Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ciało 34-latka na posesji w Albigowej
Zakończyły się poszukiwania 54-latka z gminy Łańcut
Nominacje dla dyrektorów
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
home > Start > Aktualności > Spotkanie w ZS w Głuchowie
Rozmiar tekstu:
AAA
GŁUCHÓW
2019.01.31 09:08 | aktualizacja: 2019.01.31 14:26

Spotkanie w ZS w Głuchowie

O wczorajszym spotkaniu wójta i zastępcy wójta gminy Łańcut wraz radą pedagogiczną, rodzicami i uczniami z Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Głuchowie w sprawie rozpoczętej procedury odwoławczej dyrektora Marii Buk-Kalinowskiej.
Spotkanie w ZS w Głuchowie
Spotkanie w ZS w Głuchowie

Niegospodarność i naruszenie dyscypliny finansów publicznych?

Zgromadzeni na spotkaniu zainteresowani chcieli konkretnie dowiedzieć się o zarzutach jakie przedstawiono dyrektor. Wójt Jakub Czarnota wraz z wicewójtem Łukaszem Hubertem ograniczyli się w większości do odpowiedzi, których wójt udzielił w oświadczeniu kilka godzin przed planowanym spotkaniem.

Działania wójta “z ostały podjęte w zgodzie z prawem, na podstawie prawa i na podstawie obowiązków prawnych nałożonych ustawowo na Wójta. Przyczyną podjęcia procedury odwoławczej jest stwierdzenie rażących nieprawidłowości w zakresie dysponowania przez Dyrektora środkami publicznymi Gminy Łańcut oraz zaniechania realizacji obowiązków podatkowych. O stwierdzonych nieprawidłowościach zostały poinformowane organy prokuratury oraz organy skarbowe"

-Jako wójt gminy Łańcut, funkcjonariusz publiczny jestem zmuszony działać w granicach prawa i na podstawie prawa, jeżeli powziąłem informację o pewnym rażącym naruszeniu przepisów. A z taką sytuacją w mojej ocenie i naszych prawników mamy do czynienia w tym konkretnym przypadku. To moim obowiązkiem, a powołuje się tu na art. 304 kodeksu postępowania karnego, było powiadomienie organy ścigania. Gdybym tego nie zrobił to automatycznie, każdy, ktokolwiek mógłby mnie oskarżyć o niedopełnienie obowiązków[...]-Sprawa jest wielowątkowa, będzie w tej sprawie parę osób przesłuchanych pierwszą osobą będa ja jako wójt. Prawdopodobnie również skarbnik Gminy Łańcut w charakterze świadka. Gmina Łańcut w tej sprawie będzie miała status pokrzywdzonego. [...] Pani Maria pozostanie dyrektorem szkoły do czasu jak ta sprawa zostanie wyjaśniona przez prowadzone tą sprawę organy - mówił wójt na spotkaniu

Środowa wizyta jednak bez wiedzy wójta?

Wicewójt potwierdził zebranym, że spotkał się dyrektor w ubiegłą środę jednak przedstawił inny przebieg rozmowy, również taki jak wydanym wcześniej oświadczeniu wójta tj: “iż podczas rozmowy to Pani Dyrektor potwierdziła okoliczności związane z nieprawidłowościami w szkole i sama chciała złożyć rezygnację. Moi pracownicy wskazali, iż nie taki cel był tego spotkania, wskazali na konieczność przemyślenia całej sytuacji i wyszli ze spotkania". Powiedział również, że sam postanowił wraz z radcą prawnym odwiedzić dyrektor szkoły.

Co z kwotą 6 tysięcy złotych?

Z informacji od dyrektor Marii Buk-Kalinowskiej jakie przedstawiła w piśmie do rady gminy Łańcut poinformowano ją o naruszeniu przez dyrektor dyscypliny budżetowej i nie przekazanie kwoty do budżetu gminy. Jest to kwota nieprzekraczająca 6 tysięcy złotych wypracowana przez szkołę z wynajmu sali gimnastycznej. Kwota ta została wypracowana w okresie trzech lat. Dyrektor wyjaśnia na co została przekazana ta kwota i że w żadnym roku nie przekroczyła kwoty, o której mowa w art. 26 ust.1 i 3 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 roku o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Powyższą informację potwierdził również brat dyrektor Krzysztf Buk, ktory z wykształcenia jest prawnikiem i wypowiadał się w obronie swojej siostry.

Wystarczy korekta zeznania?

Prowadzący spotkanie Andrzej Dyrda stwierdził, że jeśli chodzi o tą kwotę jakie powziął informację chodzi o nieodprowadzenie podatku od tej kwoty, wystarczy złożyć korektę zeznania i zapłacić od niej podatek.

Ucieczka od pytań

Na większośc pytań zadawanych przez mieszkańców i nauczycieli wójt i wicewójt nie odpowiedzili. Tłumaczyli się, że konsultowali się ze swoim radcą prawnym o tym co mogą powiedzieć a czego nie. Włodarze gmin nie udzielili odpowiedzi na zadawane pytania. Nie dotrwali do końca spotkania i wyszli wygwizdani przez zgromadzonych na sali mieszkańców.

Sprawa w kuratorium oświaty, urzędzie skarbowym i prokuraturze.

Na zakończenie sprawy i konkretnych odpowiedzi mieszkańcy, rada pedagogiczna i uczniowie będa musieli poczekać do zakończenia rozpoczętych procedur.

Do sprawy wrócimy.

Red
REKLAMA
Oceń:
8 głosów
Spotkanie w ZS w Głuchowie, 4.0000 out of 5 based on 8 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 40352
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (316)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
b78-8f0
~ Rze  Panie Wójcie kolejna kompromitacja, czas na zmiany personalne w Urzędzie Gminy.
Proponuję rozpocząć od pracownika który nie musi odbijać karty na czytniku ewidencji czasu pracy, człowieku który notorycznie nie ma czasu przygotować się do odpowiedzi na proste pytania, pracownika który podczas sesji rady gminy bawi się telefonem... Co Pan sądzi?
31 stycznia 2019
+149
-33
cc9-c98
~ REFERENDUM  Widzę że Pan Wójt bardzo boi się tematu referendum. Jest to temat bardzo niewygodny dla niego. Drodzy mieszkańcy gminy, czas się zjednoczyć - Głuchów, Rogózno, Wysoka, Cierpisz, Kraczkowa a może niedługo Albigowa.
Dajmy odpór tej bucie, nieliczeniu się z mieszkańcami i zarozumiałości - jeszcze osiem miesięcy i CZAS NA REFERENDUM ODWOŁUJACE WÓJTA.
1 lutego 2019
+118
-26
a11-ddc
~ lukraa  Panie wójcie, porządki w gminie to rzecz bardzo potrzebna.
Ale prosze nie obsadzać stanowisk "swoimi" nie jest to dobrym rozwiązaniem, nepotyzm trzeba zwalczać.
31 stycznia 2019
+104
-24
Ostatnio dodane komentarze
0b9-a69
~ suweren   Wójt skrzywdził dyrektorkę, ona poszła na zwolnienie lekarskie, chyba nie chciała konfrontacji w tej sprawie. W przeszłości gdy mieszkańcy chcieli skorzystać z sali, hali sportowej to były ze strony dyrektorki poważne zastrzeżenia, problemy nie do przeskoczenia, udział w zajęciach nauczyciela uprawnionego do zajęć sportowych. Nadmieniam, ze prosiły o to osoby dorosłe, odpowiedzialne za swoje zachowanie, czyny i ich konsekwencje. Sala została wynajęta firmie, osobie prawnej nastawionej na zysk z najmu. Kiedy dokonano jej rejestracji w US, umowy zawarte z w/w były rejestrowane w US, czy dokumentacja w powyższej sprawie jest spójna z dokumentami szkoły , komitetu rodzicielskiego ? Zespól Szkół w Głuchowie chyba jest jedyny ze opłaty np. za przedszkole dokonuje się w formie gotówki, z rączki do rączki,pani w sekretariacie szkoły i pani na kuchni a nie można uzyskać informacji o wysokości opłat na internecie i dokonać wpłat na konto, dlaczego i w jakim celu. A, jeszcze pan prawnik co przyjechał z Warszawy, aby straszyć i to kilkakrotnie Wójta swoim stanowiskiem i tytułem, moim zdaniem toi wszystko troszkę s...... A może był bład v-wójta ze nie zabezpieczył dokumentów w dniu odwiedzin zs. Ciekawe czy zostanie to zamiecione pod dywan
6 lutego 2019
+20
-32
ef6-b31
~ misio   jak tam mieszkańcy robimy konkurs
kogo wójt ze swoich znajomych zatrudni w następnym razem ??
Panie Wójcie może od razu urząd gminy przeniesiemy do Rzeszowa

