Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zakończyły się poszukiwania 54-latka z gminy Łańcut
Potrącił 12-latkę na rowerze
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
Kolizja w Łańcucie
home > Start > Aktualności > O sytuacji w Głuchowie
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA ŁAŃCUT
2019.01.30 11:29 | aktualizacja: 2019.01.30 11:32

O sytuacji w Głuchowie

Oświadczenie wójta Gminy Łańcut Jakuba Czarnoty w związku z rozpoczętą procedurą odwoławczą dyrektora Zespołu Szkół w Głuchowie Marii Buk-Kalinowskiej.
O sytuacji w Głuchowie
O sytuacji w Głuchowie

Na przedostatniej sesji przewodniczący rady gminy Łańcut Paweł Dąbek przedstawił pierwszy raz sytuacje jaka miała miejsce w środę z udziałem wicewójta gminy Łańcut Łukasza Huberta i radcy prawnego. Przewodniczący odczytał pismo skierowane do rady gminy.

W piśmie Pani Maria informuje o wizycie wicewójta wraz radcą prawnym. Wicewójt miał przedstawić ustne żądanie, aby w dniu 24 stycznia 2019 r. dyrektor złożyła dobrowolnie rezygnację ze stanowiska i że są tutaj na polecenie wójta Jakuba Czarnoty. Jeśli tak by się stało to oni nie poinformują kuratorium oświaty o naruszeniu przez dyrektor dyscypliny budżetowej i nie przekazanie kwoty do budżetu gminy. Jest to kwota nieprzekraczająca 6 tysięcy złotych wypracowana przez szkołę z wynajmu sali gimnastycznej. Kwota ta została wypracowana w okresie trzech lat. Dyrektor wyjaśnia na co została przekazana ta kwota i że w żadnym roku nie przekroczyła kwoty, o której mowa w art. 26 ust.1 i 3 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 roku o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

-Oświadczam, że nie złożę dobrowolnie rezygnacji ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Głuchowie, gdyż nie jestem winną zarzucanego mi czynu naruszenia dyscypliny budżetowej w przedstawionym mi zakresie- słyszymy na koniec odczytanego pisma od Marii Buk-Kalinowskiej

Dziś otrzmalismy oświadzczenie wójta gminy Łańcut Jakuba Czarnoty w tej samej sprawie.

"Szanowni Państwo;

Aby uspokoić emocje, pierwszą rzeczą jaką pragnę wyjaśnić, są okoliczności związane z przekazaniem Pani Dyrektor Marii Buk - Kalinowskiej informacji w zakresie rozpoczęcia procedury odwoławczej dyrektora. Kategorycznie zaprzeczam, aby którykolwiek z pracowników groził Pani Dyrektor, czy też nakłaniał do podjęcia działań w zakresie rezygnacji ze stanowiska. Stwierdzam, iż podczas rozmowy to Pani Dyrektor potwierdziła okoliczności związane z nieprawidłowościami w szkole i sama chciała złożyć rezygnację. Moi pracownicy wskazali, iż nie taki cel był tego spotkania, wskazali na konieczność przemyślenia całej sytuacji i wyszli ze spotkania. Jeszcze raz jednoznacznie wskazuję, iż nikt Pani Dyrektor nie zmuszał do rezygnacji ze stanowiska.

Wobec działań dyskredytujących moją osobę w związku z okolicznościami rozpoczęcia procedury odwołania Dyrektora Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Głuchowie informuję, iż wszelkie moje działania zostały podjęte w zgodzie z prawem, na podstawie prawa i na podstawie obowiązków prawnych nałożonych ustawowo na Wójta. Przyczyną podjęcia procedury odwoławczej jest stwierdzenie rażących nieprawidłowości w zakresie dysponowania przez Dyrektora środkami publicznymi Gminy Łańcut oraz zaniechania realizacji obowiązków podatkowych. O stwierdzonych nieprawidłowościach zostały poinformowane organy prokuratury oraz organy skarbowe. Działania podjęte przez Wójta mają na celu eliminację nieprawidłowości funkcjonujących w Gminie Łańcut zgodnie z zapewnieniami składanymi podczas wyborów.

Stanowczo protestuję przeciwko wypowiedzi "anonimowego nauczyciela", która ukazała się wczoraj na łamach jednej z regionalnych gazet, sugerującej że praktyki w zakresie dysponowania środkami publicznymi, jakie miały miejsce na terenie Zespołu Szkół w Głuchowie są powszechne w szkołach na terenie gminy Łańcut. Rozpowszechnianie tego typu informacji godzi w dobre imię dyrektorów szkół.

Myślę, że skala agresji jaka została skierowana do mojej osoby - w żaden sposób nie odpowiada intencji, jakie legły u podstaw podjętych decyzji. Jak widzimy z faktu podjęcia działań zgodnych z prawem czyni się medialną i polityczną hucpę, licząc na realizację doraźnych celów politycznych. Jeszcze raz proszę o rozwagę i spokój. Proszę również o cierpliwość w oczekiwaniu na przekazywane konkretnych informacji w zakresie zaistniałych zdarzeń. Dobro Gminy Łańcut i tych postępowań wymaga zachowania spokoju. "

Dziś o godzinie 17 w Zespole Szkół Głuchowie ma się odbyć spotkanie wójta z radą pedagogiczną i rodzicami.

Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
O sytuacji w Głuchowie, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 34313
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (155)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
cab-5d4
~ PSL  To są metody panów kolegów z PSL. Wójt Gminy Łańcut, Burmistrz Łańcuta, Wójt Gminy Rakszawa to są panowie mocno skojarzeni razem ze sobą i z PSL, razem szli do wyborów. Mocno współpracowali ze sobą podczas kampani wyborczej, korzystając z partyjnego wsparcia oraz odpowiednich kancelari i doradców. Nawet formaty i kolorystykę reklamowych środków wyborczyć mieli zbieżne. Po wyborach zaczęło się spłacanie zobowiązań do kancelari i obsadzanie stanowisk "swoimi". Decyzje tych trzech panów też są podobne. Zarówno w mieście Łańcut jak i w gminach Łńcut i Rakszawa zwolniono prawników a obsługę prawną przejmuje kancelaria prawna (dziwna zbieżność). Trzeba dać swoim zarobić. PSL to jest najbardziej nepotyczna i kolesiowata partia, dlatego spodziewajcie się w tych trzech gminach następnych sytuacji - zwonienia i wyrzucenia kogoś ze stanowiska kierowniczego aby dać pracę "swoim". Trzej panowie okłamali społeczeństwo w kampani wyborczej i teraz smieją się z nas wszystkich bo przez 5 lat są bezkarni - hulaj dusza piekła nie ma.
30 stycznia 2019
+128
-19
b7a-6b3
~ Sąsiad zza miedzy  No i Wójt ma roboty na co najmniej połowę kadencji. Oświadczenia w takiej formie lepiej nie trzeba było wydawać Panie Wójcie bo jeszcze bardziej się Pan ośmiesza. Owszem - gdyby w piątek takie oświadczenie wygłosił Wice lub Pan to może ktoś uwierzyłby w te pierdyrdymały. Nie napisał Pan po co w ogóle pojechali Pana wysłannicy do Pani Dyrektor. No chyba, że dziś na spotkaniu powie Pan, że ona sama pojechała po nich do gminy, przywiozła ich do swojej szkoły i poprosiła żeby ją zmusili żeby się zdymisjonowała. Później wytrzeźwiała i stwierdziła, że se odwróci kota ogonem. No i teraz wyszedł z tego jakiś cyrk. Tylko czekać jak za chwilę jakaś sowa z taśmą wyleci. To by dopiero grubo było. Używanie słów ,,rażące nieprawidłowości'' może doprowadzić do konkluzji, że niektóre osoby powinny być tak na wszelki wypadek spakowane przed 6 rano. No ale żarty na bok. Na Pana miejscu ustąpiłbym ze stanowiska razem z tym swoim zarządem gminy, a na miejscu waszych kierowników jednostek - każde spotkanie z kimkolwiek z przełożonych Pana reprezentujących od dziś nagrywałbym dla własnego bezpieczeństwa.
30 stycznia 2019
+124
-22
289-3c5
~ Mieszkaniec  O proszę jak Pan Wójt nagle sobie przypomniał po co tam jego wysłannicy poszli. EUREKA. W piątek i poniedziałek nie mogl Pan tego powiedzieć?? Aaa wtedy to była tajemnica??? Czy może to pismo ktoś Panu NAPISAŁ i wreszcie może Pan w ten sposób wyglosic 'swoje' zdanie?? Niech się Pan już nie ośmiesza...
Czyżby słychać już bylo z za okna gabinetu piszczące koło pewnego budowlanego jednośladu które zbliża się do UG?
30 stycznia 2019
+108
-29
Ostatnio dodane komentarze
5b4-309
f14-c34
~ piotr   ot co - przestroga jak się kijkiem kogoś po łbie wali trzeba być przygotowanym, że zwrotnie obłuchem będzie zdzielony - a na poważnie Pan Wójt mówi że nie ma zastrzeżeń do pracy edukacyjnej i pedagogicznej pani Dyrektor to pytam po co pismo do kuratorium o odwołanie Pani Dyrektor - to co prawnik a co więcej wynajęta za publiczne pieniądze kancelaria nie wie że kuratorium jest od oceny merytorycznej pedagogicznej a nie od finansów???? refleksja przyszła a za nimi pisma do prokuratury i skarbówki.
WAŻNE - mija kilka miesięcy kuratorium dobrze ocenia dyrektorkę, prokuratura nie znajduje znamion przestępstwa, skarbówka ocenia, że nie ma znamion przestępstwa karno-skarbowego i nakazuje albo i nie zapłatę paru groszy mandatu IIIIIII i Pan wójt wychodzi na sesję i mówi że bardzo się cieszy że służby Państwa i Urzędu Gminy działając w interesie obywateli oczyściły Pani Dyrektor i będzie bardzo zadowolony mogąc dale współpracować z tak dobrymi ludźmi. I jedno ale gÓWienko kiedyś rzucone dalej sobie będzie latać i z tyłu głowy u niejednego pojawi się myśl a może jednak... i Do Władzy - najpierw pomyśl, sprawdź, wykorzystaj odstępne drogi a nade wszystko nie zastraszaj bo sama się możesz kiedyś przestraszyć i można się zacząć jąkać "JA SOBIE NA TO NIE POZWOLĘ"
3 lutego 2019
+10
-3
75c-824
~ Lord   Coś mi się wydaję że szybko ten temat zawita w programie Sprawa dla reportera.
2 lutego 2019
+10
-1
c42-3ea
~ Zygfryd   panie wójcie, czy znowu ktoś kolejny z pańskich znajomków z urzędu marszałkowskiego oczekuje już na etat dyrektora w Głuchowie? który to oczywiście będzie wybrany w drodze "konkursu"...?
