Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zakończyły się poszukiwania 54-latka z gminy Łańcut
Potrącił 12-latkę na rowerze
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
Kolizja w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Co na sesji w gminie Łańcut?
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA ŁAŃCUT
2019.01.28 09:41 | aktualizacja: 2019.01.28 09:42

Co na sesji w gminie Łańcut?

Na ostatniej sesji rady gminy Łańcut przedstawiono między innymi zdarzenie z udziałem wicewójta gminy jakie miało miejsce w szkole podstawowej w Głuchowie. Odczytano oświadczenie byłego dyrektora oświaty oraz wyjaśnienia byłego wójta.
Co na sesji w gminie Łańcut?
Co na sesji w gminie Łańcut?

Środowa wizyta wicewójta Łukasza Huberta w/g pisma dyrektor Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Głuchowie Marii Buk-Kalinowskiej.

Paweł Dąbek, przewodniczący rady gminy Łańcut na sesji odczytał pismo od dyrektor szkoły. Poniżej przedstawiamy fragmenty listu (poniżej do oglądnięcia sesja, treść pisma od :13:40)

W piśmie Pani Maria informuje o wizycie wicewójta wraz radcą prawnym. Wicewójt miał przedstawić ustne żądanie, aby w dniu 24 stycznia 2019 r. dyrektor złożyła dobrowolnie rezygnację ze stanowiska i że są tutaj na polecenie wójta Jakuba Czarnoty. Jeśli tak by się stało to oni nie poinformują kuratorium oświaty o naruszeniu przez dyrektor dyscypliny budżetowej i nie przekazanie kwoty do budżetu gminy. Jest to kwota nieprzekraczająca 6 tysięcy złotych wypracowana przez szkołę z wynajmu sali gimnastycznej. Kwota ta została wypracowana w okresie trzech lat. Dyrektor wyjaśnia na co została przekazana ta kwota i że w żadnym roku nie przekroczyła kwoty, o której mowa w art. 26 ust.1 i 3 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 roku o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

-Oświadczam, że nie złożę dobrowolnie rezygnacji ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Głuchowie, gdyż nie jestem winną zarzucanego mi czynu naruszenia dyscypliny budżetowej w przedstawionym mi zakresie- słyszymy na koniec odczytanego pisma od Marii Buk-Kalinowskiej

Pytania bez odpowiedzi

Radni po odczytaniu pisma skierowali pytania do wicewójta, jednak ten oznajmił jedynie, że procedura odwołania ze stanowiska została już rozpoczęta. Na inne pytania nie uzyskali odpowiedzi na sesji. Wicewójt oznajmił, że odpowie na pytania pisemnie.

Oświadczenie i wyjaśnienie

Na koniec sesji przewodniczący odczytał oświadczenie od byłego dyrektora oświaty Tadeusza Pasiecznego, który został zwolniony w grudniu 2018 rok (nagranie od 58:50). Następnie pismo od byłego wójta Zbigniewa Łoza, który wyjaśniał w piśmie procedury uchwalania budżetu gminy. (nagranie od 1:03:40)

Poniżej ostatnia sesja z dnia 25.01.2019.

Red
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
Co na sesji w gminie Łańcut?, 4.2000 out of 5 based on 5 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 26326

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (122)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
387-f9b
~ Mariusz  Wice wójt na sesji zachował się skandalicznie takie samo zachowanie dotyczy się wójta Czarnota jak można się bawić telefonem rozmawiać z innymi jak ktoś mówi do Ciebie
Mam nadzieję że zostaną wyciągnięte natychmiast konsekwencję z tego zachowan8a
28 stycznia 2019
+144
-11
812-974
~ Adam  Czy tak powinien zachowywać się zastępca wójta?!!!!! To jest skandal. Jak można powiedzieć do obywatela "po co pan tu przyszedł ?
https://www.facebook.com/%C5%BB%C4%85damy-zwolnienia-zast%C4%99pcy-W%C3%B3jta-Gminy-%C5%81a%C5%84cut-228723694742515/
CHCEMY JEGO ZWOLNIENIA!!!!
28 stycznia 2019
+129
-7
1b4-33e
~ Tomasz  Natychmiast należy przeprosić byłego dyrektora oświaty
Za pomówienia
28 stycznia 2019
+89
-9
Ostatnio dodane komentarze
a3a-54a
~ Janek   skandaliczne zachowanie przewodniczącego rady
6 lutego 2019
+3
-7
2fa-29e
~ asiunia  do ~ tere   Pani Asia błysnęła... a wszyscy myśleli ze pachołki starego wójta nie nadawali się do niczego - owszem tak było - ale zmiany BRAK
30 stycznia 2019
+3
-0
35e-38e
~ odpowiedź  do ~ LASUCH   Po pierwsze, pisz małymi literami chyba, że nie umiesz.
Po drugie, ciekawe kiedy twój wójt weźmie się za ciebie. :)
30 stycznia 2019
+4
-5
fd3-81d
~ LASUCH   SPRZYMIERZEŃCY BEDA NAGADYWAĆ NA CZARNOTE GŁUPOTY BO SIĘ WZIĄŁ W KOŃCU ZA TAKICH PRZEKRĘTÓ JAK DYREKTORKA GŁUCHOWSKIEJ SZKOŁY !? BRAWO! ŁOZA I KALINOWSKA TO JEDNA REKA I DLATEGIO WSZYSTKO BYŁO ZAMIATANE POD DYWAN ALE SIE SKONCZYŁO! I TERAZ WSZYSCY NA CZARNOTE BO BRUDY WYCIĄGNAŁ...I BARDZO DOBRZE BO W KONCU SIE SKOŃCZY TEN SYF!!!
30 stycznia 2019
+16
-10
8fe-d53
~ Jarski   Przez takiego wice wójta, wójt Czarnota zbiera sobie wielu wrogów, co z czasem taka osoba będzie dla samego wójta bardzo uciążliwa. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz i to już zostało zrobione. A czy naszej gminie potrzebne jest utrzymywanie stanowiska wice wójta myślę, że z niemałą kasą. Jak na razie z gminy przebija się tyko głos ciągłych czystek, jatek, ustawek. Nie tego oczekują mieszkańcy od nowej ekipy. Jeżeli w najbliższym czasie wójt nie zrobi czegoś z tym negatywnym wizerunkiem to kredyt zaufania się skończy a opozycja będzie tylko rosła w siłę.
30 stycznia 2019
+10
-3
df1-430
~ Głuchów   A WIEC POWIEM O CO CHODZI NIBY Z"AFERA PIEROGOWA"- NIE O PIEROGI TUTAJ CHODZI...FAKT NIE DA SIE ZROBIC TAKIEJ ILOŚCI W 3 OSOBY. ZATEM CHODZI TU O TO ZE KUCHNIA ZAMAWIALA POSILKI KTÓRE MOZNA ZROBIC : GOLABKI, KROKIETY, KOPYTKA. SZLI NA LATWIZNE A TE RZECZY MOZNA ZROBIC I STAD WZIELA SIE AFERA Z BUDŻETEM!!!
I GADANIE ZE KTOS SIEDZI PO GODZINACH?!?! KLAMSTWO !!! PANI SZEFOWO NIECH PANI PRZESTANIE KLAMAC I LATAC PO MIESCIE W GODZINACH PRACY TYLKO ZA ROBOTE SIE BRAC!!!
