Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zostawił auto na torach i uciekł
Dał się złapać
Najechał na radiowóz
Ślubowanie klas mundurowych
home > Start > Aktualności > Wybieramy burmistrza Łańcuta
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2014.10.24 16:00 | aktualizacja: 2014.10.25 15:34

Wybieramy burmistrza Łańcuta

Przybliżamy sylwetki kandydatów na stanowisko burmistrza miasta Łańcuta i pytamy, kogo chcieliby Państwo zobaczyć w tej funkcji. [SONDA]
Wybieramy burmistrza Łańcuta
Wybieramy burmistrza Łańcuta

SONDA

Twój kandydat na burmistrza Łańcuta to

Kandyduję na burmistrza Łańcuta, ponieważ...

Stanisław Gwizdak: Dlatego, że doprowadziłem do dynamicznego rozwoju Miasta Łańcuta i zrealizowałem wiele ważnych inwestycji za ponad 100 mln zł. Pozyskałem 40 mln zł z UE i z innych dofinansowań. Najważniejsze z nich to:

1. Modernizacja Oczyszczalni Ścieków za prawie 40 mln zł. Udało się ją zrealizować dzięki utworzeniu miejskiej czyli ŁZK Łańcut i przy wydatnej pomocy UE rzędu ponad 23 mln zł i możliwości zwrotu VAT-u 8 mln zł. To ogromna Inwestycja pobudzająca rozwój Miasta, Gmin: Łańcut, Białobrzegi i Rakszawy. Oznacza to, że mamy nowoczesną i spełniająca wszystkie standardy oczyszczalnię za 9 mln zł wkładu własnego.

2. Specjalna Strefa Ekonomiczna - Podstrefa Łańcut na Podzwierzyńcu. Tereny o pow. prawie 9 ha udostępniono inwestorom, którzy zainwestują ponad 40 mln zł i utworzą 200-250 miejsc pracy.

3. Wybudowanie nowego Osiedlowego Domu Kultury na Podzwierzyńcu za kwotę 3.6 mln zł, co ogromnie wzbogaca ofertę kulturalną tej dzielnicy.

4. Wybudowanie nowych dróg i modernizacja istniejących.

5. Pięknie odnowione obiekty szkolne, sportowe, place zabaw.

6. Zapewniona opieka przedszkolna dla wszystkich potrzebujących dzieci.

7. Wysoki poziom nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Stworzono także dogodne warunki do rozwoju bazy hotelowej i uaktywniono tereny inwestycyjne na których powstają nowe zakłady pracy. Traktuję to jako wielki sukces swój, radnych i pracowników Urzędu Miasta i jest to inspiracja do dalszych zmian w Łańcucie.

Rafał Kumek: Jest to dla mnie wielki zaszczyt ubiegać się o wybór na stanowisko Burmistrza Miasta Łańcuta, miasta w którym mieszkam wraz z rodziną od wielu już lat. Jeżeli Państwo obdarzycie mnie zaufaniem i wybierzecie na to zaszczytne stanowisko uczynię wszystko, by spełnić Nasze wspólne marzenia o Łańcucie, mieście dobrze zarządzanym, wykorzystującym szansę rozwoju, stwarzającym zarówno młodym ludziom jak i osobom starszym warunki do godnego życia. Deklaruję, iż uczynię wszystko aby Nasze Miasto wykorzystało wszelkie dostępne możliwości szybkiego i zrównoważonego rozwoju, a potencjał, który tkwi w Mieszkańcach, nie był zmarnowany.

