy, że pisowskie trole nic nie piszą na temat swojej wyjątkowo marnej kandydatki tylko plują na p. Kumka. Aż tak wiele mają kompleksów? Negatywna kampania frustratów z odchodzącego układziku polegająca wyłącznie na wyzwiskach pod adresem konkurenta i jego radnych jest bez szans, widocznie jaka kandydatka taki sztab i pomysły. PS: popieram hasło "burmistrz musi mieć jaja" ;-)
31 października 2018
+30
-16
319-1af
~ Sokół   Ludzie zluzujcie gumy w majtach. Już po ptakach. Wybory i tak wygra ten na kogo zagłosuje co najmniej 50% + 1
31 października 2018
+15
-2
421-e18
~ M2  do ~ Walek   ad 1: Jeśli dla Ciebie to nie ma związku to albo boisz się o swoja posadkę w Urzędzie Miasta albo nie masz ani odrobiny wiedzy o samorządzie. ad 2: jeśli wyglądało to tak jak w innych miastach gdzie kandydaci odrzucili propozycje to nie chce Cie martwić ale scenariusz to fikcja - poczytaj czemu odrzucili propozycje TVPis. ad 3. I gdzie te pieniądze PiSu? Powiatem rządzi PiS od x lat, Miastem od 2 kadencji a rząd PiSowski od 3 lat i GDZIE te pieniądze dla Łańcuta? To zwykłe obiecanki nie oszukujmy się. Pieniądze są dla wszystkich samorządów tylko trzeba je umieć i chcieć pozyskać. Ferencowi jakoś nikt nie odmawia choć nie po drodze mu z PiSem!
Wierze w to że Kumek w Łańcucie będzie takim Ferencem który po nieudolnych rządach PiSu ruszył Rzeszów do przodu!
31 października 2018
+19
-10
d78-cad
~ do gosc   Odnoście układu: to, że nie widzisz nepotycznego układu w łańcuckim samorządzie wynika z faktu, że od środka gorzej widać.
Odnośnie "debaty": propozycja TV Rzeszów była ustawką. Profesjonalne debaty przygotowuje się po uprzednim uzgodnieniu reguł ze stronami (o szczegółach poszukaj sobie w internecie)
Odnośnie rezygnacji J. Rupar z mandatu: Wiceburmistrz to nie był awans, tylko lepiej płatna robota niż radny, nie przyklejaj do tego ideologii
Odnośnie czytania z kartki: przeanalizuj "spontaniczne wystąpienia" na "konferencji prasowej", odezwę J. Hałki, czy recytowane pamięciowe formułki P. Kandydatki
Moja rada: jak coś napiszesz, to zanim zamieścisz na forum to chociaż raz przeczytaj (ze zrozumieniem)
31 października 2018
+14
-13
319-1af
~ Walek  do ~ Merytoryczny   Po 1. Nie ma związku kto powinien wygrać wybory z ilością Radnych danego komitetu w radzie miasta. Nie na tym polega umiejętność rządzenia bo to po prostu łatwizna. Pilawie przynajmniej obiecali PiSowcy kasę, a Kumek bez kasy może mieć w Radzie i 15 osób.
Po 2. Pan Kumek mógł przynajmniej zapoznać się ze scenariuszem debaty, a przeważnie to pytania od prowadzącego, pytania między kandydatami i podsumowanie. Ryzykował tak naprawdę tylko pytaniami od prowadzącego. Mógł też postawić warunki co do wyboru prowadzącego. Jeżeli się boi to raczej dlatego, że ma coś za uszami.
Po 3. Ludzie generalnie z natury nie lubią zmian i pewnie stąd ten opór materii. Za 3 miesiące nikt o tym nie będzie pamiętał. Z tym wyborem pomiędzy tym co było, a nie znanym to bym nie był taki pewny w kontekście faktu, że po wygranej Pilawy, Kumek będzie przewodniczącym Rady Miasta. No chyba, że znowu się obrazi i rzuci mandatem.
31 października 2018
+27
-8
421-e18
~ Merytoryczny   Po 1: Pan Kumek ma 10 z 15 radnych więc jakby nie liczyć 2/3 Rady Miasta jest po jego stronie więc z cała sympatią dla Pani Basi ale powinien wygrać Pan Kumek i będzie mógł się wykazać w 100%. Jak nic nie zmieni to do odstrzału za 5 lat. Na dzień dzisiejszy wygrana Pani Basi dla Łańcuta będzie 5 letnim czasem STRACONYM.
Po 2: Żałuje, że Pan Kumek nie wziął udziału w debacie telewizyjnej ale zważywszy na to że debata odbyła by się w TVPiS i Pani Barbara pewnie z tydzień wcześniej miała rozpisane pytania i odpowiedzi to rozumiem decyzję Pana Kumka. Każdy kto myśli to wiedział, że to zwykła polityczna zagrywka. Szkoda, że nikt obiektywny nie spróbował zorganizować takiej debaty wtedy pewnie Pan Kumek by się zdecydował ale z drugiej strony nie mamy pewności, że Pani Basia by zechciała...
Po 3: Do każdego kandydata można się o coś przyczepić ale zważywszy, że Pani Basia = to co było, a Pan Kumek = nieznane to z dwojga najlepszym dla Łańcuta wyborem będzie Pan Kumek bo tak naprawdę nie oszukujmy się ale gorzej niż do tej pory być nie będzie! A jest szansa, że jednak się coś zmieni i w końcu uciekniemy od tych samych ludzi dla których nie liczą się mieszkańcy, a liczą się tylko głosy i grzanie stołka.
31 października 2018
+21
-13
99a-ab8
~ Kowalski  do ~ wyborca   Boi się Pan Kumek że wygra wybory i będzie musiał dźwignąć odpowiedzialność i zostać Burmistrzem? Ojojoj :)
31 października 2018
+3
-14
3ee-d29
~ gosc  do ~ pezdioch   Wpisów jest 175 (z tym wpisem to już 176), nicków jest chyba 67, a IP 52. Wejść na stronę parę tysięcy. Większość czyta i nie uczestniczy w wymianie poglądów ale to przecież logiczne. Opinie kreuje kilkanaście osób i na tej podstawie 30 - 40 % czytających podejmie decyzję na kogo zagłosuje. Forum jest też po to żeby ludzie poznali różne zdania i opinie. Czasami też pojawi się jakaś prawda typu KANDYDAT KUMEK BYŁ CZŁONKIEM PSL (nie wiem czy dalej jest), albo KANDYDATKĘ PILAWĘ POPIERA PIS. Gdyby ludzi to nie interesowało to nie wchodziliby na tę stronę internetową. Wg mnie pomimo wielu błędów w kampanii w II turze wygra Kumek i to ze znaczną przewagą.
31 października 2018
+14
-4
99a-ab8
~ MIESZKANIEC LANCUTA   NIE BEDE GLOSOWAL NA KUMKA NAWET NIE DLATEGO ZE JEST ZWIAZANY Z PSL ALE PRZEDE WSZYSTKIM DLATEGO ZE KREUJE SIE NA WIELKIEGO BEZPARTYJNEGO SAMORZADOWCA. WSZYSCY WIEDZA ZE JEST BYLYM CZLONKIEM PSL I KOLEGA JANA BUREGO
31 października 2018
+43
-20
443-cdc
~ pezdioch  do ~ pezdioch   bo jeszcze mi umknęło. do jednych i drugich, patrząc na komenatarze to pisze to grupka moze z 15 osób z dwóch obozów i nawzajem sie czytaja, wszedłem po dłuzszej przerwie tutaj i czy wy ludzie serio myslicie ze lancut to czyta? czytacie to tylko wy mała grupka max 20 osób i jesli wyborcy maja sie kierowac waszymi anonimowymi komentarzami to gratuluję :]
31 października 2018
+5
-3
443-cdc
~ pezdioch  do ~ gosc   bo jest to reklama tak jak baner kazdy ma do tego prawo
31 października 2018
+3
-0
1f9-f3e
~ wyborca   Patrząc na to wszystko - płakać się chce i zarazem śmiać. Byłem gorącym zwolennikiem Pana Kumka. W pierwszej turze oddałem głos na niego - mając nadzieje, że można liczyć na poważne potraktowanie przez P. Kumka jego wyborców, że coś zrobi, że zmieni się scena polityczna Łańcuta. Jednak patrząc na jego ostatnie żałosne czytane wystąpienie, mówiąc, że jest atakowany oraz że odmówił udziału w debacie, a także że zamiast wystąpić przed swoim elektoratem - nikczemnie chowa sie za placami Pana Prezydenta Ferenca (mówiąc o jego poparciu). Po tym wszystkim jakoś mnie P. Kumek zniechęcił do siebie, z resztą chyba wielu swoich potencjalnych wyborców, którzy mieli chęć na niego zagłosować. Pan zachowuje się jakby był Pan już Burmistrzem, a tu jeszcze druga tura. Rasowy polityk nie boi się krytyki oraz debat i innych publicznych wystąpień - to przecież chleb powszedni - czy ktoś za Pana będzie potem przzemawiał??. Mam wrazenie że na ostatniej prostej zepsuł Pan wszystko co do tej pory w kapmanii Pan osiągnął i trochę sie Pan tego wszystkiego boi - może się myle, ale to tak widzę. Trochę szkoda. Ma Pan jeszcze szanse. Niech Pan pokaże co jest Pan wart. Inaczej spadnie Panu poparcie. Przynajmniej jest takie moje zdanie. Nie tak sobie Pana wyobrażałem - naprawdę - szkoda. Pozdrawiam
31 października 2018
+18
-16
e1d-163
~ ....   A ja po tym spocie z wyłaczonym forum, mam pytanie, czy juz nie bedzie mowy o wiadukcie/ tunelu i łączniku, czy juz radni z Podzwierzynca za glowny cel bedą mieć kulture a inni radni sprawy na swoim tylko podworku ??? Jeszcze chwile i nie da sie dojechac do fili MDK ani nigdzie indziej, bo zakorkujemy sie na dobre...Jescze druga tura sie nie odbyła a już same frazesy...
31 października 2018
+25
-6
cc8-6b6
~ Mania *****   Mam dla Was świetną wiadomość. Dziś rano siedziałam sobie jak zwykle w toalecie. Nagle i bez żadnego wysiłku wysunął się ze mnie klocuszek. Po prostu zrobił plum i już! Do tego nie trzeba było wycierać muszli! Normalnie szok! Życzę wszystkim udanego poranka. Całuję!
31 października 2018
+5
-11
3ee-d29
~ gosc   Nie kumam dlaczego Pan Kumek blokuje część swoich artykułów na ŁG i nie można ich komentować?
Wszak prawdziwa cnota krytyki się nie boi.
Nie wiem dlaczego nie publikuje na ŁG listu Prezydenta Rzeszowa z poparciem?
Nie wiem dlaczego nie zgodził się na uczestnictwo w debacie TV Rzeszów?
Fajnie byłoby gdyby takie rzeczy wyjaśnił w wystąpieniu w spocie, a nie posługiwał się banalnymi hasłami i obietnicami i to jeszcze z hasłem ,,podsumowanie kampanii wyborczej''. To nie jest żadne podsumowanie - to jest spot reklamowy z nic nie znaczącymi obietnicami i to składanymi przez pojedynczych Radnych. Ogólnie ładne ale jak się to ogląda trzeci raz to okazuje się, że to banał. Panie Rafale - czekam na prawdziwe wystąpienie i prawdziwe deklaracje. I trochę odwagi - niech Pan wyjdzie szczerze do ludzi i wyciągnie głowę z piasku. Jeżeli nadal będzie Pan polegał tylko na tych którzy stoją obok Pana w tej chwili to w najbliższy poniedziałek może Pan niestety przeżyć deja vu sprzed 4 lat. Widać, że Pan chce ale się Pan boi - ma Pan tam jakiegoś hamulcowego czy co???