A NA ZEBRANIU WIADOMO ZE PRZYJDA SAMI SPRZYMIERZENCY I BĘDĄ BRONIĆ DYREKTORKI...LUDZIE BEDA BALI SIE SPRZECIWIC BO MAJA DZIECI W SZKOLE I BEDA SIE BAC ZE TO NA NIC SIĘ ODBIJE.
ALE POMIMO ZE BEDZIECIE BRONIC TEJ MAFI I TAK WSZYSTKO WYSZLO...W KONCU!!!!
30 stycznia 2019
+16
-5
881-c29
~ pracuś   Cała ta szopka mnie rozbraja... Pani Asia... jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej nie otwierać ust... Tomek niedoszły radny... wyśnił sen o prokuraturze i dyrygencie Nicolausa i... płynie z tymi bredniami w świat...
Radny poeta niech złote myśli Smerfa Ważniaka odczytuje na kółku poetyckim w Rogóżnie a nie na posiedzeniu Rady Gminy...
JEDYNY TRZEŹWO MYŚLĄCY I OBIEKTYWNY PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY BRAWO !
30 stycznia 2019
+6
-3
c16-af4
~ PODATNIK   ALE JAKA BYŁA DZIAŁALNOŚĆ AKTYWNA Z POMYSŁEM PRZEZ OSTATNIE TRZY MIESIĄCE.
29 stycznia 2019
+11
-4
b7b-d26
~ Maria  do ~ Głuchów   Pani Marto B. - proszę nie wypowiadać się o pracy innych, gdy nie jest się samemu w porządku. Przecież zatrudniono Cię, znając Twoją trudną sytuację życiową,na pomoc kuchenną (mimo że nie masz żadnego przygotowania zawodowego). Przecież nie mieszkasz obecnie w Albigowej, tylko w Łańcucie i nie możesz znać problemów Gminy.Tym bardziej, że w pracy jesteś "gościem".Domyślam się, że czujesz się skrzywdzona przez życie. Nie jest to powód aby oceniać innych. Życzę pomyślności i mądrych wyborów.
29 stycznia 2019
+19
-14
6ef-1c4
~ ja  do ~ Głuchów   No cóż przykład idzie z 'Góry',stare władze uprawiały samowolkę, wybraliśmy nowych , młodych z pomysłami i co się dzieje ? Pokrętne zwalnianie ludzi, bez żadnych konkretnych powodów , żeby obsadzić stanowiska kolegami,brak odwagi cywilnej żeby przyznać się do błędu to jest w porządku według ciebie? To ta nowa zmiana,to ludzie którym zaufaliśmy,wiązaliśmy z nimi nadzieje, że będzie lepiej,że skończy się kolesiostwo że wreszcie będzie normalnie? A co do Pani kucharki, to chłopie ona nie musi umieć sie publicznie wypowiadać,tylko dobrze gotować bo to jest Jej zawód .
29 stycznia 2019
+14
-8
fb4-745
~ al  do ~ Duzy   Chyba nie wysłuchałeś dokładnie materiału. Bo jest różnica - dopiero od pewnej kwoty dyrektor jest zobowiązany odprowadzać pieniądze, a wg. pisma Pani Dyrektor ta kwota nie został przekroczona a tym samym nie naruszono dyscypliny budżetowej
29 stycznia 2019
+17
-2
cce-01c
~ Głuchów   W tej szkole rządzi klan tej kucharki co zabierala glos, poczawszy od: synowej, siostrzenicy, szwagra, kuzynki meza i siostra synowej z innej gminy...przypadek? Nie sądzę! Pani dyrektor I ta "mafia" dobrze się dogaduja.
29 stycznia 2019
+22
-9
50d-15e
~ Głuchów   90%wypowiedzi tutaj to pracownicy broniący dyrektorki.....jak im się władza zmieni to już nie będą mieli takiej samowolki. No i nie będą mieli! Czas na zmiany A nie PRL!
A szefowa kuchni nawet wypowiadać się nie potrafi ha ha
Do garów!
29 stycznia 2019
+18
-19
ed9-dd6
~ Daisy   Gadka w stylu "złóż rezygnację, albo na ciebie doniesiemy" to już chyba szantaż, a na to są paragrafy. Poza tym gdyby coś na panią dyrektor mieli, to by nie załatwiali tego podchodami, tylko od razu oficjalnie. Oj współczuję mieszkańcom Gminy, jeszcze prawie 5 lat takich numerów...
29 stycznia 2019
+18
-2
3fa-a2e
~ Karolina   Proszę o przesłanie linków z obrad lub tylko fragmentów z "profesjonalnym" zachowaniem Pana Wójta i jego zastępcy do Pana Stanisława K. członka Zarządu Województwa Podkarpackiego (Urząd Marszałkowski). Niech zobaczy swoich Kolegów i pozostałych przyjaciół z Aktywnej Gminy Łańcut w akcji.
29 stycznia 2019
+17
-3
39d-138
~ tere  do ~ adhd   Proszę jest w moim poście poniżej pełne 7h nagrania.
29 stycznia 2019
+5
-0
3fa-01e
~ adhd  do ~ Teed   Możesz wkleić link w komentarzu bo nie moge znależdż.Na stronie Urzędu gminy ostatnia retransmisja jest z sesji z 25 stycznia a chdzi o sesje wczorajszą.
29 stycznia 2019
+3
-0
342-e20
~ pezdioch  do ~ tere   można powiedzieć, że w te 2-3 godziny udowodnili wice i wójtowi, że nieznają procedur i no nic nie wiedzą normalnie dramat włodaże wyslałem linki do polsatu i tvnu i do reżimowej tez :D
29 stycznia 2019
+20
-3
943-eba
~ tere   Widać na sesji z dnia 28 stycznia, że p. Murias wzięła sobie słowa przewodniczącego do siebie i po 4h poszła do domu. Tak właśnie szanuje swoich wyborców.
Tutaj link do drugiej części kompromitacji wójta i wice wójta.

Jak widać oszukują, piszą pisma na kolanie w przerwie. Brawo dla Pani Radnej która w piękny sposób im pokazała jakimi są matołami i jak dużo jeszcze brakuje im doświadczenia.
29 stycznia 2019
+28
-2
c75-00b
~ Teed   NAGRANIE JEST JUŻ DOSTĘPNE - OGLĄDAJCIE :)
29 stycznia 2019
+11
-0
ba5-58c
~ kkk  do ~ Oburzony   Nikt się nie dziwi, że zatrudnia po znajomości. My się nie godzimy na to w jaki sposób jest to realizowane! Niech Dyrektorka zakończy kadencje i wtedy ją wymienić, a nie zastraszać w trakcie kadencji, a dopiero po publicznym nagłośnieniu załatwianie wszystkich dokumentów.
29 stycznia 2019
+21
-2
222-fa9
~ akinom   Oj, coś mi się zdaje, że skończy się na oburzaniu i docinkach i nic więcej z tego nie wyniknie. Oby to były mylne przypuszczenia.