Powiem wam też jeszcze jedno. Kilka osób znających prywatnie Jakuba Czarnote, mówiło mi przed wyborami tak: "nie głosujcie na niego, ona wam jeszcze pokaże"... o i teraz pokazuje
2 lutego 2019
+12
-5
5be-375
~ gluchów  do ~ Mateusz Ryznar   Właśnie widać "poziom"- kto kogo debiluje;)
Nikt tu nie jest wygranym i przegranym bo nie o to chodzi A chodzi i prawdę. Żegnam.
2 lutego 2019
+12
-30
03e-5c6
~ asd  do ~ PSL   I bardzo dobrze. Jeden czy dwóch prawników nie jest w stanie obsłużyć kompleksowo całego urzędu. Ale kancelaria jak najbardziej. A w dodatku jeśli jest to w tej samej cenie to wyobraź sobie jaki hajs zgarniali Ci niby wybitni prawnicy zatrudniani w urzędzie...
2 lutego 2019
+7
-4
b48-768
~ Merytorycznie  do ~ mieszkaniec   Chciał wyjść gdy zrozumiał, że powtarzane w kółko okrągłe zdania tym razem nie wystarczą, a nic więcej nie miał do zaoferowania.
Tak to jest gdy sprawę załatwia się od końca. Najpierw egzekucja, a następnie usilne próby uzasadnienia. Wójt gdy już powziął informacje, które w jego subiektywnej ocenie uniemożliwiają dyrektorowi dalsze pełnienie funkcji - jako prawnik powinien był:
1. Zleci zewnętrznej kancelarii opracowanie opinii prawnej, w której uzyskałby prawną ocenę sytuacji (wstępna ocena zasadności odwołania), ale przede wszystkim opinia winna wskazywać możliwe do zastosowana procedury. Jak wskazał Pan Prawnik z Warszawy - procedery są różne. W zależności od stanu faktycznego jedne będą bardziej efektywne niż pozostałe. Taka opinia byłaby świetnym argumentem w rękach Wójta - czy to sesjach, czy spotkaniach z mieszkańcami. Jej lektura pozwoliłaby Wójtowi na udzielanie merytorycznych odpowiedzi, a nie takie bełkotanie.
2. Następnie działania podejmuje się zgodnie z opinią - tj. zleca kontrole, wyjaśnia sprawę.
3. Ostatecznie, w zależności od obrotu sprawy odwołuje się dyrektora - wszczyna procedurę odwołania, lub wysyła się pismo do dyrektora z informacją, iż nie wykazano nieprawidłowości. Dziękujemy za rzetelną pracę.
O pnau wice wójcie - nie wypowiadam się, szkoda klawiatury.
2 lutego 2019
+11
-2
20f-4e6
~ Mateusz Ryznar  do ~ Irena   Pani Ireno, serdecznie Panią pozdrawiam i dziękuję za budujące słowa. Osobiście patrzę na ten temat z przymrużeniem oka, bo jak inaczej można odbierać słowa osób, które nawet nie potrafią się podpisać pod swoimi wypowiedziami? Moim zdaniem nie ma co dyskutować z debilem, ponieważ sprowadzi mnie na swój poziom, a później pokona doświadczeniem. Z góry sprawa przegrana :) Śmiać mi się chcę tylko z tych wszystkich "łapek w dół" pod moim ostatnim komentarzem... Niestety nadal mój telefon milczy, a anonimowi hejterzy potrafią tylko i wyłącznie oceniać moje komentarze, co w mojej opinii jest oznaką tylko i wyłącznie bezradności. Chciałbym tylko poinformować że nie zamierzam już wdawać się w dyskusję z "anonimami". Jeśli osoby te nie mają odwagi przedstawić swoich personaliów to ja nie mam ochoty poświęcać czasu na odpowiadanie im... Pragnę na koniec zapewnić że wbrew pozorom w sieci nie ma anonimowości i niektórzy prędzej czy później mogą się o tym boleśnie przekonać. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy drodzy państwo "anonimowi hejterzy"... ;)
2 lutego 2019
+49
-16
b79-012
~ REFERENDUM   Widzę że Pan Wójt bardzo boi sie tematu referendum. Każda wypowiedź gdzie pojawia sie słowo referendum jest minusowana. Nie wiem czy Pan Wójt lub zastępca działają na kilu nicach na tym forum. Drodzy mieszkańcy gminy, czas się zjednoczyć - Głuchów, Rogózno, Wysoka, Cierpisz, Kraczkowa a moze nidługo Albigowa.
Dajmy odpór tej bucie i zarozumiałości - jeszcze osiem miesięcy i CZAS NA REFERENDUM ODWOŁUJACE WÓJTA.
1 lutego 2019
+17
-10
d77-de0
~ Joseph  do ~ obserwator z zewnątrz   Panie obserwatorze z zewnątrz:) Jak słusznie Pana nick wskazuje jest Pan znakomitym obserwatorem:) Wielce mądra wypowiedż dlatego zostawiam dużego plusika dla Pana:)) Pozdrawiam
1 lutego 2019
+2
-0
758-008
~ Irena  do ~ Mateusz Ryznar   Dzwoniła nie będę ale szacun... Byłabym dumna z takiego syna.Mama niech się nie przejmuje, zawsze trafi się ktoś komu w życiu nie wyszło i się wyzłośliwia,Pozdrawiam
1 lutego 2019
+42
-12
d47-4d8
~ Zygfryd   Pan wojt niech uwaza, bo kto wysoko siedzi ten bolesnie upada.
1 lutego 2019
+10
-11
308-e54
~ Stach   Wojcie idz spać po rano nie wstajesz do pracy a przewodniczący patrzy na ręce.
Skończ Pan z tymi bredniami na Facebooku
My też będziemy teraz uważnie patrzeć na ręce Twoje i tego Twojwgo ......
Dobranoc
Tonący brzytwy się chwyta
31 stycznia 2019
+12
-11
087-e02
~ Mateusz Ryznar  do ~ Głuchów   W takim razie dlaczego nie zwrócił/a Pan/i, uwagi zarówno byłej jak i obecnej intendentce? Mam wrażenie że troszkę żal d... ściska, że po ponad dwudziestu latach pracy ktoś awansował na stanowisko administracyjne. Poza tym jestem pewien, że wszystkie obowiązki należące do intendentki (zarówno byłej jak i obecnej) zostały wypełnione jak należy. Jakie to Polskie krytykować innych, nie patrząc na siebie ;) Może się w końcu Pan/i przedstawi i odważy się być odpowiedzialnym za to co mówi? Bo jak na razie to nawet nie wiem jak się do Pana/i zwracać. No i bardzo mi przykro że nie skorzystał/a Pan/i z możliwości zatelefonowania do mnie, przecież zostawiłem numer. Jestem prawie pewnym że jako mieszkaniec/mieszkanka Głuchowa (z tego co wnioskuję z Nicku) zna mnie Pan/i, więc dlaczego ja nie mogę poznać Pana/i? Zachęcam do merytorycznego dialogu. No ale czego ja oczekuję. Żeby ktoś jawnie i z pełną odpowiedzialnością wypowiedział się negatywnie na jakikolwiek temat? Przecież to takie nie Polskie... Lepiej anonimowo obsmarować inną osobę. Tak lepiej się na serduszku zrobi... Pozdrawiam i czekam na kontakt telefoniczny; może się w końcu Pan/i odważy zachować odpowiedzialnie.
31 stycznia 2019
+56
-13
c9f-1da
~ Głuchów  do ~ Mateusz Ryznar   Nie jestem jedyną osobą z rodziców która widziała "ciężka pracę" poprzedniej i obecnej intendentki.
31 stycznia 2019
+14
-38
c8e-ae5
~ obserwator z zewnątrz   Szanowni Państwo
Skoro sprawa jest w prokuraturze (nawet bezpodstawnie) to nie mogą Panowie Wójtowie nic mówić i tyle w tym temacie. Ruchy kadrowe zawsze będą mieć miejsce przy zmianach władzy. Czy się to komuś podoba czy nie. To że w takim stylu to już rozmowa na inny temat. To jak z proboszczem ... po 20 latach jedni chcą zmian inni dadzą się za niego pokroić. Pamiętajmy że każde stanowisko uzależnione od władzy jest tylko na chwilę. Zmiana władzy powoduje zmiany na stanowiskach. Tak było od wieków, jest i będzie. Szkoda Pani dyrektor ale jest na stanowisku które niestety nie jest stabilne. Ilu pracowników samorządowych w Łańcucie straciło swoje stanowiska na przestrzeni kilkunastu lat i dociekało sowich praw w sądzie. Wygrywali sprawy ale o tym już nikt nie napisze przecież. Ile zdrowia i nerwów stracili to tylko oni wiedzą. Sprawa Pani dyrektor zaszła już tak daleko że wycofanie się teraz Pana Wójta było by totalną porażką. Poczekajmy na rozwój wydarzeń. Oby prawda zwyciężyła a nie polityka. Aha jeszcze tylko słowo do Przewodniczącego Rady Gminy - proszę Pana nie może być Pan stronniczy! To widać niestety kiedy ogląda się sesje. Proszę pamiętać że Radni mają takie prawo odwołać przewodniczącego za stronniczość. To tylko moja sugestia. Powodzenia
31 stycznia 2019
+22
-4
cff-879
~ mieszkaniec   Wcale sie nie dziwie Panu Jakubowi, ze wyszedl. Dalsza rozmowa nie miala sensu, chyba powiedzial wyraznie, ze w danym momencie to wszystko co moze powiedziec, sprawa jest w toku, wiec drodzy Mieszkancy cierpliwosci..Ja uwazam, ze Pan Jakub Czarnota to wlasciwy czlowiek na wlasciwym stanowisku i jego Zastepca rowniez. Takie jest ich zadanie, zeby badac rozne sprawy po to Ich, a raczej Pana Wojta wybralismy. A z tymi zarzucaniem, ze panuje kolesiostwo, to kiedy nie panowalo? I prosze skoncze komentarze tego typu, ze kiedys bylo lepiej, ze Stary Wojt byl Dobrym Wlodarzem, bo to smieszne.
31 stycznia 2019
+21
-24
8b6-528
~ Franek  
szkoda że nie jestem znajomym Wójta może bym dostał jakąś ciepła posadkę ;(
a chyba i tak nic z tego by nie wyszło bo jestem mieszkańcem gminy :(
31 stycznia 2019
+11
-11
ddc-91c
~ TEDE   Kuba Czarnota wraz ze swoim kolegą wydymał wszystkich tych którzy na niego głsowali i tak was wszystkich ma za nic,głupio się tylko tłumaczy,pokazał to nawet w głuchowie jak wychodzi,inajlepszym wyjsciem jest REFERENDUM i wykopanie ich obojga na zbity ry.... chociaz i tak jest to mozliwe dopiero po upływie 10 miesiecy piastowania urzedu i nawet jak wylecą to i tak znajdą sobie nowe dobre zajecia i dalej beda ludzi dymać w żywe oczy.
31 stycznia 2019
+13
-12
cd6-26c
~ miska  do ~ iuyy   Ty czlowieczku nie uzywaj kilku kont w ktorych zmieniasz pseudo ,tylko przedstaw sie z imienia i nazwiska skoro jestes taki Bohater , a widze ze masz bardzo duzo do powiedzenia jako fikcyjna postac . Taki dzialacz to trzeba bylo kandydowac na posade Wojta . Wtedy pokazalbys na co sie stac .