31 października 2018
+56
-12
02f-515
~ jurek  do ~ gosc   Mądrego dobrze się czyta.
30 października 2018
+11
-3
c7c-36e
~ ,c"  do ~ Genek Wyrwipałka   Zastanawiam się czy masz problem w Węchem czy z samym sobą? Lecz to nie jest ważne...Twoja sprawa
30 października 2018
+2
-1
c7c-36e
~ ,c"  do ~ rh+   Nie jestem fanem polityki,wydaje mi się ,ze jedynie jakieś podstawy posiadam...a z tego co wiem wybory samorządowe w naszym kraju odbywały się...a teraz jest inaczej i masz rację:-)
Pięć lat...więc dziękuję za czujność i uświadomienie mnie:-) pozdrawiam
30 października 2018
+4
-1
87d-450
~ Genek Wyrwipałka  do ~ ,c"   Śmierdzi od Ciebie pewnym ugrupowaniem! I te żałosne wywody.
30 października 2018
+1
-3
278-078
~ rh+  do ~ ,c"   po pięciu latach !
30 października 2018
+4
-0
c7c-36e
~ ,c"   Ludziątka kochane... Nie dajcie się zwariować,przecież nieważne kto będzie p...ł w burmistrzowy stołek i tak niewiele się zmieni . Spójrzcie trzeźwo i obiektywnie na sytuację.
Nasza pani Basia,gdyby mówiła swym własnym głosem,pewnie byłaby w stanie mnie przekonać,jednak z plakietką ugrupowania,które rządzi od jakiegoś czasu...i pewnie porządzi jeszcze jakiś... odpycha mnie dość mocno. Zbyt mocno,by w niedzielę przy urnie oddać swój głos.
A drugiej strony zupełnie nie podoba mi się działalność pana Kumka,jego ,,kariera,, w naszym województwie pokazuje jasno i wyraźnie priorytety i wartości jakie są mu bliskie...a dalekie od moich.
Zawsze można zostać w domu,lub zorganizować sobie czas niedzielny tak,by omijać lokal wyborczy,tylko...to nie tak powinno być.
Więc pójdę i oddam głos,lecz na kogo nie wiem i do końca wiedzieć nie będę,jest mi po prostu obojętne.
Bardzo chciałbym się mylić i po czterech latach przyznać się do tego :-) tu publicznie czego sobie i Wam szczerze życzę.
30 października 2018
+8
-8
3ee-d29
~ gosc  do ~ Laurenty   I to jest właśnie elektorat Pana Kumka (na którego - jak wcześniej pisałem - będę głosował). Poniżej cytat ze strony samorzad.pap.pl więc proszę nie ściemniać, nie pisać głupot i nie robić ludziom wody z mózgu. Jeżeli dla Ciebie mln = mld to myślę, że powinieneś wziąć się poważnie za jakiś biznes - najlepiej na Ukrainie bo tam po przekroczeniu pewnego poziomu takie kwoty mogą się mylić.
,,Rząd przyjął we wtorek projekt budżetu na 2019 r. Zaplanowano w nim ponad 60,7 mld zł z tytułu subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego, z czego 45,9 mld ma stanowić część oświatowa''. i dalej
,,Uzupełnienie subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego
W części 82 budżetu państwa zaplanowano na 2019 r. środki na uzupełnienie subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w łącznej wysokości 335.999 tys. zł, tj. w tej samej wysokości co środki zaplanowane na ten cel na 2018 r.
Środki tej rezerwy przeznaczone będą na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu, utrzymanie rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2000 pojazdów na dobę, wskazanych przez ministra właściwego do spraw transportu, a także na remont, utrzymanie, ochronę i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.
Dotacje dla jednostek samorządu terytorialnego
Na rok 2019 dla jednostek samorządu terytorialnego na finansowanie zadań z zakresu administracji rządowej, na dofinansowanie ich zadań własnych oraz zadań realizowanych na podstawie porozumień zaplanowano dotacje w wysokości 42.645.825 tys. zł, z tego na dofinansowanie zadań bieżących zaplanowano 42.572.062 tys. zł, a zadań majątkowych 73.763 tys. zł.
W powyższej kwocie dotacji dla jednostek samorządu terytorialnego nie są ujęte dotacje na współfinansowanie oraz finansowanie (wydatki podlegające refundacji) programów i projektów finansowanych z udziałem środków, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o finansach publicznych, a także w rezerwach celowych. Dotacje dla jednostek samorządu terytorialnego przekazywane są przez ministrów, wojewodów oraz innych dysponentów części budżetowych''. No i tyle w temacie
30 października 2018
+4
-9
925-8fd
~ xyz   Ludzie zluzujcie. Idzcie na spacer, przewietrzcie umysły. Łańcut potrzebuje świeżego oddechu.
30 października 2018
+16
-2
3ee-d29
~ gosc  do ~ Do Walek   I jeszcze jedno - brak prawdziwego zaangażowania i odwagi Pan Kumek pokazał w momencie odmowy uczestnictwa w debacie TV Rzeszów. Dla mnie to po prostu zwykłe najczystsze tchórzostwo. Z drugiej strony jak się patrzy na jego ,,odezwę do narodu'' na facebooku gdzie musiał czytać żeby płynnie wypowiedzieć 3 zdania to rozumiem. I jeszcze te nieudolne próby żeby to ukryć. Może na smartfonie tego nie widać ale na 60'' już tak i to wyraźnie.
30 października 2018
+32
-18
3ee-d29
~ gosc  do ~ Do Walek   Sprawdź czy masz wszystkich w domu - jaki związek ma w tym wypadku Pani Rupar w kwestii rezygnacji Pana Kumka 4 lata temu z mandatu Radnego Powiatu. Pani Rupar awansowała na Wiceburmistrza więc chyba zrozumiałe, że zrezygnowała z mandatu radnej - Pan Kumek schował się w norze jak kret - w spółdzielni mieszkaniowej i wyszedł z niej po 4 latach we wrześniu br. Różnica jest taka, że Pan Kumek mógł pracować w spółdzielni mieszkaniowej i jednocześnie sprawować mandat radnego powiatowego, a Pani Rupar nie mogła łączyć funkcji Wiceburmistrza i Radnej. Pan Kumek uznał po prostu, że po co ma się angażować w działalność samorządu skoro może przezimować 4 lata na ciepłym stołeczku bez żadnych inicjatyw. Proponuję najpierw zapoznać się z ustawą o samorządzie, a później wypowiadać się na jakikolwiek temat. Odnośnie drżącego starego układu się nie wypowiadam bo takowego nie znam. Wiem jednak tyle, że robotę ktoś musi wykonywać i wiąże się to ze współpracą pomiędzy poszczególnymi szczeblami. O tym kto na tych szczebelkach siedzi powinny decydować kompetencje, a nie znajomości i przynależność do partii, stowarzyszenia czy komitetu wyborczego.
30 października 2018
+13
-13
d26-a1f
~ Laurenty  do ~ Walek   O jakiej kasie na infrastrukturę mówisz skoro w ustawie budżetowej zapisano na wsparcie samorządów 77mln zł....tak, tak, na wszystkie samorządy w kraju. PIS w samorządzie województwa rządzi 6 lat w powiecie łańcuckim 20 (tak, dokładnie te same twarze) i gdzie są te pieniądze które tu miały napłynąć?..bo póki co szpital budowany jest za kredyt i wyprzedaż majątku (dawna jednostka wojskowa).
29 października 2018
+13
-7
1ad-5e7
~ Andrzej  do ~ totragedianiewybory   Pani Asiu spokojnie... Administracja rządowa to nie to samo co administracja samorządowa ale to wiedza tajemna z wos-u z podstawówki więc trzymam kciuki! Da Pani rade ;)
29 października 2018
+10
-10
87f-92b
~ Radwan   Tę klikę wszelkim sposobem należy bezwzględnie rozwalić aby po niej nawet odór nie został. Nawet jeśli jest to klika błogosławiona. Łańcut potrzebuje świeżego oddechu i nabrania dynamizmu pod każdym względem. Ten zapleśniały, zasiedziały układ dworski władzy, czyni nasze miasto dewocyjnym zaściankiem pseudo pobożnej kliki i prywatnej gry interesów. Kumam, że Bozia jednym dała tylko urodę, a innemu rozum i inwencję twórczą. Postawcie na rozum ! Oni już nic więcej nie potrafią. Nawet dama pikowa w tej rozgrywce to karta znaczona i ograna. Wyborcy do dzieła ! Nie pozwólmy zaślepionym dziadkom wpychać nas ponownie w ten skostniały, zasiedziały marazm starej kliki. Młodzi do roboty po normalny nowoczesny rozwój naszego miasta! Ja takie zmiany popieram i na nie oddam swój głos. KUMACIE ! ! !
29 października 2018
+22
-17
688-2e6
~ totragedianiewybory   News dnia: Kumek pozwał do sądu Joannę Rupar w trybie wyborczym art.111 kodeksu wyborczego, zarzucając jej upublicznianie nieprawdziwych informacji. Zarzuca jej min., że nie był "pracownikiem samorządowym", a on podaje że był, przecież był Dyrektorem Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Ja się pytam czyś ty człowieku nigdy administracji nie miał w szkole - przecież masz dwóje na egzaminie. Organ urzędu wojewódzkiego jest "jednostką administracji rządowej". Urząd wojewódzki sprawuje politykę rządową, tutaj sprawował Pan za PO-PSL i to jest fakt-no nosił Pan koniczynke w klapie. A szczegóły opis odsyłam do komentarza administracji. Ręce opadają ale kolega weźmie kamerę i nagra w sądzie te tłumaczenia niskiej wiedzy i oczywiście jutro tu wszystkim puści -chyba że sąd zabroni. ale to że pozwał Panią do sądu stracił pan w moich oczach resztki ... szkoda pisać. nawet "płazem" nie nazwie bo ją obrażam. Zakładam się że Pan się nie stawi w sądzie i nie odpowie na ani jedno zadane pytanie. to nie żarty to tragedia wydaniu "byle do władzy".
29 października 2018
+21
-36
66f-f4f
~ Do Walek   Zapomniałeś, że z mandatu radnego zrezygnowała również Pani Wiceburmistrz Rupar. Wybrała kasę. Teraz zresztą tak samo. Co do konieczności przeczyszczenia Urzędu Miasta z części kolegów królika to nawet sami pracownicy z UM nie mają wątpliwości. Tylko takie wyprane mózgi jak twój nie widzą oczywistych konieczności. Stary układ drży w posadach, co widać w aktywności trolli. IP nie kłamie
29 października 2018
+42
-6
551-def
~ Walek   Dla mnie Pan Kumek spalił się jako kandydat 4 lata temu. Ludzie go wybrali do Rady Powiatu, a gość ich olał. Kto mi więc dzisiaj da pewność, że jak na niego zagłosujemy to znowu nas nie oleje. Patrząc na Jego deklaracje, jak to nazywa ,,rozwalenia układu'' automatycznie tworzy Jego prawdziwe hasło wyborcze ,,po stronie SWOICH ludzi''. Należy uznać, że rozwalając układ Pan Kumek nie będzie patrzył na kompetencje i umiejętności tylko wywali wszystkich z klucza - pracowałeś za Gwizdaka - jesteś w układzie. I zgadnijcie kto wtedy będzie pracował w urzędzie - oczywiście nieudacznicy Pana Kumka, którzy utworzą nowy układ ale lepszy a nawet doskonały - bo swój. Kuchciński jasno dał do zrozumienia w piątek, że swoi dostaną kasę na infrastrukturę. Głosuję więc na Panią Pilawę-Kraus bo przynajmniej Miasto będzie miało z tego korzyści, a jak deklarują wszyscy - przecież chodzi o dobro Miasta. W tym kontekście to Pan Kumek powinien się wycofać. I guzik mnie obchodzi, że to szantaż rządzących, ich nieprzyzwoitość itp., że to układ, grupa czy kółeczko wzajemnej adoracji. Dla mnie liczy się Miasto - jeżeli Pilawa ma dostać kasę dla Miasta to głosuję na nią.