Halina Murias: ­ Mam doświadczenie samorządowe, parlamentarne i biznesowe oraz znam potrzeby naszego miasta. Do kandydowania desygnował mnie zespół mieszkańców.­ Łańcut jest pięknym, zabytkowym miastem. Korzystając m.in. z tego atutu, zamierzam stworzyć lepsze warunki dla jego rozwoju. Miasto ma być czyste, bezpieczne, życzliwe dla mieszkańców i gości.­ Chcę tworzyć infrastrukturę pod budownictwo mieszkaniowe, aby przyciągać chętnych do zamieszkania w Łańcucie.­ Na bazie obecnych i nowych możliwości, których należy poszukiwać, będę tworzyć warunki do powstania nowych miejsc pracy i rozwoju ludzi młodych.­ Stawiam na współpracę z mieszkańcami, przedsiębiorcami i ludźmi młodymi w rozwiązywaniu problemów.­ Deklaruję pełne otwarcie Urzędu Miasta na sprawy mieszkańców, w tym zapoznanie się z zadaniami i pracą urzędu. Stawiam na politykę prorodzinną, innowacyjną i rozwojową oraz bezpieczeństwo i ochronę zdrowia, a także na poprawę wizerunku miasta i jego promocję.­ Rzetelnie zadbam o infrastrukturę drogową, kanalizacyjną i inną wchodzącą w zakres zadań miasta.

Joanna Rupar: Zależy mi na rozwoju Łańcuta i dobru mieszkańców. Potrafię ciężko pracować i skutecznie zabiegać o realizację ważnych przedsięwzięć. Od 20 lat jestem zawodowo związana z administracją samorządową, aktywnie działam w organizacjach społecznych i charytatywnych, jestem radną, Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Łańcuta. Zdobytym doświadczeniem zawodowym oraz wiedzą pragnę służyć mieszkańcom naszego Miasta. Łańcut potrzebuje uczciwego i otwartego na ludzkie problemy gospodarza, a raczej gospodyni, która nie obiecuje, a działa.


Pierwsza sprawa, którą zajmę się, gdy zostanę burmistrzem…

Stanisław Gwizdak: Przygotowanie nowego Budżetu Miasta pozwalającego na systematyczną realizację kolejnych projektów inwestycyjnych wpisanych w mój Program Wyborczy.

Rafał Kumek: Priorytetowe zadania do wykonania to budowa przejazdu (tunelu) pod torami kolejowymi na Podzwierzyńcu, rewitalizacja Rynku, który powinien być wizytówką takiego Miasta turystycznego jak Łańcut, pilna przebudowa ul. Kraszewskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Halina Murias: Zapoznam się z bieżącym funkcjonowaniem Urzędu, budżetem miasta, rozpoczętymi inwestycjami,wykorzystaniem środków unijnych i planem nowych inwestycji. Uczciwie zadbam o podstawowe potrzeby mieszkańców.

Joanna Rupar: Pierwszą sprawą, którą zajmę się jako Burmistrz Miasta Łańcuta, będzie zakończenie w Urzędzie Miasta wieloletniego projektowania przebudowy ul. Kraszewskiego i wyegzekwowanie od zarządcy drogi, czyli Zarządu Województwa Podkarpackiego, wykonania inwestycji. Będzie to również zawarcie porozumienia z obecnym użytkownikiem dawnego klasztoru dominikańskiego (PTTK) w sprawie włączenia obiektu do Programu Rewitalizacji Miasta. Bez tego wspaniałego zabytku odnowa Rynku, który powinien być wizytówką Łańcuta, będzie niekompletna. Równocześnie obok wcześniej przedstawionych spraw inwestycyjnych, zamierzam jako Burmistrz rozpocząć swe urzędowanie od pomocy w rozwiązywaniu problemów mieszkańców, m.in. poprzez uruchomienie punktu bezpłatnych porad prawnych. Mnogość przepisów prawnych i niezrozumiały język prawny przysparzają wielu mieszkańcom niepotrzebnych problemów zarówno w życiu codziennym, jak i w sprawach urzędowych, a moim zamiarem jest, by przynajmniej częściowo stan ten zmienić. Idziemy do wyborów pod hasłem "Czas na zmiany" i programem wyborczym, którego realizacja ma na celu dobro mieszkańców oraz wszechstronny rozwój Łańcuta w poszanowaniu jego tradycji, historii i kultury.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
10 głosów
Wybieramy burmistrza Łańcuta, 4.5000 out of 5 based on 10 ratings
Redakcja dodany
 