31 stycznia 2019
+13
-1
85b-b43
~ Mieszkana G.   To nie byla debata 1 na 1 , tylko duza grupa ludzi przeciw 2 osobom , logiczne ze nie mieli szans na obrone !!! Druga sprawa , jesli faktycznie wyjda inne brudy ze szkoly ( a podobno jest kilka ) , to moze wtedy obroncy otworza oczy . Czas pokaze przeciez trwa dochodzenie .
31 stycznia 2019
+22
-6
1f5-8a2
~ Tomasz   Trzeba w najbliższym możliwym terminie przeprowadzić referendum w sprawie odwołania wójta i niech mieszkańcy zdecydują ale jeśli takie ma metody pracy od początku działalności tzn że nie nadaje się do lokalnej polityki. Wójt powinien dbać o interesy mieszkańców gminy a nie swoje. Jeśli wójt ma osobę która kandydowała w wyborach i chce ją wstawić na miejsc Pani dyrektor to jest straszna praktyka. Ja rozumiem że wójt obiecał swoim pomocnikom stanowiska ale bez przesady !!!
31 stycznia 2019
+16
-16
062-da6
~ ZDZICH TRAKTORZYSTA   PROSZĘ PAŃSTWA NOWY WÓJT MA PRAWO DOBIERAĆ SOBIE KADRY.OCZYWIŚCIE W SPOSÓB CYWILIZACYJNY.Z TEGO CO WIEM BEZ KONKURSU NIEKTÓRZY DYREKTORZY PODLEGŁYCH JEDNOSTEK BUDŻETOWYCH W TYM SZKÓŁ DYREKTORUJĄ KILKANAŚCIE LAT.KLIKI, WZAJEMNA ADORACJA,MOBING.PANIE WÓJCIE WYMIENIĆ DYREKTORÓW POPRZEZ WYPOWIEDZENIA ZE WZGLĘDU NA BRAK ZAUFANIA I NA TYM KONIEC.PANOWIE DYREKTORZY WRÓCĄ NA STANOWISKA NAUCZYCIELI DYPLOMOWANYCH Z NIEZŁĄ PENSJĄ.PANIE WÓJCIE MURY BETONOWE KOLESIOSTWA TRZEBA ZNISZCZYĆ.CZEGO PANU ŻYCZĘ
31 stycznia 2019
+22
-9
669-20a
~ akinom  do ~ Asad   To był strzał w jedno kolano, w drugie nie chcieli strzelać, ale koniec końców strzelili samobója.
31 stycznia 2019
+5
-11
388-2c3
~ Asad   A nie wezwali policji na sesję, tak jak to zrobili w Cierpiszu?
31 stycznia 2019
+12
-12
332-d24
~ Ciekawski   Na ostatniej sesji Rady Pan Wójt poprosił prawnika, by ten opuścił salę obrad. Argumentem była duża liczba ważnych spraw, którymi zajmuje się Pan Mecenas. Dlaczego zatem Wójt deleguje tak zajętego Pana Mecenasa do tak błahej czynności jak zawiadomienie strony o wszczęciu postępowania ? Czy udział prawnika miał wzmocnić intelektualnie wice wójta i stanowił formę nacisku na dyrektora? Pomijając wadliwość samej formy działania, gdy już decydujemy się na przekaz ustny - to oddelegować można było dowolnego pracownika Urzędu, a nie tak obłożonego obowiązkami prawnika. Smutne jest to, że żaden z prawników nie poinformował Wójta o niecelowości wszczynania procedury, w której uczestniczy Kuratorium (nadzór dydaktyczny) do sprawy o podłożu związanym z dyscypliną finansową. Korzystanie z Kancelarii zewnętrznej miało uzasadnienie ekonomiczne - jak widać cena nie idzie w parze z jakością usług. Pytanie zatem kto będzie reprezentował Gminę w sporze sądowym przed sądem pracy (a zapowiedzianym przez męża Pani Dyrektor) skoro sąd pracy z pewnością przesłucha Pana Mecenasa w charakterze świadka ? Pan Mecenas powinien przewidywać taki obrót zdarzeń i odmówić udziału w spotkaniu - niestety pozbawił się możliwości realizacji tych czynności, do których został zatrudniony. Czy zatem będzie potrzeba zatrudnienia kolejnego prawnika - jak to się ma do dyscypliny finansowej ? Szkoda że Wójt zamiast dbać i inwestycje i rozwój Gminy tak mocno angażuje się wyłącznie w sprawy kadrowe. Obecnie Pan Wójt posiada niepodważalny argument do stworzenia kolejnego stanowiska - do spraw wizerunkowych i PR.
31 stycznia 2019
+29
-9
33c-2da
~ kkk  do ~ odpowiedź   Małe sprostowanie, na sesji wójt powiedział, że wice pojechał na jego zlecenie. W Głuchowie wice już się gubił w swoich zeznaniach i oświadczył, że to z własnej inicjatywy pojechał do Pani dyrektor.
Dobrze tam ludzie skontrowali, delegacji wypisanej nie było, to co samowolka ? Wice bez wiedzy wójta wziął radce prawnego przejeżdżali obok szkoły i stwierdzi a wstąpimy do Pani Dyrektor może akurat chce się zwolnić...
31 stycznia 2019
+31
-7
7ab-79c
~ Marzena   Pan Wójt jest prawnikiem. Jego znajomość prawa jest porażająca.
Pan Wice -???. Jego predyspozycje do zajmowanego stanowiska - żadne. Pan od Kultury - aktor.
Pan od Oświaty - bhp-owiec i geniusz.
Inż. elektryk i działacz sportowy rządzi służbą zdrowia mając do dyspozycji olbrzymie fundusze. Co ich połączyło? Tylko praca w Urzędzie Marszałkowskim, brak elementarnej kultury i poszanowania innych.
Jakie są więc kryteria zatrudniania tego typu fachowców w tak ważnym organie?
Tacy ludzie decydują o rozwoju województwa, "obracają" milionami złotych. .. Nie dziwmy się, że podkarpackie to Polska "D" (z wyłączeniem Areny G2 wraz z byłym Dyrektorem). Ale to nasza wina. Myśmy ich sami wybierali.Dajemy się manipulować.
31 stycznia 2019
+25
-8
01e-2fc
~ Ja  do ~ CEZ   Ja bym dodał jeszcze Kraczkowę.
31 stycznia 2019
+17
-13
0a4-76a
~ CEZ   Jeszcze w Soninie zrobić porządek i będzie wsio !
31 stycznia 2019
+18
-11
524-404
~ Piotr   Kto podpowiedział wójtowi takie oświadczenie? Mógł nadal milczeć i unikać konkretnych odpowiedzi na pytania obywateli, bo był w tym świetny. Mógł w ostateczności zepchnąć winę na samowolę i nadgorliwość swojego zastępcy i jako tako wyjść z twarzą. Ale nie :) Pan wójt wyniósł się na szczyty swojej bystrości i dumnie oświadczył, że to Pani dyrektor, nie będąc pod żadnymi naciskami wyrwała się przed szereg przyznając się do winy i zaproponowała dymisje, czym miała niezmiernie zasmucić znajdujących się w szkole dostojnych wysłanników wójta. Następnie przez dwie sesje Rady Gminy panowie wójtowie celowo unikali wszelkich odpowiedzi i tym samym narazili się na nieprzychylność Radnych i mieszkańców ponieważ chcieli dbać o dobre imię Pani Dyrektor i nie ujawniać opinii publicznej jej ciężkich przewinień.
Panie Wójcie, myśli pan że ktoś w to uwierzy? Pana koleżanka, radna Murias na radzie 28 stycznia powiedziała, że "prawda sama się obroni". Wyborcy to ocenia a dzięki powszechnemu dostępowi do mediów każdy może wyrobić swoją opinie. Osobiście uważam, że oczywiście może mieć Pan "swoją prawdę" i sam w nią wierzyć, ale zapewniam pana, że "Pana prawda" leży obecnie na deskach jak bokser który wyszedł do walki z przeciwnikiem z nie swojej wagi. Co więcej, żadnej walki nie było - "Pańska prawda" padła po pierwszym "zapoznawczym" ciosie.
Kończąc, panie Wójcie byłoby mi wstyd gdybym był na Pana miejscu.
31 stycznia 2019
+29
-8
ccc-f97
~ JDDD  do ~ iuyy   Pfff a moze jednak pomoze !!! Kto wie ....zdziwilbys sie . Podobno cuda sie zdazaja .
31 stycznia 2019
+7
-2
44b-b0c
~ macbrat   oj kubuś koledzy cie wykończą tak na nich liczyłeś
31 stycznia 2019
+17
-10
654-f61
~ lol  do ~ htyu   Ma się jutro pojawić na youtube na kanale TvŁańcut :)
31 stycznia 2019
+9
-3
a58-006
~ htyu   Zablokwanie spotkania w Głuchowie szczyt możliwości na\ tv łańcut
30 stycznia 2019
+10
-6
5f4-f4a
~ iuyy   Wójek ksiądz ci nie oumoże,,,,,,,,,
30 stycznia 2019
+5
-13
4c8-860
~ waf   kubuś maczasz palce w nie swoje sprawy Tow kruczek ci nie pomoże
30 stycznia 2019
+22
-11
8b1-88e
~ odpowiedź  do ~ Janusz Elton   Tak jest to grubsza afera. Wicewójt wraz prawnikiem przyjechali na zlecenie wójta do dyrektorki szkoły w Głuchowie w środę 23.01 i zastraszali ją, że jak nie złoży sama wypowiedzenia z funkcji dyrektora to oni napiszą do kuratorium, że doszło do złamania dyscypliny budżetowej. Co jak się dziś na spotkaniu w szkole w Głuchowie okazało dzięki prawnikowi z Warszawy jest totalnym bezsensem, ponieważ kuratorium nie zajmuję się sprawami budżetowymi tylko dydaktycznymi, a najlepsze jest to, że w liście który napisała do przewodniczącego rady gminy uzasadnia artykułami prawnymi, że w ogóle nie doszło do złamania dyscypliny budżetowej. Każdy ma swoje zdanie na ten temat ja osobiście uważam, że pani dyrektor jest niewinna. Najlepiej obejrzyj sobie sesje rady gminy i dzisiejsze spotkanie w Głuchowie, zwróć uwagę na odpowiedzi włodarzy gminy xD. Czy oni kiedykolwiek będą potrafili odpowiedzieć na zadawane pytania przez ludzi?
Według mnie ich zachowanie to totalna żenada. Polecam obejrzenie dzisiejszego spotkania w Głuchowie, tam też władze gminy zachowują się "świetnie" w szczególności wtedy gdy wójt gminy chce już opuścić spotkanie bo ludzie zadają mu zbyt nie wygodne pytania i nie zgadzają się z decyzją wójta o odwołaniu dyrektorki, która powtórzę, według mnie jest niewinna! Jutro całe spotkanie ma się pojawić na youtube na kanale TvŁańcut.