6 lutego 2019
+22
-14
698-d67
~ Mieszkaniec   Coś Wojt nie chwali się nowym sekretarzem z Zarzecza. Wczesniej wszystko bylo ogłaszane na Łańcut Gada: zastępca, nowy dyrektor centrum kultury, nowy dyrektor centrum oświaty. Teraz tylko wzmianka na fb gdzie TWA sobie gratuluje. Obawa o komentarze?
5 lutego 2019
+13
-13
e80-650
~ bruno  do ~ kurka wodna   Na jesieni było ostro to fakt. Co do zakazu dla radnych bycia sołtysami, to wydaje mi się że musiał by Sejm ustawowo to uregulować. Na razie jest jak jest.
5 lutego 2019
+8
-0
c87-53a
~ kurka wodna  do ~ Józek   Mam nadzieję, że minie bo 5 lat przed nim.
Choć mamy jednak pecha ,że zarówno Wójt jak i Przewodniczący rady to buzujący od testosteronu 30-latkowie. Nie daj Panie Boże kiedyś dojdzie do rękoczynów a wtedy będzie na całą Polskę nasza nieszczęśliwa gmina sławna.
5 lutego 2019
+7
-8
31a-207
~ kurka wodna  do ~ bruno   a to najmocniej przepraszam współplemieńców. nikt nie dementował to przyjąłem za pewnik ,że był dym jak na jesieni.
.
Ale nie zmienia to faktu, że radni nie powinni być sołtysami
5 lutego 2019
+7
-0
7c8-dc0
~ Józek   Moim zdaniem Czarnita jest zauroczony władzą jaką dostal ale szybko zauroczenie minie
5 lutego 2019
+15
-14
522-a8a
~ bruno  do ~ kurka wodna   O czym ty piszesz człowieku. Nikt w Soninie jednym słowem nawet nie próbował wójta zaatakować poza normalnymi pytaniami o drogi, wywóz odpadów itp. A sołtyska nie musiała podejmować jakichś działań uspokajających mieszkańców.byłem to widziałem i słyszałem. A na zebraniu było chyba ponad 150 osób.
5 lutego 2019
+14
-1
65e-918
~ bruno   Co jakiś czas ktoś wtrąca w komentarzach o której wójt zaczyna i kończy pracę. Ja myślę, że ma czas pracy nienormowany i nie pracuje od do jak większość urzędników.
5 lutego 2019
+15
-5
153-bd2
~ Waz   Zamiast pracować to siedzi na FB takie rzeczy to po godzinach pracy!!
5 lutego 2019
+13
-13
eca-224
~ kurka wodna  do ~ iuyy   Pani Sołtys w ośrodku kultury jest pracownikiem gminnym więc musiała swojego przełożonego bronić, chwalebne to. Inaczej mogłaby naganę wyłapać.
Tu w takiej sytuacji trzeba mieć elastyczny kręgosłup i wiedzieć co z kim i kiedy. Bo co innego w Głuchowie jako radny, co innego w terenie jako sołtys a co innego w ośrodku kultury jako pracownik.
Ale rozumiem, że w Soninie bez zmian. Jak pojawia się Czarnota to wychodzi słoma z butów, tak mocno zazwyczaj upychana i ukrywana . :):):)
Rozumiem, że jak wam Czarnota hale sportową postawi to też go na otwarciu naobrażacie. Konsekwentnie tak, ten tego tam.
5 lutego 2019
+8
-6
d43-ffb
~ Pomagam   Z racji tego ze jest tutaj duzo osob komentujacych sytuacje w szkole w Głuchowie co uwżam ze jest waznym tematem to prosil bym o pomoc dla moeszkanca naszej gminy ktory jest w trudnej sytuacji poznizej link i prosze serdecznie o wsparcie https://pomagam.pl/janusz64?fbclid=IwAR1RH5mP_eZDlZSsXjfC1-LXRcaboGQ2v0YOMyoV7mglugvc30E2ewHj6oM
5 lutego 2019
+5
-1
876-9b3
~ Kuba   Wójt dodaje posty na Facebooku jeden za drugim żeby szybko zapomnieć i dyrektorke hahaha
Ps
Ciekawe na która był dziś w urzędzie
5 lutego 2019
+16
-13
e72-cf8
~ Arathorn  do ~ Joseph   A czy w którejkolwiek z moich wypowiedzi chwaliłem zachowanie Pana Przewodniczącego? Z drugiej strony nie pochwalam też zachowania Pana Wójta czy jego zastępcy - szydercze śmianie się z wypowiedzi, zabawy telefonem podczas sesji itp. Po prostu w całej tej spawie należy zachować obiektywizm i popatrzeć na obie strony.
5 lutego 2019
+38
-13
711-29b
~ Arathorn  do ~ głuchów   Hahaha... Iście "merytoryczna" i "inteligentna" wypowiedź. Brawo!
4 lutego 2019
+36
-14
Ten komentarz został usunięty
d90-108
~ iuyy   jakby Pani sołtys to by Wójta zjedli na podwiegcorek
Jakby nie Pani Sołtys to SONINA by go zjadła na podwieczorek
4 lutego 2019
+15
-13
95a-c97
~ Hala sportowa   Nie wiem, czy ~ kurka wodna czytał całość artykułów na temat Głuchowa, bo właśnie tam były głosy, że ludzie nie mogli wynajmować, bo było tłumaczenie że nie ma kto sprzątać, zamykać itp. Dlatego jako przykład podałem jak to wygląda w placówce, gdzie tych problemów nie ma.
4 lutego 2019
+12
-1
51e-1e3
~ kurka wodna  do ~ leon   o kolego. nie wolno wypominać wszystkich tych funkcji. nie wolno zauważać, że to mało etyczne i nawet być może nie do końca z prawem zgodne.
Bo jak tak zrobisz, to będzie to hejt i mowa nienawiści.
I kolego nawet tak nie myśl, bo to będzie myśl nienawiści.
4 lutego 2019
+8
-7
15f-820
~ leon  do ~ kurka wodna   przypadek pani sołtys i radnej i kierownika ośrodka kultury w jednej osobie to jest dopiero kuriozum
4 lutego 2019
+20
-9
fe0-ba9
~ kurka wodna  do ~ Hala sportowa   wrzuć na luz chopie. Sala we wsi powinna być za darmo ew za jakieś drobne. Wieś to co innego niż miasto. Szkoła, ośrodek kultury, kościół jest dla nas, naszych dzieci ojców i matek. A jak nie rozumiesz to się wyprowadź do miasta i tam sobie żyj po miejsku.
Nie zmienia to faktu, że radni nie powinni być sołtysami :)
4 lutego 2019
+20
-9
6eb-0ca
~ Hala sportowa   Godzina wynajęcia hali w Rzeszowie 130 zł.
4 lutego 2019
+10
-2
218-0a7
~ kurka wodna  do ~ luxoptical   nie dopuściła do pyskówek ?
o to coś nowego.
Nie zmienia to faktu, że radni nie powinni być sołtysami i trzeba tu wybrać.
4 lutego 2019
+16
-3
099-409
~ luxoptical  do ~ kurka wodna   Dajcie już spokój z tymi komentarzami, nic to nowego nie wnosi do sprawy,
co do sołtyski z Soniny to wielki SZACUN dla niej za wczorajsze zebranie wiejskie, mimo podziałów, różnicy zdań i ostatnich wydarzeń w Głuchowie nie dopuściła do pyskówek na zebraniu
4 lutego 2019
+18
-8
0e3-e1e
~ kurka wodna   To jest tak, że posiadanie władzy wspiera demencję. Niezależnie jaka to strona jest sceny.
Wójt mówił "MY - środowisko aktywnej gminy" a robi "MY - środowisko urzędu marszałkowskiego".
A z drugiej strony sołtysina z Soniny mówiła, że na sołtysa startowała nie będzie a startuje jednak. A po co wsi sołtys co otwarcie walczy z wójtem ?
4 lutego 2019
+13
-15
31c-ac0
~ Irena  do ~ laik obserwator   Schudł, bo chodzi na siłownię do "znajomego"////
4 lutego 2019
+11
-13
3e3-77e
~ leon  do ~ lukraa   a kim ma obsadzać, powoli i z głową trzeba rozwalić stary układ
4 lutego 2019
+17
-15
32a-e8e
~ songokuss   panie KADLOF boli 10000pln .ps Panie Wócie popieram zmiany ale nie w takim stylu dla mnie to jesteś zerem PANIE WÓJCIE bez urazy bla LADY PUNK.2 ps.głosowałem na ciebie
3 lutego 2019
+15
-10
c6d-a7a
~ pezdioch  do ~ Miron   Dla geniuszy, którzy zadają tu pytania do wójta itp itd...serio myślicie ze oni odpiszą jakimiś anonimkom?? tu macie kontakt skrzynke mailowa zadajcie pytanie na fb to moze jakąs odpowiedz dostanieci http://www.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&submenu=66&menu=66&strona=1
3 lutego 2019
+7
-3
159-8db
~ Miron   Pytanie do wójta Pana Czarnoty, na którego sam głosowałem skoro pan nie ma nic do ukrycia to dlaczego do tej pory nie ma dziennika podawczego na terenie urzędu? Czy jest coś do ukrycia? Nie widzi pan ze się pogrąża? Proszę to wyjaśnić bo nie rozumiem.
3 lutego 2019
+18
-10
116-4a3
~ Janek   WÓJCIE
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę !!!
3 lutego 2019
+13
-14
45b-624
~ znawca tematu  do ~ Hala sportowa   W przypadku jednostek oświatowych tak to wygląda: uchwałą rady gminy w jednostkach oświatowych mogą być utworzone (i zapewne są) rachunki wydzielonych dochodów oświatowych-WRD. Wszelkie dodatkowe dochody uzyskane między innymi z wynajmu sal (są też inne tytuły dochodów) przeznaczane są (czyli wydatkowane) na bieżące potrzeby danej jednostki. Kierownicy jednostek często zabiegają o te dochody, ponieważ subwencja oświatowa nie zabezpiecza niezbędnych potrzeb tychże jednostek. Kierownicy (dyrektorzy) kupują za te pieniądze środki czystości (papier toaletowy, płyny itp.), a często opłacają nawet rachunki za media. Takie dochody to poprawa warunków sanitarnych w szkołach. Wtedy ze skromnych budżetów gmin idzie mniej środków na bieżące utrzymanie jednostek oświatowych. W tej "paskudnej" sytuacji w gminie Łańcut, kierownicy (dyrektorzy) jednostek nie będą zabiegać o pozyskiwanie dodatkowych dochodów, bo i po co?. Nikt nie zechce być szkalowany o nieodprowadzenie dochodów z wynajmu uzyskanych przez szkołę do gminy.
Wójt musi dać środki na utrzymanie podległych jednostek, bo jest to zadanie własne gminy, chociażby kosztem zaciągnietych kredytów.
3 lutego 2019
+23
-7
7e0-5ff
~ Leon  do ~ iuyy   Może jakieś konkrety
3 lutego 2019
+1
-0
7c5-8d3
~ laik obserwator   Przypatrując się rozwojowi wydarzeń z boku, mam wrażenie że Wójt staje się jednostką żyjącą własnym życiem a Radni "Aktywnej Gminy" zaczynają dostrzegać fakt, że "nie tak miało być". Co zrobić z niedoświadczonym Wójtem, który zachłysnął się władzą absolutną, nie słucha nikogo, podejmuje pochopne decyzje z których niezbyt zręcznie potrafi wybrnąć. Myślę że sam nie spodziewał się jaki to ciężki kawałek chleba kiedy wszyscy patrzą na ręce a poczucie władzy jest złudne. Nie wiem czy ktoś z Was zwrócił uwagę na to jak nasz Wójt schudł ostatnimi czasy. To chyba świadczy samo za siebie - presja jest, a miało być tak pięknie...
3 lutego 2019
+32
-9
7f8-7a5
~ iuyy   Wojt znów imprezował tym razem na Wysokiej
3 lutego 2019
+15
-15
ee2-912
~ ON   Ciekawy jestem też jeszcze jednej sprawy.
Jeśli nawet kwota nie była przekazywana go Gminy, to powinna być uwzględniona w rocznym sprawozdaniu finansowym.