Odsłon: 30565
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (58)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
835-3f3
~ LCT  Stosunek Burmistrza do mieszkańców miasta był widoczny najlepiej na wczorajszej debacie kandydatów na to stanowisko:
BURMISTRZA TAM NIE BYŁO - NIE PRZYSZEDŁ!.
29 października 2014
+47
-4
186-f3f
~ sg  Dobrze zrobił! Taką debatą zostałby zmasakrowany bo kandydaci odrobili prace domową i już w tym momencie mają większe pojecie o inwestycjach, o mieście, o wszystkim niż obecny Burmistrz który by pewnie zdania nie wydusił.
Przyjście na debatę pogrzebałoby jakiekolwiek jego szanse na nową kadencje.
Jedynie OLAŁ mieszkancow przedmiescie ale że to robi już od dawna tak wiec udalo mu sie uniknac kompromitacji na calej lini. Co nie zmienia faktu ze to brak mu odwagi, a jego urzędowanie samo się też nie obroni bo jesli sie malo robi to widac.
29 października 2014
+36
-4
835-3f3
~ OBIEKTYWNY  Panie Burmistrzu 100 mln gdy się podzieli na 8 lat rządzenia, to trochę kiepsko to wypada. Podstrefa ekonomiczna też powstawała przez 8 lat i dopiero przed wyborami ruszyła z kopyta.Wybudowanie za duże pieniądze MDK na Podzwierzyńcu, mając świadomość, że ten w centrum miasta jest w opłakanym stanie i nie dzieje się w nim prawie nic po godz. 16
24 października 2014
+40
-9
Ostatnio dodane komentarze
920-7b8
~ Z  do ~ coralic   Oj, ma się kompleksy! Przeczytaj Swoje wszystkie posty i może coś wywnioskujesz.
24 listopada 2014
+4
-1
c3d-05c
~ coralic  do ~ Zdzich Traktorzysta   widzę,że problem ze zrozumieniem tekstu się ma :-) no cóż... przecież napisałem,że "gdybym był zmuszony" a przymusu nie było więc... więc troszkę mózgu kochany trzeba używać nawet przy czytaniu
23 listopada 2014
+3
-2
b35-1eb
~ Zdzich Traktorzysta  do ~ coralic   Nie zaryzykujesz ale jednak zagłosujesz! Do kogo to przesłanie? Kryptoreklama!
15 listopada 2014
+3
-4
14b-443
~ maurycy   Tak mało komentarzy na tyle mieszkańców? To dziwne?
12 listopada 2014
+2
-0
b07-b2c
~ Zdzich Traktorzysta   No to Chłopcy z PSL macie już pozamiatane!
9 listopada 2014
+4
-7
14b-443
~ MIESZKANIECmiasta  do ~ lazur   Nie zrozumieją tego, forum to jest prowadzone tylko dla ludzi potrafiących świetnie oczerniać innych przede wszystkim kandydatów na burmistrza miasta, a wszystkie wpisy informujące o spotkaniach z kandydatami są bardzo skrupulatnie usuwane po kilku minutach.Zatem szkoda czasu tutaj marnować...
A najbliższe spotkanie będzie z Panem R.Kumek w poniedziałek o 18 w Restauracji Pałacyk.
9 listopada 2014
+5
-2
682-fbb
~ Belfer  do ~ z cetnarskiego   Czas na zmiany w PiS. Przykład idzie z góry, a doły nie są lepsze (ostatnie wybryki posłów z PiS).
Kto dołki pod kimś kopie sam w nie wpada!
9 listopada 2014
+3
-0
Ten komentarz został oznaczony jako spam
c3d-05c
~ coralic   Jestem za kandydatem za którym nie czycha żadna opcja polityczna a takowego kandydata na fotelik mistrza nie dostrzegam.
Pan Kumek mocno powiązany ze strukturami regionalnymi PSL :-) dzięki którym zawiązały się kolesiowskie układy i jest właśnie w takim miejscu dzięki tym właśnie zależnoscią,nie zaprzeczę,że to facet bystry i może nawet byłby dobrym burmistrzem,lecz nie zaryzykuję.