30 stycznia 2019
+26
-6
39c-0c3
~ marekw   Ale żenada, ludzie opamiętajcie się. Pozwólcie działać Urzędowi Gminy. Może sprawa wyjaśni się zadowalająco dla obu stron konfliktu. Ciekawe kiedy wyjdziecie na ulicę protestować? Czy będzie możliwość obejrzenia dzisiejszej transmisji gdzieś w internecie? Bo nie miałem możliwości oglądać live
30 stycznia 2019
+15
-20
bf6-f88
~ Janusz Elton   Witam! Obserwuje sytuację od paru dni i nie trzymam nikogo strony. Powiedzcie mi jedno czy to jest jakaś grubsza afera? Czy wojt chciał się pogrążyć zaraz na początku swojej kariery? Jak chciał sie pozbyć dyrektorki w sposób niezgodny z prawem to byłby kompletnym głupcem. Jedna kwestia jeszcze.
Nie porównujcie ludzie wcześniejszego wójta do obecnego bo to są dwa inne światy. Poczekajcie jak sprawa się wyjaśni, a nie stawiacie Czarnote od razu na stracenie. Owszem jego zastępca nie podoba mi się od początku, ale pożyjemy zobaczymy.
Pozdrawiam Janek
30 stycznia 2019
+25
-12
7bf-531
~ songokuss  do ~ ktoś   Prędzej OJCIEC DYREKTOR
30 stycznia 2019
+7
-11
df1-1ec
~ Xxxxxxx  do ~ Sąsiad zza miedzy   Ludziom to nigdy nie dogodzi , byl Loza bylo zle , jest Czarnota dalej zle , bedzie X i tez bedzie zle . Ten co zamiata pod dywan zle , ten co wynajduje brudy i walczy o sprawiedliwosc zle wiec o co chodzi !!?????
30 stycznia 2019
+16
-20
952-b72
~ Soffii  do ~ max   Skoro ty taki obeznany i wszystko wiedzacy to moze zastapisz Pana Wojta . Nawet cie nie stac na madry komentarz. Co ty mozesz wiedziec o zyciu prywatnym p. CZARNOTY
30 stycznia 2019
+12
-14
c7c-b38
~ ktoś   Ciekawy jestem kiedy w obronie dyrektorki pojawi sie biskup :))
30 stycznia 2019
+17
-16
ebb-1a2
~ Wojciech  do ~ Mateusz Ryznar   Brawo za odwagę cywilną.
30 stycznia 2019
+33
-6
053-635
~ Kubus   Kubus i przepadła szansa w kandydowaniu do sejmu. Kolesiostwo rozpacza bo Kubuś się pogrążył- czyją kandydaturę teraz wystawić jak całe towarzystwo pokazało prawdziwą twarz. Teraz już nie pomogą okrągłe słówka i ocieplanie wizerunku przez głaskanie kotków i piesków. Społeczeństwo widzi prawdziwy obraz tego towarzystwa, pradziwe czyny i zamiary. Prawdziwym celem jest tylko dorwać sie do władzy.
30 stycznia 2019
+61
-7
f83-519
~ max   Nazwisko CZARNOTA- potomkowie nadali bezpodstawnie??????????
30 stycznia 2019
+11
-10
383-022
~ Mateusz Ryznar  do ~ Głuchów   Witam, od dłuższego czasu śledzę dyskusję na powyższy temat i postanowiłem już na samym początku się nie wypowiadać. Niestety Pana/i komentarz niejako mnie do tegoż komentarza zmusił, ponieważ poruszył/a Pan/i temat mojej mamy. Chciałbym zadać Panu/i i wszystkim innym, którzy dotychczas komentowali te wydarzenia jedno, zasadnicze pytanie. Czy zdają sobie Państwo sprawę z tego, jak możecie skrzywdzić kogoś swoimi nieprzemyślanymi, tudzież bezpodstawnymi opiniami? Od dawna wiadomo, że w internecie najłatwiej się wypowiadać anonimowo. Tutaj każdy jest mądry, ale w cztery oczy już nie ma się odwagi powiedzieć szczerego słowa. Moja mama jest intendentką od niedawna, ale pracuje w Zespole Szkół od ponad 20. lat i pragnę zapewnić że nie mamy żadnych powiązań rodzinnych z Panią dyrektor. Zanim zaczęła pracować na ww. stanowisku przez długie lata pracowała jako pomoc kuchenna. Twierdzi Pan/i, że Ona czyta kolorowe gazety- a może akurat przychodząc do Niej (mniemam że w sprawie wpłaty pieniędzy za posiłki) przeszkodził/a Jej Pan/i w przerwie? Znam Ją doskonale i wiem że nigdy nie powiedziałaby nikomu "proszę przyjść później, teraz mam przerwę". Zawsze stara się sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Podejrzewam że kiedy płaci Pan/i za obiady to z uśmiechem na ustach; może jeszcze coś Pan/i od siebie zagada? A teraz anonimowo insynuuje żeby zmienić obowiązki pracownikowi administracyjnemu? Oprócz spraw "papierkowych" ma pomagać przyrządzać obiady (co i tak robi jeśli nie ma kogoś z pomocy kuchennej)? Aż dziw mnie bierze ilu ekspertów od prawa, ekonomii, zarządzania szkolnictwem itp. itd. mamy w swojej gminie. Każdy anonimowo jest alfą i omegą. Abstrahując- osobiście nie czuję się kompetentny żeby oceniać działania Pana Wójta. Wolę czekać na decyzję odpowiednich organów. Nie mi oceniać jakim Pani Dyrektor była managerem szkoły, natomiast pedagogiem była świetnym i m.in. dzięki Niej czuję odpowiedzialność za to co mówię i piszę... Na koniec zadam tylko jedno retoryczne pytanie: Kto z Was piastował lub piastuje stanowisko Dyrektora/ Wójta/ Nauczyciela i innych osób publicznie i anonimowo tutaj obrażanych? Bo jeśli nie piastowałeś/aś takiego stanowiska to nie oceniaj. A przynajmniej zanim coś powiesz, to przemyśl to 10 razy. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Pani Dyrektor szybkiego powrotu do zdrowia, a całej reszcie zainteresowanych chłodnej głowy w swoich osądach i szybkiego wyjaśnienia tej sytuacji. BĄDŹCIE ODPOWIEDZIALNI ZA TO CO ROBICIE I MÓWICIE, a jeśli krytykujecie to przynajmniej konstruktywnie...
Gdyby ktoś miał wątpliwości co do tego, kto napisał komentarz, to zapraszam do kontaktu tel. 781-339-174. Rozwieję wszelkie wątpliwości.
30 stycznia 2019
+82
-17
4ff-31c
~ owalowa   A na zdjęciach z sesji Rady Gminy Łańcut pojawia się wśród nauczycieli córka starosty Krzysztonia, na transmisji ze szkoły również na koniec było ją widać. Załatwił tatuś córeczce robotę jeszcze ze starym wójtem i ta teraz broni pani dyrektor jak może?? Czy to tak?? A ja Wam powiem jedno: poczekajcie, aż się sprawa rozwiąże. Niedługo się okaże, kto miał rację. Czy pani dyrektor, która jest taka naj, czy też wójt, na którym wieszacie psy.
30 stycznia 2019
+24
-18
f7b-97d
~ wsz   Fura gnoju już czeka....
30 stycznia 2019
+12
-12
107-d70
~ Pirat   Panie Wójcie, jakże wzorowo zmarnował Pan szansę która dali Panu wyborcy... Dzisiaj to już chyba Pan zrozumiał...
Gmina to nie statek a Pan nie jest kapitanem, więc nie musi Pan czekać aż jednostka zatonie, może Pan go opuścić wcześniej.
30 stycznia 2019
+20
-7
da4-e1f
~ Jan  do ~ Joseph   Ot co. Cała prawda. Intelygenci. Staniecie w obronie kasjerki? Widzę, że jeden z huczących nauczycieli to były pracownik Bispolu (wiele, wiele lat temu). I co gościu? Jak tam pracowałeś za młodu to też broniłeś praw pracowniczych tak głośno?
30 stycznia 2019
+13
-15
Ten komentarz został usunięty
1e9-f8c
~ pezdioch  do ~ Joseph   ja piiitoole nie duzymi literami!!!!
30 stycznia 2019
+7
-1
9ec-ddd
~ Joseph   LUDZIE! POGóDZzCIE SIE ZE ZMIANAMI. TO NIE JEST WÓJT LOZA, KTÓRY WSZYSTKO CICHUTKO POD DYWAN I DOBRA JEST, ALE WIDAĆ, ŻE KLICE SIĘ TO PODOBAŁO. ROBILI CO CHCIELI LUZ BLUES, A TERAZ DRĄ MORDY, ŻE SIĘ ICH OD LISTOPADA STRASZY. I BARDZO DOBRZE NIECH SIĘ BOJĄ TAKA KOLEJ RZECZY. JAK BIEDRĘ PRZEJMIE INNA FIRMA TO PRACOWNICY TEŻ SIĘ BĘDĄ BALI, BO NIE WIADOMO CZY ZACHOWAJĄ SWOJE STANOWISKA. ALE CÓŻ TAM BIEDRA TU CHODZI O GMINĘ!!!! LEPSZE POSADY I LEPSI LUDZIE??!!STAŃCIE W OBRONIE KASJERKI, BO W KASIE BRAKŁO 5800 !!! ALE KASJERKA KUPIŁA PAPIER DO KASY NA ZAPAS PRZECIEŻ TO NIC ZŁEGO BO WSZYSTKO ZOSTAŁO W BIEDRZE. POWINNA MEDAL ZA TO DOSTAĆ BO SAMA ZATROSZCZYŁA SIĘ O DOBRO FIRMY, A TU KTOŚ SIĘ UNIÓSŁ I WIO DO PROKURATURY. CZY CI WSZYSCY INTELIGENTNI, WYKSZTAŁCENI DZIAŁACZE, RADNI, PRZEWODNICZĄCY KLASOWI;), WBIJĄ SOBIE DO GŁÓW, ŻE NADESZŁO NOWE!!! TRZEBA SIĘ Z TYM OSWOIĆ I TYLE. DAJCIE CHŁOPU DZIAŁAĆ I SŁUCHAJCIE CO MÓWI, BO MAM WRAŻENIE, ZE ON ODPOWIADA ALE JAKIŚ DZIAŁACZ BUCHAJĄCY CHĘCIĄ WYDARCIA MORDY NIE SŁUCHA, BO UKŁADA W GŁOWIE SWOJA WYPOWIEDŻ I ZA CHWILĘ PYTA O TO SAMO DUMNY ZE ZABRAŁ GŁOS. KUPA ŚMIECHU;)
30 stycznia 2019
+25
-64
18a-bcb
~ asa  do ~ zbir   To nich sobie go wezmą.Z chęcią damy mu wyprawke na droge.6tys. za wynajem sali gimnastycznej.
30 stycznia 2019
+6
-3
0e7-b31
~ kierowca-mieszkaniec RLA  do ~ ja   Jutro na oświadczenie jest za późno.
Spotkanie było dzisiaj.
Poszło w świat.