29 października 2018
+45
-39
551-def
~ Walek  do ~ gosc   ŁG liczy na to, że odwiedzający tę stronę przeczytają tylko najwyżej oceniane ( ale tylko wg nich i popierających Kumka) opinie forumowiczów. Specjalnie więc nie przesuwają na górę wpisów i opinii forumowiczów, którzy Kumka krytykują. Żenada
29 października 2018
+102
-33
9b6-897
~ Hejter od Pilawy  do ~ Ola   Oczywiście. Ale słabo płaci to trzeba się ujawnić.
29 października 2018
+9
-1
d93-93a
~ reksio  do ~ Ola   Raczej złe emocje wzbudza a to zły znak. Bardzo zły. Niewskazany na stanowisku do którego aspiruje. Nie zagłosuję na Kumka ani ja ani moi znajomi.
Pozdrawiam trzeźwo myślących.
29 października 2018
+42
-14
42b-c3d
~ Ola   Czyżby Pani Barbara hejterów wynajęła?
29 października 2018
+48
-14
b48-d60
~ Kowalski  do ~ stachu   Kumek nigdzie nie pójdzie bo ze wszystkimi jest pokłócony dookoła. Wygrana Kumka to będzie dla Lańcuta 5 zmarnowanych lat. Nawet z urzędu nie będzie wychodził, żeby się czasem na kogoś z PISu nie natknąć :P
29 października 2018
+57
-26
e63-df8
~ bart   O widać, że się poniedziałek zaczął i urzędnicy Pani Basi zaczęli "prace"... I tak mieszkańcy będą głosować na Kumka ale jak widać pracownicy Urzędów się boją i tylko komentarze piszą na forum - nie ma się co dziwić to lepsze niż normalna praca :/
29 października 2018
+59
-31
31f-605
~ bhvgcfc   po wizycie płaczliwego marszałka nastąpił atak na forum troli z pisowskiej centrali, tak działa reżim, ale nikt nie uwierzy że trole to łańcuccy wyborcy
29 października 2018
+48
-19
bd0-d51
~ spółdzielca  do ~ Anonim   Tak załatwił dla miasta, jak i dla spółdzielni, nawet na zebraniach z mieszkańcami nie miał odwagi się przyznać, że projekt na termomodernizację osiedla poległ w ocenie merytorycznej i nici z docieplenia.Po co pleść głupoty i robić ludziom nadzieję na pozyskanie środków unijnych, jak nic z tego nie wychodzi.
29 października 2018
+52
-32
b48-d60
~ Kowalski  do ~ XXX   Ale poważnie to co Kumek wyczynia to buta i arogancja. Odmówić udziału w debacie w telewizji to jednak jest z jego strony niepoważne zachowanie w stosunku do mieszkańców. Jak go Marszałek Ortyl zaprosi do Urzędu Marszałkowskiego to odmówi bo Ortyl jest z PiSu? :DDD
29 października 2018
+53
-36
ac6-351
~ Mentalistka A.  do ~ MGM   Co za przewrotna retoryka i brak logiki w Twoim myśleniu. Pan Kumek nie będzie uczestniczył w ustawionej przez kumpli partyjnych Pani Pilawy debatach w TVPiS i TVŁańcut. Nie wypada, aby przegrani w wyborach: Pani Rupar i Pan Hałka wskazywali Burmistrza w zamian za stołki. Nie są to ludzie idei, tylko koniunkturaliści kupczący głosami swoich wyborców. Ich prawdziwy przekaz brzmi: głosujcie na mnie dalej, bo grunt mi się pali pod nogami. Na konferencji to widać, jak Pani Rupar z jednakowym wyrazem twarzy - przyklejonym sztucznym uśmiechem i zmrużonymi oczkami żarliwie agituje: Nie głosujcie na Rafała Kumka tylko na Panią Pilawę itd.....bo on nie ma kompetencji itp. Pani Joanno Rupar Pan Kumek pracował wcześniej w Urzędzie Wojewódzkim w administracji rządowej, w której miał o wiele bardziej odpowiedzialne zadania niż Pani w administracji samorządowej. Jest Pani Prawnikiem i doskonale Pani o tym wie. A co z wartościami chrześcijańskimi o których wspomniała Pani w swojej ulotce wyborczej? Ładnie to deprecjonować bliźniego w mediach?
29 października 2018
+53
-22
9cb-bae
~ WitekSKr   Nawet sam jaro wielki mały prezes PiS olał panią Barbarę. Był w Przemyślu i Sanoku ale już w Łańcucie NIE.
Śimiech na sali...
29 października 2018
+49
-22
3dc-336
~ CRobert   Pomniki oraz krzyże nie zatrzymają w Łańcucie młodzieży!
Obiekty sportowe oraz imprezy tj. koncerty itp. owszem zatrzymają a kandydat z PiS, nam tego na pewno nie zapewni.
29 października 2018
+36
-32
170-f33
~ nijaki taki  do ~ MGM   kermit świniopas
29 października 2018
+34
-2
2b6-c2b
~ MGM   No i wyszła słoma z butów Kumka. Pokazał gdzie ma ludzi. Dziękuje tylko tym co głosowali na niego olewając prawie 5.000 mieszkańców Łańcuta, którzy głosowali inaczej. Widać będzie to burmistrz PSL i kumpli partyjnych. Wzorce doskonałe. Olał mieszkańców nie wystąpił w debacie. My głosowaliśmy na niego ale część mojej rodziny głosowała nas Kumka. Teraz po jego wyczynach wszyscy idziemy głosować na Pilawę. Bo już chyba jest o niebo lepsza i nie obraża wyborców Kumka. Buta i arogancja tego człowieka przechodzi wszelkie granice.
29 października 2018
+75
-54
fb3-fab
~ Anonim   Proszę Państwa czy widzicie
coś się złego dzieje w PiSie.
W miastach większych przegrywają
- no to brzytwy się chwytają.
Chamstwa u was i głupoty,w środkach też nie przebieracie
wciąż myślicie i judzicie
jakiego to użyć sposobu
by po trupach dojść do żłobu.
Do Warszawy ślą o pomoc, w głowie się ten chwyt nie mieści,
że do takiego Łańcuta raczył przybyć sam Kuchciński.
Na prowincję Pan przyjechał, też persona "co to może"
jak wyborcy zdecydują, żaden siuniek nie pomoże.
Jak na PiS nie głosujecie
kasy też nie dostaniecie
To zajeżdża mi szantażem
Morał z tego ten wynika, że pieniądze na powiaty
wyślecie do ojca Rydzyka.
Rządzić miastem trudna sprawa,
to jest praca, nie zabawa,
a tak mówiąc między nami, to nie sklepik z perfumami.
Ciągle pytają na necie co ten Kumek zrobił dla miasta, więc się pytam: kto załatwił fundusze, będąc jeszcze dyrektorem w UW na częściową regulację Mikośki i wyasfaltowanie ulicy Kolejowej w Łańcucie? Bo chyba nie Pan Gwizdak i zastępca Starosty Pani Barbara? Kochani! Kasę daje Unia z Funduszy Europejskich, nie PiS.
29 października 2018
+58
-39
62a-a48
~ MMagdalena   Wybór Pani Pilawy-Kraus jest równoznaczny z wyborem kleru.
To nie Pani Pilawa-Kraus bedzie rządziła w Łańcucie jako burmistrz a będzie rządził Ksiądz.
Zostaną pogrzebane szanse na imprezy pod chmurką a miasto zostanie obstawione pomnikami za których poświęcenie ksiądz skasuje kasę mieszkańców miasta.
29 października 2018
+63
-47
3ee-d29
~ gosc   Mam pytanie do Wydawcy ŁG - dlaczego w pozycji ,,najwyżej oceniane komentarze'' są komentarze, które wcale nie są najwyżej oceniane, a ich wspólnym mianownikiem jest poparcie Pana Kumka??? Jaja sobie z ludzi robicie??? Przykłady: RAMBO 159 na + krytykuje Pana Kumka i jego żołnierzy, IGNAC 164 na + krytykuje wynik sondy, która jest na korzyść Pana Kumka, MASTERBLASTER 158 na + też krytykuje wynik tej sondy. Wg ŁG najwyżej oceniane 117, 95, 86. Jeżeli mamy do czynienia z cenzurą to proszę zamknąć forum. A tak w ogóle to tyle błota się tutaj leje, że chyba dobrze byłoby zamknąć to forum.
29 października 2018
+162
-91
b86-da2
~ ciekawy   Kumek, to człowiek popierany przez jawnych i "bezpartyjnych " PSL owców , którzy mają korzenie w okolicznych wsiach. Niektórzy naiwnie łudzą się, że po jego wygranej nastanie dla Łańcuta "złota era". Wystarczy jednak pojechać trochę na wschód i zobaczyć jak wyglądają zarządzane przez PSL owców miasteczka i gminy. Dziurawe drogi, nędza rodem z PRL, brak perspektyw. Kumek miał okazję wykazać się na osiedlu Maczka/ zrobili go prezesem, bo postkomuna chciała powtórzyć manewr ala Ferenc/. I co tam dokonał ? Nic? I tak samo nic nie zrobi dla Łańcuta. Bo ta klika tak ma . Władza służy im tylko dla zaspokajania potrzeb"swoich". Swoi chcą dobrej pracy itd. A skąd ją wziąć? Trzeba zwolnić tych, którzy już mają dobrą pracę i dać ją swoim z okolicznych wsi.
29 października 2018
+42
-40
43c-ebb
~ Błażej   Postawić Kumka naprzeciw Pilawy - to jak wybierać pomiędzy Komorowską Anią a Dudową. Anka Kumkowa niby równa baba ale w głowie betoniarka i zamiast cementu błoto. Dudowa Pilawa ładna zgrabna z zasadami ale realizację od a do z jak w piśmie napisane ma być i już.
Ludzie nie bądźcie śmieszni Kumak nie ma poparcia u nikogo z zewnątrz, żadna bardziej licząca instytucja za nim nie stanie przegra cieć łańcut i tyle, żal żal żal
29 października 2018
+28
-33
43c-ebb
~ ADA  do maw   Pan Kumek nawet jak wygra przegra miasto, bo województwem rządzi większość a on u nich jest zwykłym bęcwałem z aspiracjami na bycie kimś, niestety nie dotują Łańcuta przez takich Kumaków konspiratorów karierowiczów.
29 października 2018
+61
-45
9f4-8e7
~ pożyjemy zobaczymy  do ~ aaa   Z Warszawą bym się tak nie zapędzał, tam vice dostał chłopiec na posyłki mafii...
28 października 2018
+6
-0
9f4-8e7
~ pożyjemy zobaczymy  do ~ gmyz   Większość raczej wierzy w to, że urząd po prostu obstawi swoimi ludźmi. Do tego dochodzą opowieści ze spółdzielni, które sięgają czasów dużo wcześniejszych niż wybory. Szkoda, bo bardzo chciałbym zobaczyć w Łańcucie młodego kandydata z chęciami na zmiany, któremu nie można nic zarzucić.