Ciekawy jestem czy tak bylo?
3 lutego 2019
+16
-2
8d1-f9d
~ ON  do ~ Miszkaniec   Skoro była ustalona i zaakceptowana przez poprzedniego Wójta ( w co osobiście wątpię), to kasa powinna wpływać do Gminy.
To, ze kwota nie naruszała dyscypliny finansowej, nie oznacza, ze kwota ta nie powinna wpływać do Gminy.
3 lutego 2019
+19
-8
792-b03
~ Miszkaniec  do ~ ON   Chyba Ty tutaj nie rozumiesz istoty tej sprawy, ale wchodząc z Toba w dyskusję, skoro, cytuje;
'SALA BYŁA WYNAJMOWANA FIRMIE KOMERCYJNEJ !!!!!!
Każdy za takie zajęcia płacił.'
To dlaczego od 3 miesięcy Wójt nie zmienił cennika wynajmu tej hali. No ale nie zmienił go, nie miał widocznie na to czasu... Musiałby może wcześniej do pracy wstawać...
Jaka w tym wiec wina dyrektorki, dlaczego musi przez to przechodzić skoro ta stawka była ustalona jeszcze za byłego Wójta??
3 lutego 2019
+19
-11
f2b-d04
~ ON   Witam
Wy wszyscy nie bierzecie pod uwagę jednej kwestii.
Hala nie była wynajmowana mieszkańcom Głuchowa czy mieszkańcom Gminy ( jak niektórzy próbują bronić Dyrektorki).
SALA BYŁA WYNAJMOWANA FIRMIE KOMERCYJNEJ !!!!!!
Każdy za takie zajęcia płacił.
3 lutego 2019
+18
-11
c04-658
~ Hala sportowa   Odnośnie hali w Rzeszowie, to pracownicy odpowiedzialni za halę są zatrudnieni na etacie w szkole, czyli opłacani przez Urząd Miasta. Czysty układ i nie ma powodów do nieporozumień.
3 lutego 2019
+5
-0
796-c6b
~ Zosia   Tak panie Jakubie. Obserwuję losy pańskiej kariery już kilka ładnych lat.Zaczynał Pan od krytyki władzy w swoich artykułach, i wydaje mi się, że skończy Pan karierę pod wpływem krytyki. Kto mieczem wojuje.....
3 lutego 2019
+29
-11
0c7-153
~ kawa   Panie Wójcie jestem znajomym Piska i mam paszport polsatu ;)
Może wywalisz jakieś kierownika lub dyrektora i mnie przyjmiesz
3 lutego 2019
+10
-11
103-3b5
~ M.gminy   A jeszcze nowy wójt to zmiany i nowe zasady. Każdy tego oczekiwał. Ale liczyliśmy na mądre decyzje i podmiotowe traktowanie mieszkańców gminy i szacunek. A mamy co mamy. Każdy przeciętny obywatel nieważne z jakim wykształceniem i statusem społecznym widzi co się dzieje. Czy zachowanie i postawy władzy zasługują na owacje na stojąco? KAŻDY NIE SOBIE SAM ODPOWIE.
3 lutego 2019
+25
-11
c68-ef7
~ M.gminy   A zjakich funduszy płacono tym dwóm pracownikom? Bo jeśli się nie mylę to nauczyciel w Głuchowie sam ogaeniał salę nie bylo dodatkowej osoby wiec i koszty inne. A zresztą po co tyle hałasu poprzednia władza się zgodziła to tak było. Nikt nie naruszył prawa. Obecnemu wójtowi jeśli mu się to nie podoba wystarczyło zmienić zasady wydać odpowiednie zarządzanie i wtedy kontrolować jego przestrzeganie.
3 lutego 2019
+26
-9
5ec-317
~ stadion sportowy  do ~ Hala sportowa   i masz rację, tak robią. Wynajem sali plus opłacenie dwóch pracowników i to codziennie generuje kwotę , którą trzeba odprowadzać do organu załozycielskiego. Tu w Głuchowie sytuacja jest zupełnie inna, nie ten poziom kwot, więc nie trzeba odprowadzać
3 lutego 2019
+8
-11
3f9-26c
~ Hala sportowa   Pracuję w jednej z rzeszowskich szkół, która posiada i wynajmuje halę sportową. Wynajmy są codziennie od godziny 19 do 24, do zapewnienia porządku na hali jest zatrudnionych dwóch pracowników. Stawki godzinowej jeszcze nie znam, ale wiem że dyrektorowi nawet przez myśl by nie przeszło, żeby coś z tych pieniędzy zostawić w szkole. Wszystko oddaje do Urzędu Miasta, który zresztą ma wgląd w umowy najmu i od razu by wyłapał nieprawidłowości. To samo księgowa w szkole. Myślę, że Pan Ferenc szybko by zakończył współpracę z dyrektorem, gdyby się dowiedział, że próbuje go oszukiwać.
3 lutego 2019
+25
-8
b4e-39e
~ Lord   Coś mi się wydaję że ten temat szybko zagości w programie Sprawa dla reportera.
2 lutego 2019
+16
-8
9bb-c60
~ Anonimowy Z   Szkoda mi Pana Sołtysa wsi Głuchów. Jutro kolejne zebranie na którym nie zabraknie dwóch pań-fanatyczek, które prawdopodobnie miały zapewnione etaty, niezapominajmy o pani z kuchni bo kucharką bym jej nie nazwał. Pan Radny musi się zdecydować czy udaję chorego czy nim jest, dlatego, że podczas ostaniego zebrania był bardzo aktywny i pobudzony.Panie Sołtysie życzę powodzenia i wytrwałości.
2 lutego 2019
+10
-8
a2a-c30
~ STAŚ   Po zapoznaniu się z filmami mogę stwierdzić
zastępca wójta ciężko znaleźć mi słowo na jego zachowanie - brak słów nieogarnięty człowiek, ta osoba nic sobą nie prezentuje
"po coś Pan tam w ogóle przychodził" jeszcze ma problemy żeby przyjść do gminy na czas - czy tak ma wyglądać Twoja Praca
co do Wójta Czarnoty - szkoda pisać porażka robi dobrze sobie i znajomym
2 lutego 2019
+25
-12
45e-d07
~ stach   niedowiary !!!!!
najpierw wójt sam zaproponował spotkanie a potem pierwszy chciał spie........
pewnie chciał się wyspać żeby się do pracy nie spóźnić
2 lutego 2019
+25
-11
809-ecf
~ pezdioch  do ~ Kierownik   jak?
2 lutego 2019
+1
-0
f24-0b5
~ Dsw   Proszę pamiętać rownież o art 238 KK: Kto zawiadamia o przestępstwie, lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2 lutego 2019
+24
-7
b9a-661
~ laik obserwator  do ~ Realista   Obserwując ostatnie wydarzenia to rzeczywiście Pan Kluz sprawia wrażenie kompetentnego i obeznanego w sprawach bieżących. Być może nadawałby się na Wójta. Martwi mnie jednak fakt, że jeśli doczekamy kolejnych wyborów to może się okazać, że nie będziemy mieli możliwości wyboru, bo kandydat będzie jeden (już tak bywało w przeszłości). Dlatego proszę, jeśli ktoś posiada odpowiednie kompetencje, pomysł na funkcjonowanie Gminy, odwagę i zdrowy rozsądek - niech stanie do kolejnych wyborów. Konkurencja jest potrzebna.
2 lutego 2019
+18
-11
4a6-999
~ songokuss   ciekawe cóż to za maszyna do robienia prądu znajduje się w piwnicy? Może o to Wójtowi chodzi i dlatego kręci się w zeznaniach.
2 lutego 2019
+5
-6
655-b19
~ Kierownik   JAK SIĘ ZATRUDNIA W USC BIAŁOBRZEGI. PRZY TYM SPRAWA DYREKTORKI TO PIKUŚ!
2 lutego 2019
+10
-3
fa6-5f0
~ jeszczeciekawszy  do ~ ciekawy   Bo co ma sprawa wedlin do sprawy z dyrektorka szkoly ?? to tak jakby komentator sportowy na skokach naraciarskich zaczal komentowac mecz pilki noznej. Nie po to bylo to spotkanie. Wojt nie chcial odpowiedziec na pytania wiec robi to co kazdy polityk ... pier..oli na inny temat :)
2 lutego 2019
+12
-8
14e-c8d
~ pezdioch  do ~ Białobrzegi   wszędzie taki problem niestety jest
2 lutego 2019
brak ocen
bb6-c72
~ Białobrzegi   https://rzeszow.tvp.pl/41129670/coraz-wyzsze-oplaty-za-smieci-zmora-mieszkancow-bialobrzegow. Śmieci i polityka zatrudnienua w USC. Co jeszcze gryzie Wójta z Białobrzeg?
2 lutego 2019
+3
-1
0c5-f97
~ Ciekawski  do ~ Paweł Bała   Racja, tyle że to już wiemy - o tym mówił brat Pani Dyrektor już na spotkaniu w szkole. Na marginesie od takich znajomych też bym się odcinał hehe.
2 lutego 2019
+8
-8
812-73e
~ Do realista   W okręgach jednomandatowych głosuje się na osobę a nie na listę partyjną
2 lutego 2019
+2
-0
310-817
~ Paweł Bała   Natomiast merytorycznie o co chodzi w tej całej sprawie nie bardzo rozumiem, ale nie mam też całościowej wiedzy. Zrozumiałem tyle, że prokuratura została zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektorkę szkoły. Jak dobrze pamiętam z tej dyskusji, z której odsłuchałem może 20 minut, pojawił się zarzut z 296 kk tj. wyrządzenie szkody w obrocie gospodarczym przez niedopełnienia ciążącego obowiązku, ale to jest jakieś nieporozumienie, bo penalizowana jest dopiero szkoda znacznej wartości. Warunkiem przypisania sprawcy odpowiedzialności karnej za przestępstwo nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym, określone w art. 296 § 1 k.k., jest wykazanie, że swoim zachowaniem wypełniającym znamiona czynu doprowadził do skutku w postaci znacznej szkody majątkowej. Zgodnie z art. 115 § 7 k.k. do określenia "znacznej szkody" stosuje się przepis art. 115 § 5 k.k., definiujący pojęcie mienia znacznej wartości (wyrok SN z 3 grudnia 2014 r., II KK 185/14, Prok. i Pr.-wkł. 2015, nr 4, poz. 6). Czyli: "Mieniem znacznej wartości jest mienie, którego wartość w czasie popełnienia czynu zabronionego przekracza 200 000 złotych". Mówię, nie znam sprawy, ale przepis kk jest tutaj jednoznaczny. Oczywiście ta wartość 200 000 obejmuje także wartości spodziewane utracone, lucrum cessans, ale chyba takiej kwoty to nie dotyczyło, gdyby nawet liczyć po "stawkach warszawskich", a co dopiero podkarpackich.
2 lutego 2019
+17
-9
4eb-02f
~ Do realista   W okregach mandatowych glosuje się na osobę a nie na listę partyjną.
2 lutego 2019
+4
-0
72c-197
~ ciekawy   Jak Wójt chciał opowiedzieć o firmie "Rzeźnik" z Soniny dostarczającej mięso i wędliny do szkół to sołtyska z Soniny wyskoczyła jak z procy , wyrwała Wójtowi mikrofon aby tylko nie powiedział o co chodzi.Właścicielem tej firmy był były już przewodniczący Rady Gminy, który na dodatek stał na czele komisji wybierającej dyrektorów szkół, którzy później te wędliny od niego brali. Jeżeli to nie jest patologia to co nią jest.
2 lutego 2019
+27
-20
35d-75b
~ kuba  do ~ Rze   przecież wice jest ponad prawem ;)
2 lutego 2019
+10
-10
c30-d8b
~ Realista  do ~ Adas   Skąd wiesz jak rozłożyłyby się wyniki jeśli byłyby okręgi jednomandatowe? Może to PIS by wygrał.
2 lutego 2019
+3
-5
a08-fcc
~ Herbata   Wydaje mi sie, że za poprzedniego wójta w gminie pracowało 2 prawników po kilka godzin w tygodniu, pewna Pani, oraz ten Pan który pojawił się na sesji.
