Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny finał poszukiwań
Zaginęła 24-latka[AKTUALIZACJA]
Grzegorz B. zatrzymany w sprawie zabójstwa
Restauracja McDonald's już otwarta!
home > Start > Aktualności > "Obwodnica" do poprawki
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2021.10.04 06:00 | aktualizacja: 2021.10.04 10:51

"Obwodnica" do poprawki

W sobotę odbył się briefing prasowy w związku z wizytacją na kończącej się inwestycji GDDKiA oddział Rzeszów, przebudowy drogi krajowej numer 94 (Łańcut-Głuchów).
"Obwodnica" do poprawki
"Obwodnica" do poprawki

Na konferencji prasowej minister podkreślał kompletność inwestycji oraz potrzebę realizacji obwodnicy z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

-Udała się ta inwestycja. Wiemy, że spełnia wszystkie standardy, ale także spełnia oczekiwania mieszkańców, bo to właśnie mieszkańcom regionu ta droga jest dedykowana. Bardzo żałuję, że ta droga nie powstała przed dziesięciu laty, bo gdyby tak się stało, nie doszło by do kilkudziesięciu śmiertelnych wypadków drogowych - mówił Andrzej Adamczyk.

Do słów ministra nawiązała wojewoda Ewa Leniart.

-Istniejąca dotychczas w Łańcucie infrastruktura nie gwarantowała ani bezpieczeństwa, ani płynności ruchu. Dzisiaj przebudowywany odcinek, w ramach którego powstają ronda oraz całej infrastruktura towarzysząca - czyli chodniki oraz ścieżki rowerowe - to jest gwarancja tego, że wszyscy użytkownicy drogi krajowej nr 94 na tym odcinku będą mogli czuć się bezpiecznie - podkreślała Ewa Leniart.

Problemy po opadach deszczu zostaną rozwiązane

Starosta łańcucki uzyskał zapewnienie ze strony GDDKiA, że problemy z odwodnieniem drogi i sąsiednich posesji, które wyniknęły po ostatnich opadach deszczu, zostaną rozwiązane i naprawione.

Termin realizacji inwestycji skończył się we wrześniu. Wartość modernizacji odcinka drogi krajowej nr 94 Łańcut - Głuchów wyniosła prawie 120 milionów złotych. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Ekrany akustyczne

Jak udało się nam dowiedzieć. Ekrany mają być w najbliższym czasie dołożone, tam gdzie w pierwotnym projekcie ich nie było a są potrzebne.

Poseł Kazimierz Gołojuch, przypomniał o innych ważnych dla mieszkańców inwestycjach realizowanych w Łańcucie.

- Trwają pracę przy realizacji bezkolizyjnego skrzyżowania DW 877 z magistralą kolejową nr 91 na osiedlu Podzwierzyniec. To inwestycja realizowana na zasadzie “zaprojektuj i buduj", niezwykle potrzebna aby upłynnić ruch w tej części miasta - przypomniał poseł.