28 października 2018
+19
-5
25b-1a3
~ XXX   Głosowałem na Kumka, mimo wątpliwości co do Niego, ale po tym jak odmówił udziału w debacie telewizyjnej okazał się zwykłym tchórzem, człowiekiem bez twarzy i godności. Bardzo się zawiodłem bo olał mnie swojego wyborcę. Nawet do tej PiS telewizji powinien pojechać i przekonać do siebie mieszkańców. A tak Pani Pilawo ma Pani mój głos. MÓWIĘ WIELKIE NIE DLA TCHÓRZY.
28 października 2018
+76
-50
maw  do ~ Kowalski   A niby dlaczego PIS miałby wspomagać Łańcut? On chce korzystać z naszych pieniedzy, żeby obsadzić swoimi ludźmi stanowiska. I tyle.
28 października 2018
+33
-28
maw  do ~ ??????   Co znaczy zaorać?
28 października 2018
+1
-3
maw  do ~ stachu   Jeszcze są środki unijne, z których Łańcut jakoś do tej pory niewiele korzystał. Szkoda, ze nie wzorował się na Ferencu. Pan Kumek z całą pewnością sobie z tym poradzi ;)
28 października 2018
+18
-15
3c1-851
~ ??????   z dwojga trzeba kogoś wybrać.mniejszym złem jest pani pilawa.kumek chce zaorać łańcut
28 października 2018
+27
-21
011-ec6
~ stachu   To do pisowskiej telewizji nie pójdzie? i po pieniądze pisowskie na łącznik i remonty dróg też nie pójdzie? Nie zadzwoni po kasę bo to nie jego partia daje. TO gdzie pójdzie na ciepły fotel i posiedzi 5 lat? ludzie on i tak musi się dogadać z pisem bo, czekają miasto albo RECESJA lub nowe kredyty bankowe ? Nie rozumiem tylko dlaczego miasto jest tak skłócone i podzielone, bo połowa mieszkańców nie pójdzie na wybory. A wybór na gościa co nic nie ma do powiedzenia i zaoferowania mieszańcom to tragedia. Nie podoba mi się taka wizja rozwoju miasta tylko z podatków, a bez dużych środków finansowych z zewnątrz. A co z innymi ważnymi aspektami życia miejskiego? to dużej części wyborców odbije się długo czkawką
28 października 2018
+18
-25
b65-988
~ gmyz  do ~ też gość   Oczywiście, nie dam sobie ręki uciąć, mało nie dam sobie nawet brody zgolić. Wypowiadam swoje wątpliwości ot , co. Gdyby zaczął, znaczy Kumek od, reorganizacji UM to byłby po prostu zwykłym c..jem. A swoją drogą to nie wiem czy na niektórych stanowiskach nie przydało by się przewietrzenie. Albo przynajmniej lepsze wyszkolenie pracowników UM, bo czasem cokolwiek załatwić to nie ma z kim gadać. Ale to chyba nie ma teraz nic wspólnego z dyskusją dotyczącą sondy. Pozdrawiam
28 października 2018
+4
-3
b0b-525
~ MieszkANKA   To sobie Ignac sprawdź liczbę odsłon tego artykulu, Pan Kumek ma mlody elektorat, z kurami spać nie chodzą, to klikali. Lubisz tworzyć teorie spiskowe.
28 października 2018
+68
-86
6b9-98f
~ Mieszkaniec   Zastanawiam się dlaczego ludzie się tak gorączkują i nakręcają. Pani Basia zrobi to, pan Rafał zrobi tamto. Pani Basia jest zła, pan Rafał jest gorszy itd. itp. Przecież głosując na pana Gwizdaka każdy myślał, że w Łańcucie się poprawi, a więc idźmy w niedzielę na wybory i niech każdy zagłosuje jak uważa. Za kilka lat zobaczymy czy mieliśmy rację, czy też obudzimy się z ręką w nocniku. Na chwilę obecną większość tych komentarzy to tylko puste słowa.
28 października 2018
+28
-4
2e4-c34
~ Ignac   Łańcut potrzebuje EWOLUCJI by się rozwijać nie zaś DESTRUKCYJNEJ REWOLUCJI, którą ten człowiek zapowiada. Jedna noc i 200 głosów przybyło Kumkowi? To chyba ma zadziałać tylko na jego klakierów bo normalnych ludzi to obraża i odraża. Wsiowe KUMOTERSTWO w pełnej krasie jak już tu ktoś napisał.
28 października 2018
+338
-276
3c1-851
~ rubinowy pies   z tego co proponuje kumek to wszyscy przedsiębiorcy skupieni w centrum miasta za jakiś czas padną.kumek chce zrobić z centrum miasta jakieś łańcuckie krupówki ala zakopane,bedą turyści spacerować po mieście. a prawda jest taka.turysta przyjeżdza idzie do zamku ,potem park ,powozownia ,autobus i jazda dalej.obydwaj kandydaci nie pasują na to stanowisko
28 października 2018
+75
-83
765-e76
~ ~ Rambo   Jeden z radnych pana Kumka, ten co rozpowiada ile i dokładnie jakiemu lekarzowi kasy dał żeby sobie rentę załatwić równie chętnie i dużo o samym swoim idolu opowiada. Dużo i innych informacji rozsiewa. Może więc mały quiz? Dlaczego pan Kumek nie podjął rękawicy i stchórzył przed konfrontacją z Panią Pilawą w debacie w TV Rzeszów? Dlaczego unika kontaktów z dziennikarzami? Co wydarzyło się w UW w starym miejscy pracy?
Troliki uruchomią jakieś szare komórki?
28 października 2018
+329
-266
977-024
~ ~ Master Blaster   Czy to jest ankieta dla ograniczonych ludzi? Czy po zmianie czasu Łańcut żyje nocą i wtedy klika? Czy nikt nie widzi dziwnej dysproporcji w głosach, która w żaden sposób nie odzwierciedla wyniku wyborów z pierwszej tury? Czy może to już efekt jakiegoś KUMOTERSTWA?
28 października 2018
+324
-261
a9c-d5d
~ wyborca   Po co te emocje i wzajemne ujadanie? Każdy z nich ma mocne i słabe strony. Niech wygra lepszy i pokaże to swoim działaniem ,że taki jest, a my wyborcy ich rozliczymy. Jeśli będzie OK, w następnych wyborach nie będzie problemu na kogo głosować, jak przez kilka kadencji w Rzeszowie czy sąsiednich Białobrzegach.
28 października 2018
+29
-2
14d-65d
~ Empatyczna A   Głosuje na Pana Kumka, to człowiek z klasą i układzik nie dorasta mu do pięt. Pani Joanno Rupar po obejrzeniu konferencji "trójcy stołkowej" wyszło szydło z worka i straciła Pani mój głos. Pozdrawiam sztab wyborczy Pana Kumka i mieszkańców Łańcuta, wybierzcie mądrze.
28 października 2018
+139
-83
b0b-525
~ MieszkANKA  do ~ Ilonka48   Ilonko48 napij się melisy bo nabawisz się nerwicy i popracuj nad swoim ego, bo jest wielkie jak krytykującej Pani Joanny Rupar. W środku masz dużo kompleksów skoro taki masz żal, że to pewnie nie Ciebie wybrali do Rady M i Miasta. Współczuję Ci;)
28 października 2018
+8
-4
87d-450
~ Genek Wyrwipałka  do ~ Ilonka48   Trzeba przypomnieć że Pan Zielony Kandydat o mały włos (13 głosów) nie wszedł by do Rady Miasta. Takie ma wielkie poparcie:)) O czymś to chyba świadczy.
28 października 2018
+46
-4
43c-ebb
~ Ilonka48   Niestety radnych już mamy "mizerię", to co Ci ludzie wyprawiali przed wyborami przechodzi wszelkie pojęcie, miałam wrażenie, że jak otworzę szafę to któryś z niej wyskoczy. Pomimo że derminacja ich godna podziwu to w nismaczny sposób prowadzona była ta "Kumko_terska" kampania :/ spamowanie w Internecie, pukanie do drzwi, namawianie ziomków znajomków znajomych bliższych i dalszych o głos to były prawie istne wymuszenia zwrócenia uwagi na zupełnie nieznanych ale chcących niezmiernie działać ludzi znikąd. Większośći z nich udało się wyżebrać wejście do rady miasta. Tylko jak zobaczyłam kto tam teraz zasiądzie ogarnęła mnie i moich znajomych czarna rozpacz. Dziewuszki krzykaczki niestabilne emocjonalnie o wątpliwym pojęciu o o samorzadzie i przedsiębiorczości miasta i chłopacy na posyłki Pana Kumka - tragediaaaaaa! Co z tym miastem będzie wolę nie myśleć. Miejmy nadzieję że otumaniony naród nie zwiedzie się obecankami Kumka o lepszym świecie bo on sam nigdy takiego nie stworzy z tym motłochem i swoim bladym pojęciem!!!
28 października 2018
+24
-18
42b-c3d
~ Aleksandra z podzwierzynca   Byłam za Panią Pilawą, ale niestety po konferencji i tym całym zjednoczeniu z Ruparową i Hałka jestem zmuszona oddać głos na Kumka. Nic tym nie ryzykuje, a ewidentnie widzę, że ma więcej kultury i pokory. Bardzo nie spodobały mi się ataki pani Joanny na Pana Kumka, ja wiem, że są przeciwnikami, ale chyba każdemu należy się szacunek i właśnie władze miasta powinny mieć ten szacunek do każdego! Wstyd i tyle...
28 października 2018
+23
-19
278-078
~ rh+  do ~ Genek Wyrwipalka   potwierdzam, że na forum siedzą ludzie PSL. Dlaczego nikt nie podejmuje tematu pani Doroty Chudzik? która była człowiekiem Gwizdaka, później Ruparowej , a teraz cisza bo Kumka? pytam się dlaczego?
28 października 2018
+36
-4
0c6-a34
~ Jony   Może należałoby poprosić oboje państwa kandydatów żeby uszanowali nadchodzące świto i nie stawali z puszkami dla Towarzystwa Brata Alberta lepiej niech stoi młodzież wolontariusze bo po prostu niczego w zamian nie oczekują a trzesienie puszką ma za zadanie zwróć na mnie uwage to ja twój kandydat na mnie zagłosuj niech wygra lepszy ale tak naprawde nie ważne jak ktoś napisał najważniejsze jest nasze miasto a dla kandydata ki oby równierz było dobrem przedewszystkim .
28 października 2018
+6
-3
43c-ebb
~ Adrian Z.   Szanowni Państwo, jeden z moich przedmówców podkreślił w swoim komentarzu, że niestety bez poparcie władz samorządu województwa nie uda się zbyt wiele zrobić dla Łańcuta, niestety kasa świeci pustkami a żeby otrzymać dotacje z zewnątrz potrzeba jest przychylność samorządu, Pan Kumek takiej przychylności nie uzyska bo nie potrafi być merytorycznym partnerem dla kogokolwiek. Nie małe ma tu znaczenie również to że nie zrobił dotychczas nic dla Łańcuta, oprócz usilnego wspinania się na stołek. Nie trzeba przecież być burmistrzem aby działać lokalnie i angażować się w przedsięwzięcia lub inicjować je samemu. Z tego co można było zaobserwować jedynie co skrupulatnie realizował to podczepianie się pod różne wydarzenia aby zrobić sobie "zdjęcie". Wstyd by mi było za takiego burmistrza, który nie potrafi nawet sklecić kilku sensownych merytorycznych zdań, jak więc ma on zadbać o interesy miasta i godnie je reprezentować? Nie można mu natomiast zarzucić braku wyborczego parcia i zaangażowania w kampanię. Jego silny sztab spamuje facjatą Pana Kumka wszystko i wszędzie, negując opozycję pokazując przy tym tak niski poziom walki przedwyborczej. Sposób wypowiedzi obecnie wybranych już niektórych radnych jest żenujący, zero dyplomacji, inteligencji w ich działaniach i wypowiedziach. Rozumiem, że są to ludzie z "LUDU" którzy chcą porządzić i wydaje im się że mogą wszystko. Nie ważne przecież jak głośno się wypowiada swoje teorie ale jaki przekaż one niosą i jaką wartość z przełożeniem na realizacje. Kampania Pana Kumka nosi przesłanie przerwania "układów" - nie mniej każdy kto chociaż trochę śledzi działania przedwyborcze widzi i rozumie że tu nie chodzi o przerwanie układu a zawiązanie nowego. Osobiście uważam, że mieszkańcy Łańcuta chcąc zmian mają szansę pchnąć się w ręce człowieka bez kompetencji, ale życzę nam wszystkim abyśmy tylko nie obudzili się w tej żądnej splendoru rzeczywistości.