30 stycznia 2019
+8
-4
cab-5d4
~ PSL   To są metody panów kolegów z PSL. Wójt Gminy Łańcut, Burmistrz Łańcuta, Wójt Gminy Rakszawa to są panowie mocno skojarzeni razem ze sobą i z PSL, razem szli do wyborów. Mocno współpracowali ze sobą podczas kampani wyborczej, korzystając z partyjnego wsparcia oraz odpowiednich kancelari i doradców. Nawet formaty i kolorystykę reklamowych środków wyborczyć mieli zbieżne. Po wyborach zaczęło się spłacanie zobowiązań do kancelari i obsadzanie stanowisk "swoimi". Decyzje tych trzech panów też są podobne. Zarówno w mieście Łańcut jak i w gminach Łńcut i Rakszawa zwolniono prawników a obsługę prawną przejmuje kancelaria prawna (dziwna zbieżność). Trzeba dać swoim zarobić. PSL to jest najbardziej nepotyczna i kolesiowata partia, dlatego spodziewajcie się w tych trzech gminach następnych sytuacji - zwonienia i wyrzucenia kogoś ze stanowiska kierowniczego aby dać pracę "swoim". Trzej panowie okłamali społeczeństwo w kampani wyborczej i teraz smieją się z nas wszystkich bo przez 5 lat są bezkarni - hulaj dusza piekła nie ma.
30 stycznia 2019
+128
-19
a5f-382
~ ja  do ~ kierowca-mieszkaniec RLA   Ostatnio to u nich norma, ale spokojnie skontaktują się z prawnikami i jutro Wojt wyda oświadczenie.
30 stycznia 2019
+8
-3
c72-df3
~ teed  do ~ kierowca-mieszkaniec RLA   A jak się mieli przygotować? wdepli w gówno i tyle, ciężko to będzie wyprowadzić.
30 stycznia 2019
+11
-3
a64-a34
~ kierowca-mieszkaniec RLA   Jedno co można napisać.
Wiedząc, że w Głuchowie będą mieli przeciwko sobie prawie wszystkich, pan wójt i vice przybyli całkowicie na to spotkanie nieprzygotowani.
30 stycznia 2019
+12
-5
8dd-88f
~ kkk   Wojt się nie spodziewał prawnika z warszawy i to jeszcze od prawa finansowego. Łysy stał przy nim jak na ścięcie
30 stycznia 2019
+28
-10
8a2-ca8
~ kawa   Jedno można stwierdzić w 100 procentach
że nasz wójt ma bardzo duża oglądalność ;) aż internet nie wytrzymał w szkole (może będziemy puszcza reklamy w przerwach )
ps
Kurski może zazdrościć
30 stycznia 2019
+14
-3
ed9-b61
~ kuba  do ~ Jan   Słuchaj baranie bo już nie będę powtarzał
niech wójt zwalnia ma do tego prawo ale niech to robi jak na wójta wypada
zgodnie z prawem i procedurami !!
30 stycznia 2019
+13
-9
483-a31
~ jak dzik w sosnę   Znam wielu wójtów, którzy chcieliby mieć na swoim terenie sołtysów jak Jakub Czarnota, którzy mogliby z wielkim sercem i zaangażowaniem działać dla dobra wspólnego. Dobrze radzę zastanowić się czy metoda atakowania sołtysów społeczników i próba skłócenia ich z mieszkańcami wsi jest metodą godną gospodarza gminy Łańcut.
Z poważaniem
Stanisław Kruczek
członek zarządu województwa podkarpackiego
30 stycznia 2019
+19
-6
81b-cec
~ zbir   ale numer
30 stycznia 2019
+7
-0
Ten komentarz został oznaczony jako spam
29d-978
~ songokuss   DO RLAAA Twój komentarz wymiata pełen szacun
30 stycznia 2019
+2
-0
fc6-45a
~ jot  do ~ Wyborca   przewietrz sobie zapierdziałe gacie
30 stycznia 2019
brak ocen
7e5-8b0
~ Jan   Kochani. Przyjrzyjcie się wokół. Jak prywatni pracodawcy traktują pracowników. Jak zwalniają. Często osoby wykształcone.Czy ktoś się za nimi wstawia? Czy kogoś to obchodzi? Coż. Szkoła jak szkoła. To nie UJ lub Oxford. A zmiana dyrektora to nie zmiana szefa NASA. Zauważcie że dyrektorkę bronią nauczyciele. Czy to przypadek? Oczywiście że nie. W sumie trudno im się dziwić. Bronią swojego bo nowy dyrektor to niepewny chleb powszedni. Ale przynajmniej niech nie wykorzystują dobra dzieci i szkoły do zapewnienia sobie pewności posady bo na to to wygląda. Dodatkowo hlbulwersuje mnie, że w sprawy publiczne angażuje się kościół. Wręcz pcha się do polityki, bezpośrednio miesza się w sprawy kadrowo-personalne. Szkoda,że nie zajmuje się głoszeniem Ewangelii i pomocą maluczkim tego świata. Ile jest niesprawiedliwości, ile biedy i nieuzasadnionych zwolnień? Tam jest miejsce kościoła!!! Nie wśród "możnych" tego świata.
30 stycznia 2019
+28
-20
b06-bb9
~ Rla   Kolejna kompromitacja, że tym razem w Gluchowie...
To juz tradycja, że więc nie będę tego komentował, ale błagam koledzy wyprowadzenie mnie z błędu. Proszę, powiedzcie że się przeslyszalem jak to oglądałem, Wójt, człowiek który wiecznie jest nieprzygotowany do udzielenia odpowiedzi na proste pytania, człowiek który na sesjach gminy bawi się telefonem, ucieka z zebrania nie podając nawet ręki prowadzącemu- zarabia 8,8tys zł??
Prosze, to nie może być prawda.
30 stycznia 2019
+27
-8
52f-839
~ Ale  do ~ Tomek   Nadawało, ale strasznie cięło do momentu aż wójt wyszedł, wtedy jak ręką odjął wszystko już szło gładko
30 stycznia 2019
+4
-4
6ae-a3f
~ Tomek   Może ktoś zrelacjonować jak wyglądało spotkanie w Głuchowie bo niestety przypadkiem TV Łańcut nie nadawała na żywo.
30 stycznia 2019
+4
-2
2d0-d15
~ Wojtek Jar.   Nie wyobrażam sobie żeby mojego pracodawcę hejtował mąż i brat, bo mnie zwolniono. To żenada! Niesprawiedliwości jest wiele na tym świecie a kto powiedział że problem Pani Dyrektor jest pępkiem świata? Wszczynana jest agresja wobec Czarnoty bo jest młody i został wójtem. Lokalne sitwy nie mogą tego znieść.
30 stycznia 2019
+24
-37
b07-630
~ Janek   czego wójt chciał spier...... ze spotkania z wyborcami
30 stycznia 2019
+12
-11
4a9-420
~ Merytorycznie   Cichłabym dodać, że Wójt bezwzględnie musi wykazać zasadność stawianych publicznie tez. Jako osoba z wykształceniem prawniczym Wójt z pewnością zna treść art. 23 i 24 kc w zw. z art. 448 k.c., które stanowią podstawę roszczenia o zadośćuczynienie na rzecz osoby, której dobra osobiste (np. dobre imię, opinia w środowisku, opinia zawodowa) zostały naruszone - a to w kontekście stwierdzenia "Przyczyną podjęcia procedury odwoławczej jest stwierdzenie rażących nieprawidłowości w zakresie dysponowania przez Dyrektora środkami publicznymi Gminy Łańcut oraz zaniechania realizacji obowiązków podatkowych".
Chociażby z powyższych względów tak ważna jest powściągliwość i rozwaga przy podejmowaniu działań. Innymi słowy najpierw gromadzimy dowody, wyjaśniamy sprawę a w ostatnie fazie formułowane są wnioski i podejmowane kroki.
30 stycznia 2019
+20
-3
b5e-2f4
~ RLAAA   Co tam filety co tam ryby, wędki im dać niech łowią!! a co bedą siedzieć. Nie każdemu jednak Bozia dała rozum ....
30 stycznia 2019
+10
-2
49c-473
~ pamiętliwy   Ponadto, na mocy ugody, radny zobowiązał się do pisemnego przeproszenia kandydata na wójta oraz wpłaty 1000 zł na rzecz Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Handzlówka.
30 stycznia 2019
+8
-4
efb-19a
~ pamiętliwy   W odpowiedzi Jakub Czarnota, poprzez swojego pełnomocnika mecenas Pawła Bałę, skierował sprawę w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Rzeszowie. 7 listopada sąd umorzył postępowanie na podstawie ugody zawartej tego samego dnia między stronami. Na jej podstawie Krzysztof Kadlof otrzymał zakaz rozpowszechnia nieprawdziwych informacji,
30 stycznia 2019
+9
-4
6e8-fed
~ pamiętliwy   We wtorek (4 listopada 2014) podczas sesji rady gminy Krzysztofa Kadlofa (KWW Samorząd Gminy Łańcut) stwierdził publicznie, że Jakub Czarnota radny powiatowy i kandydat na wójta otacza się złodziejami.
30 stycznia 2019
+13
-5
bfc-37f
~ max   raczej nie zdąży spłacić mieszkania na Księżych Górkach,
zapędził się we wszystkim...
30 stycznia 2019
+29
-5
7ab-587
~ leon  do ~ Der   jaka tv taka transmisja, może ktoś nagrywa telefonem
30 stycznia 2019
+11
-1
23c-803
~ misio   No to wójt dał czadu masakra
nie odrobił pracy domowej ;(
zero szacunku dla wyborców !
wice wójt do zwolnienia na takie zachowanie
30 stycznia 2019
+32
-7
959-a0d
~ Der   Gdzie ta transmisja??Ja nie mogę znaleźć
30 stycznia 2019
+2
-1
049-fbf
~ Janek   Jakub jeszcze nie minęło 100 dni Twoich rządów a już tyle napsułeś strach co będzie po 5 latach
Czy u nas w gminie nie ma ludzi godnych żeby pracowali w Naszej gminie czy jesteśmy zapleczem dla Rzeszowa !!!
30 stycznia 2019
+26
-10
604-060
~ insekt   Świetna transmisja idzie na tvłańcut. Ale sie dzieje!!!
30 stycznia 2019
+13
-2
67f-2ed
~ Lol   Panie Wojcie....Gratulacje!! Jesteśmy zA Panem!
30 stycznia 2019
+18
-36
fa2-636
~ HGW   Allllllle operator dał D...
30 stycznia 2019
+13
-0
c84-651
~ Merytorycznie   Oświadczenie obnaża brak znajomości standardów i obowiązujących przepisów. Podstawowa sprawa to zasadność samej "wizyty" pracowników Urzędu, a to jak wskazano w oświadczeniu - rzekomo wyłącznie celem przekazania przedmiotowej informacji Pani Dyrektor w formie USTNEJ. Zgodnie z KPA zawiadomienie strony o wszczęciu postępowania ma formę pisemną. Powinno zostać nadane Pocztą. Wyjazd samych pracowników to marnowanie ich czasu pracy, a nadto pieniędzy (musieli dostać dietę z tytułu delegacji). Wystarczające był zatem przesłanie przez Wójta do Pani Dyrektor stosownego pisma za pomocą Poczty - co skutkowałoby brakiem afery i niedomówień. Jak widać obecna władza wprowadza jednak zadziwiającą nową praktykę - takie własne prawo miejscowe. Ciekawe zatem jakie dokumenty w tej sprawie wytworzono przed datą feralnych odwiedzin - skoro procedura już trwała. Czym dysponowali "kurierzy - posłańcy". Jak już wiadomo w owej dacie nie mieli żadnych pełnomocnictw. Oznacza to, że "jakiś" dokument wydał i podpisał sam Wójt - gdzie on jest i w jakiej dacie został zarejestrowany w odpowiednim rejestrze ?