29 stycznia 2019
+7
-0
f03-466
~ głos rozsądku  do ~ MieszkaniecGluchowa   Co do zasady zgoda - za rażące błędy należy ponieść odpowiedzialność. W tej konkretnej sprawie nie wiadomo o jakich błędach mowa. W cywilizowanych warunkach ewentualne błędy, zaniedbania czy uchybienia przełożony (np. Wójt) wytyka podwładnemu, a ten obowiązany jest ustosunkować się do stawianych zarzutów. Gdy odpowiedź podwładnego nie wyjaśnia sprawy należy przeprowadzić kontrolę, a jej wynik (o ile potwierdzi zasadność zarzutów) stanowi podstawę odwołania. Skoro na sesji przełożeni przedstawiali wyłącznie wymijające odpowiedzi - to wniosek jest taki, że najpierw podjęto decyzję o odwołaniu, następnie szukano "ścieżki na skróty" poprzez próbę wydobycia oświadczenia o rezygnacji, a gdy plan nie przyniósł efektu - rozpaczliwie szukamy podstawy faktycznej i uzasadnienia podjętych działań. Nie wiem co Kuratorium ma do dyscypliny finansowej ! Przecież jest to nadzór nad działalnością dydaktyczną. Wójt powinien ujawnić treść wniosku o wydanie opinii - być może jego treść i oczekiwania nie mieszczą się w zakresie kompetencji Kuratora. Nie zdziwiłbym się takiej sytuacji gdy mylone są takie pojęcia jak umowa i pełnomocnictwo, którego istota wynika z kpa czy kc i nie ma nic wspólnego z kontraktowaniem. Ufam, że prawnik wyjaśni władzy zakres ww. pojęć. Takie cechy personalne jak doświadczenie i zaangażowanie w pracę zwykle są atutami. W Gminie Łańcut jest inaczej - doświadczeni muszą odejść i zrobić miejsce dla nowego, lepszego "układu", czemu służą prowadzone "od tyłu" procedury, które jak wnioskuję z przebiegu sesji nie są do końca znane samym wnioskodawcom. Jeżeli zatem oceniać styl i profesjonalizm (pomijając słuszność działania) - ręce opadają !
28 stycznia 2019
+31
-3
3a7-0e7
~ Mieszkaniec  do ~ Janek   Tutaj na Twoje pytanie drogi Janku Wójt i jego p.. zastępca mogą wykazać się wydrukiem że swojego wynalazku ewidencji czasu pracy urzędników w UG. :)) bardzo o to prosimy... A będziemy mieli odpowiedź jasna. :))
28 stycznia 2019
+10
-2
065-612
~ Oburzony   Za poprzednich władz również było zatrudnianie osób "po znajomości". Dlaczego teraz nagle wszyscy się dziwią, że Wójt wybiera swoich? Popatrzcie na pracowników urzędów, szkół i innych instytucji państwowych, w sumie nie tylko państwowych. Ogłaszane są konkursy na stanowiska, na które już wiadomo kto będzie zatrudniony! Jeden wciąga drugiego. Ale przecież konkurs musi zostać ogłoszony. Tak było już od dawna. Nie wystarczy mieć kwalifikacji, trzeba mieć kogoś znajomego z dobrymi układami. Wszędzie tak jest... i nagle teraz wszyscy się obudzili
28 stycznia 2019
+11
-12
dd9-cef
~ Slawek  do ~ pezdioch   Z tego co wiem to pan mydli nam oczy. To się nie uda.
28 stycznia 2019
+7
-4
2e9-fec
~ pezdioch  do ~ Ja   Z tego co kojarzę YouTube zapisuje tylko ostanie 4h nagran dlatego tak się stało. A sesja trwała z tego co widzę to do prawie 20 dlatego niema gmina chyba ma kilka dni na udostępnienie całości. Szkoda że nie podzielili transmisji na dwie części . Prolu by nie było
28 stycznia 2019
+5
-6
75b-6dc
~ nick   Czy posiada ktoś nagranie z całej dzisiejszej sesji ?
28 stycznia 2019
+9
-1
2c7-047
~ Mieszkaniec  do ~ Wyborca   Ten nowy wójt zafundował nam cenzurę. Pierwsze 3h22min z dzisiejszych obrad rady GŁ zniknęło. Władza się kompromituje coraz bardziej. Wyborco, podoba się?
28 stycznia 2019
+15
-2
5a6-db0
~ teed   Gdzie się podziało nagranie?! Oglądałem live, najciekawsze było jak wójt nie chciał udzielić żadnej odpowiedzi po czym radna zadzwoniła do kuratorium i dowiedziała się, że wniosek dotarł dziś, czyli najpierw było zastraszenie Pani dyrektor przez wice wójta, a następnie ogarnianie podania na szybko... Za dużo rzeczy wyszło podczas tej sesji dlatego jej nie udostępnili.
28 stycznia 2019
+24
-2
d83-1e9
~ Wyborca   Wybraliśmy nowego wójta aby wymienił ten 20 letni nietykalny układ.Proszę się nie poddawać liczymyna pana, ma pan poparcie zdecydowanej większości mieszkanców.
28 stycznia 2019
+14
-33
9cb-90e
~ inferno   Jest w tym coś przerażającego jak szybko poparcie internautów dla p. Jakuba zamieniło się w krytykę. Czy zasadną, czy nie, inna sprawa. Oj szybko ta "dobra zmiana" w gminie rozmieniła się na drobne.
28 stycznia 2019
+15
-2
126-0b5
~ bolszewizm powraca   Może jest tu jakiś informatyk i potrafi ten materiał z pierwszych godzin sesji odzyskać i opublikować.W internecie podobno nic nie ginie.Zwykłe bolszewickie zwyczaje.Wsyd i hańba żeby 20kilka lat po komunie z powrotem tworzyć drugi obieg.
28 stycznia 2019
+21
-0
779-2bd
~ piotr   Myslę że pan B. wspomniany przez Zofię miał objąć stanowisko wice dyrektora ośrodka kultury. Bo po co było tak szybko zmieniać statut na sesji w grudniu. logiczne żeby od stycznia zatrudnić osobę która miała obiecane stanowisko. A wyszło jak wyszło - z dyrektorem centrum oświaty , myslę że władza się wstrzymała z zatrudnieniem aż szumy ucichną.
28 stycznia 2019
+16
-0
2c1-6ad
~ MATEUSZ   ŁUKASZ HUBERT - skąd Ty się znalazłeś u nas w gminie kompletna klapa z Pana osobą
Czarnota - Kompromitacja, wstyd, hańba
28 stycznia 2019
+31
-4
0ad-d89
~ Zofia   Nowa wiadomość, miejmy nadzieję że to plotka jaką dziecko przyniosło mi dzisiaj ze szkoły : zapytało: czy to prawda że pan Bogdan będzie naszym dyrektorem. o NIE.
28 stycznia 2019
+20
-3
726-af3
~ Mieszkaniec   Gdzie podział się początek obrad??? Nie możemy tego oglądać???? Chyba po to są nagrywane aby można było je oglądać..
28 stycznia 2019
+17
-0
6d1-d60
~ Wyborca   Sesja trwala od 13. Większość ludzi pracuje do 15, więc dlaczego retransmisja nie zawiera początku obrad???? To jest jakas tajemnica???