28 października 2018
+17
-19
432-9c5
~ głosuj rozsądnie  do ~ ktoś   Prawidłowo,do takie reżimowej TV-Pis też bym nie poszedł.Jeżeli debata to w MDK ,z udziałem mieszkańców i lokalnej TV.
28 października 2018
+9
-7
003-e3f
~ JOWISZdo Tiaaa   Za kim jest p.Rupar??? Ja mam podobne pytanie za kim jest p.Roman M kilka lat wstecz co można sprawdzić inicjatyw i krytycznych uwag do władz lokalnych a dziś?????
28 października 2018
+3
-2
87d-450
~ Genek Wyrwipalka   Toż tu na forum same zielone ludziki pisza. Żeby ta ilość zmieniła się na jakosc.
28 października 2018
+13
-9
a7b-d15
~ bolek  do ~ ktoś   Ciekaw jestem debaty zwłaszcza w pkt 3 czyli edukacja-jak zatrzymać młodzież w mieście. Przez 4 lata obserwujemy że coraz więcej absolwentów gimnazjów wyjeżdża do Rzeszowa i pomysłu na ich zatrzymanie w Powiecie nie bylo.
28 października 2018
+10
-3
829-d79
~ Aga   Jest starym marzeniem karłów aby wszyscy ludzie byli jednakowego wzrostu.
28 października 2018
+8
-3
1ab-916
~ ktoś  do ~ głosuj rozsądnie   Piszesz o debacie, w której Pan Kumek zmiażdżyłby Panią Pilawę, niestety Pan Kumek odmówił udziału w debacie. Ciekawe czego się wystraszył ???
28 października 2018
+10
-7
0c2-56a
~ Tiaaa   Niech mi ktos w koncu wyjasni za kim jest pani Rupar.... pare lat temu jako pracownik starostwa przeciwniczka obecnego burmistrza.... pozniej zostaje zastepca burmistrza...tego samego ktoremu byla przeciwna. Teraz niby nie z pisu ale daje poparcie kandydatce z pisu...
Co do debaty... p. Kumek jak normslnie myslacy czlowiek nie pojdzie do tvpis...
Mlodzi maja dosc pisu !!
28 października 2018
+14
-7
5a6-0ea
~ Misia  do ~ Michal   Nie oceniaj radnych i ludzi, których nie znasz. No tak ocenianie ludzi to specjalność Pani Rupar - która każdemu doda lub odejmie kompetencji oraz udzieli poparcia za stołek, kiedyś Panu. S.Gwizdakowi a teraz Pani Pilawie. Myślę, ze gdyby Pan Kumek zadzwonił do niej po I turze z prośbą o poparcie, to uznałaby, że to NAJBARDZIEJ GENIALNY I KOMPETENTNY kandydat na świecie. Tylko Pan Kumek ma w nosie jej poparcie i układy, bo działa samodzielnie, ma odwagę wyjść do ludzi, a nie płaszczyć się i umizgiwać w reżimowych mediach. Sprawdź sobie oświadczenia majątkowe Pani Barbary i ocen, pewnie też krzykniesz z wrażenia jakimi kompetencjami wykazywała się w biznesie przed objęciem funkcji Wicestarosty oraz później.
27 października 2018
+15
-6
3bb-937
~ Michal   Dlaczego Pan Kumek ma szansę na zwycięstwo? Bo jest anty do obecnej władzy. Proste. Każdy inny który jest poza układem obecnej władzy miałby duże szanse pokonać każdego kandydata z obecnych którzy rządzą miastem. Pytanie tylko co Kumek ma do zaoferowania.... Z tego co wiem, ma wielu radnych, krzykaczy, którzy nie mają bladego pojęcia i będą podnosić ręce jak im Pan Rafał karze. Strach.
27 października 2018
+11
-12
951-2ed
~ Kosma  do ~ Kosma   Pan Kumek nie ma nikogo kompetentnego od siebie i musi się wspierać kimś z układu poprzedniego bo by zginął :)))
27 października 2018
+10
-10
951-2ed
~ Kosma  do ~ Ania   Mało wiesz, Kumek porozdawał już stołki od dawna jak nikt, wszyscy trąbią już kto zostanie sekretarzem - człowiek z obecnego UM :)
27 października 2018
+8
-10
afb-ae1
~ urolog   przedwczoraj w tivi lancut - wczoraj tvp moj żeszów - obrzydliwe :-( !!!!! duma ... przed upadkiem!
27 października 2018
+7
-7
20e-274
~ abc  do ~ z3gomaja   te 4 tysiące to w worku przyniesiesz? typowe aroganckie podejście układu do wyborców, nie jesteśmy ciemnym ludem!
27 października 2018
+5
-3
a9c-d5d
~ m-p-w   "Bardzo obiektywne" publiczne medium ŁG zostało chyba strollowane prze istoty pozaziemskie, gdyż od pewnego czasu można wyrażać tylko pozytywne opinie pod komentarzami jednej ekipy kandydatów , i tylko negatywne o drugiej. Gratulujemy pełni obiektywizmu.
27 października 2018
+11
-5
66f-f4f
~ do ~ z3gomaja   Z mandatu radnej zrezygnowała Joanna Rupar, bo wybrała posadę Zastępcy Burmistrza. Proszę o uczciwość
27 października 2018
+7
-3
20e-274
~ abc   debata w reżimowej tv rzeszów prowadzona przez reżimowego dziennikarza czyli demokracja według pis
27 października 2018
+11
-4
903-7cd
~ Laurenty  do ~ braun   Chciałbym rozwiać te nadzieje a to z prostego powodu, budowa łącznika została wstrzymana przez Urząd Marszałkowski ( był już projekt, uzgodnienia środowiskowe). Co było tego powodem dokładnie nie wiadomo. Ponownie wybrana radna powiatowa Roman( tym razem z PIS) rozpowszechniała niedawno pisma z których wynikało, że ona się do tego przyczyniła, gdyż solą w oku były jej porzeczki` niedoszłego radnego od Hałki- Wojnara (rosnące na trasie projektowanego łącznika) a co za ty idzie odszkodowania . Dziwnym trafem skany tej korespondencji zniknęły ze strony Roman tuż przed wyborami ale sądzę, że mieszkańcy znaleźli by jeszcze te papiery gdzieś w domu. Ot taka to współpraca Urzędu Marszałkowskiego -PIS z samorządami..
27 października 2018
+15
-1
011-ec6
~ z3gomaja   BRAWO Pani Barbaro za odwagę. Głosowałem na Joanne, bo to osoba bardzo pracowita, a niech go Pani na debacie zapyta czy jak przegra to mandat radnego też porzuci jak poprzednio? I czy jak zostanie szefem urzędu to pierwsze co zrobi to pozamyka wszystkie gabloty miasta na kłódkę, jak w spółdzielni? No widać, że ma stracha bo ma Pani większy elektorat - ponad 4 tysięcy mieszkańców? Pójdę 4 listopada oddać głos. Pozdrawiam Wszystkich czytających.
27 października 2018
+11
-21
a9c-d5d
~ m-p-w   Dla większości mieszkańców nie jest sprawa pierwszoplanową; kto będzie rządził, Priorytetem jest, by wreszcie po wielu latach słabego zarządzania pojawili sie gospodarze, którzy w sposób profesjonalny i skuteczny swoimi działaniami spowodują , że miasto Łańcut ruszy z rozwojem choćby małymi kroczkami (np.; pojawią sie zewnętrzni inwestorzy w strefie, ruszy rewitalizacja nie tylko na papierze, poprawi sie infrastruktura, miasto wraz zamkiem stanie się przyjazne dla mieszkańców i turystów itp.itd zobacz "strategia rozwoju miasta")Dobre wzory mamy tuż za miedzą , od zachodu i od wschodu.
27 października 2018
+15
-1
66f-f4f
~ przemyślenia   Pani Pilawa Kraus pisze, że ma wyższe kompetencje od Rafała Kumka. Jako przykład swojego doświadczenia podaje, że była "dyrektorem oddziału" spółki akcyjnej. Czy to nie było prowadzenie punktu franczyzowego firmy pośrednictwa finansowego ? Jakie kompetencje wykonawcze miała "Pani Dyrektor" ? To klasyczne leczenie kompleksów. Proszę napisać ile osób liczył zespół, którym zarządzała, jaką miała umowę z DG-Inwest Finanse ? Pan Rafał Kumek nie musi sobie wymyślać kariery zawodowej - jest transparentna i sprawdzalna.
27 października 2018
+21
-7
66f-f4f
~ w uzupełnieniu   Barbara Pilawa-Kraus - kandydatka na stanowisko Burmistrza. Jako swoje główne atuty przedstawia doświadczenie i kompetencje. Sprawdzamy więc. Jedyne doświadczenie zawodowe związane z samorządem to funkcja Wicestarosty Łańcuckiego. Wcześniej w latach 2001 do 2011 prowadziła działalność gospodarczą. Działalność w zakresie handlu detalicznego, a potem pośrednictwo finansowe. Wielkich sukcesów biznesowych nie odniosła (w oświadczeniu majątkowym wskazała Przychody z działalności w 2011 r. w wysokości 45.786,26 zł (dochód 26.137,65 zł). Odejmując obligatoryjne składki ZUS zostaje 1.486,02 zł miesięcznie. Wynagrodzenie w Starostwie to 95.733,65 zł (według oświadczenia majątkowego z 2018 r.). Sa przypadki ideowych transferów z biznesu do samorządów (Burmistrz Nowego Jorku), ale w przypadku Pani Barbary tak chyba nie jest. Po prostu w biznesie jej nie wyszło. Ktoś za słaby na przedsiębiorcę nie będzie dobrym Burmistrzem !
27 października 2018
+29
-3
66f-f4f
~ do Barbary Pilawy-Kraus   Cieszę się z Pani aktywności w komentarzach. Proszę więc o wytłumaczenie jak mogła być Pani Dyrektorem Oddziału DG-Inwest Finanse SA w Łańcucie, skoro ta firma została zarejestrowana w KRS 20.11.2015 r, już po objęciu przez Panią funkcji Wicestarosty ?. A może to była inna firma, np DG-Inwest Finanse sp. z o.o. ?. Tylko czemu pracowała Pani charytatywnie, bo w oświadczeniu majątkowym jakoś wynagrodzenia z pracy nie można się doszukać ? Z takim kłamczuchem ma debatować R. Kumek ? Szkoda czasu
27 października 2018
+30
-4
b56-27f
~ Kowal   Czy to prawda, że Rafał Kumek przestraszył się debaty z Pilawą - Kraus w TVP Rzeszów?
27 października 2018
+15
-21
0c4-1d1
~ Barbara Pilawa-Kraus   Szanowni Państwo!