Jak można twierdzić, że zawiadamiamy o wszczęciu procedury, gdy na sesji Rady ustalono, że fatyczne czynności na drodze "oficjalnej" podjęto po upływie paru dni ! Chyba jedynie człowiek o naiwności dziecka da wiarę twierdzeniom, że Pani Dyrektor chciała sama zrezygnować - gdyby tak było wysłałaby oficjalne PSEMNE podanie adresowane do Wójta. Składanie takich deklaracji w formie ustnej na ręce przybyłych i nieumocowanych "gości" byłoby irracjonalne. W przypadku bowiem dobrowolnej rezygnacji nie byłoby potrzeby zasięgania opinii Kuratorium. Zgodnie z art. 66 Prawa oświatowego rezygnacja dyrektora skutkuje jego odwołaniem przez Wójta. Zatem bardziej prawdopodobna jest wersja, w której właśnie z uwagi na brak "uzyskania" oświadczenia o rezygnacji wszczęto ową procedurę. Nasza cywilizacja prawna wypracowała pewne standardy, gdzie najpierw wszczyna się postępowanie wyjaśniające, następnie w oparciu o rzetelnie ustalony stan faktyczny wydaje się decyzję, a ostatnim etapem jest egzekucja orzeczenia. W tej sprawie wszystko wykonano na opak. Podjęto decyzje o odwołaniu dyrektora, następnie poszukiwano ścieżki "na skróty" poprzez pozyskanie rezygnacji, a gdy to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu wszczęto procedurę, którą dopiero obecnie stara się uzasadniać. Najpierw egzekucja później zastanowimy się czy słuszna. Co do samego uzasadnienia: Nie wiadomo co to za rzekome niewłaściwe dysponowanie środkami, natomiast prowadzenie rozliczeń podatkowych NIE JEST OBOWIĄZKIEM DYREKTORA - ZA TO ODPOWIADAJĄ SŁUŻBY KSIĘGOWE GMINY !.
Oświadczenie Wójta daje wyraz temu jak on sam traktuje wyborców - na zasadzie "gawiedź to kupi". Brak stylu i poszanowania reguł stara się przykryć rzekomym atakiem i agresją. Ręce opadają.
30 stycznia 2019
+40
-6
29d-f02
~ Irena   Co sie dzieje z TV Łańcut!!! Nie można obejrzeć relacji ze spotkania Wójta z gronem pedagogicznym i rodzicami.
30 stycznia 2019
+11
-4
352-827
~ Daj  do ~ gość   Bo to nie telewizja...poszukaj
30 stycznia 2019
+3
-4
2f6-664
~ Mop   Relacja na żywo nie działa. Przypadek?
30 stycznia 2019
+8
-2
d46-807
~ gość   Dlaczego nie ma transmisji ze spotkania w Głuchowie?
30 stycznia 2019
+13
-1
1b5-b20
~ Mietek   Nie ważne kto ma rację, ale przy takim zachowaniu i traktowaniu mieszkańców gminy, to panu wójtowi nie wróżę długiej kariery.
30 stycznia 2019
+19
-6
e4e-ec0
~ LASUCH   SPRZYMIERZEŃCY BEDA NAGADYWAĆ NA CZARNOTE GŁUPOTY BO SIĘ WZIĄŁ W KOŃCU ZA TAKICH PRZEKRĘTÓ JAK DYREKTORKA GŁUCHOWSKIEJ SZKOŁY !? BRAWO! ŁOZA I KALINOWSKA TO JEDNA REKA I DLATEGIO WSZYSTKO BYŁO ZAMIATANE POD DYWAN ALE SIE SKONCZYŁO! I TERAZ WSZYSCY NA CZARNOTE BO BRUDY WYCIĄGNAŁ...I BARDZO DOBRZE BO W KONCU SIE SKOŃCZY TEN SYF!!!
30 stycznia 2019
+33
-31
d8c-bef
~ RLA  do ~ Głuchów   Brawo, właśnie napisałem to samo :))
Toż to są nasze pieniądze. Pieniądze podatników i rodziców.
30 stycznia 2019
+16
-20
962-d4a
~ RLA   Ktos pytał o co chodzi z "aferą pierogową"
Odpowiedz jest prosta. Panie kucharki zamiast gotować smaczne i zdrowe obiady dla naszych dzieci, zamawiały gotowe pierogi, które pózniej tylko odgrzewały.
Dla kucharek to super sprawa, nie musza nic robić tylko odgrzewamy i cały dzień wolny ( w międzyczasie ugotują zupe).
Za ich pracę ( siedzenie) trzeba zapłacić ZUS, pensje itd.
To nie mieści sie w glowie.
OK - pierogów nie jesteśmy w stanie zrobić, zróbmy coś inego mniej praco i czasochłonnego. Można racuchy, można kluski leniwe można wiele mącznych potraw.
Kolejna sprawa - dla czego w szkole nie podaje sie ryby tylko paluszki rybne. Przecież to produkty przetworzone, gotowe.
Znowu, wystarczy odgrzac i gotowe.
Mogłbym wymienic jeszcze kilka takich przykładów
Ktoś na to wszystko dawał przyzwolenie !!!
Brawo Panie Wójcie - trzeba pozmieniać wiele rzeczy
30 stycznia 2019
+32
-35
Ten komentarz został oznaczony jako spam
8f4-834
~ kawa   nie ma co iść dziś do szkoły w Głuchowie
na sowim profilu już napisał że taka sytuacja obliguje go powściągliwości w udzieleniu informacji
dobra zagrywka Panie Wójcie
wstyd
30 stycznia 2019
+15
-12
e9a-5e6
~ Głuchów   A WIEC POWIEM O CO CHODZI NIBY Z"AFERA PIEROGOWA"- NIE O PIEROGI TUTAJ CHODZI...FAKT NIE DA SIE ZROBIC TAKIEJ ILOŚCI W 3 OSOBY. ZATEM CHODZI TU O TO ZE KUCHNIA ZAMAWIALA POSILKI KTÓRE MOZNA ZROBIC : GOLABKI, KROKIETY, KOPYTKA. SZLI NA LATWIZNE A TE RZECZY MOZNA ZROBIC I STAD WZIELA SIE AFERA Z BUDŻETEM!!!
I GADANIE ZE KTOS SIEDZI PO GODZINACH?!?! KLAMSTWO !!! PANI SZEFOWO NIECH PANI PRZESTANIE KLAMAC I LATAC PO MIESCIE W GODZINACH PRACY TYLKO ZA ROBOTE SIE BRAC!!!
A NA ZEBRANIU WIADOMO ZE PRZYJDA SAMI SPRZYMIERZENCY I BĘDĄ BRONIĆ DYREKTORKI...LUDZIE BEDA BALI SIE SPRZECIWIC BO MAJA DZIECI W SZKOLE I BEDA SIE BAC ZE TO NA NIC SIĘ ODBIJE.
ALE POMIMO ZE BEDZIECIE BRONIC TEJ MAFI I TAK WSZYSTKO WYSZLO...W KONCU!!!! UKRÓCIC WYCHODZENIE KUCHAREK O 12(A NIE BEDĄ ŚCIEMNIAĆ ZE SIEDZĄ PO GODZINACH..KŁAMSTWO!!!!)! ZMIENIĆ GODZINY WYDAWANIA POSIŁKÓW W PRZEDSZKOLU, ZMIENIC ZAKRES PRAC PANI INTENDENTKI KTORA TEZ POWIINA POMAGAC A NIE CZYTAC KOLOROWE GAZETY!!!!
30 stycznia 2019
+30
-45
MARZENAJ   Szanowni Państwo, Szanowny Panie Wójcie z niedowierzaniem obejrzałam transitowaną w internecie sesję Rady Gminy Łańcut...Czy tak powinna wyglądać rzeczowa rozmowa inteligentnych i kompetentnych osób??
Z racji swojego doświadczenia a w ,,Szkolnictwie,, obecnie wyższym zamierzam odnieść się do tego czego byłam pośrednim świadkiem.
Drodzy Państwo prawda jest taka , iż Dyrektorem się BYWA A NIE JEST... i nikt z Nas dożywotnio powierzonych nam służbowo zaszczytów związanych z piastowanym stanowiskiem nie możne i ...nie powinie pełnić dożywotnio.
Nie mniej jednak sposób w jaki próbuje się zmień sytuacje kadrową w Głuchowskiej Szkole jest żenująca.Każde z podejmowanych działań musi mieć umocowanie prawne i drogie służbową, nigdy nie załatwiana w czterech ścianach.
Drogi Panie Wójcie potrzebuje Pan jeszcze mnóstwo doświadczenia i wiedzy a jeżeli się jej jeszcze nie posiada, inteligencja nakazuje poszukiwania doświadczenia w opinii i doświadczeniu osób będących znawcami danego tematu...
Proszę o rozwagę w wydawaniu sądów i opinii. Służę pomocą..
Niestety na koniec znane porzekadło, które niestety ciągle boleśnie jest aktualne: kto mieczem wojuje od miecza ginie.Szanowny Panie Wójcie proszę o tym pomyśleć podejmując kolejne decyzje...
30 stycznia 2019
+26
-6
d8c-3fc
~ kuba   wójt zgłosił sprawę do prokuratury i urzędu skarbowego !!!
za rażące niegospodarność
a kto zgłosi zachowanie wice i wójta które też nie było zgodne z prawem
30 stycznia 2019
+26
-10
c4d-673
~ STAŚ   Wójcie
kończ waść wstydu oszczędź !!!!!
nie kompromituj się !
rzygać mi się chce jak to cz.... !!
30 stycznia 2019
+23
-13
d8f-3f8
~ ja  do ~ odpowiedź   Dyskusja toczy się pod trzema artykułami,więc sprawdź bo może tam jest wpis o który ci chodzi.
30 stycznia 2019
+6
-1
91e-1a3
~ kkk   zobaczycie wojt się nie pojawi :p skończy się na tej bajce co wypisał mu prawnik w oswiadczeniu
30 stycznia 2019
+12
-3
e98-e0e
~ odpowiedź  do ~ pezdioch   ten na dole to jedno, ale był też inny (dłuższy).
30 stycznia 2019
+2
-1
998-646
~ RLA   Zastanawia się nad całą sprawą.
Na piatkowej sesji, przewodniczący Dąbek powiedział ze pisma od dyrektor były dwa, a nawet 3
Było pismo nr 1, pismo nr 2 które odwoływało pismo nr 1, oraz rzeczone pismo nr 3.