28 stycznia 2019
+16
-0
38e-a48
~ STAŚ   Wójt dziś się przynajmniej telefonem nie bawił :)
28 stycznia 2019
+18
-1
23c-7e8
~ Xyz  do ~ Ja   Jacy zwykli obywatele, popilki dyrektorki i rodzina, zmobilizowana przez zwolenników,majacych w tym interes
28 stycznia 2019
+9
-18
af3-993
~ Slawek28   Sesja powinna być udostępniona od pierwszej sekundy do ostatniej!
28 stycznia 2019
+15
-2
ebd-208
~ kuba  do ~ MieszkaniecGluchowa   oczywiście masz rację
zawiniłeś ponieś teraz konsekwencje
chodzi o styl !!!!!! w jakim to jest robione
28 stycznia 2019
+9
-0
7de-bdb
~ gtr   kładam zawodomienie o zablokowaniie czeci obrad rady gminy łańcut przez wójta
28 stycznia 2019
+19
-3
9a6-da9
~ lol   Nigdy nie pomyślałbym, że takie rzeczy będą się działy w naszej gminie.
28 stycznia 2019
+14
-3
505-31d
~ MieszkaniecGluchowa   Pani dyrektor powinna jak najszybciej opuścić swoje stanowisko. Jak każdy człowiek który popełnia rażące błędy w swojej pracy.Zwolnienie dyscyplinarnie powinno być od razu jak przy każdym pracowniku.
28 stycznia 2019
+13
-32
525-75a
~ dgs   AROGANCJA WÓJTA I V-CE WÓJTA- Bardzo źle to rokuje dla mieszkańców gminy Łańcut że tak niekompetentne osoby zajęły wysokie stanowiska.
28 stycznia 2019
+21
-3
826-34c
~ Mieszkaniec   Pan zastępca urażony niczym pensjonarka chyba oczekuje przeprosin. Słowa o hitleryzmie boleśnie uderzyły w Niego i całą jego rodzinę. Bidulek. Pan Pasieczny wyrzucony z Centrum Oświaty z łatką złodzieja/malwersanta to rodziny nie ma? Otóż ma! Pani Dyrektor z Głuchowa straszona, że jak nie odejdzie dobrowolnie to również odejdzie z zarzutami złodziejka/malwersantka to rodziny nie ma? Również ma! Naruszenie dyscypliny finansowej przez Panią Dyrektor na razie można rozpatrywać w kategorii pomówienia. W Urzędzie Gminy bałagan, książki podawczej brak (skandal), pismo do KO w Rzeszowie wysłane dziś (28.01), upoważnienie napisane dziś (28.01). Brawa dla Pani Sołtys Soniny, która jednym telefonem obnażyła krętactwo Wójta Czarnoty. Brawa dla Pana Przewodniczącego RG, dla Pana Albigowskiego (króciutko i celnie). Nie jestem zwolennikiem byłego wójta Łozy, szanuję jego osobę ale jego czas minął. Pan Czarnota w kampanii wyborczej zapowiadał nadejście czasów NOWEJ POZYTYWNEJ ENERGII (dowód na filmie 0:47)
Gdzie ta energia? W osobie p. Wójta, p. Huberta?
28 stycznia 2019
+20
-4
349-fe5
~ Slawek28   Mówicie poważnie?? Ponad 2godzinnna dyskusja z mieszkańcami Gminy Łańcut został wycięty???? PARODIA!!!!!!!!!
28 stycznia 2019
+17
-3
d2f-121
~ kuba  do ~ Duży   sam wójta nie wie za co to zwolnienie
28 stycznia 2019
+14
-3
aad-193
~ viewer  do ~ Duży   Nie rozumiem pana komentarza gdyby "doszło do zaniedbania obowiązków służbowych" to 23 stycznia nie przyjechałby pan wicewójt z jakże świetnie wykształconym pod względem prawnym radcą. Jeżeli faktycznie doszło do naruszenia dyscypliny budżetowej to na pewno w szkole w Głuchowie nie powinien się pojawić pracownik wójta który zastraszał panią dyrektor. Według mnie pan radny z Głuchowa bardzo dobrze zrobił mówiąc na sesji 25.01, że wobec pani dyrektor zostało zastosowane zastraszenie a nawet mobbing. Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni a pani dyrektor z Głuchowa zostanie oczyszczona z zarzutów których w ogóle nie popełniła.
28 stycznia 2019
+20
-4
97d-2af
~ Ja   Dlaczego w retransmisji na YouTube została wycięta cała część sesji na której byli zwykli obywatele?
28 stycznia 2019
+19
-3
274-150
~ xyz   wycinanie z obrad dyskusji ozkole w Cłuchowie to kolejney Wólcie wybieg
28 stycznia 2019
+22
-2
545-636
~ głuchowianka   Oglądając dzisiejszą sesję bardzo zdziwiłam się pismem od p. Marty. Myślę że nie zrobiło ono dobrze dla jej koleżanek obradujących z nią "przypadkowo" spotykanych pod Biedronką jak również dla jej tesciowej która pracuje w szkole. Dziwię się bardzo że kobieta jak widzę w mocno zaawansowanej ciąży wypowiada się w ten sposób. Skąd ona wzięła taką wiedzę? Ponoć była czy jest pracownikiem z Urzędu Pracy i często przebywała lub przebywa na zwolnieniu lekarskim. Teraz szczerze: życzę zdrowia dla dziecka. Oby nie miało w sobie tyle jadu.
28 stycznia 2019
+12
-11
566-2e6
~ Duży   Zastanawiam się czy piszący tutaj komentarze w obronie dyrektora szkoły, oczekują, że pisząc je obronią dyrektora? Odpowiedz brzmi nie - doszło do zaniedbania obowiązków służbowych i muszą zostać wyciągnięte z tego konsekwencje. Tak jak w każdym innym zakładzie pracy
28 stycznia 2019
+12
-22
53f-2fd
~ Mieszkaniec   Z tego co widzę tutaj przeważnie przesiadują sympatycy starej władzy jednakże wyniki wyborów mówią same za siebie i zachowania na sesji, czy negatywne komentarze co do Aktywnej Gminy, Pana Zastępcy, czy Pana Wójta tego nie zmienią, bo nasza gmina jest bardzo duża, a na sesjach, czy portalach tego typu znajduje się jej tylko mała część..także murem za Panem Jakubem Czarnotą!
28 stycznia 2019
+9
-34
2f6-357
~ michal   to kolesiostwo jakie dokonuje sie w gminie niech będzie przestrogą również w mieście, ludzie to widzą i patrzą Wam na ręce.
piątkową sesja ma już blisko 5 tysiecy wyświetleń, jaki mają wniosek mieszkańcy ? nie trudno się domyślić.
28 stycznia 2019
+19
-1
f32-6fd
~ nauczyciel  do ~ ~po znajomosci   Szanowny "po znajomości". Czy masz wiedzę jaki stopień awansu zawodowego trzeba mieć aby objąć stanowisko dyrektora w szkole? Masz wiedzę na temat kandydatki z Aktywnej Gminy jaki ma stopień awansu zawodowego i czy ma zrobione studia czy kurs zarządzania oświatą? Jeżeli tak to podziel się takimi informacjami.... chętnie posłuchamy.