Jeżeli ktoś potrafi potwierdzić ta informacje to proszę obecnego wójta zapytać dlaczego ten model już w gminie nie funkcjonuje, gdzie podziała się ta Pani i niech przedstawi konkretnie ze takie rozwiazanie jest korzystniejsze finansowo. I jedna wątpliwość zostanie rozwiana.:))
2 lutego 2019
+16
-11
62b-fc5
~ Paweł Bała   Dzień dobry, jako osoba wykonująca zawód adwokata, który jest zawodem zaufania publicznego, która pracowała dość intensywnie na renomę swojego nazwiska, a w przeszłości związana towarzysko z działaczami KWW Aktywna Gmina, w tym m.in. z obecnym Panem Wójtem, wobec faktu, iż niektórzy mieszkańcy Gminy zwracają się do mnie z pytaniami czy moja osoba jest "prawnikiem" lub "radcą prawnym" o którym mowa w licznych publikacjach na portalu Łańcut Gada, pragnę stwierdzić, że z zaistniałą sytuacją nie mam nic wspólnego i nie współpracuję z Urzędem Gminy, Panem Wójtem i jego otoczeniem urzędniczo-politycznym. Nie utrzymuję obecnie kontaktów z aktywistami ww. komitetu. Proszę nie łączyć mojej osoby z polityką władz Gminy Łańcut. Dziękuję.
2 lutego 2019
+26
-4
cfb-fe4
~ Adas   Panie Dąbek Rada Gminy to nie jest poziom samorządu gdzie realizuje się interes partii, tylko działa się dla interesu mieszkańców. Proszę zostawić rozgrywki partyjne. jakby były okręgi jednomandatowe to nie mielibyście większości w radzie. Ale zmiana ordynacji wam to umożliwiła, dobrze pan o tym wie i torpeduje pan wszystko.
2 lutego 2019
+22
-15
2c6-dce
~ Irena  do ~ Joseph   Owszem ale bez Pana i tylko po to by obejrzeć wszystko z góry i nabrać dystansu. Pozdrawiam....
2 lutego 2019
+4
-4
cc3-45f
~ bronek   Wójt dla swojej obrony ma dwóch prawników za nasze pieniądze wynajmuje jeszcze kancelarię prywatną.Więc prosze mi powiedzieć jakie ja jako szary biedny obywatel mam szanse wygrać z władzą w przypadku spraw sądowych.Nie mam szans i z góry jestem na przegranej pozycji.Czy to jest uczciwe i sprawidliwe.Za panią dyrektor w słusznej sprawie staneło społeczeństwo i mieszkańcy(jestem z nich dumny).A kto stanie w obronie nas pojedyńczych szarych obywateli.Tylko prosze mi nie pisać o darmowych poradach prawnych czy adwokatach z urzędu bo to wszystko pic na wode.Pozdrawiam
2 lutego 2019
+19
-9
9ec-91d
~ kawa   oglądałem sesje pierwszą sesję drugą oraz spotkanie w szkole
Panie wójcie Panie Wice
za każdym razem macie inną wersję wiec jeśli ktoś kłamie to WY, jeśli straszycie prokuraturą a WY co zrobiliście
- okłamywanie SWOICH WYBORCÓW
- nadużywanie władzy przez Pana
- tajemnicze zaginięcie dziennika
- nie trzymanie się procedur do odwołania dyrektor
- oskarżania że Pan Pasieczny zajumał 400 tys bez żadnych dowodów
tak nie zachowuje się władza !!!!!!!
pozdrawiam Mieszkańców Gminy
2 lutego 2019
+28
-11
9b3-5d0
~ rozbawiona   Tak sobie czytam i wspólczuję mieszkańcom Głuchowa całej sytuacji a mieszkańcom Gminy tego że licząc na zmiany chyba aż takich zmian sie nie spodziewali - Pan Wójt -porażka .......oprócz wyuczonych tekstów napisanych przez już tak słynną kancelarie :) NIE PREZENTUJE SOBA NAWET MINIMALNEGO POZIOMU OSOBY PUBLICZNEJ !!!!
a Aktywna Gmina ????? To tylko z nazwy czy z "aktywnych "imprez w OK Kosina ??????????????
2 lutego 2019
+22
-9
af7-c98
~ Kuba   Wójtowie odrabiaja pracę domowe :)
Pewnie wójt i jego pożal się Boże zastępcę myślę jak wyjść z tego bagna
2 lutego 2019
+19
-7
4a9-3d9
~ aktywna gmina   Pytanie retoryczne????
Panie wójcie tak dbasz o finanse i rzetelność- ile już kosztuje prowadzenie sprawy o niegospodarność w Głuchowie- kancelaria z Rzeszowa raczej nie jest instytucją charytatywną????????
2 lutego 2019
+24
-11
65d-564
~ Joseph  do ~ Adapter   Panie Adapter. Nasuwa mi się takie powiedzenie: gdzie się nie obrócisz du... z tyłu. Ja mam rację i pan ma rację tak to działa natomiast musze jednak odnieść się do obrażenia przez pana rodziców i dzieci nazywając ich tak jak pan nazwał. Pan jest nauczycielem???!!! I co pan przekazuje tym biednym dzieciom?? Kto pana zatrudnia? pan zionie nienawiścią do rodziców bo są wymagający.?? Rozumiem, ze chętnie wróciłby pan do czasów gdzie nauczyciel wymachiwał patykiem przed uczniem grozac mu, bo pqnu działaja na nerwy te Jessici i Brajanki (powtarzam po panu). Może nawet przed snem powtarza pan sobie w ostatnich czasach bardzo modne powiedzenie niejakiego Janusza:"Kiedyś to było..."
Moim skromnym zdaniem powinien pan jednak zastanowić się nad zmianą zawodu. A wracając do tematu z którego wg pana zboczyłem to nadmieniam, ze głowny temat to Spotkanie w Głuchowie,a nie relacja z międzysesyjnego sprawozdania Wójta. I jako mieszkaniec wsi mówie głośno!!!!!:POSIADAM KOMPOSTOWNIK:) Pozdrawiam
2 lutego 2019
+4
-3
74c-265
~ Waz   A wHandzlowce to grają przy świeczkach?
2 lutego 2019
+15
-9
eac-bb8
~ ciekawy   Dobrze, że zorganizowano to spotkanie. Okazuje się , że tak aktywny pan od wf jest osobiście zainteresowany i odpowiedzialny za całą sytuację. Pani Dyrektor zamiast poświęcić uwagę na zajęciach polekcyjnych z wf dla dzieci i młodzieży wynajmowała salę ogrzewana za gminne pieniądze, oświetloną za gminne pieniądze i utrzymaną za publiczne pieniądze panu od wf,który płacił za to śmieszną kwotę a dzieciaki w tym czasie spędzały słodko czas przed komputerem.Ciekawe w ilu jeszcze instytucjach publicznych na terenie gminy taka sytuacja istnieje. Wstyd dla rodziców, że zamiast troszczyć się o własne dzieciaki bronią oczywistej patologii. Dziwić się , że kliki tak zaciekle się bronią. Zrobili z naszej Gminy prywatny folwark i czerpią z tego korzyści materialne.
2 lutego 2019
+25
-18
97e-d05
~ Adapter  do ~ Joseph   Panie Joseph, nikt nikomu nie broni popracować dwie godzinki w szkole. Takie rozmowy i argumenty przechodziłem setki razy o ilości godzin. Świadczą tylko o nie wiedzy rozmówcy na temat pracy nauczyciela. Ja to rozumiem. Ja również nie wiem wszystkiego o pracy w fabryce czy biurze i nikomu nigdy nie zazdrościłem i nie będę zazdrościł pracy. Bardzo mnie dziwi że nie wspomniał Pan jeszcze o wakacjach :)Zawsze przy tego typu nagonkach są wypominane. Zapraszamy do tej wspaniałej pracy. Miejsca w jednej szkół gdzie pracuje są. Naprawdę. Zarobki również na pewno Pana zadowolą. Zapraszamy :) Po drugie. Nie narzekam i nie czuję się przepracowany (jak mam być przepracowany po dwóch godzinkach dziennie?) haha. Po trzecie. Ja przez całe życie nie byłem na żadnych korepetycjach. Skoro dziecko potrzebuje korepetycji bo nie przyswoiło wiedzy w szkole to OK. Ale czy tych korepetycji nie udzielają również Ci sami niedouczeni i nie umiejący uczyć Wasze przenajsłodsze dzieciątka nauczyciele? Jedyne na co mogę narzekać w tej pracy to właśnie rodzicie tych wszystkich Braianków, Jessiczek. Wiecznie nie zadowoleni i roszczeniowi. A i jeszcze jedno. Na te imprezy z wójtem nie mam zaproszenia. Nie ściska mnie z tego powodu. Gdybym dostał takie zaproszenie, zapewniam Pana że na pewno bym się nie udał na coś takiego. Skoro nauczyciele, jak Pan pisze nic nie robią i nic nie umieją to niech Pan pomyśli w jaki sposób napisał Pan swój jakże głęboki wpis? Kto literek nauczył itd...Ale forum nie jest o tym tylko o wójcie. Pozdrawiam i życzę pańskim dzieciom dobrych nauczycieli żeby nie trzeba było wydawać majątku na korepetycje.
2 lutego 2019
+11
-4
be0-cf0
~ głuchów  do Arathorn   "Nie mniemaj"juz.... bo "mniemasz" już na innym temacie pod innym Nickiem.. bohaterze
2 lutego 2019
+14
-38
99a-3ff
~ Sluchacz   Nic dobrego nie przyniosło nagłośnienie przez dyrektorke tej całej afery. Mogła to załatwić formalnie bo każdy ma prawo się bronić...A przez to ucierpiała cała szkoła, niewinni ludzie, pracownicy, nauczyciele i inni ludzie nie związani z ta sprawa. Cała sprawa odbija się również na dzieciach....nie wiem czy chcialabym aby moje dziecko uczeszczalo do tej szkoły... A tym bardziej obecnie...
2 lutego 2019
+20
-18
2e2-f77
~ ???????  do ~ Obserwator   "Spokojnie ludzie tj właściciele firm, przedsiębiorcy, przełożeni na różnych szczeblach całej gminy czytają i zapamiętują nazwiska wielbicieli aktualnych "dobrych zmian". Kadencja Pana wójta bardzo szybko się zakończy a nazwiska pozostaną." -
zaczynają się groźby karalne ? jutro na zebraniach sołeckich już się szykujecie wy z "mniejszego zła" na awantury ? W soninie nie skończy się tym razem na groźbach zastrzelenia a rękoczyny będą ?
2 lutego 2019
+3
-7
73c-87b
~ zenek   Wszyscy dyrektorzy urzędnicy UG sołtysi i wszyscy inni -kupujcie dyktafony montujcie kamery i nigdy nie rozmawiajcie z Bez świadków z Wójtem i jego ludzmi.Takie zwyczaje warto wprowadzić w gminie Łańcut po ostatnich wydarzeniach w szkole w Głuchowie.Bądzcie "AKTYNĄ GMINĄ"
2 lutego 2019
+18
-9
0c2-1e0
~ maciej  do ~ Rodzic z wysokiej   Byliśmy chyba na innym spotkaniu ?
Trzeba słuchać i rozumieć co było mówione !
Wójt przestraszył się albo poszedł po rozum do głowy. afera Cierpisz, Kraczkowa, Głuchów miała być i Wysoka ale grzecznie wycofał się ze swoich "mądrych" decyzji. Ale myslę ze koncepcja przeniesienia stołówki czy szkoły dalej jest na 1 miejscu . Rozbudowa szkoły to wyszło w trakcie spotkania.
2 lutego 2019
+9
-8
d17-d85