Tunel ma być gotowy już 2023 roku w Za 2 lata tunel w Łańcucie

źródło uw rzeszow/powiat
red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
"Obwodnica" do poprawki, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 15670
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
G  Należy się teraz bacznie przyglądać temu co wyprawia Pani radna Monika !!!
Ta kobieta znowu robi wszystko aby ZABLOKOWAĆ BUDOWĘ ŁĄCZNIA !!!
Wytacza jakieś bzdurne a nawet irracjonalne argumenty tylko po to aby zablokować tak ważną inwestycję.
Zakładam , że ta Pani ma jakiś prywatny interes w tym ab ten łącznik nigdy nie powstał i wykorzystuje swoją PUBLICZNĄ funkcję do tego aby go zablokować :(
4 października 2021
+73
-4
root  Poprzednia obwodnica nie gwarantowała płynności ruchu... hm no teraz to faktycznie jest płynnie szczególnie, jak są jakieś prace na drodze nie wspominając co to będzie, jak dojdzie do kolizji lub ktoś wolniejszym pojazdem wyjedzie na drogę, a wystarczyło dodać pas awaryjny lub poszerzyć pobocze. A skoro woda był kłopot z wodą na drodze koło TMR-u to co będzie w tunelu pod torami...
4 października 2021
+50
-6
SynBiskupa  Ta obwodnica to jest Miś na skalę naszych możliwości.
4 października 2021
+44
-4
Ostatnio dodane komentarze
oliwkowy kogut   jaki problem.w dobie rozwiniętej techniki budowy dróg proponuję wybudowanie łącznika w stylu estakady ,nie takie rzeczy się buduje na świecie
7 października 2021
+6
-1
G  do xyz32   A co mają powiedzieć mieszkańcy Podzwierzynca czy Sikorskiego ?
Łącznik musi mieć taki przebieg aby wygodnie mozna bylo z niego korzystać !
Nikt nie pojedzie do centrum przez Głuchów !
Ty z kolei jesteś pewnie zdania że chce korzystać z samochodu ale drogi to niech budują gdzie indziej chcę używać telefonu komórkowego ale masz to niech wybudują gdzie indziej i tak dalej....
5 października 2021
+15
-1
Maszyna  do xyz32   Potrzebujemy tutaj takich wspaniałych ludzi jak Ty, którzy wszystko wiedzą najlepiej, dziękuję że jesteś z nami. Inaczej kto by nam objaśnił ten skomplikowany świat!
5 października 2021
+9
-1
xyz32  do G   O czym ty człowieku mówisz? Brak wiedzy w tym temacie udowodniłem ci już dwukrotnie zatem udowodnię ci i trzeci raz. Jesteś naprawdę zdesperowany pisząc trzeci raz w obronie projektu budowy łącznika tylko dlatego, że twoje dwa poprzednie komentarze same sobie zaprzeczają i wykazują twój brak wiedzy w tym temacie co nie jedno krotnie już udowodniłem. Projekt nie zakłada ani jednego budynku do wyburzenia lecz zakłada iż każdemu zostanie zabrany kawałek działki a droga zostanie zrobiona tym mieszkańcom prosto pod nosem a słyszałem i o przypadku gdzie ktoś ma ją mieć pod balkonem. To nie jest parę niezadowolonych osób jak ty to określasz a setki lub nawet tysiące osób przynależących do Kochanowskiego oraz użytkujących tej ulicy na co dzień. Ruch na ul. Kochanowskiego przy aktualnych założeniach budowy łącznika będzie tak duży ,że mieszkańcy aby zaznać spokoju będą musieli jeździć na spacery do lasu a lata temu wybudowali się na przedmieściach aby mieć spokój od miejskiego zgiełku. Jeżeli uważasz ,że ci ludzie nie mają prawa protestować to niech tobie ktoś wybuduje pod domem taką drogę i zobaczymy jak ty na to zareagujesz. Z informacji ,które posiadam mieszkańcu ,którzy by mieli być pokrzywdzeni poprzez zabranie części działek nie blokują budowy łącznika a znajdują alternatywne miejsca w, których mógłby on być i by nikomu nie przeszkadzał. Takowe miejsca są lecz ktoś widocznie ma duży interes aby łącznik przebiegał w miejscu ,który jest wyznaczone na projekcie. Być może ty jeżeli tak bardzo bronisz projektu, który kilka h temu nazwałeś wymyślonym przez pacana.