28 stycznia 2019
+10
-1
3a5-1cb
~ ~po znajomosci   Ktoś pytał gdzie wójt kupił karnety na siłownie? Jak to gdzie? U Pana Bogdana a czemu afera za aferą tworzy sie właśnie przez ludzi z Aktywnej Gminy a oto kilka wniosków ktore mozna wyciągnać lub usłyszeć od ludzi :
Afera pierogowa i bezstronna Pani Murias. Otóż Pani radna a dokładniej jej teściowa jest wlaścicielka pierogarni. Po nieudanych próbach aby to szkoły brały pierogi od Niej załatwiła mikro afere przy pomocy Kubusia...
Pan Bogdan i zemsta na Głuchowie.... brak stanowiska dla żony to jedna strona medalu. Nie przyjęcie oferty pracy w jego nowej super siłowni przez osobę którą wynajmowała sale w głuchowie odbiła się na dyrektorce. A Pan Bogdan jest znany na Łańcucie jeszcze z wielu innych rzeczy. Popytajcie znajomych bo można sie zdziwić jakim ludźmi otacza sie Kubunio
Urzędnicy nie z okolicy :) Tutaj jakimś detektywem nie trzeba byc aby być praktycznie pewnym że wszystkie stanowiska to z namaszczenia Pana Kruczka. Przecież po skończeniu kadencji gdzieś Nasz Kubuś musi wylądować.
Dyrektora w szkole w Głuchowie jest już wybrana. Jedna z kandydatek Aktywej Gminy której nie udało się wygrać wyborów, taka tam kolejna część układanki....
W środę kolejny dzień tego cyrku, oby ktoś zrobił transmisje live z zebrania wójta i ludzi z głuchowa....
28 stycznia 2019
+40
-4
623-d5c
~ Janek   Panie Wójcie, Panie zastępco
Macie rano problem ze wstawaniem do pracy
Pan przewodniczący twierdzi że u Was to różnie bywa tak Wam się śpieszy rano do pracy !!!
to na którą przychodzicie do pracy
28 stycznia 2019
+20
-3
07c-590
~ specjalista samorządowy   To co dzisiaj widzieliśmy na sesji gminy Łańcut, to jest autentyczny obraz wielu włodarzy polskich gmin, miast(zaznaczam nie wszystkich). Dobrze, że istnieje obowiązek transmitowania obrad z sesji na żywo. Teraz mieszkańcy lokalnych społeczności będą wiedzieć na kogo głosować w następnych wyborach samorządowych , czy też przyśpieszonych wyborach z takiej lub innej przyczyny. Oto przykład, który pokazuje o "kompetencji w cudzysłowiu". I patrzcie i ogladajcie ludzie kogo żeście sobie wybrali. To nagranie powinno iść w Polskę, jako przestroga dla mieszkańców tej ( gminy Łańcut)i innych samorządów.
28 stycznia 2019
+52
-3
Miki...  do ~ Ogórek   Proszę cię "latają"Czlowieku ty wiesz co wypisujesz.Ta pani Jadwiga dala z siebie tyle ciezkiej pracy.Ze mozna sie na niej wzorowac.Noooo ale chyba ogorek jeszcze nie dojrzał w swoim ogródku i nie wie co piszep.A co do pani dyrektor jestem pelna podziwu dla tak wspanialej osoby.I wierze ze pani jest niewinna .Rozpiera mie duma ze bylam jej uczenica i ze uczyla moje dzieci.Wojt i v-ce prosze pelne rozczarowanie.Panie wojcie to byly proste pytania dlaczego nie umiales na nie odpowiedziec???
28 stycznia 2019
+26
-5
e7b-013
~ xyz   na katecmete to bedzie wójek pana czarnoty proboszcz z diecezji radomskiej
28 stycznia 2019
+8
-1
3e4-73c
~ STAŚ   To jest patologia
dziennik podawczy tajemniczo znika
upoważnienie napisanie na kolanie
wójt nie odpowie na pytania (nie wie co odpowiedzieć )
zastępcza to już ewenement w skali gminy
gołym okiem widać że Czarnota chce na dyrektora wsadzić swojego ZNAJOMEGO !!!!
28 stycznia 2019
+37
-5
0ff-336
~ murgrabia z janosika   Zastanawiam się ile tutaj komentarzy napisane jest przez pracowników rzeczonej placówki heheh
28 stycznia 2019
+13
-26
bab-87b
~ Ciekawski   Kłamstwo ma krótkie nogi! Ciężko się przyznać...Ale nic dziwnego spoko jedna mafia rządzi w gluchowskiej szkole! Pani dyrektor I kucharkom-zegnamyyy was;)
28 stycznia 2019
+16
-37
7ed-cd3
~ Ryś   Sam fakt, że zaginął dziennik podawczy, już z tego tytułu są artykuły, że upoważnienie dla radcy prawnego było napisane na prędce z datą dzisiejszą, a żekome procedury wszczęto w piątek, czyli obcy człowiek bez upoważnioenia wszedł do szkoły i swoją pozycją i osobą próbował zastraszyć dyrektorkę, wraz z wice starostą na polecenie wójta Czarnoty.Przecież to widać gołym okiem Praktyki UB.
Oj wójcie aleś sobie chłopie nagrabił.
28 stycznia 2019
+40
-7
3ee-593
~ Iruś   Z ogromnym zaciekawieniem spoglądam na tę aferę. Uważam, że nowy Wójt GŁ jest osobą konsekwentną i nie pozwoli sobie aby w jego "cyrku" miały miejsce takie zaniedbania że strony Dyrektora Szkoły w Głuchowie. Również zmiana na tym stanowisku jest zasadna, bowiem kadencja dyrektorki trwa bardzo długo i doszło do pewnego rodzaju zabetonowania, plus etaty w szkole dla jej znajomych, o czym wszyscy w Głuchowie wiedzą. Moim zdaniem szkoła w Głuchowie (a pewnie takich placówek jest więcej) wymaga odświeżenia kadry nauczycielskiej oraz pracowników zatrudnionych w szkole, aby np. podnieść poziom nauczania. Takie zmiany, po tak długim okresie czasu, w każdej instytucji są potrzebne. Co dobitnie widać po przykładzie naszej gminy, która odżyła odkąd rządy zaczął Pan Czarnota. Uważam, że za swojej kadencji, sprawi, że każde aspekty życia społecznego w naszej gminie odżyją a tym samym poprawi się jakość życia.
Wracając do sprawy szkoły, takie zaniedbania nie powinny mieć miejsca w instytucji finansowej z naszych podatków i powinny z tego tytułu zostać wyciągnięte konsekwencje. Bez żadnego ale i nawet pielgrzymki obrońców dyrektora nie pomogą. Jest wina, musi być i kara, a wójt swoją niepodważalną decyzją powinien dać przykład innym instytucjom aby bardziej pilnowały swojego podwórka. Dlatego tym bardziej nie rozumiem tej dyskusji i tych apeli. Ciekawi mnie czy większość z was, po takim rażącym błędzie zachowałoby swoją ciepłą posadkę. Wierzę, że ZS w Głuchowie otrzyma nowego i niezwykle utalentowanego dyrektora, który tknie nowe życie w tą szkołę.
