Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zakończyły się poszukiwania 54-latka z gminy Łańcut
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
Potrącił 12-latkę na rowerze
Kolizja w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Wytwórnia masy bitumicznej
Rozmiar tekstu:
AAA
GŁUCHÓW
2020.01.29 12:41 | aktualizacja: 2020.01.29 12:44

Wytwórnia masy bitumicznej

W Głuchowie ma powstać tymczasowa mobilna wytwórnia masy bitumicznej na okres trwania przebudowy drogi krajowej 94. Okoliczni mieszkańcy obawiają się negatywnego oddziaływania wytwórni.
Wytwórnia masy bitumicznej
Wytwórnia masy bitumicznej

Mieszkańcy obawiają się dużego hałasu oraz wydobywającego się dymu z takich wytwórni.

O komentarz poprosiliśmy wójta gminy Łańcut oraz przedstawiciela firmy Budimex S.A

-Uruchomieniem wytwórni mas bitumicznych jest zainteresowana firma Budimex czyli wykonawca przebudowy drogi krajowej 94 Łańcut-Głuchów. Przedstawiciele firmy złożyli do nas wniosek o zgodę na uruchomienie tzw. mobilnej wytwórni na czas realizacji budowy tj. do 2021 r. Urząd Gminy zgodnie z przepisami jest zobligowany przyjąć i rozpatrywać wniosek każdego inwestora w sposób przewidziany przez kodeks postępowania administracyjnego. Zgodnie z przepisami zwróciliśmy się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Zarządu Zlewni w Krośnie oraz Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Łańcucie o wydanie opinii niezbędnej do oceny oddziaływania na środowisko planowanego przedsięwzięcia. Wyżej wymienione instytucje mają 14 dni na wydanie opinii, z którymi podzielimy się z mieszkańcami - informuje wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota

“Wytwórnia nie zagraża środowisku ani lokalnej społeczności"

-W związku z prowadzonymi pracami na obwodnicy Łańcuta planuje się założenie tymczasowej, mobilnej wytwórni mas bitumicznych w Głuchowie, na zapleczu budowy. Zaplecze planuje się założyć na końcu budowy w bezpośrednim sąsiedztwie przebudowywanej drogi dk94 (kilometraż projektowy ok 619+590). Wytwórnia jest niezbędna dla wykonania robót nawierzchniowych na przedmiotowym kontrakcie. Termin końcowy inwestycji planowany jest na październik 2021 r. Na powyższą okoliczność złożono do wójta gminy Łańcut wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Trwają uzgodnienia w sprawie wydania decyzji dla WMB i w tym celu zamierzamy również przeprowadzić konsultacje społeczne. Wytwórnia nie zagraża środowisku ani lokalnej społeczności. Jest to urządzenie, które funkcjonowało na innych kontraktach i nie stwarzało negatywnych skutków dla otoczenia - informuje Jarosław Jochymek Dyrektor Grupy Kontraktów firmy Budimex S.A

Wytwórnia masy bitumicznej ma powstać na działce przy drodze krajowej 94. (o numerze 1477)

Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Wytwórnia masy bitumicznej, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 12974
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
ania1111  zaraz będą protesty i blokady drogi "ekolodzy lokalni", dla bispolu to by drogę 94 jednokierunkowa zrobili i nikt by nic nie mówił
29 stycznia 2020
+32
-10
mieszkaniec59  W wielu miejscach gdzie chcą postawić taką tymczasową asfaltownie ludzie protestują. I to skutecznie. Bo nikt nie chce mieszkać w pobliżu smrodu z asfaltowni. Idzie wiosna i zamiast cieszyć się tym, będziemy wszyscy zamykać okna. Poczytajcie sobie o tym co się dzieje w takich miejscach, jak takie ustrojstwo postawią.
29 stycznia 2020
+24
-10
Ostatnio dodane komentarze
Baśka07   A czy ktoś przy wyznaczaniu lokalizacji wytwórni wziął pod uwagę, że wytwórnia asfaltu będzie stała na górce, a poniżej mamy ujęcie wody dla trzech miejscowości - Soniny, Wysokiej i Głuchowa. Gdy będzie padał deszcz wszystko będzie spływało do ujęcia wody - na zdrowie temu kto to wymyślił.
3 lutego 2020
+10
-1
lokalny   Trzeba sobie uświadomić, że podczas produkcji asfaltu do powietrza przedostają się substancje chemiczne takie jak: beznen, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które wykazują działanie rakotwórcze. Każda ekspozycja na taki czynnik, nawet na bardzo niskie jego stężenia. może indukować powstanie nowotworów.
Od źródła emisji największe stężenie szkodliwych substancji występuje w promieniu do 1500 m. Zagrożenie na działanie substancji rakotwórczych sięga nawet do 3,5 km.
A teraz zastanówcie się czy chcecie mieć taka produkcję pod swoim nosem.
Wejdźcie i poczytajcie sobie
http://marekburszta.cba.pl/informacje/62-zagrozenie-wytwornia-mas-bitumicznych-asfaltownia
30 stycznia 2020
+14
-8
SynBiskupa   No to wójt gminy Łańcut ma problem?
30 stycznia 2020
+16
-7
adminek   Polecam tekst z nowin: "Radymno pozbyło się asfaltowni, teraz problem ma Frysztak"
https://nowiny24.pl/radymno-pozbylo-sie-asfaltowni-teraz-problem-ma-frysztak/ar/c1-14537471
30 stycznia 2020
+9
-2
gość2020   Firma zawsze patrzy na swój interes, a to nie jest ten sam interes co mieszkańców. To okoliczni mieszkańcy będą codziennie znosić ten smród i hałas. Wcale nie muszą tu tej asfaltowni stawiać. Mogą sobie materiał przywozić z już istniejących asfaltowni. To nie powinien być problem mieszkańców, że firma chce minimalizować swoje koszty. Kosztem nas wszystkich mieszkających w Głuchowie.
29 stycznia 2020
+19
-10
mieszkaniec59   W wielu miejscach gdzie chcą postawić taką tymczasową asfaltownie ludzie protestują. I to skutecznie. Bo nikt nie chce mieszkać w pobliżu smrodu z asfaltowni. Idzie wiosna i zamiast cieszyć się tym, będziemy wszyscy zamykać okna. Poczytajcie sobie o tym co się dzieje w takich miejscach, jak takie ustrojstwo postawią.
29 stycznia 2020
+24
-10
ania1111   zaraz będą protesty i blokady drogi "ekolodzy lokalni", dla bispolu to by drogę 94 jednokierunkowa zrobili i nikt by nic nie mówił
29 stycznia 2020
+32
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x