TV Rzeszów zwróciła się do mnie i do Pana Rafała Kumka o wzięcie udziału w debacie samorządowej. Oczywiście zgodziłam się, natomiast Pan Rafał Kumek nie wyraził zgody na dyskusje przed kamerami. Debata została odwołana. Dlaczego? Czego boi się Pan Rafał Kumek? Trudnych pytań? Proszę MDK o zorganizowanie debaty w Łańcucie pomiędzy kandydatami na burmistrza. Apeluję do Pana Rafała Kumka, aby stawił się na debacie. Porozmawiajmy o Łańcucie.
27 października 2018
+12
-41
003-e3f
~ JOWISZ   ciekawe wnioski można wysnuć z tej niby konferencji p.Hałka mówi że jego program nie przypadł wyborcom ale jest podobny do programu p. Pilawy-Kraus to jeden i drugi do bani a p.Joanna Rupar za wstrętne podważanie kompetencji p KUMKA publicznie na wizji powinna udać się przed niedzielą do spowiedzi najlepiej do ks.proboszcza
27 października 2018
+17
-5
278-078
~ rh+  do ~ ehh   ale ta pani jest bardzo ambitna :-)
27 października 2018
+3
-2
c45-6f9
~ ehh  do ~ rh+   No bez przesady
27 października 2018
+1
-3
5a6-0ea
~ Misia   Ciekawą interpretacje rozwoju turystki ma P.Pilawa, według niej turystyka jest tylko słowem, a nie tym co w Łańcucie na prawdę powinno się dziać. Przecież turystyka w Łańcucie głównie opiera się na działalności Muzeum Zamek w Łańcucie, którego dyrektorem jest osoba mianowana przez Marszałka Z PiSu, z którym Pani Barbara tyle rozmawia i na którego się powołuje. Oj zapomniało się kandydatce, ze swoich krytykować nie wypada.
27 października 2018
+17
-3
10b-732
~ lin   Szanowni Państwo,
czytając wpisy na forum, nie sposób nie zauważyć olbrzymich emocji. A przecież po wyborach zostaniemy w tym samym mieście, czy bedzie rządził Kumek, czy Pilawa. Nie dajmy się podzielić! Każdy ma głos i niech zagłosuje zgodnie z własnym przekonaniem i poczuciem odpowiedzialności.
27 października 2018
+11
-1
afb-ae1
~ aaaaa   Układ łańcucki
27 października 2018
+10
-2
0c2-56a
~ ja   młodzi do urn !! Zmieńmy to miasto w końcu !! Poprzedniej władzy już dziękujemy !!!
27 października 2018
+21
-1
111-a03
~ Rozczarowana  do ~ Misia   Mi najbardziej spodobał się post Pani Rupar "Mądrego spotkasz często samego, słaby jest zawsze w tłumie " jakie to prawdziwe.
27 października 2018
+20
-2
278-078
~ rh+   Kandydatem na burmistrza powinna zostać Pani Dorota Chudzik. Ma zbieżny program wyborczy ze wszystkimi kandydatami. Jak by się pojawił jeszcze jeden to na pewno też by się z nim zgodziła.
27 października 2018
+13
-0
5a6-0ea
~ Misia   Już nie muszę oglądać kabaretów w telewizji, bo TV Łańcut kręci bardzo dobre;) Myślę, że profesjonalni aktorzy nie wypadliby lepiej od naszej "trójcy stołkowej". To nerwowe przełykanie śliny, wymuszone uśmiechy i podrygiwanie, jeden sztuczny uśmiech P. Joanny Rupar - coś przezabawnego. Przy okazji P. Joanno, absolwentko Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - chyba zapomniała sobie Pani co to jest personalizm chrześcijański,jak umniejszała Pani wartości i kompetencji osoby P.Rafała Kumka. Zainteresowanym polecam materiał agitacyjny rzekomej konferencji prasowej, dostępny na stronie TV Łańcut.
27 października 2018
+25
-1
443-cdc
~ pezdioch   CIEKAWOSTKA- w markowej pod sondą większa kultura niż w mieście Łańcucie
http://www.lancut.gada.pl/aktualnosc,4001,0,0,0,Kto-zostanie-wojtem-gminy-MarkowaSONDA.html
miłedo dnia idę do pracy :D
27 października 2018
+4
-2
9e7-d27
~ Ania   Wierzyłam w Panią Barbarę, że dobro miasta leży jej na sercu. Ale widać ma to gdzieś bo woli rozdawać stołki za poparcie. Mój głos przejmuje Pan Rafał bo wychodzi na to, że jest niezależny!
26 października 2018
+35
-9
b78-293
~ też gość  do ~ Wsiowy   do nomen omen Wsiowy - buhahaha, stary, nie rób niedźwiedziej przysługi Panu Kumowi, bo jak czyta takie podlane obornikiem peany pod swym adresem (a jest to przecież facet inteligentny) to chyba się mu nóż w kieszeni otwiera. Od razu widać, co by wam ,od koniczyny, pasowało
26 października 2018
+5
-21
b78-293
~ też gość  do ~ gmyz   do ~gmyz - gdybys nie napisał tego zdania - "Ale, że co? pracowników Urzędu zwolni i nowych przyjmie? Pewnie jeszcze z PSL-u, ha, ha, ha" to byś się nie zdemaskował. A skąd niby miałbyś wiedzieć, że nie zwolni i nie przyjmie ludzi z PSL, skoro jesteś bezstronnym obserwatorem ? Gdyby wygrał ma do tego prawo, bo tak robią wszyscy, ale (jeszcze raz powtarzam) dajesz sobie rękę uciąć, że w UM miasta zamiast swojskich nierobów, nie będą zasiadać nieroby z "kółka rolniczego" w zielonych gumiakach ?
26 października 2018
+4
-17
5a6-0ea
~ Misia   Logika P. Hałki, że jego program nie spotkał się z przychylnością mieszkańców, natomiast spotkał się z aprobatą P. Pilawy, bo jest podobny - świetna rekomendacja. Pani Joanna powinna kupić sobie lustro i może zobaczy belkę w swoim oku, tak obgadywała P. Kumka w mediach.Nie wejdziemy drzwiami, to wejdziemy oknem.
26 października 2018
+26
-2
278-078
~ rh+  do ~ pezdioch   To tak jest jak z dziada zrobi się pan
26 października 2018
+2
-1
0a8-eca
~ Kris   Jak się chce mieć burmistrz sterowaną przez kogoś, rządzenie miastem z tylnego siedzenia przez lokalnych baronów pisowskich, to sobie głosujcie ludzie na panią Barbarę. A jeśli chcecie jakiejkolwiek zmiany to wiecie co robić. Z tej dwójki Rafał jest dużo lepszym kandydatem. Nie dajcie trójce Rupar-Pilawa-Hałka dojść do władzy. Należy ich odsunąć od rządzenia, nie nadają się, czas na zmiany!
26 października 2018
+25
-2
0c2-56a
~ Ja   Z pewnoscia 2 kandydatow czyta te komentarze. Szanowni Państwo... mieszkańcy chca debaty np w mdk.... jest jeszcze tydzien do 2 tury. Prosze zorganizowac debate.
26 października 2018
+13
-0
984-aa5
~ Anonim   Czy wyborcy zwariowali, że tak zgodnie głosowali?
Nie chcieli posłuchać własnego kapłana
by w I turze wyborów weszła "dobra zmiana".
Co robić? Panika ich serca rozdziera
niech to szlag trafi i jasna cholera!
Jak prosić, obiecywać by nie wpaść do dołka
no i oczywiście nie oddać im stołka.
"Mam pomysł" - Jureczek się pewnie odzywa:
"Basia na Burmistrza, bo jak stołek Burmistrza tak bardzo zaważy,
że wszystkich znajomków funkcjami obdarzy.
Dla Henia - sekretarz,
funkcyjka dla Asi
i guzik nam zrobią - górą będą nasi!
A jak się nam noga "psia krew" podwinie - pomyśleć nam mądrze - bo to nie zabawa,
gdzie wtedy "zaparkuje" nam Basia Pilawa?
Aaaa!!! Kumek ma w komitetach Mężów zaufania!
26 października 2018
+14
-3
04d-a57
~ Złotowłosa  do ~ MGM   Pani Rupar już 4 lata temu obiecała ogrom środków od swoich i co zrealizowała???? Wszystkie jej projekty spadły na 54 pozycję, o czym to świadczy??? Co z rewitalizacją rynku??? Kolejna pusta obietnica. Nawet u swoich wsparcia i poważania nie mają.
26 października 2018
+23
-3
39b-f01
~ Marek  do ~ mieszkaniec   Link nie działa, ale można sobie łatwo samemu w statut wejść. Ja czytałem przy okazji obszernego artykułu w Super Nowościach. Jest tam kilka perełek no i niewątpliwie jest to bardzo duże ograniczenie praw członków spółdzielni. Aż się dziwię że ludzie się tym szerzej nie zainteresowali, zwłaszcza ci światli którzy jeżdża po Polsce i protestują o to i o tamto, a tu im się cichaczem podstawowe prawa chce ograniczyć we własnym ogródku. A oni biją brawo i krzyczą chcemy jeszcze. Nie zdziwcie się jak Wasz kandydat w ramach rewanżu weźmie sobie pana Micke na zastępcę.
26 października 2018
+4
-12
537-ee3
~ WilkMarzanna  do ~ Bibi   Tor crossowy, kawałek asfaltu do palenia gumy i co jeszcze? Przecież za chwilę będą telefony od starych porpisowskich dewot na komendę że za głośno, że ludzie się zbierają itp.
Może gdy wygra pan Kumek coś w Łańcucie się zmieni ale nie stanie się tak jeśli młodzi mieszkańcy łańcuta zostaną w domu olewając wybory.
26 października 2018
+10
-4
813-305
~ Bibi   A czy ktorys dla mlodziecy kandydat chce cos wiecej zrobic niz pilka nozna i basen? Jakis tor crossowy , kawalek terenu na jazde off road, czy kawalek asfaltu aby sie wyrzyc? Ktos chce obnizyc podatki? czy dalej , wymiana lawek, lamp i kostka brukowa?
26 października 2018
+7
-1
537-ee3
~ Stanisław  do ~ aaa   PiS żeby komuś coś dać to musi najpierw komuś zabrać! Na PiS głosują ludzie pokroju Ferdka Kiepskiego " Będzie 500+ to będzie głos"
PiSowcy są zdania że Cel uświęca środki oraz Zwy­cięzcy nikt nie będzie się py­tał, czy mówił prawdę.
26 października 2018
+20
-7
ec6-bc2
~ aaa   W PiS mawiają że jak wygramy to damy jak przegramy to nie damy, czysty szantaż polityczny, tak się nie robi, Ferenc z PiS nie jest a miasto rozwija pięknie jako świetny gospodarz i menedżer. Pan Hałka i Rupar na konferencji w telewizji łańcukiej (bliska reżimowej) wskazują swojego kandydata, próba utrzymania się za wszelką cenę wszelką przy władzy. Rafał wygrał w Warszawie niech Rafał wygra w Łańcucie
26 października 2018
+31
-5
fee-593
~ kozak  do ~ MieszkANKA   To popraw jeszcze ortografię (cUż)!!!
26 października 2018
+1
-6
2a8-2a4
~ Jolanta   Na stanowisku burmistrza nie wystarczy tylko ładnie wyglądać i pachnieć.
26 października 2018
+20
-2
443-cdc
~ pezdioch  do ~ rh+   a moze było tak: w II turze jesli nie uda sie przejsc I to nikogo nie popieramy albo radni ktorzy sie dostali robią co chcą? Skoro wódz poległ szuka się nowego:]
26 października 2018
+2
-1
c7a-786
~ BeataSz  do ~ Kowalski   Rozwój to hamuje PiS razem z sukienkowymi.