~ Obserwator   Zachęcam do analizy polubień i komentarzy na Oficjalnym Profilu Pana Czarnoty jak i prywatnego konta. Liczba polubień spadła to ilości jednostkowych a w najlepszym przypadku dziesiątkowych więc gdzie te tysiące wspomniane w komentarzu poniżej.Setki już wychodzą na ulice, przeciwko aktualnym wydarzeniom - spotkanie w Głuchowie. Spokojnie ludzie tj właściciele firm, przedsiębiorcy, przełożeni na różnych szczeblach całej gminy czytają i zapamiętują nazwiska wielbicieli aktualnych "dobrych zmian". Kadencja Pana wójta bardzo szybko się zakończy a nazwiska pozostaną. DZIĘKUJEMY NASZYM RADNYM ZA CIĘŻKĄ PRACĘ i odwagę reprezentowania nas tj gminy! Zachęcam do rozsądnych wyborów sołtysów, nie dajmy 2 razy zamydlić sobie oczu, wybierzmy mniejsze zło bo idealnie nigdy nie będzie!
2 lutego 2019
+25
-13
706-2da
~ Joseph  do ~ awep   Panie awep! Rozumiem, że pan widział ją osobiście w second hand:):)Upolował pan coś ciekawego czy z zemsty pan tak pisze bo niejaka PANI pewnie wzięła coś co pan miał na oku:)) Pozdrawiam.
2 lutego 2019
+12
-5
977-36e
~ Joseph  do ~ Adapter   Pamie nauczycielu Adapter! odnosząc sie do panskiej wypowiedzi wnioskuje ,ze ścisnęło tu i ówdzie chyba z braku zaproszenia na te ostre imprezy. Co pan rozumie przez słowo KNUCIE ??? Logiczne, rozsądne myslenie nazywa pan knuciem?? Rozumiem, ze złośliwośc pańska bierze sie z przepracowania. Bo dwie godzinki w jednej szkole dwie w drugiej i etacik jest, ale coz z tego skoro dzieci i tak nic nie umieja wiec rodzice bulą grube pieniądze na korepetycje, poniewaz nauczyciel nie nauczy. DLACZEGO?? PONIEWAZ SAM NIE UMIE. albo mu sie nie chce... Sami weżcie sie za siebie!!!Pozdrawiam
2 lutego 2019
+12
-14
05d-621
~ Ciekawski  do ~ Wyborca   Nie wymagaj od innych tego, czego sam nie prezentujesz w treściach własnej wypowiedzi: cyt. "Jak tak można atakować człowieka nie znając wyniku sprawy". Gdyby Wójt po tym, jak powziął wiedzę o bliżej nie określonych rażących nieprawidłowościach" zlecił przeprowadzenie stosownej kontroli, zawiadomił prokuraturę i w oparciu o wynik kontroli i efekt postępowania karnego następczo wszczął lub nie procedurę odwołania dyrektora w oparciu o art. 66 Prawa oświatowego - to wszystko byłoby jasne i przejrzyste. Taki jest schemat działania profesjonalnego. Teraz mydli się oczy i prosi "poczekajmy na finał sprawy" - ale procedurę odwołania wszczęto natychmiast - uprzednio - nie czekając na wynik kontroli, sprawy karnej. Czyli Wójt może oceniać ludzi na podstawie własnego "widzi mi się " ale Wójta już tak oceniać nie wolno ? Sam dał przykład. To jest właśnie sedno sprawy. To działanie Wójta było pochopne i przedwczesne. Najpierw wystąpił do Kuratora o opinię wymaganą w celu odwołania a teraz wszystkich uspokaja, że Pani Dyrektor przecież nadal pracuje - śmiech. Jak już pisałem Wójt powinien był się wstrzymać z odwołaniem do zakończenia sprawy karnej, którą zainicjował. Warto sprawdzić kiedy złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, bo w mojej ocenie było to działanie następcze, mające na celu pozyskanie jakiegoś enigmatycznego argumentu do przedstawienia mieszkańcom na spotkaniu w szkole. Co więcej pozwoliło to Wójtowi na wygodne zasłanianie się tajemnicą (art. 241 k.k.). Problem polega na tym, że owa tajemnica nie jest bezgraniczna ! Nie można podejmować działań mających na celu utrudnienie postępowania lub wykrycia sprawcy. Czyli nie można mówić np. o tym co się zeznało. Natomiast co jest przedmiotem sprawy (zawiadomienia) oczywiście można - a w tej sprawie trzeba wyjaśnić mieszańcom.
Proszę nie kreować tematu zstępczego odnoszącego się do Pana Przewodniczącego.
2 lutego 2019
+20
-10
b9b-515
~ benek   Czekam kiedy obrońcy wójta i tego tam zastępcy wytoczą ostateczny argument: MOWA NIENAWIŚCI i znowu zaczną straszyć procesami ludzi którzy pytają tylko o prawdę
2 lutego 2019
+19
-9
b0b-07b
~ Dąbek   Pana Dąbka jako radnego z największą ilością głosów w całej gminie , na przewodniczącego Rady Gminy zaproponował na pierwszej sesji wójt a rada poparła jednogłośnie.
1 lutego 2019
+25
-10
e4e-329
~ Abc  do ~ iuyy   Pan Dąbek zachowuje się nie godnie, na stanowisko przewodniczącego nie wybrali go wyborcy tylko stary układ, dlatego powinien zachować bezstronność.
1 lutego 2019
+22
-20
70e-2d1
~ iuyy   Ale pan Dąbek miał klasa a nie odpowiadając ręce mieć w kieszeniach dobrych obyczajów niech pan idzie się uczyć do dyrkyora CKGŁ on jest po szkole teatralnej to panu pokaże
1 lutego 2019
+15
-12
68f-23a
~ Wyborca  do ~ awep do wyborca   to nie jest odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie :P
1 lutego 2019
+4
-3
84f-98f
~ awep do wyborca   Co bierzesz daj namiary
1 lutego 2019
+5
-5
564-2fe
~ Wyborca   Zachowanie przeciwników Pana Wójta jest oburzające! Jak tak można atakować człowieka nie znając wyniku sprawy, mówić o obniżeniu pensji do najniższej krajowej sugerując że wójt idzie na wojnę ze społeczeństwem, to szczyt wszystkiego! Nie wspominając o memie obrażającym Zastępce, ludzie zastanówcie się co wy robicie, wstyd i żenada. Tym bardziej utwierdziło mnie to w tym, że Pan Jakub dobrze robi i jeśli miałem jakieś wątpliwości to ostatnie spotkanie w szkole w Głuchowie rozwiało mi je. A teraz pytanie do Starej Rady, dlaczego nie broniliście Dyrektora z Wysokiej prawego człowieka, spaliście wtedy?
1 lutego 2019
+29
-21
84f-4bd
~ Realista  do ~ Eryk   Rolą przewodniczącego jest kierowanie obradami, a w tej sprawie chce dociec prawdy. Ty nie chcesz jej poznać?
1 lutego 2019
+16
-12
29d-d60
~ Eryk   Tak to prawda pan Dąbek przez atakowanie wójta lekceważy i nie szanuje wyborców. Proszę uszanować wybór, a prywatną nienawiść zostawiać w domu.
1 lutego 2019
+21
-21
519-d63
~ bezstronny  do ~ odpowiedź   Przecież Pan Dąbek to nawet czytać poprawnie nie potrafi, już nie wspomnę o wysławianiu się.
1 lutego 2019
+17
-20
3c3-811
~ awep   Bo pan Dąbek niechodził jak rumun od domu o domu i nie prośił o głosy to wszystko wtym temacie słowa wójta
1 lutego 2019
+18
-13
767-d67
~ ala  do ~ jendrek   Jakby nie sytuacje z Cierpisza i Głuchowa oraz zmiany personalne na kierowniczych stanowiskach w gminie to wszystko układałoby się w porządku. Poprzez to ze sesje są teraz nagrywane i Internet jest ogólno dostęny takie sytuacje nawet w przyszłych Radach bedą się zapewne zdarzać.
1 lutego 2019
+7
-4
92a-5b9
~ jendrek   zwolennicy wójta piszą o rozbijaniu betonu to ja też napiszę:
trzeba rozbić ten beton który wójt leje i to szybko póki jeszcze nie zdążył związać
1 lutego 2019
+13
-14
8b9-c66
~ Realista  do ~ Cdf   Pan Dabęk miał 528 głosów w samej Wysoce i Kraczkowej, a konkurowało z nim kilkanaście osób. Kiedy przewodniczący tak atakował wójta? Chyba każdemu zalezy żeby jak nawięcej dowiedzieć się o tej sprawie.
1 lutego 2019
+19
-10
0ef-05f
~ Cdf   Panie Dąbek przewodniczacy rady prosze o uszanowanie wyborców którzy głosowali na wójta Jakuba Czarnote miał 64,58% to jest 6395 głosów i nie atakowac wójta z powodu prywatnych uprzedzeń.
Oczekujem szacunku dla decyzji wyborców, nawet jak się pan z nią nie zgadza,przyzwoitość tego wymaga. Przypomnę że pan miał tylko 528 glosów.
1 lutego 2019
+19
-18
598-fb5
~ ala   Nie ma co osadzać wójta przed decyzją sądu. Zobaczymy kto ma rację w tym sporze.
1 lutego 2019
+16
-5
737-a87
~ uyt   Kto finansował ostanią impreze w kosinie z udziałem Pana Wójta z podziekowaniem za orszak trzech króli
1 lutego 2019
+9
-6
f73-3c9
~ Realista   Ktoś wie kiedy następna sesja?
1 lutego 2019
+10
-0
03c-43f
~ awep   A może zacząć od Gops niejaka marta cz... grzebie w ciucholandie zamiast być wterenie oto jet pytanie
1 lutego 2019
+11
-8
8c5-6d8
~ Adapter  do ~ REFERENDUM   A Kosina to już nie?
1 lutego 2019
+6
-7
db4-1ea
~ Adapter   Sprawozdanie Panu Wójta to naprawdę perełka. Zapracowany niesamowicie. Zero konkretów cytuję:,,przygotowujemy dokumenty, analizujemy możliwość realizacji, przygotowujemy się, czynimy starania, by ograniczyć wydatki,pracujemy nad regulaminem oraz montażem finansowym gminnego programu upowszechniania przydomowych kompostowników" (kompostowniki na wsiach?) no proszę Pana. Rewelacja! Że też nikt na to nie wpadł wcześniej. I ostatni cytat wisienka na torcie :"Finalizujemy prace nad koncepcją". Ja pracuję w dwóch szkołach. Nie na terenie naszej gminy na szczęście. I gdy bym w sprawozdaniu do dyrektora napisał że finalizuję pracę nad koncepcją np. prowadzonych zajęć było by wesoło. Ale gratuluję Panu wymyślenia takich określeń. Jeszcze raz powtórzę: Zero konkretów. Zapomniał Pan w sprawozdaniu dodać co naprawdę Pan robi i co zajmuje Panu najwięcej czasu: Knucie z kogo zrobić przestępcę i kogo na to miejsce wstawić. O ostrych imprezach w ośrodkach kultury nie wspomnę. Panie Wójcie ludzie to widzą. Pozdrawiam.
1 lutego 2019
+33
-13
c70-c14
~ meravilioso  do ~ PSL   Ludzie oceniają i już po roku mogą odwołać wójta, nikt tu nie jest tak całkiem bezkarny.
1 lutego 2019
+31
-9
cc9-c98
~ REFERENDUM   Widzę że Pan Wójt bardzo boi się tematu referendum. Jest to temat bardzo niewygodny dla niego. Drodzy mieszkańcy gminy, czas się zjednoczyć - Głuchów, Rogózno, Wysoka, Cierpisz, Kraczkowa a może niedługo Albigowa.
Dajmy odpór tej bucie, nieliczeniu się z mieszkańcami i zarozumiałości - jeszcze osiem miesięcy i CZAS NA REFERENDUM ODWOŁUJACE WÓJTA.
1 lutego 2019
+118
-26
aa9-040
