Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Kajakiem w podróż życia
Kolizja w Łańcucie
Tir zjechał z drogi i przewrócił się
Honorowy przejazd przez Łańcut
home > Start > Aktualności > Ponad 8 tys wniosków z powiatu o 500+
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2022.06.02 09:05

Ponad 8 tys wniosków z powiatu o 500+

1 czerwca rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy, na jaki zostaje przyznane na dziecko rodzicom 500+. Stałe terminy wypłat zostały przyznane wnioskującym losowo i obowiązują przez cały rok, czyli do 31 maja 2023 r.
Ponad 8 tys wniosków z powiatu o 500+
Ponad 8 tys wniosków z powiatu o 500+

Terminy przelewów: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca.

- Termin płatności oznacza, że w tym dniu środki powinny być już na koncie rodzica - wyjaśnia Wojciech Dyląg - regionalny rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu. - Jeżeli termin płatności wypada w dniu wolnym od pracy wtedy przelejemy pieniądze dzień wcześniej - dodaje.

Rzecznik dodaje, że jeżeli wniosek rodzic o 500+ nie został jeszcze rozpatrzony to wtedy dzień pierwszej wypłaty będzie jednocześnie terminem, w którym będą przelewane środki w następnych miesiącach.

Jeśli wniosek na nowy okres świadczeniowy wpłynie do ZUS do końca czerwca, wypłata będzie przysługiwała od czerwca br. do maja 2023 r. Prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje, bowiem od miesiąca, w którym wpłynął wniosek, do końca okresu świadczeniowego. Zatem osoba, która złoży wniosek dopiero w lipcu, nie otrzyma świadczenia za czerwiec, lecz dopiero od lipca.

Na nowy okres świadczeniowy w naszym województwie złożonych zostało już ponad 205 tys. wniosków na 330 tys. dzieci. Najwięcej wniosków wpłynęło od rodziców z Rzeszowa (22 tys.), powiatu rzeszowskiego (18,5 tys.), mieleckiego (13,8 tys.), dębickiego (13,3 tys.), jarosławskiego (11,5 tys.), jasielskiego (10,3 tys.), krośnieńskiego (9,6 tys.), stalowowolskiego (9,1 tys.). Powiat Łańcucki - 8438 wniosków

- Tutaj wyjątkiem są dzieci dopiero, co urodzone, przysposobione, objęte opieką lub umieszczone w pieczy lub w placówce. Jeśli wniosek w ich sprawie zostanie złożony w ciągu 3 miesięcy od dnia tego zdarzenia, 500 plus będzie przysługiwać od miesiąca wystąpienia wymienionych zdarzeń.

Osobną kwestią jest maksymalny termin na ustalenie prawa i wypłatę świadczenia 500 plus. Przepisy przewidują, że wniosek złożony do końca kwietnia musi zostać załatwiony najpóźniej do czerwca, wniosek złożony w maju - do lipca, w czerwcu - do sierpnia, w lipcu - do września, a w sierpniu - do października danego roku. Przez załatwienie rozumie się rozpatrzenie i wypłatę świadczenia na konto rodzica.

Nowe wnioski można wysyłać wyłącznie online poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portal Empatia lub w bankowości elektronicznej. Również pisma, informacje i decyzje w sprawie wniosku są przekazywane w formie elektronicznej - wyłącznie na PUE. Gdy pojawi się tam ważna informacja o 500 plus, rodzice otrzymują powiadomienie SMS lub na e-maila. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Ponad 8 tys wniosków z powiatu o 500+, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 2222
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Jaszczomp   Kradno, ale się dzielo! A za PEŁO...
3 czerwca 2022
+7
-0
adminek  do Pawel   Najśmieszniejsze jest to, że zostali przekupienie swoimi własnymi pieniędzmi.
Naiwny naród.
3 czerwca 2022
+10
-0
Pawel   I cyk, głosy pospólstwa kupione. XD
3 czerwca 2022
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x