26 października 2018
+24
-3
c09-2e8
~ Voytek  do ~ Rozczarowana   Chorągiweka?
26 października 2018
+11
-0
c09-2e8
~ Voytek   Zobaczycie Łącznik i tunel ale tylko w obietnicach wyborczych. Od 30stu lat mówi się o rozwiązaniu problemu z przejazdem kolejowym i co? NIC! Każda władza ma to w głębokim poważaniu, myślicie że teraz coś się zmieni? Naiwniacy!
26 października 2018
+14
-3
111-a03
~ Rozczarowana   A mnie zastanawia jakim człowiekiem jest Pani Joanna bo się zupełnie pogubiłam jednego dnia udostepnia słowa Papieża Franciszka o pokorze i delikatności a później w taki sposób atakuje i obraża podczas konferencji dla "stołka " porzuciła pewne wartości myślę że jej wyborcy też są rozczarowani czy warto czas pokaże
26 października 2018
+26
-2
352-d95
~ Zofia  do ~ -miki   Może nie miodem i mlekiem ale za to dni miasta Łańcuta będą lepiej zorganizowane niż te ochłapy od Gwizdaka.
26 października 2018
+22
-1
352-d95
~ Zofia  do ~ Ola   Nieudacznicy się jednoczą bo podobno w kupie siła.
26 października 2018
+24
-1
352-d95
~ Zofia   Burmistrz musi mieć jaja. Głosuję na pana Rafała.
26 października 2018
+30
-3
2f7-024
~ abc  do ~ MGM   łaski nie robią, jak nie będzie pieniędzy to za rok nie będzie głosów, metody z bananowej republiki nie przejdą
26 października 2018
+1
-2
278-078
~ rh+   Pani Dorota Chudzik. 4 lata temu zatrudniona przez Burmistrza Gwizdaka do MDK na kierowniczkę, w tej kadencji opuściła go i poszła z Panią Rupar, po wygranych wyborach olała wszystkich i poszła do Pana Kumka. Wniosek... oceńcie Państwo sami.
26 października 2018
+17
-3
8b5-4b1
~ mieszkaniec   Ciekawi mnie ilu spółdzielców, a zwłaszcza tych głosujących na pana Kumka, przeczytało treść statutu spółdzielni, którą Pan Prezes z Panem Kumkiem chcieli po cichutku przeforsować, zlecając niezgodnie z prawem, pracownikom spółdzielni udział w głosowaniu za mieszkańców. Polecam lekturę! http://www.smlancut.pl/Content/Files/Informacja-i-STATUT-po-zmianach.pdf. Takiej troski o nasze miasto to ja nie chcę. Łańcut potrzebuje zmian, ale proponowana nam alternatywa jest mocno podejrzana. Nie dziękuję, poczekam na lepszą.
26 października 2018
+13
-23
2b6-c2b
~ MGM   A ja zagłosuję za Panią Pilawą (przedtem głosowałem na R.Kumka) bo:
- chcę mieć łącznik na Podzwierzyńcu
I nie czarujmy się, PiS ma władzę w Województwie to jest nadzieja, że te pieniądze na łącznik dadzą. Kumek w tej materii jest przegrany już na starcie.
Przesłanie będzie a może już jest takie jak Burmistrzem będzie ktoś z PiS to pieniądze będą, jak nie to nie.
I niestety jest to smutna rzeczywistość
26 października 2018
+9
-30
b56-27f
~ Kowalski  do ~ MieszkANKA   No jeśli wolą mieszkańców Łańcuta jest zatrzymać miasto w rozwoju to głosujcie na Kumka.
26 października 2018
+7
-24
6b5-449
~ głosuj rozsądnie   Większość tu komentujących "jedzie" po p.Kumku ,pisząc głupoty i hejty ,zastanawiam się czy robią to z czystej złośliwości czy też na polecenie konkurencji ??? Ktoś z komentujących rzucił pomysł debaty ,jestem jak najbardziej za.Myślę że pan Kumek "zmiażdżył" by panią Pilawę - Kraus w takiej debacie, a nie zdecydowani wyborcy mogli by wyrobić sobie jakieś zdanie o kandydatach i zdecydować kogo chcą poprzeć.Dodatkowo debata ta powinna być transmitowana w internecie.Dla mnie wybór jest prosty ,"świeży" człowiek na burmistrza czytaj pan Kumek a reszcie polecam wybrać mądrze a przede wszystkim iść na wybory.
26 października 2018
+30
-2
48f-373
~ Ola   Układ Pilawa, Rupar, Hałka jest żałosny i wyreżyserowany. Wystarczy spojrzeć tylko na sztuczność całej sytaucji, ich mimikę i niepewny ton wypowiedzi! Wstyd, że takie rzeczy się dzieją! Trzeba się umieć godzić z porażką, a nie desperacko dążyć do celu! Miałam na wybory nie iść, ale pójdę i zagłosuje na Kumka, byle ta trójca nie weszła do władzy
26 października 2018
+29
-3
995-fdf
~ MieszkANKA  do ~ MieszkANKA   Poprawiam pisownię P. Pilawy Kraus
26 października 2018
+4
-3
995-fdf
~ MieszkANKA  do ~ Kowalski   To teraz się już pogodzila z PiSem, skoro popiera kandydaturę P. Pilawy Krauz. No cuż - kobieta zmienną jest;))
26 października 2018
+12
-2
b56-27f
~ Kowalski  do ~ MieszkANKA   Ruparowa się pokłóciła przecież i ze Starostą i z Posłem (wcale nie chodziło o pomnik) i oficjalnie zerwała z PiSem więc i Burmistrz PO i Ruparowa byli z PiSem pokłóceni nic więc dziwnego, że nic dobrego dla miasta nie byli w stanie zrobić. Tak samo będzie z Kumkiem, który sam się wykluczy bo będzie w opozycji i do Marszałka i do Posła i do Rządu.
26 października 2018
+5
-18
514-5c3
~ abc   po wynikach wyborów w miastach wyraźnie widać, że ogólnokrajowa propaganda odnośnie środków zewnętrznych zupełnie nie działa, a za rok reżim i tak upadnie, żenujący i nieskuteczny szantaż spanikowanego układziku
26 października 2018
+16
-2
1f9-f3e
~ TAK - to ja DUMP  do ~ pezdioch   Jesteś bystry.... :)Nie trudno zauważyć znaczki i IP. Nie jest to dziejowe odkrycie. Zmieniłem nick - bo moje posty giną. Taki jest powód. Jak możne jeszcze zauważyłeś nie pisze ciągle tego samego. Skupmy się na treści a nie na zmiennych nickach. Poza tym kończe ta dyskusje, która do niczego nie prowadzi. Pozdrawiam
26 października 2018
+1
-6
39b-f01
~ takitoosobnik   Życzę wygranej Panu Kumkowi, niech w Łańcucie w końcu coś zacznie się dziać! :)
26 października 2018
+19
-3
995-fdf
~ MieszkANKA   Przypominam P. Joanna Rupar popierana przez PiS 4 lata temu w wyborach, jako wiceburmistrz na rewitalizację miasta Łańcuta nie pozyskała środków. Projekt nie przeszedł, czyli widać jaka to skuteczność łańcuckiego PiSu jest.Projekt tunelu w ciągu ul. Podzwierzyniec jest na liscie rezerwowej, budowa łącznika wstrzymana.Nie mydlcie oczu mieszkańcom tymi możliwościami P. Pilawy.
26 października 2018
+32
-3
443-cdc
~ pezdioch  do ~ DUMP   zostałeś dziś moim ulubieńcem. jesteś DUMP czy BERGSON czy NONE? pod nickami masz obrazek i cyferki odpowiadajacego jedno IP takze brawo TY...roztrojenie jaźni? to juz nie dziwne ze nie wiesz gdzie co piszesz...hahah takze zrób sobie przerwe bo chyba coś zwarło przewody i do zobaczenia 5 listopada
26 października 2018
+6
-3
1f9-f3e
~ DUMP  do ~ pezdioch   Własnie widać tą glupotę :)))
26 października 2018
+0
-3
1f9-f3e
~ BERGSON  do ~ z3maja   Ale wiesz nazwa "W trosce o Łańcut" jest górnolotna. Przecież nie napisze o sobie, że to były PSL-owiec. Poza tym członkowie Spółdzielni może coś powiedzą wiecej nt jego rządów. Jak ma tak być w mieście - to sami sobie resztę dopowiedzcie jak bedzie.
26 października 2018
+4
-13
443-cdc
~ pezdioch  do ~ DUMP   niestety nie poprstu czytam wszystkie głupoty z nudów i lubie trolowac
26 października 2018
+3
-2
b56-27f
~ Kowalski   Jak wygra Kumek to dla Łańcuta będzie to stracone 5 lat. Człowiek jest ze wszystkimi w mieście pokłócony i nie tylko w mieście. Nie oszukujemy żeby załatwić dla miasta jakieś środki zewnętrzne trzeba współpracować z ludźmi, którzy takie decyzje podejmują. Kumka nie wpuszczą ani do Marszałka ani do Starosty ani do Posła nie mówiąc już o Ministrze. PiS jeszcze będzie długi rządził dlatego głosowania na Kumka można oznaczać 0 zł dla Łańcuta ze środków z zewnątrz.
26 października 2018
+7
-20
30f-488
~ z3maja   Co ma do zaoferowania Troska pozostałemu w większości elektoratowi mieszkańców Łańcuta? Jeśli nie pozyska pieniędzy od marszałka to co podatki wzrosną w mieście? jakie będą inwestycje na kredytach bez wkłady z zewnątrz? to za podatki z miasta - to co on narobi, przesiedzi w fotelu 5 lat - bo jakoś to będzie? może coś kapną z centrali? Jaki ma kontakty z finansjerą, z Bankiem i co fontannę wybuduje w rynku i amen? Jakoś nie przekonała mnie Troska, że coś miasto samo dla mieszkańców zrobi. Dlatego zagłosuje za Pis.
26 października 2018
+6
-22
1f9-f3e
~ DUMP  do ~ pezdioch   Skoro wiesz gdzie były moje komentarzem, to domniemam, ze administrujesz tą stroną ?????
26 października 2018
+2
-2
1f9-f3e
~ DUMP  do ~ Wsiowy   Mądrze tzn na P. Kumka??????. Co takiego tam mądrego, żeby go wybrać (oczywiście nie obrażając p. Kumka), niech ktoś powie CO?????. Żeby zgarnąć więcej głosów, to trzeba powiedzieć konkretnie i merytorycznie, co się osiągnęło i co konkretnie się zamierza. Sami czekacie zapewne na ciepłe stołki i posadki i dlatego oblewacie pomyjami innych. Brak konkretów, żadnych pozytywnych argumentów. Ile razy można prosić o to???
26 października 2018
+4
-13
600-290
~ -miki   Jak Pan Kumek wygra to Łańcut będzie mlekiem i miodem płynący
26 października 2018
+7
-3
443-cdc
~ pezdioch  do ~ DUMP   jak nie ogarniasz pod jaki formu i co piszesz to moze wyłącz internet i zacznij korzystać po w 4 listopada
26 października 2018
+2
-2
91e-16b
~ Członek spółdzielni   Nie wiem kto korzysta z mowy niewerbalnej, ale wiem jakie są wyniki badań. Z wynikami ja nie polemizuję. Ale Ty możesz sobie tłumaczyć mowę ciała dowolnie. Twoja wola.
26 października 2018
+4
-0
1f9-f3e
~ DUMP  do ~ pezdioch   Są tylko te obojętne, a reszta gdzie?????