~ PSL   To są metody panów kolegów z PSL. Wójt Gminy Łańcut, Burmistrz Łańcuta, Wójt Gminy Rakszawa to są panowie mocno skojarzeni razem ze sobą i z PSL, razem szli do wyborów. Mocno współpracowali ze sobą podczas kampanii wyborczej, korzystając z partyjnego wsparcia oraz odpowiednich kancelarii i doradców. Nawet formaty i kolorystykę reklamowych środków wyborczych mieli zbieżne. Po wyborach zaczęło się spłacanie zobowiązań do kancelarii i obsadzanie stanowisk "swoimi". Decyzje tych trzech panów też są podobne. Zarówno w mieście Łańcut jak i w gminach Łńcut i Rakszawa zwolniono prawników a obsługę prawną przejmuje kancelaria prawna (dziwna zbieżność). Trzeba dać swoim zarobić. PSL to jest najbardziej nepotyczna i kolesiowata partia, dlatego spodziewajcie się w tych trzech gminach następnych sytuacji - zwolnienia i wyrzucenia kogoś ze stanowiska kierowniczego aby dać pracę "swoim". Trzej panowie okłamali społeczeństwo w kampanii wyborczej i teraz śmieją się z nas wszystkich bo przez 5 lat są bezkarni - hulaj dusza piekła nie ma.
1 lutego 2019
+74
-10
ad2-34b
~ Realista   Pan Kiełb i Kluz też się nadają na wójta.
1 lutego 2019
+17
-16
6eb-bca
~ iuyy   Panie Wójcie zapraszamy na zebranie wiejskie do Soniny nidziela godz.16.00
1 lutego 2019
+21
-1
65c-192
~ songokuss  do ~ Ja się pytam   również nurtuje mnie to pytanie pozostające nadal bez odpowiedzi
1 lutego 2019
+5
-3
e74-a7c
~ awep   Pan Wójt zamiast pracować to w godzinach pracy siedzi na fb i lajkuje
1 lutego 2019
+19
-10
65e-fa8
~ Joseph  do ~ Irena   No tak... a pani Irenka chyba na tej miotle...i fruuu...Pozdrawiam.
1 lutego 2019
+6
-6
447-be0
~ odpowiedź   Uważam, że wójtem gminy Łańcut powinien być Pan Przewodniczący Dąbek. Życzę Panu Dąbkowi, żeby został nim jak najszybciej!!
1 lutego 2019
+24
-20
84f-44a
~ pożyjemy zobaczymy   Tak sobie czytam te komentarze, od czasu do czasu idę do kuchni po kolejną porcję popcornu i nachodzi mnie jedna myśl... Wszyscy tu wszystko wiedzą! Sprawa się nawet nie wyjaśniła, a już wydane wyroki, każdy wytyka palcem, ba, już kolejnego wójta wybieramy.
Nie zapędziliście się trochę za bardzo?
1 lutego 2019
+21
-8
4a6-32b
~ fso   Pan Przewodniczący Dąbek - Nowy Wójt Gminy Łańcut- popieram -mieszkaniec Rogóżna.
1 lutego 2019
+27
-20
d32-292
~ rurka z kremem   Hmm...to już wiadomo dlaczego były kupowane pierogi.....oglądając poprzednie "posiedzenia" i wypowiedzi.....ponieważ pani kucharka musiała "robić prąd " z panią dyrektor.. Oj bidula..na dwa etaty jedzie ha ha ha
Trzeba jej etat zmodernizowac!
A w sumie...może już się nie opłaca bo już niedługo emerytura to sobie odpocznie i nie będzie musiała "siedzieć po godzinach" I przychodzić lada świt do pracy-KLAMSTWO!!
1 lutego 2019
+15
-16
818-115
~ Ja się pytam   Ja się pytam GDZIE SOM PIEROGI?
1 lutego 2019
+15
-2
3ca-e89
~ nie_kumam   A o co chodzi z tym byłym dyrektorem ze szkoły na Wysokiej, że wójt raczył wspomnieć na zebraniu, bo nie jarzę
1 lutego 2019
+10
-2
0a9-10f
~ Realista  do ~ ON   Jeżeli chodzi tylko o kwote 5800 zł (a nic innego nie podaje wójt) to nie ma mowy o niegospodarności. Czy zatem takie najście do siedziby pani Dyrektor było zasadne. Nie można było poinformować ją o tym fakcie zamiast straszyć?
1 lutego 2019
+23
-9
7f4-a97
~ ON  do ~ Realista   Ale, że jak zle potraktowana?
Ze co, że skontrolowano szkołę?
1 lutego 2019
+11
-15
b48-215
~ Franek   Panie przewodniczący niech Pan prosi o czasy przyjścia wójta i tego drugiego artystę do pracy oraz czasy wyjścia tych naszych włodarzy
1 lutego 2019
+21
-11
c20-dbf
~ Realista  do ~ ON   Bronimy jej, bo została niepoprawnie potraktowana. Tak traktuje się człowieka? Dlaczego władze gminie nie przedstawią swojej wersji wydarzeń? Nie mamy w zwiazku z tym nie wierzyć Pani Dyrektor.
1 lutego 2019
+17
-12
b66-cd9
~ mieszkaniec g.ł   Przypomniała mi się jeszcze sprawa sprawozdania między seryjnego wójta. Punktów że ho ho ale nic konkretnego. Pan Czarnota przeczytał wszystko co chce zrobić w tym roku. Wydaje mi się że powinien powiedzieć co zrobił między piątkiem a poniedziałkowym. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli źle myślę.
1 lutego 2019
+20
-10
be6-277
~ ON   Ludzie, czy wy wszyscy powariowaliście.
Bronicie dyrektorki, ale przed czym? Bo fajna, bo miła, bo 22lata na stanowisku ??
Jeśli faktycznie są jakieś nieprawidłowości to sprawę należy po prostu wyjaśnić.
Odnośnie wynajmu sali, to wg mnie jeśli wynajmował ją podmiot gospodarczy to powinna być sporządzona umowa najmu pomiędzy szkołą a tym podmiotem. Treści tej umowy nie znamy, a wydaje mi sie że jest ona kluczowa.
1 lutego 2019
+23
-27
062-2cc
~ Irena  do ~ Joseph   O przepraszam. Jestem mieszkanką Głuchowa i proszę nie wypowiadać sie w moim imieniu. Mojego poparcia ani moich znajomych Wójt nie ma a tymbardziej V-ce Wójt. Jeżeli Pan jest z Głuchowa to gdzie Pan był, gdy można było zabrać głos na zebraniu?? Dyzio podsrywacz?? Wypowiadam sie ale spod miotły?? Żenada!!!
1 lutego 2019
+19
-14
6e8-053
~ songokuss  do ~ ON   Masz całkowitą racje ok 10-lat temu w Głuchowie chcieliśmy wynająć salę i argumęntacja była taka sama, co ciekawe innym tzw.pociotkom wynajęto w owym czasie.
1 lutego 2019
+14
-14
a04-fcb
~ Ciekawski   Jeżeli przedmiotem zawiadomienia do prokuratury jest temat najmu sali, to przypomina mi się kazus pewnej Pani Naczelnik Urzędu Skarbowego, która poleciła pracownicom realizację prowokacji skierowanej do mechanika samochodowego. Ów Pan wymienił żarówkę nie wystawił paragonu za 10 zł. Wykryto aferę skarbową - sąd odstępuje od wymierzenia kary mechanikowi, a Pani Naczelnik została odwołana, jej pracownice ukarane za jazdę niesprawnym pojazdem. Czasem nie warto strzelać z armaty do muchy.
1 lutego 2019
+31
-11
b77-c03
~ ON  do ~ Ciekawski   Wg mnie powinien być oficjalny cennik zaakceptowany przez właściciela budynku ( czytaj Gminę)
Co za problem ustalić cenę na np 30-40 zł. Przychodzisz w 8-10 osob i płacisz po 4 zeta od glowy.
A kto otworzy i zamknie - inne szkoły jakoś sobie z tym radza ( np Sonina )
1 lutego 2019
+15
-2
3ec-663
~ Alojz  do ~ ON   Wynajmował nauczyciel WF więc pracownik szkoły odpowiedzialny za salę sportową.
To co innego niżby przyszedł Czesław z kolegami pograć w piłkę
1 lutego 2019
+9
-9
295-af1
~ pielgrzym   O ile się nie mylę to w Handzlówce można wieczorami w szkolnej sali gimnastycznej grać w siatkówkę czy tenisa stołowego.
1 lutego 2019
+12
-8
468-9b5
~ ON  do ~ Alojz   Skoro w Głuchowie pod działalność gospodarczą dało się, to dlaczego nie udaje sie dla zwykłych mieszkańców miejscowości?
Ktoś też musiał otworzyć, zamknąć, posprzątać :)))
1 lutego 2019
+12
-2
d57-ab0
~ Ciekawski  do ~ ON   Zwróć proszę uwagę, że teraz to już nikt nikomu nic nie wynajmie żadnej sali - bo jest to TAKI problem! Czyli skoro Tobie się nie udało to nikomu nie wolno ? Oczywiście masz sporo racji, pewnie nie jest to dostępna szeroko usługa, a być powinna. Być może w tym konkretnym przypadku kluczowym czynnikiem był interes obu stron (najmem sali / użyczenie sprzętów przez najemcę). Po zaistniałej sytuacji jakakolwiek współpraca z dyrektorami i innymi dysponentami majątku gminnego zniknie - będą się bali postępowań prokuratorskich.
1 lutego 2019
+17
-5
593-365
~ Alojz  do ~ ON   Przesadzasz.
Ale pytania są dobre, kto otworzy ? Kto zamknie ? Kto posprząta ? Kto płaci jak się zniszczy ?
Woźny, sprzątaczka mają być 14 h w pracy ?
1 lutego 2019
+9
-8
d8a-366
~ ON  do ~ Ciekawski   Idz do szkoły i zapytaj czy wynajmą Ci sale w jakiś dzień po godz 17 lub 18-stej abyś mógł zagrać z kolegami w piłkę siatkową.
Idz do szkoły w Głuchowie, Kosinie lub innej miejscowości.
Ja przećwiczyłem to kiedyś i nie dało się...
Argumentacja dyrekcji - a kto otworzy, a kto zamknie, a kto posprząta itp. Nie chcieliśmy za darmo - chcieliśmy zapłacić i liczyliśmy się z ceną wyższa niż 10 zł
1 lutego 2019
+21
-8
e99-be6
~ ala  do ~ Joseph   Wójt poprostu trafił na taką rodzinę, która nie da sobie w kasze napluć, więc ta sprawa może ciągnąć się długimi latami.
1 lutego 2019
+18
-14
a71-4e7
~ Ciekawski   Do wszystkich zwolenników działań kadrowych Wójta mówię - ZA DUŻO TVP. Argumenty typu: np. poprzedni kradli więcej, poprzedni obsadzili więcej stanowisk - proszę sobie darować !
Co to zatem za zmiana? Z rodziny na znajomych ? Obie formy obsadzania swoimi są tak samo naganne.
Zmiany kadrowe to ostatnie działania jakich oczekuję od władzy, która powinna poświęcić energię na pozyskanie inwestycji w gminie, rozwoju i rozbudowie infrastruktury (nie ograniczaniu dostępu poprzez zawyżenie stawek najmu). Jako zwierzchnik służbowy Wójt winien mobilizować swoich aktualnych podwładnych urzędników. Oczywiście będą wyjątki wymuszające zmiany personalne, ale czy po dwóch miesiącach Wójt zdążył już dokonać tak dogłębnej oceny swego zespołu ? Budynki użyteczności publicznej (szkoły) mają służyć nam wszystkim - to, że ktoś płaci 10 zł za najem to moim zdaniem max. Gmina i jej majątek to nie jest przedsiębiorca nastawiony z definicji na zysk !
Może zatem ktoś mija się z powołaniem, skoro z dyrektora szkoły chce zrobić menagera, a sam postrzega siebie nie jako urzędnika służącego obywatelom, ale jak prezesa korporacji.
1 lutego 2019
+33
-12
e82-9d0
~ Joseph  do ~ ala   Pani Alu:) cóz ma piernik do wiatraka? W takim w zwiazku z rodzina pani dyrektor Pan Wójt ma siedziec jak mysz pod miotła. BaC sie? działać wbrew sobie i prawu, bo ksiadz, prawnik i starosta mu pokaza?? cos sie pani pomyliło. mówia ze wójt grzmi i zastrasza a tu PAni Ala straszy wójta;)))) Pozdrawiam:)
1 lutego 2019
+20
-13
8d5-ed7
~ Wyborca   Panie Wójcie atak na przewodniczącego w mojej opini to zły kierunek w Panskich działaniach.