Pan Stanisław myślę,że jest marionetką w :-) (nie kalających się jakąś uczciwą pracą rączkach) swego zastępcy... rozdawanie etatów na urzędzie dla swych bliskich i ich dzieci jest widoczne gołym okiem...co miał zrobić to już myślę zrobił...szkoda czasu na kolejną kadencję.
Pani była poseł ze swym małżonkiem który...pamiętamy.
Co do czwartego kandydata to troszkę za mało mam wiedzy ale samo to ,że startuje z opcji pana prezesa już wiele mówi,więc jestem na NIE.
Myślę,że z tej pięknej czwórki jeżeli już miałbym być zmuszony oddać głos to po głębszym zastanowieniu postawiłbym na Kumka,bo to jednak jakieś odmiana...tylko pod warunkiem,że kontakty z ludzmi typu Bury,Kasprzak zamieni na kontakty z mieszkańcami i ich problemy będą rozwiązywane a nie rozdawanie intratnych,ciepłych krzesełek jak do tej pory...o czym wszyscy doskonale wiedzą jakie możliwości ma PSL,osobiście znam co njmniej kilka osób,które dzięki znajomością z... pracują jako kierownicy,nauczyciele a nawet dyrektorzy szkół... więc rękawy podwinąć,nabrać pokory i do pracy...zobaczymy niebawem co z tego wyjdzie.
9 listopada 2014
+12
-4
Ten komentarz został oznaczony jako spam
c3d-05c
~ coraloc   Życzę wam ludziska sporo szczęścia i rozsądku podczas wyborów,których będziecie dokonywać...to co się dzieje w kraju jest tylko i wyłącznie naszą winą,że pozostawiamy przestrzeń do dziaania ludziom niegodnym... widzę wsród naszych kandydatów ludzi,którzy powinni się leczyć w zakładach psychiatrycznych,widzę również drobnych złodziejaszków ale z pewnością są też tacy,którym dałbym kredyt zaufania,więc polecam podejść do tematu poważnie...głosować i rozliczać z tego co zrobi nasz kandydat jeżeli zasiądzie na tym zaszczytnym tronie.
9 listopada 2014
+6
-2
da5-188
~ obojetny  do ~ wyborca   no właśnie ogarnijcie się bo nie trzeba być z żadnej partii ale poglądy się ma
6 listopada 2014
+2
-5
c41-aeb
~ lazur  do ~ xxx   ani PIS ani PSL, człowieku ogarnij się żeby startować do powiatu nie trzeba być członkiem żadnej partii , głosuje się na człowieka a nie na partie !!!!kiedy to w końcu ludzie w łct zrozumieją !!!!!
6 listopada 2014
+10
-2
116-913
~ DERBY  do ~ xxx   Akurat na tej liście PSLu do powiatu to startuje i PiS i SLD i PO więc taki mix i niezrzeszeni też więc jakoś ciężko określić partie. Nie trzeba być z PSLu aby startować z ich listy!
5 listopada 2014
+9
-1
d49-f2f
~ wyborca  do ~ xxx   Ludzie ogarnijcie sie troche zeby startowac z listy parti do powiatu obojetnie ktorej wcale nie trzeba byc jej czlonkiem
5 listopada 2014
+8
-3
39b-d4e
~ Zdzich Traktorzysta  do ~ xxx   Ten do powiatu to brat - klon
5 listopada 2014
+4
-6
24d-f81
~ xxx  do ~ henio   A do powiatu startuje chyba tez bo widnieje Rafał Robert Kumek KW PSL .(Może to inna osoba?) Jak się mylę to poprawcie.
5 listopada 2014
+3
-4
186-f3f
~ henio  do ~ xxx   Pan Kumek jest bezpartyjny. Wystarczy sobie poczytać na jego oficjalnej stronie. Więc skąd te informacje że tak nie jest?
5 listopada 2014
+11
-3
Ten komentarz został oznaczony jako spam