26 października 2018
+1
-0
443-cdc
~ pezdioch  do ~ DUMP   no i drugi Geniusz pod wynikami z sondy są twoje komentarze tu ich nie pisałeś
26 października 2018
+1
-2
1f9-f3e
~ DUMP  do ~ ...   Ty - to jak katarynka, obojętne kto i czym cie nakręcisz - powtarzasz swoje: trzymam kciuki za P. Kumka - żenada :) i nie potrafisz podać powodu WHY?????
26 października 2018
+2
-3
1f9-f3e
~ DUMP   Moje komentarze dotyczące Pana Kumka - też zostały usuniete. To jest własnie ta szeroko pojęta wolność słowa
26 października 2018
+3
-2
443-cdc
~ pezdioch  do ~ lol   bo Geniuszu nie pisałeś go tutaj tylko pod wynikiam z sondy tam nadal jest :]
26 października 2018
+3
-0
984-aa5
~ ...  do ~ DUMP   Jak zechcę to jeszcze raz to napiszę :) póki co mamy jeszcze wolność słowa w naszym pięknym kraju.
26 października 2018
+1
-1
0c2-56a
~ lol   Pytanie do Łańcut gada.... dlaczego usuneliscie moj komentarz?????!!!!!!
Powinna byc debata w mdk 2 kandydatow i na zywo pani kandydatka pokazalaby swoja ...."wiedze"
26 października 2018
+17
-2
108-249
~ loks  do ~ ...   Po trupach do celu...
Jak to w zwyczaju PiS'u.
26 października 2018
+90
-50
1f9-f3e
~ NONE  do ~ Mentalistka A.   "Nie trzeba być psychologiem", żeby sie domysleć, że jesteś ENTUZJASTĄ P. KUMKA :)))
26 października 2018
+3
-19
1f9-f3e
~ DUMP  do ~ ...   Już to człowieku pisałeś wiele razy że trzymasz kciuki za Kumka, uwazaj żeby Ci dłonie z tego nie zsiwiały bo to jeszcze tydzień tak trzeba trzymać te kciuki - wieeeesz??? A powiedz tutaj wszystkim dlaczego tak trzymasz te kciuki, za co??? Czym sie tak Pan Kumek to i innym przypodobał???? Powiedzcie wreszcie to. Bo ja sie domyślam :)))
26 października 2018
+5
-27
984-aa5
~ ...   Trzymam kciuki za Pana Kumka! Czas skończyć z układami i układzikami w naszym mieście, a to zagwarantować nam może tylko Pan Rafał, co zresztą kandydatka na urząd Burmistrza pokazała dogadując się z Panią Rupar i Panem Hałką.
Powodzenia Panie Rafale! 4 listopada idziemy do urn!
26 października 2018
+27
-6
d6b-534
~ Mentalistka A.  do ~ Mentalistka A.   Nie trzeba być psychologiem z doświadczeniem, aby stwierdzić, że Państwo na konferencji są bardzo zakłopotani, mówią bez przekonania i recytują wcześniej przygotowane regułki, pięknie sobie głosiki pododawali. Pytanie: Czy są wiarygodni i przekonujący?
26 października 2018
+12
-5
d6b-534
~ Mentalistka A.  do ~ Członek spółdzielni   Mylisz się z zasad NLP korzystają psychologowie oraz coachowie: Manuel Horeth, Magdalena Eder oraz Mateusz Grzesiak.
26 października 2018
+7
-1
e63-df8
~ braun   Większość z Was nie ma bladego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Jeśli wybory wygra p. Kumek, to przy całym szacunku do jego osoby, przez 5 lat nie zrobi nic, bo zostanie skutecznie zablokowany. Jakiekolwiek środki finansowe z powiatu, czy województwa do miasta nie trafią - patrz władza wyżej. Dlaczego? Bo czy tego chce, czy nie to ciągnie się za nim PSLowskie pochodzenie, bo wyłącznie dzięki tej partii rozwijała się jego kariera zawodowa. Są też inne sprawy, które niestety w obecnym układzie sił i z p. Kumkiem na stanowisku Burmistrza nie wróżą dla miasta najlepiej.
Chyba, że wyżej powstanie jakaś egzotyczna koalicja.
Co w takiej sytuacji miała zrobić p. Rupar? Kogo poprzeć? Odpuściła swoje własne ambicje i poparła tego kandydata, który daje jakieś realne szanse dla miasta. To proste.
Co do doświadczenia,to w każdej organizacji jest osoba, która zajmuje się reprezentacją, ładnymi uśmiechami, składaniem kwiatków i ktoś od roboty, który to wszystko pcha do przodu. Czasami jest to zastępca, sekretarz, czasami któryś z naczelników lub dyrektorów. Taka jest rzeczywistość. Ważne jest, żeby był ktoś taki w danym środowisku. Sytuacja w której "szef" zna się na robocie od a do z jest idealna, niestety nie występuje zbyt często w przyrodzie :)
Co do poparcia p. Kumka przez p. Hałkę to skomentuje krótko: stary układ trzyma się mocno :) w końcu koalicja SLD z PSLem już kiedyś rządziła :)
26 października 2018
+9
-17
9a2-ca8
~ Wsiowy   Jestem mieszkańcem jednej spod łańcuckich wiosek, mam skromny biznes w mieście Łańcucie, ale widzę co się w mieście dzieje.
Grupa fanatyków chce, aby zostało po staremu, czyli swoi ludzie na swoich stanowiskach, strasznie boją się zmian.
Jeśli mieszkańcy Łańcuta wybiorą Pilawę- Krauz to wszystko zostanie po staremu, czyli nijak. Za to Łańcut może zostać obstawiony pomnikami w każdym możliwym miejscu a miesięcznice będą normą.
Każdy z dotychczasowych urzędniczych pierdzi-stołków chce się utrzymać na stanowisku i będzie popierać panią Pilawę.
Łoza już przegrał teraz blady strach padł na panią Pilawę - Krauz i cały ten kurnik w UM.
Życzę miastu Łańcutowi i jego mieszkoańcom jak najlepiej.
Wybierzcie mądrze!
26 października 2018
+173
-116
91e-16b
~ Członek spółdzielni   Pani specjalistko od mowy ciała Mentalista A. chcę zakomunikować, iż teoria Richarda Bandler i John Grinder została już obalona. W wyniku badan na uniwersytetach w Edynburgu i Hertfordshire stwierdzono, że nie ma żadnej prawidłowości co może oznaczać patrzenie w prawą czy też lewą stronę. Ponadto przy mowie ciała trzeba brać pod uwagę stres np. kamery. Dlatego też polecam najnowszą literaturę odnośnie komunikacji niewerbalnej.
Ponadto zgadzam się w 100 % z realistą. Każdy z tych kandydatów uwikłany jest w jakieś układy. Jedno z nich PIS i Starostwo Powiatowe, a drugie w PSL i SM w Łańcucie.
26 października 2018
+8
-8
b51-d84
~ realista   Przestańcie wierzyć, ze znikną układy, albo będą stare albo będą nowe ...ot cała tajemnica. Ważne aby całość służyła miastu i jego mieszkańcom. Obydwoje kandydatów w jakiś sposób są powiązani partyjnie, jeden z Pisem drugi z PSL. Kandydat z Psl również pokazał, że umie wykorzystac swoje układy i powiązania, przecież miał swoje plakaty i banery na osiedlu itd...swoich ludzi tam gdzie trzeba...to nic dziwnego ani tajemnego. Każdy burmistrz czy osoba zarządzająca będzie chciała mieć swoich ludzi, zaufanych i kompetentnych. Powodzenia dla Nich, niech wygra lepszy dla miasta !
26 października 2018
+19
-0
d6b-534
~ Mentalistka A.   Stoją na tej konferencji 3 osoby: kandydatka na Burmistrza, P. Joanna Rupar, P. Hałka. Robimy analizę mowy ciała: ich wzrok z naszej perspektywy wędruje do góry w lewo - dowodzi to, że mamy do czynienia z wyobrażeniem fikcyjnym, dopiero co konstruowanym w umyśle. Niepewne miny, kąciki ust skierowane w dół, drżące głosy oraz nerwowe ruchy, świadczą o przerażeniu i jednocześnie determinacji do użycia wszelkich argumentów byle coś ugrać. Czy takim ludziom można zaufać, skoro sami zdradzają oznaki niepewności?
26 października 2018
+16
-6
443-cdc
~ pezdioch  do ~ MieszkANKA   akurat to medium jest miasta lancuta stworzone przez pana piechowskiego (teraz PiS) dyrekotra mdku takze publicznym to medium raczej bym nie nazwał
26 października 2018
+6
-3
396-082
~ lbl   Wczoraj na tej żenującej konferencji Pan Hałka stwierdził że miał słaby program wyborczy i niestety nie zyskał on poparcia mieszkańców Łańcuta...ale gdy przeanalizował program Pani Barbary to doszedł do wniosku, że jest on taki sam jak jego hahahahhah poprost MISTRZOSTWO ŚWIATA!! Panie Rafale proponuje dla Pana Hałki fotel wiceburmistrza za to że poparł Pana w drugiej turze :)
26 października 2018
+18
-4
ef2-692
~ argumenty   Pani Joanna przekonuje na konferencji, że Pan Kumek nie ma doświadczenia samorządowego. A Pani Pilawa miała jak zostawała wice starostą? a Pan Hałka ma doświadczenie, że na Burmistrza kandydował? czy Pan Starosta kilkanaście lat temu miał doświadczenie i jeszcze Pan odchodzący Burmistrz też pewnie miał. Jak się komuś grunt pod nogami pali to wszystko powie. Mam nadzieję, że mieszkańcy już nie dadzą się nabrać na porozumienia.
26 października 2018
+24
-8
995-fdf
~ MieszkANKA   P. Joanna Rupar, która udzieliła poparcia kandydatce PiS, 4 lata temu bez powodzenia ubiegala się o urząd Burmistrza. Następnie poparła Pana S. Gwizdaka w zamian za co zostala Wiceburmistrzem. Teraz w I turze startowała przeciwko kandydatce PiS, teraz udziela jej poparcia. Czy tak postępuje osoba, ktora ma stałe zasady postępowania? Szanowni Wyborcy Joanny Rupar po co tej Pani potrzebne są Wasze głosy? Pani J. Rupar co z zawalonym projektem rewitalizacji miasta Łańcuta? Dlaczego ciągle krytykuje Pani Rafała Kumka wykorzystując publiczne media, zwłaszcza TV Łańcut?
26 października 2018
+28
-7
17d-0ec
~ gmyz   Widziałem fotkę gdzieś w internetach, że P. Rupar i p. Hałka popierają p. Pilawę, czyli coś mają obiecane gdyby Ta wygrała. Znowu zmowy i układy. Słyszałem, bzdury że Urząd Miasta się boi, bo jak przyjdzie Kumek to będą zwolnienia??? Ale, że co? pracowników Urzędu zwolni i nowych przyjmie? Pewnie jeszcze z PSL-u, ha, ha, ha. Zwolni być może pana Henia, ale nie ludzi którzy znają się na swojej robocie. Myślę, że Łańcut potrzebuje zmian, tylko się zastanawiam czy po wygranej Kumka te zmiany faktycznie nastąpią, czy On tez nie zacznie się układać z poprzednikami? ale jak to mówią starożytni Indianie - Pożywiom, uwidim.
26 października 2018
+147
-90
9e9-6cf
~ Gienek Wyrwipałka   Obawiam się, że Pan Kandydat dostanie pstryczka w nos i znowu się obrazi na społeczeństwo (zrezygnuje z Radnego Miasta). Ot taka dziecinada.
26 października 2018
+14
-18
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x