28 stycznia 2019
+15
-61
7e2-d9d
~ adhd   Daliście się wpuścić czarnocie z tym spotkaniem w szkole.Chodziło o ściągnięcie tej sprawy z przestrzeni publicznej i zredukowanie do małego problemu który jakoś sobie załatwimy po cichutku w małej szkółce.Tak być nie może.Sprawa ma już charakter afery i nie pozwólcie zamieść tego pod dywan nawet w przypadku wycofania tych panów ze wszystkiego czy propozycji polubownego załatwienia sprawy.Widać że są to ludzie bezwzględni i bez odrobiny przyzwoitości.Z takimi ludzmi nie prowadzi się negocjacji.Tylko zdecydowane działania.
28 stycznia 2019
+42
-4
ae3-40f
~ Mieszkanka Gminy   Myślałam,że Pan Wójt będąc osobą publiczną oraz pełniąc tak wysokie stanowisko ma trochę szacunku i wdzięczności do tych, którzy go wybrali-do mieszkańców Gminy Łańcut. Panie Jakubie choć jestem od Pana młodsza o parę lat to jednak z niepokojem i strachem patrzę na pańskie zachowanie oraz decyzje jakie Pan podejmuje.Dzisiejsza sesja pokazała Pana "klasę". Mam nadzieję,zę wyciągnie Pan z tej sytuacji odpowiednie wnioski oraz tak jak powiedział to jeden z radnych,że "Zobaczymy Jakuba Czarnotę,który podczas swojej kampanii chodził po domach,głaskał kaczuszki i pieski oraz rozmawiał ze swoimi wyborcami". Niech Pan Pamięta,że to,że jest Pan Wójtem to do czegoś zobowiązuje. Został Pan obdarzony ogromnym zaufaniem więc mam nadzieję,że zdaje sobie Pan z tego sprawę.
28 stycznia 2019
+35
-5
ec4-c7c
~ ada  do ~ Hmm   Masz racje .powodem jest szykowanie stołka dla kolesia w ramach wdzięczności za poparcie.
28 stycznia 2019
+23
-5
6fc-618
~ inferno   "Kolejna kwestia to zaskakujące stwierdzenie dotyczące "oszczędności" wynikających z zawarcia umowy z podmiotem zewnętrznym - to temat wniosku o udzielenie informacji publicznej. "
A sprawdził ktoś te oszczędności, tj. jaki był koszt tej kancelarii za wójta Łozy a jaki obecnie?
28 stycznia 2019
+9
-4
032-a24
~ Hmm   Bez powodu nie byłoby tej afery i odwołania dyrektorki!
28 stycznia 2019
+18
-15
b1a-983
~ ww   Pan wice wójt chyba myśli że swoim cynizmem, ironią i brakiem kultury zastraszy ludzi, pokaże nam co potrafi. Nie można na to pozwolić. Panie Czarnota jestem rozczarowana. Tak szybko się Pan zmienił? Niech Pan wyciągnie wnioski ze swojego zachowania, bo mieszkańcy gminy już wyciągają
28 stycznia 2019
+29
-3
d27-9d6
~ inferno  do ~ Merytorycznie   To jest interesujący wątek, czy ktoś sprawdził jakie wynagrodzenie pobierała zewnętrzna kancelaria zatrudniona przez wójta Łozę, a jakie obecna, zatrudniona przez wójta Czarnotę? Swoją drogą jak UG dokonał wybory kancelarii?
28 stycznia 2019
+17
-0
Ten komentarz został usunięty
230-c52
~ Olek   No tak widać jak swój broni swego....pani dyrektor Głuchówa już poszukujemy I całej mafii z kuchni !
28 stycznia 2019
+14
-8
c1b-edd
~ Ogórek   "Jadwiga szefowa kucharka"-nie siedzi po godzinach w kuchni tylko lata po mieście hahh
Kłamca!!każdy o tym wie!!!
28 stycznia 2019
+13
-11
cf6-d01
~ Jan   Nie poperam Czarnoty, ale zachowanie Przewodniczącego RG było napastliwe i skandaliczne.
28 stycznia 2019
+11
-23
659-138
~ Staszek   Zachowanie wójta i zastępczy to jakiś cyrk, kabaret.
ŻENADA, WSTYD
28 stycznia 2019
+28
-5
158-ddd
~ Duzy   Bardzo ciekawe co tam się stało, ciekawe jak dużo takich nieścisłości jest jeszcze w ten i w innych szkołach gminy. Mam nadzieję, że Pan Wójt postawi sobie za zadanie uzyskanie transparentności podlegających mu instytucji i nie będziemy już świadkami takich zaniedbań.
Co do tematu artykułu. Uważam za słuszne poruszony problem, bo naruszenie dyscypliny budżetowej miało miejsce i nieważne czy chodzi tu o 6 tys. zł czy 60 tys czy każdą inną kwotę. I powinny zostać wyciągnięte konsekwencje, bowiem po to gmina ma ścisły budżet, żeby podlegające jej instytucje w nim się mieściły.
I tu nic nie podlega dyskusji, można tutaj przytoczyć wiele porównań. Zawiniłeś-musisz ponieść konsekwencje.
28 stycznia 2019
+14
-25
060-e13
~ pezdzioch  do ~ mieszkaniec gminy   bo ludzie tam je piszą ich zapytaj (ja tylko trolluje)
28 stycznia 2019
+1
-6
5e3-a70
~ mieszkaniec gminy   Nie wiem dlaczego ale duża ilość postów dotyczących tych dwóch ostatnich sesji jest pod artykułem "Nowy dyrektor oświaty". Warto je poczytać.
28 stycznia 2019
+6
-2
a9d-d22
~ abc  do ~ Alojz   No bez przesady za poprzedniej było o niebo lepiej
28 stycznia 2019
+17
-4
d11-ff9
~ Bonifacy   Jestem mieszkańcem innej gminy, ale to co tu zobaczyłem to wola o pomstę do nieba, jak można w taki sposób postępować z ludźmi zasłużonymi dla lokalnej społeczności? Czy pan wice jest osoba która powinna dalej pracować w urzędzie? Mam wątpliwości, ale głupkowaty uśmiech wójta, bawiącego się telefonikiem to jest skandal i lekceważenie wyborców, czy przed wyborami tak się zachowywał? Wydaje mi się ze nie, sam wiele dobrego czytałem o jego inicjatywach, ale to co zobaczyłem to mnie zmroziło. Ignorancja społeczeństwa, kolesiostwo, chamstwo to są atrybuty nowej władzy. Mieszkańcy gminy , nie dajcie się zastraszyć takiej władzy, pamiętajcie ze zawsze możecie ich odwołać w referendum. Może wtedy kolejna władza zrozumie ze jest tu po to aby służyć społeczeństwu, a nie swoim interesom.
28 stycznia 2019
+43
-5
30f-f42
~ Merytorycznie   Sprawie odwołania Pani Dyrektor poświęcono dwie sesje Rady. Mimo licznych pytań kierowanych przez osoby żywo zainteresowane tematem, adresaci nie wykazali woli udzielenia merytorycznych odpowiedzi. Pan Wójt zasłania się bliżej nieokreślonym obowiązkiem zachowania tajemnicy - także w zakresie trybu i podstawy prawnej wszczętej "procedury". Pan Wójt nieopatrznie stwierdził, że czeka na opinię Kuratorium - tym samym zdaje się ujawnił tryb działania, albowiem o takim przypadku mowa w art. 66 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo oświatowe. Jest to przepis pozwalający na szybkie odwołanie dyrektora w "szczególnych" przepadkach - czyli zupełnie wyjątkowych, wręcz drastycznych.