Zadaje on Panu i Wice proste pytania, typu 'był Pan tam i tam tego i tego dnia?' i nie uzyskuje odpowiedzi. Jeśli Pan albo wice nie umie na takie pytania odpowiedzieć bez konsultacji z prawnikami, to przepraszam ale zostawiam to bez komentarza...
Społeczeństwo utożsamia się z takimi pytaniami przewodniczacego ponieważ współczuję dyrektorce i chce poznać prawdę.
Napisze używając ulubionego Pańskiego zdania, lekko go modyfikujac:
My jako społeczeństwo NIE POZWOLIMY SOBIE NA TO żeby w gminie działy się takie rzeczy.
1 lutego 2019
+31
-11
d6b-870
~ meravilioso  do ~ Alojz   Wyborcy nie mają ciszy wyborczej. Przez całą kadencje oceniają wójta, a chyba nie myślisz ze mieszkańcy Głuchowa za pięć lat zapomną i zagłosują na obecnego wójta.
Oglądałeś kiedyś obrady Sejmu albo chociaż obrady miasta Rzeszowa jak tam odpowiednio Marszałek i przewodniczący zadają niewygodne pytania?
1 lutego 2019
+10
-11
dc8-329
~ Alojz  do ~ meravilioso   jak to jest już kolejna kampania wyborcza to trochę za szybko się zabieracie. Przez 5 lat przewodniczący będzie rozliczał wójta w ten sposób ?
1 lutego 2019
+12
-10
8a5-fbc
~ meravilioso  do ~ Marcin   Według mnie również najlepiej nadaje się na to stanowisko oraz ma już poparcie mieszkańców Cierpisza, Kraczkowej oraz Głuchowa.
1 lutego 2019
+18
-12
8ce-885
~ Marcin   Myślę że nowym wójtem przyszłych wyborach
Zostanie Pan Przewodniczący Dabek
Kto jest za o kto przeciw
Palec do góry lub do spodu
1 lutego 2019
+56
-24
a52-39f
~ ala  do ~ Joseph   Pan wójt zadarł z rodziną, w której jest: prawnik, prałat, starosta. Przy ich wielkiej determinacji może mieć przez to duży problem.
1 lutego 2019
+30
-11
c29-d40
~ Realista  do ~ Joseph   Skoro Głuchów jest z wójtem to czemu na ostatnim zebraniu rodziców nie zabrałeś głosu jak Pan Andrzej bodajże prosił aby osoby, które popierają wójta zabrały głos. Nikt sie nie zgłosił
1 lutego 2019
+18
-13
875-391
~ kibic  do ~ Joseph   Mało w naszej gminie ludzi wykztałconych, nie powiązanych z poprzednią władzą? Musimy zatrudniać ludzi z Głogowa lub Przeworska? Bardzo mi się to nie podoba, a głosowałem na Pana Czarnote...
1 lutego 2019
+25
-11
Ten komentarz został usunięty
706-e23
~ Realista  do ~ Joseph   To chyba dobre pytania zadał. Co miał pogłaskać go?
1 lutego 2019
+7
-7
3c9-208
~ mieszkaniec g.ł   I jeszcze do Pana wójta -Panie Wojcie trochę okłady i etykiety w wychowaniu. Postawa Pana z ręką w kieszeni albo pod bokiem nie przystoi na Pana stanowisku podczas spotkań z mieszkańcami. Taka poza to na prywatnym spotkaniu.
1 lutego 2019
+24
-12
3d2-8a0
~ mieszkaniec g.ł   Skoro pan wójt samorządu zaproponował spotkanie w szkole wiedząc kiedy i o której to mógł przewidzieć że może trwać dłużej niż zakładana przez niego chwila. Chyba nie na miejscu jest wtchodzić ze spotkania kroee samo się zaproponowało.
1 lutego 2019
+27
-12
410-45f
~ Joseph  do ~ Arathorn   Panie Arathorn . Czy poda pan przykład z sesji badz zebrania w szkole Gdzie Pan Wójt powiedział coś na skalę wypowiedzi p.Dąbka.Czy powiedział : tee Kowalski jak nie będziesz krakał tak jak my to ci polece z pensji bo twoj poprzednik miał mniej!!!!????? Albo: cóz takiego będziesz dzisiaj robił ? jaki masz kalendarz, ze nie mozesz tu jeszcze z nami posiedziec!!!?? albo: Co robiłeś kowalski w weekend ,ze nie jesteś przygotowany!!!???- ta wypowiedz głównie mnie uderzyła. MoZe panu Dabkowi wydawało się ze jest jesli sprawa dotyczy szkoły to on wszedł w role nauczyciela strofujacego ucznia, który nie przygotował sie do klasówki:) powtarzam!! niech pan poda przykład panie Arathorn:)
1 lutego 2019
+28
-51
ff2-336
~ yhy  do ~ Joseph   Wójt zatrudnia kolegów z pokoju Urzędu Marszałkowskiego. Wszyscy zatrudniani są z poza naszego terenu. Nie znają realiów naszej gminy, że czasami interes społeczny jest ważniejszy niż 6tys zł. Kolejny problem polega na tym. że są to ludzie kompletnie nie przygotowani, bez doświadczenia co pokazał nam wice wójt w kilku wystąpieniach. Obawiam się, że pojedzie teraz na spotkanie do któreś z wiosek na terenie gminy i zostanie przywitany słowami "Po coś tu Pan przyszedł"
1 lutego 2019
+35
-16
13c-ff8
~ pezdioch  do ~ Stach   hitem to było kazanie proboszcza z kraczkowej było ponad 100 tysiecy
1 lutego 2019
+13
-6
842-4f0
~ Prawdawoczach   "Jeśli przytyjesz, osądzają cię.
Jeśli schudniesz, uważają, że jesteś chory.
Jeśli dobrze się ubierzesz, jesteś próżny.
Jeśli źle się ubierasz, jesteś zaniedbany.
Jeśli płaczesz, jesteś słaby.
Jeśli mówisz szczerze, jesteś arogancki.
Jeśli to uzasadnisz, jesteś problematyczny.
Ludzie wiedzą tylko, jak krytykować, więc ***** to, pozostań tym, kim jesteś i rób swoje."
1 lutego 2019
+20
-3
a6c-19f
~ Stach   4,5 tyś wyświetleń
Będzie Chitem tego sezonu
1 lutego 2019
+7
-1
30b-d99
~ Joseph  do ~ lukraa   O ile mi wiadomo słowo NEPOZTYZM panie lukraa oznacza obstawianie stanowisk rodziną. Tak więc z tego co sie orientuję wójt nie zatrudnił nikogo z rodziny. Obstawia stanowiska jak pan powiedział SWOIMI. Ale kogo ma zatrudnić ????!!! Zwolenników byłego wójta Łozy??? Ja sie pytam na czym wobec tego miałyby polegać obiecane zmiany? Po co nowy wójt skoro wszystko byłoby po staremu?? Chciał pan coś napisać i pan napisał ale czy to ma sens? Ilość głosów na plus pod panskim komentarzem świadczy tylko o braku zdrowego rozsadku :)
1 lutego 2019
+23
-19
0a0-fd3
~ Edek  do ~ Pytanie   http://kswkancelaria.pl/
1 lutego 2019
brak ocen
720-eb5
~ Pytanie   Czy ktoś mi podpowie jak nazywa się zewnętrzna kancelaria prawna która obsługuje gminę
Dziekuje
1 lutego 2019
+3
-4
843-223
~ Zygfryd  do ~ Kuba   Byc na nogach, a byc w pracy to ogromna roznica, zrob sweet focie i wrzuc na fejsa, zes na nogach + jakies oswiadczenie, "i tak dalej"
1 lutego 2019
+3
-3
6b7-3f9
~ Joseph  do ~ witek   Chyba ty:D
1 lutego 2019
+3
-4
84f-080
~ Arathorn  do ~ Joseph   A ja chciałbym zobaczyć Pana minę i minę innych osób, jeśli okaże się, że Pan Wójt jednak nie ma racji. I co wtedy? Oczywiście jeżeli tak będzie. Swoją drogą wypomina Pan zachowanie Pana Przewodniczącego, ale zachowania innych osób (podczas spotkania w Głuchowie i obu sesji) tj. Wójta, Wice Wójta, radnych np. Pani Murias itp. to już nie? Obiektywizm wypala oczy czytając komentarze obu stron. Poczekamy zobaczymy. Prawda i tak w końcu wyjdzie na jaw.
1 lutego 2019
+53
-19
66e-dc7
~ akinom  do ~ kmita   Obydwaj się nagadali, ale w sumie to nic nie powiedzieli.
1 lutego 2019
+14
-10
175-470
~ kmita  do ~ luxoptical   Przewyższali kulturą osobistą? Kulturą języka polskiego? Szacunkiem do zadających pytania?
1 lutego 2019
+11
-15
280-660
~ kmita  do ~ luxoptical   A czymże wojt i jego nieudacznik zastępca przewyższali tą wg ciebie pyskówę ? Inteligencją? Elokwencją? Przygotowaniem merytorycznym do spotkania? Umiejętnością odpowiadania na pytania? Znajomością terminów procedur prawnych? Podkreśl w czym byli lepsi od reszty.
1 lutego 2019
+17
-14
070-34a
~ luxoptical  do ~ witek   dobrze ze wytłumaczyłeś bo chyba nikt tego nie wiedział pfff
1 lutego 2019
+9
-1
f49-c06
~ witek   PERSONA NON GRATA-OSOBA NIEPOŻĄDANA INTRUZ
1 lutego 2019
+9
-5
dca-163
~ stop  do ~ luxoptical   Nie chodzi o to że wójt bywa tu i tam tylko niech nie jeździ na siłownie służbowym samochodem. Na marginesie ciekawy jestem czy jest jakaś książka w której notuje się kilometrówkę i cel wyjazdu. Może Pan Przewodniczący może poprosić którąś z komisji żeby to sprawdzić.
1 lutego 2019
+23
-10
003-51f
~ witek  do ~ Joseph   W Głuchowie w Cierpiszu w Kraczkowej Rogóżnie Soninie Pan Wójt i jego kolega jest "PERSONA NON GRATA"
1 lutego 2019
+18
-10
Ten komentarz został usunięty
9f8-88e
~ Joseph   Panie Wójcie! Proszę sie nie poddawać! głowa do góry!
Będzie jeszcze gorzej, ale Pan dobrze o tym wie! Pan ma argumenty i to jest najwazniejsze! to tylko takie moje małe wsparcie, ale jest nas więcej:) chciałbym po wyjasnieniu całej sprawy widzieć miny tych najbardziej krzyczących szczególnie pani w różowych porteczkach i pana Dąbka który nawiasem mówiąc zachował sie karygodnie, bezczelnie, bez klasy i honoru. Pozdrawiam. Głuchów jest z Panem:)
1 lutego 2019
+30
-46
d70-7fb
~ witek   Szkoła i uczniowie korzystają bez problemu ze sprzętu zakupionego przez nauczyciela.Sprzęt wart na moje oko przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy.Wiem to bo moje dzieci tam chodzą.
1 lutego 2019
+16
-10
c9e-fc3
~ test   Podsumowują właściwie wice wójt na spotkaniu w Głuchowie powiedział jakie będą zarzuty przeciw Pani Dyrektor. Miernoty przeliczyły ile kosztuje ich utrzymanie sali gimnastycznej (sprzątanie, prąd, utrzymanie itp.) przyrównali to do kwoty za która była wynajmowana sala (10zł) i wyszła im kwota nadużycia. Zapomnieli tylko, że takie ceny robi się po to żeby ludzie mieli łatwy dostęp do tego typu hal. Gmina nie ma zarabiać to nie jest firma - ma przede wszystkim służyć mieszkańcom i pewnie taki był zamysł ustalających taką cene co zresztą jest bardzo dobra praktyką.
1 lutego 2019
+26
-13
916-4da
~ Zygfryd   Pan Wojt niech uwaza, bo kto wysoko siedzi ten bolesnie upada.
1 lutego 2019
+19
-12
4d8-dff
~ Kuba   Jak tam wójtowie
Wstaliscie już do pracy czy dalej będziecie sobie przychodzić aż się wyspicie
Ja nie mam takiej możliwości i już od godziny jestem na nogach
1 lutego 2019
+34
-17
99e-58b
~ oliwkowy kogut   panie wójcie . czy aby na pewno chodzi o te 6 tys zł? czy pan się pozamieniał z koniem na łby?
31 stycznia 2019
+24
-15
e2f-8c7