24d-f81
~ xxx   a pan jasiek z przedmieścia fajnie to opisał
5 listopada 2014
+1
-3
24d-f81
~ xxx   A pan Kumek to z PiS czy z PSL
5 listopada 2014
+4
-4
9d2-c40
~ henryk  do ~ xxx   Czyli na kogo? Bo z tego co mi wiadomo a zapoznałem się ze wszystkimi kandydaturami to nikt z PSLu nie startuje...
4 listopada 2014
+8
-2
24d-f81
~ xxx   Nie jestem frajerem i nie głosuje na PSL
4 listopada 2014
+6
-9
695-a65
~ xxx   Ludzie śmieszni jesteście myślicie że zmienicie imię i to wystarczy np. LCT , OBIEKTYWNY, wyborca no ta sama osoba jasiek z przedmieścia i bodygard tak samo.
4 listopada 2014
+2
-1
668-dae
~ typi  do ~ bodygard   Pod ikonka jest kod i to znaczy ze napisakes dwa komentarze tylko inaczej sie pospisales....
3 listopada 2014
+8
-0
7f0-d48
~ jasiek z przedmiescia   dyskusja na przedmiesciu była ukartowana przez prowadzącego
słuchałem uważnie wywody kandydatów.bezbarwne paplaniny dwóch pań.pan Kumyk też się nie popisał.rozśmieszyło mnie jego zaparcie się swojej partii jego kumple HOMYCZ,KARAPYTA,BURY jak się dowiedzą nie będą zadowoleni że ich pupilek wstydzi się że jest młodym wilkiem PSL .DZIĘKUJĘ ZA UWAGE
3 listopada 2014
+4
-9
7f0-d48
~ bodygard   JO PRFOSTY CHŁOP BYŁEM NA NARADZIE W DOMU STRAŻAKA JESTEM ROLNIKIEM OD DZIADA PRADZIADA NA PRZEDMIESCIU.PATRZE NA TYCH KANDYDATÓW I SŁUCHOM CO ONI PIERDYKAJO.GWIZDAKA NIE BYŁO PEWNIE POCHLAŁ.ALE BYM MU WYGARNÓŁ.TEN CWANIACZEK OD TEGO BUREGO CO ROZDAJE SZTABKI TAK PIERDYKOŁ LOŁ WODE AŻ MOKRO BYŁO SAME SLOGANY.MURIASOWA DOBRO ALE DO LEPIENIA PIEROGÓW,A TA DRUGO PISIORKA BEDZIE BUDOWAĆ IV RP NA PRZEDMIESCIU .KUNIC POSZRDŁEM NA PIWO
3 listopada 2014
+5
-8
835-3f3
~ obserwator   Pan burmistrz poczuł oddech konkurencji na plecach, plakaty po świątecznym weekendzie jak grzyby po deszczu się pojawiają. Tylko czy to wystarczy aby być 3 kadencję? Chwali się Pan osiągnięciami chociaz marnie one wypadają jak na 8 lat rządzenia. A co na przyszlość są jakies plany? Dlaczego nie ma Pan odwagi oko w oko o swych planach opowiedzieć?
3 listopada 2014
+9
-2
cfd-fee
~ MK   Sam budynek jest ważny, ale ważniejsze są osiągnięcia zespołów tam działających. Byłam na kilku imprezach gdzie wstęp był wolny. mieszańców było niewiele. Najlepiej by było zawieść, wnieś na lektyce i posadzić na foteliku!
3 listopada 2014
+0
-1
cfd-fee
~ Archeolog  do ~ Ocenka   Zostało morze Martwe.
3 listopada 2014
+3
-0
564-b2e
~ Ocenka  do ~ MIESZKANIECmiasta   Główną domeną Sodomy i Gomory była rozrywka panie mieszkańcu miasta i co po nich zostało!
3 listopada 2014
+2
-2
835-3f3
~ wdx  do ~ debi   Miasto musi się rozwijać a przez ostatnie dwie kadencje to ja rozwoju tutaj nie widzę, a to czy ktoś jest z PO/SLD/PSL/PiS/ co mnie to obchodzi, ważne żeby dobrze zarządzać, rozwijać, budować, tworzyć.
3 listopada 2014
+9
-1
f0b-fd8
~ heniek   O widzę że sie Panu Gwizdakowi grunt pod nogami pali! Caly UM w pocie czola glosuje i komentuje... No cóż. Nic innego nie pozstalo bo zmiany zblizaja sie nie ublaganie!
2 listopada 2014
+8
-2
b55-828