Jeżeli w imieniu Wójta z Panią Dyrektor rozmawiali pracownicy Urzędu - to winni legitymować się pisemnym pełnomocnictwem, a z przebiegu wizyty w Szkole powinni sporządzić notatkę urzędową i otrzymać dodatek do wynagrodzenia z tytułu świadczenia pracy poza Urzędem - tzw. delegacja. Brak takich dokumentów i ich oficjalnego wpływu z oznaczeniem daty (do przełożonego po realizacji czynności w terenie) - rodzi ryzyko podejrzeń co do np. antydatowania.
Pan Wójt stwierdził, iż pełnomocnictwo dla zewnętrznej Kancelarii Prawnej wynika z treści zawartej umowy. Trudno się z tym zgodzić. Umowa winna określać zakres i przedmiot współpracy, wynagrodzenie, obieg dokumentów, itp. Natomiast podstawą do działania w imieniu Mocodawcy jest zawsze TYLKO I WYŁĄCZNIE PEŁNOMOCNICTWO udzielone przed datą podjęcia działań. Inaczej byłoby to tzw. "prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia". Albo Pan Wójt się "przejęzyczył", albo celowo posługuje się wadliwym argumentem - licząc, że gawiedź to kupi.
Pan Wójt wskazał, że powziął informację, które zobligowały jego aktywność w sprawie. Pytanie o źródło tych informacji (może facebook?) - czy mamy do czynienia ze sprawdzonymi i rzetelnymi informacjami stanowiącymi wynika jakiejkolwiek formalnie prowadzonej kontroli, czy też przeświadczeń koleżanek z podwórka ?
Przeniesienie obrad na teren Szkoły to wymyk mający na celu zdjęcie sprawy z forum publicznego (jawnych sesji). Kolejna kwestia to zaskakujące stwierdzenie dotyczące "oszczędności" wynikających z zawarcia umowy z podmiotem zewnętrznym - to temat wniosku o udzielenie informacji publicznej. Dziwi też fakt, że radca z Urzędu zgadza się na udział w czynnościach polegających na realizowaniu działań w imieniu pracodawcy.
Pani Radna, która insynuuje, że Rada nie powinna zajmować się sprawami ważnymi dla danej grupy społecznej - powinna zastanowić się nad rezygnacją z mandatu. "Nic nie jest wieczne" - tym argumentem można by rozwiązywać każdy stosunek pracy - ale od lat 70-tych mamy coś takiego jak Kodeks pracy i szereg innych przepisów, które mają na celu eliminację arbitralnych decyzji. Jak widać nie wszyscy mają tego świadomość.
28 stycznia 2019
+55
-5
e04-e3c
~ Alojz  do ~ Mareczek   ale wiadomo o co poszło ?
28 stycznia 2019
+6
-1
4aa-ef5
~ Janek   Wójcie ciężka środa przed Panem
brak kultury i szacunku !!!
28 stycznia 2019
+27
-4
8bb-60d
~ Mieszkaniec  do ~ ciekawy   Zgadzam się w zupełności. Najzabawniejszy był komentarz Radnego z Wysokiej, tak jak było napisane już wyżej nie popadajmy w skrajności. Brawo dla Pani Radnej z Aktywnej Gminy za odwagę!
28 stycznia 2019
+8
-29
40b-d88
~ Mareczek   Dajmy szansę nowym władzom, na razie chcą wprowadzić zmiany w dobrym kierunku, ale na oceny przyjdzie czas na koniec kadencji. Uważam, że wymienione zaniedbania że strony dyrektora szkoły są poważne i nie powinno być to zamiecione pod dywan. W końcu to publiczne pieniądze.
28 stycznia 2019
+15
-36
795-4dc
~ z gminy  do ~ ciekawy   kierunek jest dobry, tylko zespół słaby. bardzo słaby. I ten zespół pociągnie wójta ze sobą w dół.
28 stycznia 2019
+23
-2
a8a-b4b
~ ciekawy   O ile po przeczytaniu artykułu można odnieść wrażenie, że Wójt jest nie w porządku postępując tak a nie inaczej wobec Dyrektor Szkoły z Głuchowa, to po obejrzeniu transmisji z obrad Rady raczej trzeba przyznać rację Wójtowi.Wystąpienia radnych to po prostu porażka. Po raz pierwszy od dziesiątków lat , ktoś wystąpił przeciwko "władcom" Gminy Łańcut. Wójt miał wybór , pójść z właścicielami folwarku o nazwie "Gmina Łańcut" na układy albo usiłować coś zmienić.Wybrał tę drugą opcję i bardzo dobrze.
28 stycznia 2019
+17
-44
0ac-3a6
~ Wojtek   Ciekawe jakie tajemnice skrywa jeszcze głuchowska szkoła....
Świetna decyzja Panie Wójcie! Trzymam kciuki za dalsze rządu, pozdrawiam
28 stycznia 2019
+13
-51
54d-b33
~ glos   Ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność to, że obecny wójt robi źle to nie podlega wątpliwości, bo takie zachowanie z tym zwalnianiem i obsadzaniem swoimi wbrew deklaracji, że będzie inaczej to jest mega nie halo, ale nie wychwalajmy tak poprzedniej władzy, bo dziadzia Łozę i jego Romka Skomrę trzeba było zmienić i dobrze, że się to dokonało. A wychwalanie go przez jednego z radnych z Wysokiej no to śmiech na sali. Władzę trzeba było zmienić, pech że nie było innego wyboru i padło na Czarnotę, który w niektórych sprawach naprawdę przedstawia ciekawe pomysły, co prawda jeszcze nie wcielone w życie, ale w sprawach pracowników pcha swoich gdzie się da. Ma Pan Wójt Jakub jeszcze czas przeprosić i postępować tak byśmy byli z Pana i gminy dumni więc nie wieszajmy psów jak radni ze starej gwardii. Jeśli się Pan w porę nie opamięta to niestety skończy Pan tak, że dojdzie do Pańskiego odwołania. Problem kogo wówczas na Wójta. Bo do Łozy (średniowiecza) nie mamy co wracać, a z obecnych radnych to nie widać nikogo kto by mógł rządzić. Pozdrawiam i działajmy w zgodzie dla dobra a nie od skrajności w skrajność.
28 stycznia 2019
+30
-2
d26-1f6
~ Alojz  do ~ Maurycy   o ile mnie pamięć nie myli to wniosek składa się taki nie wcześniej niż 10 m-cy od wyboru. Czarnota jest więc przez czas jakiś jeszcze napewno.
28 stycznia 2019
+4
-8
62d-1be
~ obserwatorka  do ~ Maurycy   Ja też tak myślę
28 stycznia 2019
+5
-0
474-b01
~ obserwatorka   Jakubie czy Ty czasami nie rozpędzasz się za bardzo zastanów się co robisz ,jak tylko zasiadłeś na stołku zmieniłeś się o 180 stopni.Według ćiebie wszystko jest złe. Nie zapomnij ,że kadencja szybko minie i podzielisz lis Pana wójta Łozy. Ja osobiście już żałuję ,że głosowałam na Ciebie
28 stycznia 2019
+35
-3
5b3-b2d
~ Alojz  do ~ Likwor   Nie siej mowy nienawiści :D
28 stycznia 2019
+7
-0
5b3-b2d
~ Alojz  do ~ kuba   no nie, już nie róbmy z poprzedniej władzy ludzi zasad.