~ Merytorycznie   Co post to wtopa. Na Facebooku Pan Wójt proszę, że szanując zasadę domniemania niewinności Pani Dyrektor pracuje do zakończenia sprawy. Czy prokurator przedstawił już zarzuty Pani Dyrektor ? Czy Pan Wójt wie, że postepowanie przygotowawcze dzieli się na fazy ad rem i ad personam ? Czy zatem nie za wcześnie na wypowiedzi sigerujace oskarżenie?
31 stycznia 2019
+23
-12
e3d-bbb
~ Mieszkaniec Głuchowa   Drogi Panie Wójcie,
Proponuję gruntowanie od A do Z prześwietlić szkołę w Głuchowie, wychwycić wszystkie ewentualne uchybienia i zaniedbania, sprawdzić czy na przestrzeni lat nie było żadnych skarg itd. i wtedy przedstawić czarno na białym jak kształtuje się sytuacja tej placówki. Być może problemów w szkole było więcej, a może ich w ogóle nie było. Jeśli coś więcej by się znalazło to wtedy będziemy mądrzejsi i być może z Pana zejdzie presja społeczeństwa. Póki co ma Pan jeden argument. Pozdrawiam i życzę sprawiedliwego rozwiązania sprawy.
31 stycznia 2019
+27
-4
17d-3b9
~ Rodzic z wysokiej  do ~ z wysokiej   Dziś bylo spotkanie i nie chodzi o likwidację tylko o jej rozbudowę. Kto takie durne ploty pisze!
31 stycznia 2019
+19
-2
bf3-14b
~ z wysokiej   Jaka likwidacja szkoły w Wysokiej ? o co chodzi w tym ?
31 stycznia 2019
+2
-15
04e-932
~ Wilkowyjski wójt  do ~ rety   W Cierpiszu zebranie z którego nic nie wynikło. W Wysokiej wójt chce zlikwidować szkołę podstawową bo Łoza ją poniżej są zaproszenia z prośbą o obecność w Wysokiej.
31 stycznia 2019
+3
-18
6de-d66
~ iuyy   Pańki dziadek mówie o wójcie by sięze wstydy spalił bo pan antoni sszpytma był szanowanym we wsi człowiem.
31 stycznia 2019
+12
-14
Ten komentarz został usunięty
c91-776
~ bronek  do ~ xyz   Cyba stara sie o nowy samochó służbowy.Bo stary nie pasuje do nowej władzy
31 stycznia 2019
+12
-12
62d-0ec
~ awep   Po co nowy samochód dla GOPS przecież pan pożyczy mamusi
31 stycznia 2019
+7
-10
d8a-f80
~ pezdioch  do ~ kuba   malutko...powiat łańcucki ma około 80 tys mieszkańców, rzeszów około 200 tysiecy a podkarpacie ponad 2 miliony także mały takze liczać 2 miliony to 0.1% ludzi to oglądnęło to az tak duzego zainteresowanie tym niema :D oczywiście trzeba też wziąsć pod uwage ludzi zainteresowanych takze noo :D pez podniety :]
31 stycznia 2019
+4
-10
cb7-d2d
~ pezdioch  do ~ xyz   malutko...powiat łańcucki ma około 80 tys mieszkańców, rzeszów około 200 tysiecy a podkarpacie ponad 2 miliony także mały takze liczać 2 miliony to 0.1% ludzi to oglądnęło to az tak duzego zainteresowanie tym niema :D oczywiście trzeba też wziąsć pod uwage ludzi zainteresowanych takze noo :D pez podniety :]
31 stycznia 2019
+4
-8
c50-341
~ xyz   opel RLA w777 bywa czesto pod biedronką wieczorową porą
31 stycznia 2019
+9
-13
c2a-7f2
~ zyx  do ~ xyz   Beton trzeba rozbić !!!
31 stycznia 2019
+17
-10
7f4-ff5
~ kibic   Wszystkie najciekawsze wydarzenia w naszej gminie są związane z Kraczkową: w tamtym roku był jeszcze większy szum o innym wydarzeniu z Kraczkową w roli głównej, a teraz Pani dyrektor pochodzi z Kraczkowej, Pan Tomasz, przewodniczący Rady Gminy, radna Aktywnej Gminy, która jako jedyna z tego ugrupowania włączyła się w dyskusje, Pan Andrzej uczył w Kraczkowej, Pragnienie Miłości. Pewnie następnie Ferenc będzie chciał włączyć tą wieś do Rzeszowa.
31 stycznia 2019
+14
-3
9c3-724
~ xyz   Wójcie co pan zrobił dla gminy przez 2 miesące oprócz zwalnania fachowców i przyjmowania kolgów Tow kruczka
31 stycznia 2019
+23
-13
0f0-cce
~ kuba   oglądalność 2 tys
pewnie dziś kina w Rzeszowie puste
31 stycznia 2019
+15
-4
ad6-822
~ kilo  do ~ marcin   Marcin nie masz racji, wicewójt wystąpi w Sabałowych Bajaniach
31 stycznia 2019
+8
-8
4f0-68c
~ wi  do ~ kuchenna   Myślę, że nie ma problemu.
Pan Dyrda wynajął salę za 10 zł/h wstawiając do niej sprzęt, z którego można korzystać podczas lekcji. Sam z tego korzysta kilka godzin tygodniowo gdy nie ma lekcji. Myślę, że większość szkół zgodzi sie wynająć kuchnie po 10 zł za godzinę jezeli w zamian kuchnia zostanie wyposażona i szkoła będzie z tego mogła korzystać
31 stycznia 2019
+23
-12
80d-2b4
~ Mega   Kurcze, widzę że faktycznie Panie Wójcie sprawa jest rozwojowa jak sam to Pan zapowiadał...
31 stycznia 2019
+16
-6
74a-bdf
~ Karol   Tak sie nie rozwiązuje takich spraw. Inna sprawą że te 10 zł za godzinę wynajmu sali to są chyba jakieś jaja.!!!!!!!!
31 stycznia 2019
+14
-18
Ten komentarz został usunięty
b6c-dce
~ Bolek   Byłem na siłowni margo fit w któreś tam dwie soboty. Zajeżdżając na parking odrazu rzucił mi się w oczy samochód opel rej rla w777 - myśl przecież to samochód gminny. Wchodze do środka a tam nasz wójt. I cóż z tego wynika, samochodem gminnym, służbowym, w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy, na atrakcjach w siłowni. Myśle, że to nie była sprawa gminna, bo Margo to Łańcut a nie miejscowość gminna. I cóż uczyniłem - zdjęcia na pamiątkę ze może się kiedyś przydadzą. Ciekawe do jakiej delegacji to dopisał?
31 stycznia 2019
+35
-14
629-6bb
~ klemens  do ~ pezdioch   Wszystko sie zgadza.. muzykant z pragnienia miłości czyli inaczej margo meble to przyjaciel BO. POLECAM OBEJRZEC minuta 21.11
31 stycznia 2019
+13
-5
7bd-2b5
~ kuchenna  do ~ misio   Mam nadzieję że już niedługo w gluchowskiej szkole:)
31 stycznia 2019
+6
-5
7fe-e52
~ Obserwator z Łańcuta   Widząc co się w gminie dzieje przytoczę fragment wiersza Brzechwy:
"Więc zamienił stryjek
Siekierkę na kijek".
31 stycznia 2019
+9
-5
41f-346
~ kolejny z gmminy  do ~ aaa   szukacie sensacji tam gdzie jej nie ma. Ten Pan był pełnomocnikiem wyborczym KWW Aktywna Gmina Łańcut więc nic dziwnego ,że się z wójtem zna.
https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/delegatury/komisarz-wyborczy-w-rzeszowie-i/komitet-wyborczy-wyborcow-aktywna-gmina-lancut-3486#candidates_stat
.
To nawet takie trochę śmieszne jest, że KWW Aktywna Gmina Łańcut zarejestrowana była w Głuchowie :) a teraz taki dym
31 stycznia 2019
+13
-5
Ten komentarz został usunięty
a72-08f
~ rety  do ~ Wilkowyjski wójt   Mógłbyś rozwinąć co się działo w Cierpiszu i wysokiej ?Z ciekawości pytam Bo teraz tylko dudni o głuchowie
31 stycznia 2019
+9
-4
362-c66
~ misio  do ~ kuchenna   dziękuję
gdzie mogę kupić pierogi z waszej produkcji ?
31 stycznia 2019
+5
-9
Arathorn  do ~ kuchenna   Jeżeli założy Pani działalność gospodarczą, która uzyska odpowiednie zgody m.in. Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, podpisze Pani umowę z właściwym organem, który jest do tego upoważniony (mniemam iż dyrektor placówki, choć mogę się mylić) to o ile pozwalają na to warunki i regulaminy (nie wiem, w tym temacie wszystkiego) to zapewne tak, ale co to ma wspólnego z całą tą sprawą?
31 stycznia 2019
+39
-13
0fb-467
~ Wyborca  do ~ OLEK   Niestety tutaj przeważnie komentują sympatycy starej władzy, ale nie damy się! :)
31 stycznia 2019
+15
-29
aa8-ac8
~ Janek  do ~ awep   jedyna gmina w Polsce że wszyscy rządzący są z poza gminy ;)
dobre ;)
31 stycznia 2019
+21
-9
79c-3a4
~ kuchenna  do ~ misio   o...o wilku mowa...odezwała się poprzednia koalicja...
gratuluje-kultury osobistej.
31 stycznia 2019
+13
-9
e94-a42
~ awep   Będzie rządził w Handzlówce choć słuchy chodzą że Pan Wójt jest mieszkancem łańcuta na ksieżych górkach
31 stycznia 2019
+11
-6
d05-86a
~ misio   widać że ludzie zasiadli przed tv
już 1,5 tys wyświetleń !!!!
może będą jakieś nominacje do Oskarów
31 stycznia 2019
+3
-5
a0f-7c6
~ OLEK   TO ZAMKNIJ OCZY.
31 stycznia 2019
+9
-7
2be-806
~ misio  do ~ kuchenna   kretynka
31 stycznia 2019
+4
-14
a7e-87c
~ Ciekawski  do Arathorn   Brawo za uchwycenie istoty sprawy. Swoją drogą skoro Wójt tak sobie wziął do serca obowiązki zawiadamiania organów ścigania (art. 304 k.p.k.) to zapewne konsekwentnie zbada temat "działań z własnej inicjatywy" swoich podwładnych, bez umocowania, bez uzyskania polecenia świadczenia pracy w tzw. "delegacji", bez dokumentowania czynności notatką, a ostateczne przekazywania informacji z pomięciem oficjalnej drogi doręczenia Pocztą. Co za kurtuazja osobistego informowania o wszczęciu procedur - śmiech. Już to oświadczenie eksponuje fakt, iż decyzja o usunięciu ze stanowiska zapadła przed zbadaniem sprawy. Obecna narracja, że o zachowaniu stanowiska zdecyduje wynik postępowania karnego jest śmieszna - skoro procedura odwoławcza jest już w toku.
31 stycznia 2019
+41
-11
13b-74f
~ OLEK  do ~ Wyborca   OBY WIĘCEJ TAKICH KOMENTARZY!!!
31 stycznia 2019
+11
-6
c97-97c
~ kuba  do ~ OLEK   nie pisz z capslockiem bo oczy bolą
obrońco
co CI Czarnota obiecał
31 stycznia 2019
+14
-13
Ten komentarz został usunięty
b6b-26b
~ Wyborca  do ~ OLEK   Brawo! Murem za Panem Jakubem Czarnotą jak również za Aktywną Gminą!
31 stycznia 2019
+27
-28
a84-526
~ kuchenna   Posiadam wykształcenie gastronomiczne- jestem szefową kuchni w jednej z pobliskich miejscowości i zainteresował mnie owy temat...najmu "lokali" szkolnych za 10zł...moje pytanie brzmi...czy jeśli chciałabym wynająć szkolną kuchnie i stołówkę w celach gastronomicznych-symboliczne 10zł- w celu robienia pierogów, gołąbków i krokietów, aby odciążyć panie w kuchni żeby żadna z nich nie musiała więcej zostawać po godzinach...szkoła zyskałaby na tym ponieważ zarobiłaby na książki, nagrody....tak jak za wynajmowaną salę gimnastyczna?? jestem zainteresowana. Skoro można salę gimnastyczną wynająć to i kuchnię chyba tez.
31 stycznia 2019
+23
-15