Pozdrawiam
4 października 2021
+11
-12
G  do xyz32   Wszystkim nie dogodzisz ale nie znaczy to , że parę niezadowolonych osób ma prawo skazywać mieszkańców na takie niedogodności jak obecnie
Czasem trzeba zburzyć kila domów ....
4 października 2021
+15
-6
xyz32  do Maszyna   Wciąż podtrzymuję swoją opinie, że nie kompletnie zielonego pojęcia na temat w którym się wypowiadasz. Pani Monika blokuje łącznik właśnie w miejscu które idealnie opisałeś jako wymyślone przez pacana. Projekt ten wciąż jest aktualny i ma przebiegać przez środek osiedla pomiędzy domami jednorodzinnymi. Skoro zarzucasz iż Pani Monika źle postępuje powstrzymując ten kretyński projekt może postaw się na miejscu mieszkańców którzy nie zaznają już spokoju w swoich domach a ich codziennością stanie się słuchanie piszących hamulców i wyjących silników.
Sam skrytykowałeś pomysł przebiegu łącznika przez osiedle domów jednorodzinnych a w poprzednim komentarzu potępiałeś działania radnej. W dwóch komentarzach wystarczająco udowodniłeś ,że nie masz żadnej wiedzy w tym temacie dlatego apeluje o zaprzestanie oczerniania osób gdyż nie znasz argumentacji podejmowanych przez nich działań. NOWY PROJEKT NIE OMIJA OSIEDLA! POSIADASZ BŁĘDNE LUB NIEAKTUALNE INFORMACJE !
Pozdrawiam.
4 października 2021
+7
-14
Maszyna  do G   Nie odnoszę się do działań Pani Moniki, ale mam uwagę merytoryczną odnośnie projektu budowy łącznika. Poprzednim razem jakiś pacan zaprojektował przebieg łącznika przez środek osiedla domów jednorodzinnych przy Kochanowskiego, dlatego cieszę się że inwestycja w takiej formie została zablokowana. Obecnie proponowany nowy przebieg omija osiedle i jest akceptowalny.
4 października 2021
+10
-5
mieszkaniec1   Może nie byłoby problemów z łącznikiem, gdyby mieszkańcy mieszkający w pobliżu nie byli traktowani przez Inwestora i Władze Miasta jak mieszkańcy ul. Podzwierzyniec. Przy planowanym rondzie przy ul. Kochanowskiego zaplanowano aż 47 m ekranów, czyli dookoła ronda. Reszta ma czekać na wyniki pomiarów, bo może nie będzie hałasu. O kurzu i spalinach nie wspomnę. Proszę więc nie dziwić się niezadowoleniu i protestom mieszkańców
4 października 2021
+0
-12
xyz32  do G   Zanim następnym razem kogoś oczernisz zastanów się o czym mówisz bo widać iż nie masz kompletnie pojęcia ani informacji na ten temat. Pani Monika jako jedyna ma racjonalne podejście do tematu chcąc wybudować łącznik w sposób jaki to powinno wyglądać od początku. Jej idea zakłada nowy zjazd z autostrady wraz z 4 pasmową jezdnią i połącznie z dk94 na wysokości firmy Bispol co stanowczo rozwiązało by problem. Nie ma w tym żadnego prywatnego interesu a jedynie interes publiczny dbając o dobro mieszkańców. Rozwiązania zawarte w obecnym projekcie w żaden sposób nie rozwiąże problemu z drożnością ulicy Podzwierzyniec a jedynie pogorszą sprawę gdyż cały ruch skierują ulicą Kochanowskiego w kierunku strefy przemysłowej.
4 października 2021
+5
-19
klukinski   Przypominam sobie jak było 10 lat temu, jak nie było świateł na drodze do albitowej i Soniny i nie było autostrady wtedy to się działo
4 października 2021
+9
-12
rakszawiak   dajcie spokój jest teraz szybko, łatwo się włączyć z bocznych ulic do ruchu i wszystko płynnie idzie a szukacie dziury w calu, czepiać się wszystkiego a inwestycja jeszcze się nie skończona.