28 stycznia 2019
+8
-7
a45-596
~ kkk   Pani Dyrektor niech nie rezygnuje z kolejnych kadencji, zrobić im na przekór! Odchodząc nawet z końcem kadencji i tak będą czuli się jako wygrani. Społeczeństwo jest za Panią.
28 stycznia 2019
+29
-4
8f0-585
~ Maurycy   Myślę że należy już zacząc zbierać podpisy mieszkańców gminy .Zrobić referendum o odwołanie wójta, i całej rady .Takie mamy prawo i nie ma co czekac 5 lat
28 stycznia 2019
+32
-5
b25-d06
~ top  do ~ top   jeśli takie mają być standardy odpowiedzi przez vice wójta to człowieku zastanów się co ty tam robisz i komu łaskę wielebny robisz że odpowiesz na pytania zadane przez mieszkańca
Jesteś tam jak d... od sr... żeby mi jako mieszkańcowi odpowiedzieć a nie stosować cwaniackie i chamskie wybiegi.
Panie wójcie radzę zastanowić się czy nie popełnił Pan błędu obstawiając się takim człowiekiem,
28 stycznia 2019
+29
-4
06a-3d0
~ Likwor   Alojz ty lepiej się nie odzywaj bo w czasie wyborów w Jakubie widziałeś zbawcę gminy i cudotwórcę . Wazeliniarzy twoje wpisy nic nie wnoszą
28 stycznia 2019
+10
-2
e5c-76a
~ kuba  do ~ Alojz   ale poprzedni robili to z zasadami
28 stycznia 2019
+9
-5
2e5-ca8
~ top   Takiego CHAMA jak zastępca hubert to dawno nie widziałem,
28 stycznia 2019
+44
-2
0c6-f65
~ Alojz   i władza nowa zachowuje się już jak poprzednia. A poprzednia udaje świętoszków.
28 stycznia 2019
+9
-7
404-a72
~ taczki   Drodzy państwo jedne taczki na zastępce już przygotowane, potrzeba drugi i na sesję po nich ;)
28 stycznia 2019
+27
-2
4fa-3f4
~ Obserwator.......   Proszę mi powiedzieć po co wojt i wice wojt są dzisiaj na sesji jak są w ogóle nie przygotowabi..... Żal referendum musi być i to jak najszybciej....
28 stycznia 2019
+35
-5
1ca-a8e
~ rolnik   Przepraszam bardzo ale prosze mi powiedziec kim jest pan przewodniczący Rady Gminy? Kto go wybrał na taka funkcję? Sesja rady Gminy napawa żenadą a poziom wypowiedzi radnych mnie zawstydza chociaż widząc znajome twarze może nie aż tak bardzo. Pan Tomasz wpadł na sesje z wolnej stopy tylko po co? Nie wysyłany ani przez pania dyrektor ani przez pana dyrygenta, powiedział co miał i uciekł. Nauczyciele z różnych szkół narzekają na dyrekcję a jak przyjdzie co do czego to jej bronią. Wszyscy mieli dość starych układów ale nowych się boją, liczą na zmiany bez zmian........
28 stycznia 2019
+14
-54
02c-8ca
~ Sluchacz   Ale macie chamskiego wicew. Dobrze ze jest transmisja to się można dowiedzieć jacy ludzie pracujä w gminie
28 stycznia 2019
+43
-1
5b6-d66
~ mieszkanka   zachowanie skandaliczne ponizej pasa pana Vice .... , nie popieram ...
28 stycznia 2019
+39
-3
cd5-3c5
~ Alojz   Przyszedł kontr-list :)
28 stycznia 2019
+7
-0
a06-48a
~ pielgrzym  do ~ Mariusz   A kto niby ma wyciągać natychmiast konsekwencje wobec wójta? Rada go nie wybrała, tylko mieszkańcy i to wyraźną przewagą, więc mandat póki co ma mocny. Nawet referenda o odwołanie nie odbywają się natychmiast.
28 stycznia 2019
+13
-4
241-d40
~ Bogdan   W mojej ocenie Wice Wójt DO ZWOLNIENIA!!!. BEZCZELNY !!!
Zaś zastanawiam się, kiedy WÓJT ZOSTANIE ODWOŁANY !!!
JA NIE CHCĘ TAKIEGO WÓJTA I ZASTĘPCY !!!!
TO OD NAS (OD LUDZI) WSZYSTKO ZALEŻY !!!
Tak to się robi https://www.infor.pl/prawo/gmina/abc-gminy/241271,Jak-odwolac-wojta.html
28 stycznia 2019
+37
-1
4bf-83d
~ lucek   Widzę że trzeba będzie szykować niedługo taczki dla nowego wójta i skończy się cwaniakowanie.
28 stycznia 2019
+44
-2
e32-c15
~ RLA   Rzeczywiście nastała dobra zmiana haha.Czas na młodych!!!
Hahaha
28 stycznia 2019
+34
-0
e8d-6d6
~ mieszkaniec gminy   Albo sama podasz się do dymisji albo cię załatwimy - tak w skrócie można przedstawić sytuację z odwołaniem dyrektorki szkoły w Głuchowie. Karygodne zachowanie wójta i jego zastępcy! Kadencja szybko minie, tych dwóch już nie istnieje w polityce.
28 stycznia 2019
+46
-4
982-fea
~ ada   o 12 sesja Rady Gminy na żywo n you tube.oglądajcie,albo idzcie do gminy.
28 stycznia 2019
+17
-2
b7f-798
~ pezdioch   woda sodowa, szybko
28 stycznia 2019
+34
-2
0af-183
~ Tomasz   Tyle było gadania o nowej zmianie, o konieczności wprowadzenia świeżości, a wychodzi na to, że w chamski sposób wywala się aby wepchać swoich, dochodzi do tego mobbing, zastraszanie. Co to za prawnik??? który życzy sobie obiady z Bogdanki co środę... bo głodny...
28 stycznia 2019
+51
-3
812-974
~ Adam   Czy tak powinien zachowywać się zastępca wójta?!!!!! To jest skandal. Jak można powiedzieć do obywatela "po co pan tu przyszedł ?
https://www.facebook.com/%C5%BB%C4%85damy-zwolnienia-zast%C4%99pcy-W%C3%B3jta-Gminy-%C5%81a%C5%84cut-228723694742515/
CHCEMY JEGO ZWOLNIENIA!!!!
28 stycznia 2019
+129
-7
1b4-33e
~ Tomasz   Natychmiast należy przeprosić byłego dyrektora oświaty
Za pomówienia
28 stycznia 2019
+89
-9
387-f9b
~ Mariusz   Wice wójt na sesji zachował się skandalicznie takie samo zachowanie dotyczy się wójta Czarnota jak można się bawić telefonem rozmawiać z innymi jak ktoś mówi do Ciebie
Mam nadzieję że zostaną wyciągnięte natychmiast konsekwencję z tego zachowan8a
28 stycznia 2019
+144
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x