~ franek  do ~ z cetnarskiego   Tak tak dwie dewotki na kandydatki! Ta z PiSu taka święta że w konkubinacie żyje. I wielki nierób obecny Burmistrz. Oto własnie cały "prawicowy" obraz tej prawicy. Zyj dlaej w swoim glupim przekonaniu, a w Łańcucie zostaną tylko pijaczki na plantach i twoja rodzinka i twoja wladza "prawicowa".
1 listopada 2014
+11
-2
16c-06f
~ burmistrz  do ~ z cetnarskiego   Tak, tak. PiS lekarstwem na wszystko. Tylko szkoda ze cała Polska idzie do przodu a na podkarpaciu z tym PiSem stoi sie w miejscu... Tylko koscioly i nic wiecej;/
1 listopada 2014
+14
-2
5b9-d06
~ z cetnarskiego   Miasto Łańcut to już miasto historycznie prawicowe, kilka miesięcy temu do wyborów na Pis poszło ponad 59% mieszkańców miasta. Obecnie przy takim traktowaniu mieszkańców jak pokazał pan burmistrz nie uczestnicząc w spotkaniach i bojąc się konfrontacji z pozostałymi uczestnikami. Jestem jaki i wy Państwo przekonany, że te wybory zakończą się w I turze. Moja rodzina liczy 175 osób w mieście i większość pójdzie na wybory na pis. Pozdrawiam.
1 listopada 2014
+7
-10
c43-e15
~ Zdzich traktorzysta  do ~ kontagore   Wstyd do będzie po wyborach. Wstyd z jakimi ludzmi się związał. Wstyd!
1 listopada 2014
+6
-8
186-f3f
~ debi  do ~ kontagore   A Burmistrz jest z PO a wice z SLD i co z tego??? Więc w tym momencie marionetki Tuska i Millera rządzą miastem, kandydują marionetki Burego i Kaczyńskiego? Paranoja!
31 października 2014
+14
-1
544-1ef
~ kontagore   p.KUMEK REPREZENTUJE PSL /STARTUJE DO POWIATU/ ,WSTYDZIŁ SIE TEGO POWIEDZIEĆ NA DEBACIE.JEST WYSŁANY PRZEZ KADROWEGO BUREGO/TEGO OD SZTABKI ZŁOTA .CHYTRY PRZEBIEGŁY I WIERNY JAŚKOWI .PRECZ Z PSL
31 października 2014
+13
-14
6ef-9ee
~ obserwator  do ~ sg   nie jest tajemnicą, że miłościwie panujący poza kolorowymi garniturami,sprężystym krokiem i nienagannymi manierami, intelektem nie grzeszy, co słychać przy każdej publicznej wypowiedzi, ot co.
29 października 2014
+22
-2
186-f3f
~ sg  do ~ OB   Nie ma się co dziwić jak Kumek wczoraj wykazał się ogromną świadomością co się dzieje w mieście i jakie inwestycje są potrzebne a co najważniejsze skąd wziąć na to kasę. I to same konkrety. Widać że wie jak się to wszystko kręci w urzędach i ministerstwach. Gościa można nie lubić ale jeśli chodzi o wiedzę i przygotowanie do debaty to pełen podziw. Pani Joanna nie najgorzej ale to taka dobra ciocia może prędzej na zastępce albo sekretarza ale na Burmistrza to za mało. Szkoda że obecny Burmistrz się nie pojawił ale nie ma się co dziwić przy takim przygotowaniu konkurencji mógłby się pogrążyć w życiu publicznym na zawsze.
29 października 2014
+20
-10
2b6-c2b
~ Irena   Pani Murias - kompromitacja - brak jakiejkolwiek wiedzy o osiedlu i problemach Łańcuta
Pani Monika Roman - totalna kompromitacja. Tej Pani to chyba odbija, jej płaczliwy wyraz tworzy świadczy o bezradności. Porażka, dobrze, że zabrała głos bo miałam na nią głosować. Ale byłby wstyd.
Duży plus dla Pani Joanny Rupar, zaskoczyła bardzo pozytywnie.
29 października 2014
+13
-11
2b6-c2b