Ciekawy jestem co było treścią pisma nr 1. Przewodniczący stwierdził, ze pismo nr 3, to uzupełnienie o podstawę prawną.
Czy aby na pewno????
Ja pisząc do przewodniczącego już w pierwszym piśmie przedstawiłbym fakty poparte podstawą prawną.
A może pierwsze pismo to rezygnacja?
30 stycznia 2019
+10
-7
764-84c
~ pezdioch  do ~ Śmieszny portal   a nie sorry jest niżej, ale nadal jesteś śmieszny :]
30 stycznia 2019
+3
-2
764-84c
~ pezdioch  do ~ Śmieszny portal   haha śmieszny to ty jesteś nie było takiego komentarza az z taką ilościa polubień albo Ci się artykuły pomyliły
30 stycznia 2019
+5
-3
77d-23a
~ qwerty  do ~ Śmieszny portal   Komentarz jest na dole, został zminusowany to spadł niżej. Tak najlepiej nie sprawdzić tylko od razu pojechać komuś, w tym przypadku redakcji.
30 stycznia 2019
+7
-3
772-6f5
~ Śmieszny portal   Dlaczego komentarz popierający Pana Wójta, który miał ponad 80 łapek w górę został usunięty?! WSTYD droga redakcjo Łańcut gada !!
30 stycznia 2019
+11
-12
20f-4fd
~ kierowca-mieszkaniec RLA   Bez względu na to jak się ta sprawa skończy.
Są pewne zasady i procedury zwalniania kogoś z pracy.
Na pewno nie przez wysłanników w osobach panów vice wójta i jakiegoś prawnika nawet nie zatrudnionego przez Urząd Gminy.
30 stycznia 2019
+20
-5
7f7-8a2
~ Morrroe   No to teraz dyrektorzy szkół w Gminie Łańcut pędzą do sklepów po dyktafony.
Dyktafon to dobra rzecz jak się nawet chce w urzędzie sprawę załatwić, można nagrać grubiańskie i chamskie zachowanie urzędnika.
30 stycznia 2019
+25
-3
pajusek2  do Tomasz   Mówi się kłuje, a nie kuje. No, ale "obiektywnie" trzeba stwierdzić, że do szkoły to chodzi się po to żeby się uczyć, bo inaczej, póżniej ciężko zdanie po polsku napisać. No, ale cóż, ciemnym Narodem łatwiej rządzić i można Mu wmówić, że czarne jest białe, a białe jest czarne...
30 stycznia 2019
+8
-0
e09-4fe
~ bronek   I lepiej żeby się ta transmisja ze szkoły odbyła bo dochodzą sygnały że coś lub ktoś probuje zniechęcić Tv Łańcut
30 stycznia 2019
+20
-3
Czarnyy   Błogosławieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli. Żenada panie Czarnota.
30 stycznia 2019
+77
-12
548-4d4
~ Alojz  do ~ Kreska   Właśnie o to ludzie mają pretensje, że nie widać tego SHOW.
30 stycznia 2019
+1
-0
eeb-431
~ Kreska   Jak wójtem był Pan Łoza, każdy płakał, że jest źle, że nic nie można załatwić bo kobiety w urzędach siedzą i cyc*i podpierają, odsyłają z okienka do okienka albo co lepsza nie ma ich wogole. Po to jest praca żeby siedzieć na swoim miejscu i po skończonej pracy je opuścić a nie w trakcie pracy zakupy, kosmetyczki ***** Jak Pan Czarnota zwrócił na to uwagę to jest w oczach pracowników już 'ble'. Jak rozwiązuje problemy znikania magicznie pieniędzy - to źle ale jakby nie rozwiązywał - "złodzieje" i że nic nie robi. Tak źle, tak nie dobrze. Najlepiej żeby podzielić ludzi i wybrać dwóch wójtów? Dla tych którzy lubili ciszę i brak chęci naprawy jak i dla tych którzy chcą mieć jasne sytuacje.
30 stycznia 2019
+19
-22
cdf-510
~ puzon  do ~ ciekawy   WICEWÓJT JEST WYBRANY PRZEZ WÓJTA A PRZEWODNICZĄCY RADY PRZEZ LUDZI
I IM SŁUŻY . TEGO ŻĄDALI LUDZIE A PRZEWODNICZĄCY TO PRZEKAZAŁ. TAKA
JEST ISTOTA DEMOKRACJI PANIE MISIEWICZ
30 stycznia 2019
+23
-4
86a-f2a
~ mmm.   Panie sąsiedzie zza między ma pan rację z tym nagrywanie. Jak byłoby nagranie środy to czarne na białym a tak to teraz wójt odwraca kota ogonem. Trochę to śmieszne ale takich ma doradców to co pan zeobisz-nic.
30 stycznia 2019
+17
-3
33b-4fb
~ bronek   A jaka szanująca się kancelaria prawna wpakuje się w takie bagno.Chyba że nie oglądali sesji na internecie.
30 stycznia 2019
+16
-4
514-5b7
~ ciekawy   Dobrze, że można obejrzeć transmisje w internecie.Przewodniczący Rady nie powinien nigdy na to stanowisko zostać wybrany. Żądanie od zastępcy Wójta aby w ciągu 15 minut z Kancelarii prawnej w Rzeszowie dostarczył dokumenty to zwykłe chamstwo.Wójt i jego ekipa zaprezentowała się na tle całej reszty całkiem pozytywnie.A sprawę p. Dyrektor warto rozwiązać polubownie. Pomijając kliki i układy z poprzedniej ekipy to jest w końcu człowiek i ta sprawa to dla niej z pewnością ogromny wstrząs.
30 stycznia 2019
+14
-42
263-997
~ apropo   wie ktoś może czy nowy Pan sekretarz gminy z PSL już urzęduje ?
dziś zdałem sobie sprawę, że to chyba pierwsza gmina gdzie nikt z osób nią zarządzających (z dyrektorami włącznie) nie mieszka na jej terenie a z gminy wywodzi się tylko wójt.
30 stycznia 2019
+20
-5
eac-b1d
~ RLA2   PROPONUJĘ WPROWADZIĆ NOWY 2 PKT. REGULAMIN PRACY WÓJTA GMINY ŁAŃCUT
PKT 1. WÓJT MA ZAWSZE RACJĘ
PKT 2. JEŻELI WÓJT NIE MA RACJI PATRZ PKT.1
30 stycznia 2019
+18
-9
b7a-6b3
~ Sąsiad zza miedzy   No i Wójt ma roboty na co najmniej połowę kadencji. Oświadczenia w takiej formie lepiej nie trzeba było wydawać Panie Wójcie bo jeszcze bardziej się Pan ośmiesza. Owszem - gdyby w piątek takie oświadczenie wygłosił Wice lub Pan to może ktoś uwierzyłby w te pierdyrdymały. Nie napisał Pan po co w ogóle pojechali Pana wysłannicy do Pani Dyrektor. No chyba, że dziś na spotkaniu powie Pan, że ona sama pojechała po nich do gminy, przywiozła ich do swojej szkoły i poprosiła żeby ją zmusili żeby się zdymisjonowała. Później wytrzeźwiała i stwierdziła, że se odwróci kota ogonem. No i teraz wyszedł z tego jakiś cyrk. Tylko czekać jak za chwilę jakaś sowa z taśmą wyleci. To by dopiero grubo było. Używanie słów ,,rażące nieprawidłowości'' może doprowadzić do konkluzji, że niektóre osoby powinny być tak na wszelki wypadek spakowane przed 6 rano. No ale żarty na bok. Na Pana miejscu ustąpiłbym ze stanowiska razem z tym swoim zarządem gminy, a na miejscu waszych kierowników jednostek - każde spotkanie z kimkolwiek z przełożonych Pana reprezentujących od dziś nagrywałbym dla własnego bezpieczeństwa.
30 stycznia 2019
+124
-22
46b-c71
~ Obserwator   Panie Wójcie:
'Stwierdzam, iż podczas rozmowy to Pani Dyrektor potwierdziła okoliczności związane z nieprawidłowościami w szkole i sama chciała złożyć rezygnację. Moi pracownicy wskazali, iż nie taki cel był tego spotkania, wskazali na konieczność przemyślenia całej sytuacji i wyszli ze spotkania.'
Alez Pan zorientowany co działo się na tym spotkaniu, jakby Pan tam był. Zastanawia jednak mnie i pewnie duża część społeczeństwa, co wreszcie skłoniło Pana do takiej wylewnosci w tej sprawie?
Zanik pamięci na sesji, czy po prostu radni i obywatele obecni na piątkowej i poniedziałkowej sesji nie byli godni aby Pan to zdanie z siebie wydusil ??
Komiedia
30 stycznia 2019
+30
-12
9ae-8c3
~ HGW   Smród czuć w Rzeszowie
30 stycznia 2019
+29
-4
54e-3b5
~ Wyborca  do ~ :o   Gdzie Ty tu widzisz pogardę dla ludzi? Nikt nikogo nie wyrzucał to po pierwsze, po drugie przyjść powiedzieć monolog i wyjść, żeby uciec przed pytaniami albo wyjaśnieniem tego co się wcześniej powiedziało porównując działania Pana Zastępcy do hitleryzmu i faszyzmu to już jest zachowanie prawidłowe tak? hehe...a klapki to ludzie mieli na oczach 5 lat wcześniej jak nie wybrali Pana Jakuba na Wójta za pierwszym razem.
30 stycznia 2019
+17
-29
178-622
~ :o  do ~ Wyborca   Wyborco co nazywasz wybronieniem? Cynizm? Pogardę dla ludzi? Opowiedzenie historii o wszystkim, a jednocześnie o niczym? Zastanawiam się czy patrzycie przez klapki Pana wójta, czy potraficie stanąć z boku i dodać 2 do 2 ;)
Zmiany były potrzebne to fakt, gmina potrzebowała nowej energii, ale nie energii opartej na cynizmie oraz samowolce. Niech zainteresowani wiedzą o tym! Bo może ich to spotka szybciej niż się spodziewają :) Dobrego dnia!
30 stycznia 2019
+23
-10
2ba-dca
~ Alojz   A może gmina upubliczniłaby te pisma do prokuratury i skarbówki. Wtedy byłoby czarno na białym jakie są zarzuty. Bo te oświadczenia to słabiutkie.
30 stycznia 2019
+26
-7
a44-a55
~ Głuchów   DYREKTORKA OD RAZU SIE ODWOLALA BO JEJ BYLO WSTYD I NIE WIEDZIAŁA CO POWIEDZIEĆ A POZNIEJ ZROBILA AFERE ZE NIBY KTOS JEJ GROZI...WSTYD WSTYD WSTYD PANI DYREKTOR...ZAMIAST DAWAC PRZYKLAD TO ZLODZIEJSTWO!!!
TRZEBA TAKIM UKROCIC!