4 października 2021
+12
-17
G  do SynBiskupa   Bo to MY musimy zacząć coś robić !!!
Czas najwyższy pokazać co myślimy o pomysłach pani Moniki
podzwierzyniec musi wyjść na przejścia dla pieszych tak na 30 minut dziennie i wtedy wszyscy zauważą , że potrzebna jest alternatywna droga z Północy na południe !!!!!
4 października 2021
+30
-3
hanan@onet.pl   samozachwyt i przekaz do partii. Dlaczego mieszkancow uzytkowników tej "obwodnicy" nie zaproszono ba nawet nie powiadomiono że bedzie briefing (swoja drogą partie tak brzydzi Europa a nie nazwie spotkania po polsku po prostu odprawa). Szybko po cichu foto zrobione i w nogi bo okoliczni mieszkancy gdyby ruszyli z pretensjami oj to by sie nie podobało. Przed 10 laty to plany na te obwodnice owszem byly tylko w zupelnie innej lokalizacji tak zeby omijała miasto a nie przecinała przez środek. Tunel bedzie równiez wielkim bublem i nijak nie rozwiaże problemów komunikacyjnych dzielnicy Podzwierzyniec ale zrobia breifing i powiedza ze sukces i powinien powstac 10 lat temu- no to ja przypomne 50 lat temu juz stal lezała na wiadukt. Zjazd z autostrady nie osiagalny? narusza interes jednej wplywowej radnej
4 października 2021
+32
-6
Abraham Guldberg   Mam duże uwagi do dzisiejszy odcinka ruchu - jadąc od Głuchowa przepisowo 50 km/h widzę za mną spory sznur pojazdów, gdzie auto z aulofelgami za kilka tysięcy złotych zjedzie by przepuścić np. karetkę? bo podobno jeszcze mamy szpital covidowy. widiałem w innych powiatach że jest dodatkowy pas z kostki - tutaj tego brakuje. gdzie bezpiecznie przejdzie pieszy do szkoły ? są gdzieś światła włączające się na zielono dla pieszych? czy wy nie widzicie jak pojazdy ciężarowe nie mieszczą sie w rondach? Niestety odstaje Łańcut od sąsiednich powiatów z obwodnicami. Kiedy pojazdy ciężarowe przestaną jeździć przy parku? moja ocena przebudowy nie jest pozytywna. a zapytajcie Prezydenta Ferenca czy mu jako projektantowi się to coś podoba ... widzę machnięcie ręką. pozdrawiam i jade przepisowo 50 km/h -a za mną długi cią pojazdów, czy ktoś zdaje sobie sprawe zę im dłużej pojazd jest na danej ulicy zostawa więcej spalin, o tym się nie mówi.
4 października 2021
+28
-6
SynBiskupa  do root   Ta obwodnica to jest Miś na skalę naszych możliwości.
4 października 2021
+44
-4
SynBiskupa  do G   Najtragiczniejsze jest to, że wszyscy o tym wiedzą a nikt z tym nic nie robi.
4 października 2021
+27
-2
G  do root   Wystarczy wprowadzenie opłat za A4 :)
4 października 2021
+23
-4
G   Należy się teraz bacznie przyglądać temu co wyprawia Pani radna Monika !!!
Ta kobieta znowu robi wszystko aby ZABLOKOWAĆ BUDOWĘ ŁĄCZNIA !!!
Wytacza jakieś bzdurne a nawet irracjonalne argumenty tylko po to aby zablokować tak ważną inwestycję.
Zakładam , że ta Pani ma jakiś prywatny interes w tym ab ten łącznik nigdy nie powstał i wykorzystuje swoją PUBLICZNĄ funkcję do tego aby go zablokować :(
4 października 2021
+73
-4
root   Poprzednia obwodnica nie gwarantowała płynności ruchu... hm no teraz to faktycznie jest płynnie szczególnie, jak są jakieś prace na drodze nie wspominając co to będzie, jak dojdzie do kolizji lub ktoś wolniejszym pojazdem wyjedzie na drogę, a wystarczyło dodać pas awaryjny lub poszerzyć pobocze. A skoro woda był kłopot z wodą na drodze koło TMR-u to co będzie w tunelu pod torami...
4 października 2021
+50
-6
Qferty   "briefing" to śniadanie czy co?
4 października 2021
+25
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x