~ mietek   Poziom jaki wczoraj zaprezentowała Pani Murias jest porażający, brak wiedzy , brak kompetencji i tylko operowanie ogólnikami i frazesami i rozpamiętywaniem jak fajnie było być dawno dawno temu posłem. Ta Pani nie ma zielonego pojęcia o sprawach niezbędnych do pilnego wykonania w Łańcucie, totalny brak wiedzy o obowiązującym w Polsce prawie, oczywiście to moja subiektywna ocena wynikająca z tego co wczoraj usłyszałem
29 października 2014
+22
-0
647-0ca
~ OB   Mieszkańcy dzielnicy Przedmieście usiedli przy PC i masowo głosują na Pana Kumka. Gratulacje!
29 października 2014
+15
-7
123-7f3
~ miesykaniec   Mieszkańcy Łańcuta i przedsiębiorcy odczuwają skutki kontrowersyjnej uchwały o obowiązku zamykania lokali o północy.
29 października 2014
+12
-3
835-3f3
~ LCT   Stosunek Burmistrza do mieszkańców miasta był widoczny najlepiej na wczorajszej debacie kandydatów na to stanowisko:
BURMISTRZA TAM NIE BYŁO - NIE PRZYSZEDŁ!.
29 października 2014
+47
-4
186-f3f
~ sg  do ~ wyborca   Dobrze zrobił! Taką debatą zostałby zmasakrowany bo kandydaci odrobili prace domową i już w tym momencie mają większe pojecie o inwestycjach, o mieście, o wszystkim niż obecny Burmistrz który by pewnie zdania nie wydusił.
Przyjście na debatę pogrzebałoby jakiekolwiek jego szanse na nową kadencje.
Jedynie OLAŁ mieszkancow przedmiescie ale że to robi już od dawna tak wiec udalo mu sie uniknac kompromitacji na calej lini. Co nie zmienia faktu ze to brak mu odwagi, a jego urzędowanie samo się też nie obroni bo jesli sie malo robi to widac.
29 października 2014
+36
-4
835-3f3
~ wyborca   Niestety, na spotkaniu z kandydatami na burmistrza - osiedle Przedmieście, zabrakło obecnego gospodarza Naszego Miasta. Szkoda, że nie traktuje swoich wyborców poważnie. Nie można kampanii Panie Burmistrzu prowadzić tylko hasłami wyborczymi i przy pomocy biuletynu. Konfrontacja - debata z wyborcami nie jest na pewno łatwa ale trzeba mieć odwagę z nimi się spotkać.
28 października 2014
+23
-3
Ten komentarz został oznaczony jako spam
14b-443
~ MIESZKANIECmiasta   Czy Pan Stanisław Gwizdak, który funkcję Burmistrza Miasta Łańcuta przyczynił się do rozwoju naszego miasta?
Z pewnością tak w mniejszym czy też większym stopniu, gdyż funkcję tą pełni od 2006 r. Jednakże Pan Stanisław kandydując ponownie na ten urząd w 2010 r. obiecał iż …konsekwentnie i z determinacją doprowadzi do zrealizowania ważnych celów (…)”.
Ta owa konsekwencja i determinacja doprowadziła do (moim zdaniem) zbędnej inwestycji wybudowania Domu Kultury na Podwierzyńcu, nie biorąc pod uwagę przejazdu kolejowego, gdzie zamykająca się rampa utrudnia życie nie tylko mieszkańcom miasta, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Kolejną kwestią są chodniki oraz drogi, które są w opłakanym stanie, np. ul. Kraszewskiego, gdzie mieszkańcy niejednokrotnie interweniowali w tej sprawie. Co więcej budynki pozostające w zarządzie miasta - opuszczone i zaniedbane mają dość niekorzystny wpływ na wizerunek naszego miasta, zaś władza zajmuje się jedynie odnową tych budynków, które znajdują się jak najbliżej Rynku. Jeśli chodzi o oświetlenie ulic, to świecąca się co druga lub co trzecia lampa wcale nie wpływa na jakiekolwiek bezpieczeństwo mieszkańców pomijając fakt, że na ul. Batalionów