30 stycznia 2019
+40
-37
7c9-e9f
~ Tomek   Panie Wójcie nic pana przed to porażka nie uratuje. Teraz ludzie będą z podwójną siło obserwować Pańskie słabe poczynania. Zatrudniłeś Pan kolegę z pokoju jako zastępce który kompletnie nie nadaj się na takie stanowisko - wulgarny, cyniczny, nie empatyczny gość z którym nikt nie będzie chciał rozmawiać. Z relacji sołtysów wyniki, że lekceważysz ich na każdym możliwym kroku. Skądinąd słyszałem, że spotkanie z dyrektorami szkół jest dla nich karą. Nie mogą się odezwać ponieważ Pan podejmuje "pewne działania" - tego sformułowania używa Pan bardzo często, ale niestety nic z tego nie wynika. Podsumowując nie chodzi o decyzje które Pan podejmuje tylko styl - w Pana przypadku stylu brak.
30 stycznia 2019
+36
-13
871-ae2
~ X   Nareszcie ktoś kto nie boi się wziąć za du*y tym wszystkim którzy przez tyle lat pozwalali sobie na samowolkę.
30 stycznia 2019
+47
-36
289-3c5
~ Mieszkaniec   O proszę jak Pan Wójt nagle sobie przypomniał po co tam jego wysłannicy poszli. EUREKA. W piątek i poniedziałek nie mogl Pan tego powiedzieć?? Aaa wtedy to była tajemnica??? Czy może to pismo ktoś Panu NAPISAŁ i wreszcie może Pan w ten sposób wyglosic 'swoje' zdanie?? Niech się Pan już nie ośmiesza...
Czyżby słychać już bylo z za okna gabinetu piszczące koło pewnego budowlanego jednośladu które zbliża się do UG?
30 stycznia 2019
+108
-29
11c-723
~ Wyborca  do ~ Wyborca   Podpisuję się obiema rękami i nogami pod tym! Co więcej, gdybym miał głosować drugi raz to również mój wybór padłby na Pana Jakuba Czarnotę i Aktywną Gminę, Pan Zastępca też mi się podoba, świetnie się wybronił w poniedziałek, brawo!
30 stycznia 2019
+21
-35
c01-8f0
~ pezdioch  do ~ Mieszkaniec   Chodzi Ci o oświadzczenie a nie o artykuł albo nie wiesz co to jest obiektywizm
30 stycznia 2019
+3
-6
6a7-796
~ RLA1   DOBRY JEST! JAK KŁAMIE W ŻYWE OCZY TO MU NAWET BREWKA NIE DYGNIE!
30 stycznia 2019
+35
-16
964-210
~ jot   czarnota za swoją nieodpowiedzialność i kumoterstwo powinien odejść.ten człowiek jest skończony jako wójt gminy.nie o takiego wójta dyletanta nam chodzi
30 stycznia 2019
+32
-20
b97-ea6
~ Wyborca   Brawo Panie Wójcie! Trzymam za pana kciuki i wiem, że nie jestem sam, bo wszyscy moi znajomi również są murem za Panem, tak samo ich znajomi, krewni czy sąsiedzi. I wszyscy na Pana głosowali, bo oczekiwali zmian, rozbicia tego ponad 20-letniego betonowego układu, który rządził gminą. Wszyscy oczekiwali przewietrzenia i jesteśmy wdzięczni że zmiany mają miejsce. I nadal będziemy Pana popierać, bo jest Pan w stanie wykorzystać w pełni potencjał naszej Gminy. Proszę się nie przejmować tutejszym hejtem, na 100% wszystkie negatywne opinie tutaj to pracownicy i przyjaciele Pani Dyrektor. Na oceny przyjdzie czas za 5 lat, ale już widać że robi Pan sporą rewolucję, aby posprzątać bałagan po poprzednich kadencjach! Pozdrowienia z Soniny!
30 stycznia 2019
+32
-45
59d-88d
~ Mieszkaniec   Ten artykuł jest obiektywny??
W piątek na sesji Wójt stwierdził iż rozpoczęła się procedura dotyczącą dyrektorki. A w poniedziałek wyszło na jak iż pełnomocnictwo kancelarii podpisano 3 dni później w poniedziałek a także tego samego dnia jakieś pismo wpłynęło do kuratorium.
Pytam gdzie tu logika?? Ta osoba jest Wojtem, zarabia powazne pieniadze za to co 'robi', podczas sesji bawi się telefonem, nie odpowiada na proste podstawowe pytania.
O wice W nie bede sie nawet rozwodził tutaj, bo po prostu szkoda mojego czasu....
30 stycznia 2019
+34
-16
0a5-550
~ obywatel   panie wójcie.nie tędy droga.stosujesz pan stare wyświechtane schematy.ludzie cię wybrali że będzie lepiej ,a ty powielasz to co straciło na aktualności.społeczność głuchowa powinna zastrajkować
30 stycznia 2019
+23
-17
521-58e
~ Michalina   Kto zapłaci za wszystkie ekspertyzy prawne zlecane zaprzyjaźnionym kancelariom prawnym? Może to kolejna realizacja przez Pana C. projektu finansowanego ze środków unijnych? Gmina przecież zatrudnia prawnika.
30 stycznia 2019
+20
-14
Tomasz   Brak obiektywizmu w tej sprawie aż kuje w oczy czytając komentarze. Brawo panie Wójcie! Trzymam kciuki.
30 stycznia 2019
+88
-89
dfc-54f
~ ETAT   NAJLEPIEJ IDĄ ZMIANY KADROWE. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ROZWOJU GMINY ZA TRZY MIESIĄCE W JEDNYM KIEPSKIM ZDANIU. WEDŁUG OBSERwACJI (dzwon)
30 stycznia 2019
+22
-21
ec1-cb4
~ Zdziwiona   Nie rozumiem oświadczenia wójta dlaczego kategorycznie zaprzecza ze jego pracownicy nie składali propozycji rezygnacji ze stanowiska nie nie zostal zastosowany szantaz czy groźby Przeciez pan byl nie obecny w czasie trwania tej rozmowy to skąd pan wie co sie tam wydarzyło
30 stycznia 2019
+28
-20
1e3-d97
~ Waz   Transmisja na tv lancut
30 stycznia 2019
+23
-12
ee2-f41
~ MARK   OGLĄDAŁEM WCZORAJ TRANSMISJĘ Z POSIEDZENIA RADY I JESTEM PORAŻONY TYM CO ZOBACZYŁEM. PANIE WÓJCIE ! ODWALIŁO PANU? GDZIE TEN CZARNOTA KTÓRY W KAMPANI CHODZIŁ PO DOMACH I PROSIŁ O GŁOS. NIE NA TAKIEGO WÓJTA GŁOSOWALIŚMY. CO PAN OBECYWAŁ? OKAZAŁO SIE ZE OWIECZKA STAŁĄ SIĘ WILKIEM ALE TAK JAK MÓWI PRZYSŁOWIE -PONIÓSŁ WILK RAZY KILKA PONIOSĄ I WILKA.......
30 stycznia 2019
+50
-22
5f0-04e
~ kierowca-mieszkaniec RLA   Kilka lat temu na terenie miasta Łańcuta była podobna historia.
Przez pana nowo namaszczonego Burmistrza i jego namaszczonego pana Zastępcę, został zwolniony dyrektor MOSiR.
Sprawa w Sądzie.
Dyrektor został przywrócony na stanowisko.
Kto za to zapłacił?
My.
Mieszkańcy Łańcuta.
Już czas by za błędy i widzimisię urzędników i władzy typu pan Wójt, płacili oni sami.
Z własnych pieniędzy.
Nie rozsądzam kto w tym sporze ma rację, ale procedura zwalniania pracownika jest zupełnie inna niż zaprezentowana przez władzę gminy.
30 stycznia 2019
+35
-20
853-f9c
~ Paul   Panie Czarnota! Cytując pana z poniedziałkowej sesji: był Pan przy tej rozmowie? Słyszał Pan?
Robi Pan z dyrektorki teraz idiotkę. Sama sobie wymyśliła nieścisłości w szkole i chciała się zwolnić a teraz odwraca całą sytuację?????
Dlaczego przez 2,5 godziny nie potrafił się pan wypowiedzieć w tej sprawie? Potrafi pan tylko pisać oświadczenia na internecie konsultowane ze sztabem prawników. Boi się pan cokolwiek powiedzieć tylko musi pan przemyśleć i dać do sprawdzenia kilku prawnikom. Jak można być tak zakłamanym i dalej brnąć w kłamstwa? O tępy narodzie który wybiera taką władzę...Dobrze że sprawa w prokuraturze bo w końcu się wyjaśni. Panie Czarnota zmień Pan prawników bo coś pańscy kolesie się pogubili w tym wszystkim.
Zobaczymy czy na dzisiejsze spotkanie będzie miał odwagę pokazać się Pan Warchoł. Skoro miał odwagę przyjść do Pani dyrektor. Zobaczymy.
30 stycznia 2019
+42
-19
65f-2ff
~ Sąsiad   O to grubo się zapowiada jak zgłoszenia poszły do skarbówki i prokuratury i kuratorium. Myślę że nie chodzi tylko o te marne 6000 PLN i brak pierogów na stołówce.
30 stycznia 2019
+17
-18
ece-d25
~ kolejny dzień   to nie agresja a zawód zaś zdyskredytował Pana Wójta nie lud oczadziały a wicewójt i to na dwóch sesjach. Ja rozumiem, że kolega, że doświadczony menadżer no ale nie wypada.
Co do oświadczenia ,że wobec faktów Pani Dyrektor chciała zrezygnować ale Panowie (wice i prawnik) ją powstrzymali przed tym to można spuścić kotarę milczenia.
30 stycznia 2019
+27
-13
dd2-615
~ Zamek   I po co Wójtowi na początku kadencji wojna o dyrektorkę szkoły w Głuchowie. Bronią jej rodzice i nauczyciele. Jak widać sprawa jest medialnie przegrana i dalsze podtrzymywanie zwolnienia przyniesie dla władz gminy więcej szkody niż pożytku. Co najwyżej potrącić premię jeśli są do tego podstawy a nie wypowiadać posady osobie , która w ocenie społeczności pracuje wzorowo.
30 stycznia 2019
+27
-16
17a-bc9
~ pezdioch   i co teraz? mleko sie rozlało, skwaśniało itp itd
30 stycznia 2019
+14
-12
c31-6a8
~ xxy   Panie miernota, 6tyś, wypracowane przez hale gimnastyczną, które zostały przekazane na cele dydaktyczne są dla pana powodem do straszenia kobiety? Zakładam ze więcej pan zarobił samej kampanii - a ta kobieta nie ukradła tych pieniędzy a przekazała na działalność szkoły. A czepianie się ze 3 kobiety nie ulepią 1300 pierogów w ciagu 8 godzin, nie wydadzą obiadów, nie zrobią herbaty i nie posprzątają... Ja bardzo chętnie bym zobaczył jak pan z dwoma znajomymi się tego podejmuje. Bardzo chętnie. Czy ktoś z Rzeszowa już jest wyznaczone na miejsce pani Dyrektor? Czy stało się to już zbyt medialne i cały plan niestety będzie musiał upaść ?
30 stycznia 2019
+39
-23
df6-bfd
~ kierowca-mieszkaniec RLA   To mamy dwa oświadczenia.
Wynika z tego że ktoś kłamie.
30 stycznia 2019
+42
-18
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x