Chłopskich oświetlenia nie ma w ogóle. Ponadto Burmistrz wprowadzając strefę płatnego parkowania doprowadził do tego, że ulice znajdujące się nieopodal centrum miasta zostały sparaliżowane przez osoby chcące zaparkować gdzieś na dłużej. Niekiedy nieumiejętność kierowców prowadzi do tego, że mieszkańcy nie mają możliwości wyjechania z własnej posesji czy też zaparkowania swojego samochodu przed domem. Natomiast zdarzenie przyjęcia uchwały przez Radę Miasta, która dot. otwarcia ogródków przy lokalach gastronomicznych do godz. 23, a samych lokali gastronomicznych do północy nie powinno mieć w ogóle takiego miejsca bez podjęcia wcześniejszych konsultacji społecznych.
26 października 2014
+19
-5
fd6-e31
~ takiktos   28 października będzie można zapoznać się z programami i wizjami na przyszłość Łańcuta. Będzie to spotkanie z kandydatami na Burmistrza i kandydatami na radnych z osiedla. Spotkanie odbędzie się w budynku OSP Łańcut Przedmieście o godz. 18.30. I będzie to prawdopodobnie jedyne takie spotkanie, bo pozostałe rady osiedlowe boją się chyba zorganizowania takiego spotkania.
26 października 2014
+9
-3
cygan1972  do ~ znudzony mieszkaniec   Może wystąpisz sam i będzie wówczas super jak znasz przepis na sukces. Internet jest taki bezosobowy i przyjmie wszelaką krytykę, tylko narzekasz, poddaj jakieś złote rozwiązania ... a może przyznaj że faktycznie Gwizdak nie obiecywał, tylko to i owo zrobił.
26 października 2014
+4
-4
7d8-14b
~ Złoty Bury  do ~ street view   Patrzy i się cieszy jak frajerzy na Niego głosują!
26 października 2014
+8
-16
Ten komentarz został oznaczony jako spam
ef0-608
~ bleble  do ~ street view   Chyba reszta kandydatów to na pewniaka idzie bo nawet reklamy nie potrzebuja:)
26 października 2014
+15
-0
67c-ccb
~ znudzony mieszkaniec   Ale ładne lanie wody... co wybory to to samo... przeżyłem już 3 burmistrzów... żaden nie był nawet nawet dobry (czasem pożyteczny - jak miał w tym interes) wizerunkowo fatalni , decyzyjnie jeszcze gorsi! w myśl zasady nie ważne z której strony się odwrócisz zawsze du..a! Każdy następny chwali się że wybudował stworzył...itp - tylko nic nie było jego pomysłem... wszystko było kontynuacją poprzedników... jedni boją się rozliczeń, innym marzy się ciepła posadka z darmową reklamą (prasa, tv) i darmowym żarciem... koniec żali! tak naprawdę nie ma na kogo głosować... a jeśli jest to jest traktowana jako egzotyczny ewenement na którego nikt nie będzie glosować bo i tak nie przejdzie...
25 października 2014
+3
-4
9c3-d3d
~ street view   Zewsząd pan Kumek na mnie patrzy, wszędzie pan Kumek wisi, wszystko pank Kumek widzi...
25 października 2014
+15
-8
835-3f3
~ OBIEKTYWNY   Panie Burmistrzu 100 mln gdy się podzieli na 8 lat rządzenia, to trochę kiepsko to wypada. Podstrefa ekonomiczna też powstawała przez 8 lat i dopiero przed wyborami ruszyła z kopyta.Wybudowanie za duże pieniądze MDK na Podzwierzyńcu, mając świadomość, że ten w centrum miasta jest w opłakanym stanie i nie dzieje się w nim prawie nic po godz. 16
24 października 2014
+40
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x